Go to content

Śnił ci się seks z twoim byłym lub najlepszym przyjacielem? Sprawdź, co to oznacza

Fot. iStock/GeorgeRudy

Zwykle są nieco dziwaczne, czasem zdumiewające, a innym razem potrafią wywołać konsternację. Sny erotyczne, bo o nich mowa, mogą oczywiście nawiązywać do naszych potrzeb i fantazji, ale bywają także zlepkiem wspomnień. Jak je interpretować i dlaczego nie dzwonić z samego rana do eks, jeśli przyśnił nam się w nocy? 

Seks z byłym

Jeżeli przyśniła ci się upojna noc z byłym partnerem, wcale nie oznacza, że czas zakończyć swój obecny związek i nawiązać kontakt z ex. Seks z byłym, a szczególnie, gdy mówimy o tej pierwszej miłości, może przypominać nam o takich uczuciach i emocjach jak: pożądanie, namiętność, pasja, beztroska, radość. Bywa, że po latach pamiętamy tylko  dobre chwile. Tego typu sny oznaczają najczęściej, że w obecnym związku brakuje nam tych wszystkich emocji.

Seks z facetem bez twarzy

W śnie był naprawdę dobrym kochankiem, jednak kompletnie nie potrafisz przypomnieć sobie jego twarzy. Jakby zupełnie jej nie posiadał. Taki sen ma związek najczęściej z twoim poczuciem własnej wartości. Z reguły chodzi o to, że  w codziennym życiu brakuje ci zdecydowania i pewności siebie.

Seks z przyjacielem

Jeżeli miałaś taki sen, nie doszukuj się w nim seksualnych podtekstów. Pomyśl o swoim przyjacielu i wybierz trzy jego cechy, które najbardziej w nim lubisz i których brakuje tobie. Tego typu sen w rzeczywistości ma pomóc ci w samodoskonaleniu. Z reguły nie chodzi bowiem o seksualność konkretnego człowieka, a postawę życiową, którą reprezentuje.

Seks z osobą tej samej płci

Oczywiście może świadczyć o tym, że czas zastanowić się nad swoją orientacją. Najczęściej jednak jest wyrazem uznania dla samej siebie. Zdarza się, że taki sen jest odpowiedzią na własne potrzeby bycia docenianą. Innym razem bywa oznaką podziwu i hołdem składanym innej kobiecie, która zrobiła dla ciebie coś ważnego.

Seks ze znaną osobą

Przyczyny mogą być dwie. Albo wydaje ci się, że twój idol jest prawdziwym demonem seksu i z łatwością zaspokoiłby wszystkie twoje potrzeby, albo brakuje ci pewności siebie i czujesz się nieatrakcyjna. Być może podświadomie chcesz się dowartościować w ten sposób.

Seks z kimś, kogo nie lubisz

Pogarda i nienawiść nie są uczuciami, które chcemy pielęgnować. Takie sny mogą być jasnym sygnałem, że szukasz sposoby, by nawiązać z tą osobą nić porozumienia. Mogą też mieć w sobie cechy, których ci brakuje i których pragniesz.

Seks w grupie

Najczęściej oznacza, że jesteś przytłoczona codziennymi obowiązkami, a w twoim życiu panuje chaos, nad którym nie potrafisz zapanować. To dobry moment, by zastanowić się nad codziennością.

Brutalny seks

Czasem jest oznaką twojego sprzeciwu przeciw despotycznemu partnerowi, jeśli to ty jesteś w śnie stroną aktywną, a on bierną. Jeżeli jednak to ty doświadczasz w śnie przemocy, może to być sygnał, że masz pewne zahamowania w sferze erotycznej.


 

Źródło: Cosmopolitan/Onet