Go to content

Stać się silnym, albo odejść – takie opcje ma mężczyzna przy silnej kobiecie

fot. skynesher/iStock

Przeszłaś już niejedno. Życie stawiało i stawia przed tobą kolejne wyzwania, czasem rzuca kłody pod nogi. Doświadczenia, które wyniosłaś z rodzinnego domu i te, zdobywane już na własną rękę – to wszystko cię buduje. Masz świadomość siebie, potrafisz o siebie zadbać, a jak trzeba – zawalczyć. Jesteś zaprawiona w boju, krótko mówiąc. Ale czy i w związku powinno być jak na froncie – dowódca i podwładny? Czy naprawdę chciałabyś kierować partnerem? Niekoniecznie. Choć jest wielu mężczyzn, którym takie relacje odpowiadają, dla silnej kobiety to wcale nie jest najlepsze rozwiązanie.

Silna kobieta jest dla słabego mężczyzny jak lustro, jak zderzenie z prawdą o sobie samym. Dopiero w zderzeniu z nią może dostrzec, ile sam jest wart. Przy niej na światło dzienne wychodzą jego kompleksy, demony z przeszłości, nieprzepracowane emocje. Słaby mężczyzna ma przy takiej kobiecie tylko dwie możliwości: stać się silnym, albo odejść.

1. Nie potrzebujesz rycerza

Nie trzeba się o ciebie, ani za ciebie bić.  Słaby mężczyzna „walczy” na pokaz, a w dodatku tylko przez moment. Liczy na podziw. Ty natomiast potrzebujesz u swego boku kogoś niezależnego i rozumiejącego, że ty też jesteś niezależna. Nie oczekujesz, że ktoś rozwiąże twoje problemy za ciebie, sama to robisz.

Słaby mężczyzna nie poradzi sobie z takim odtrąceniem jego pomocnej dłoni. Nie będzie też w stanie nadążyć za twoimi potrzebami.

2. Wiesz, czego chcesz

A on, by poczuć się przy tobie kimś od ciebie lepszym (w głębi duszy, czuje się gorszy), będzie starał się pokazać, że nie wiesz. Trudno mu zaakceptować twoją siłę, choć z drugiej strony, bardzo go ona pociąga.

3. Oczekujesz uczciwości i wrażliwości

Szczerym trzeba być przede wszystkim z sobą samym. Tego nie potrafią słabi ludzie – oni przed tą szczerą prawdą na własny temat uciekają. Nie dają rady w konfrontacji z rzeczywistością. Ty natomiast o ewentualnych trudnościach myślisz bez lęku. Trudny temat do przegadania – proszę bardzo, jesteś gotowa. On natomiast nigdy nie jest. Plącze się, wije, albo po prostu przytakuje, żeby tylko mieć to z głowy. Taka postawa nie gwarantuje dobrej relacji.

4. Nie boisz się intymności

Dobrze się czujesz ze swoją kobiecością. Chciałabyś, więcej – oczekujesz, że twój partner będzie otwarty na to, czego potrzebujesz. Oczekujesz, bo uważasz, że zasługujesz na szczęście. Słaby mężczyzna natomiast… nie wysili się, będzie liczył wyłącznie na ciebie.

5. Wiesz, kiedy ktoś kłamie

Kolejny aspekt, w którym słaby facet nie będzie dobrym partnerem dla ciebie. Zbyt często ucieka się do nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością tłumaczeń swoich słabości. W głębi serca natomiast liczy, że się z nimi uporasz. Czy to ma sens?

6. Wymagasz zdecydowania, bo sama jesteś zdecydowana

Komuś, kto sam jest zdecydowany, nie przychodzi łatwo życie z kimś o wręcz przeciwnym usposobieniu. Chcesz mieć pewność, że możesz na niego liczyć, ale on sam nie jest pewien, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania.

7. Jesteś wytrwała

Przetrwałaś wiele. Masz doświadczenie. Słabemu mężczyźnie trudno za tobą nadążyć, bo jego postawa życiowa najczęściej objawia się rezygnacją i wycofaniem. Zamiast stawiać czoło problemom, będzie się chował za tobą.

8. Nie możesz wiecznie czekać

Kiedy on zaczyna odpuszczać, kluczyć, kwestionować swoje własne uczucia wobec ciebie – odejdziesz. Nie umie wybrać między Tobą, a tą drugą?… Szkoda twojego czasu.

9. Kochasz bezwarunkowo, ale…

Nie dasz się przecież ranić w nieskończoność. Miłość to jedno, instynkt samozachowawczy, drugie. Silna kobieta będzie kochać i wpierać swojego mężczyznę tak długo, aż on będzie na to zasługiwał. Znasz swoją wartość, chociaż zaboli, odpuścisz, by poszukać szczęścia z kimś innym, albo raczej – sama ze sobą.

 

powerofpositivity.com