Lifestyle Związek

Słowa robią różnicę. Są takie, które umocnią twój związek, ale są i takie, które go osłabią

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 września 2016
Słowa robią różnicę
Fot. iStock/fotostorm
 

Czy macie świadomość tego, że 90 % nieporozumień w naszych związkach wynika z tego, że nie potrafimy ubrać przekazu w odpowiednie słowa? Zbyt rzadko zwracamy uwagę na to co i jak mówimy do najbliższych i nie przyjmujemy do wiadomości, że czasem naprawdę, można nas źle zrozumieć. 

Zamiast mówić: Rób, co chcesz! Powiedz: Zdecydujmy razem, jak postąpić.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/myillo

Zamiast mówić: Ty nigdy mi nie pomagasz! Powiedz: Nie poradzę sobie  z tym sam, potrzebuję twojej pomocy.Słowa robią różnicę

Zamiast mówić: Zrobiłeś to specjalnie! Powiedz: Zdarza się, to był wypadek.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/Boonyen

Zamiast mówić: Jeśli nie będziesz stosował się do diety, nigdy nie schudniesz. Powiedz: Nie jest łatwo stracić na wadze, ale wierzę, że ci się uda.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/giulia

Zamiast mówić: Mówiłem ci, że tak będzie. Powiedz: Następnym razem znajdziemy inne rozwiązanie.

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/vasimodo

Zamiast mówić: Nie chcę z tobą rozmawiać Powiedz: Porozmawiamy o tym później

Słowa robią różnicę

Fot. iStock/CurvaBezier

Szanujmy się wzajemnie. Słowa robią różnicę.

źródło: brigtside.me 


Lifestyle Związek

Wiek metaboliczny. Ile lat naprawdę ma twoje ciało?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
8 września 2016
wiek metaboliczny
Fot. iStock / lzf
 

Metabolizm umożliwia dostarczenie energii potrzebnej do zachowania podstawowych funkcji życiowych organizmowi. Tak można określić to w telegraficznym skrócie. Kojarzy się on mam przede wszystkim ze stanem naszej figury. Jeśli dużo jemy i pozostajemy szczupłe, z uznaniem chwalimy szybką przemianę materii. Gdy przybywa nam kilogramów, z niechęcią kręcimy głowami, że nasz metabolizm zwolnił, co bezlitośnie pokazuje waga.

W parze z metabolizmem stawiany jest często wiek metaboliczny, choć to nie jest to samo.

Czym jest wiek metaboliczny?

Wiek metaboliczny określa, ile nasz organizm ma lat oraz w jakiej kondycji się znajduje, pokazując wiek charakterystyczny dla naszego tempa metabolizmu. Wiek metaboliczny można określić, biorąc pod uwagę masę mięśni i tkanki tłuszczowej, zawartość wody w ciele oraz podstawową przemianę materii. Na tej podstawie określa się fizyczny wiek organizmu, dając tym samym wskazówki, czy trzeba się nim zająć w szczególny sposób. W zależności od kondycji, nasz zegar biologiczny może wskazywać mniej lub więcej lat, niż świadczy o tym metryka.

Obliczanie wieku metabolicznego

Pomiarów określających wiek metaboliczny można dokonać u dietetyka lub w klubach fitness. Szczególnie polecane jest to osobom na diecie, by sprawdzić, czy jest ona odpowiednia i proces odchudzania przebiega prawidłowo oraz by wykluczyć niekorzystną utratę tkanki mięśniowej i wody w organizmie. Osobom aktywnym, chcącym prowadzić zdrowy tryb życia, zaleca się takie badanie, by na bieżąco miały świadomość rozwoju swojego ciała.

Wiek metaboliczny oblicza się na podstawie podanych informacji specjalistyczna maszyna, która bada parametry naszego ciała. Efektem badania jest wydruk z dokładną analizą i wnioskami na przyszłość. Jeśli dbasz o siebie, wiek fizyczny twojego ciała może być niższy od metrykalnego. Gdy tak jest, wystarczy, byś nadal dbała o sylwetkę systematycznymi ćwiczeniami i dobrze skomponowaną dietą, aby cieszyć się atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat. Gdy wyniki nie zachwycają, dietetyk może ułożyć dla ciebie plan działania, jak cofnąć biologiczny zegar.

Fot. iStock / swissmediavision

Fot. iStock / swissmediavision

Cofnij zegar biologiczny

Niezależnie od wieku metabolicznego, jaki cechuje twój organizm, wyrób sobie dobry nawyk dbania o swoje ciało. Obniżenie wieku metabolicznego jest zadaniem wymagającym konsekwencji, ale prostym w wykonaniu.

Wystarczy wprowadzić nowe, zdrowe nawyki:

  • pij przynajmniej 2 litry wody w ciągu dnia, nawadniaj się wyciskanymi sokami, czy smoothies.
  • jedz więcej warzyw i owoców, szczególnie sezonowych.
  • pożywaj naturalne produkty o dużej zawartości błonnika, białka, antyoksydantów oraz witamin.
  • wyrzuć ze swojej diety wysoko przetworzone jedzenie pełne chemicznych dodatków.
  • białe pieczywo zamień na pełnoziarniste, a czerwone mięso zastąp rybami, owocami morza lub warzywami strączkowymi.
  • ogranicz ilość soli i cukru w diecie.
  • zrezygnuj ze słodzonych napojów gazowanych.
  • potrawy smażone, zmień na gotowane na parze i pieczone.
  • jedz jak najmniej przetworzone owoce i warzywa, takie mają najwięcej cennych składników.

Dzięki temu, będziesz nie tylko zdrowsza, ale i szczuplejsza.


źródło: www.elle.plwww.mojdietetyk.pl


Lifestyle Związek

Cała Warszawa otwarta w wyjątkowy rodzinny weekend! Warszawskie Dni Rodziny – zapraszamy

Redakcja
Redakcja
8 września 2016
Mat. prasowe

To już za dwa tygodnie! ZwalczNude.pl wspólnie z miastem stołecznym Warszawa ponownie organizują wyjątkowy weekend pełen atrakcji dla całych rodzin – Warszawskie Dni Rodzinne Prudential. W ten weekend miasto i jego okolice zmienią się w wielki, radosny plac zabaw z licznymi atrakcjami i warsztatami. Od piątku 26 sierpnia możecie zapisywać się na wszystkie przygotowane specjalnie dla Was wydarzenia!

Obecne od czterech lat w kalendarzu najciekawszych warszawskich imprez Dni Rodzinne, co roku zapraszają wszystkie rodziny na niesamowity weekend pełen darmowych atrakcji, warsztatów oraz animacji. ZwalczNude.pl wraz z miejskimi instytucjami, organizacjami pozarządowymi, muzeami, kafejkami oraz firmami, stworzyło wyjątkowy, trzydniowy program gier, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych. Swoją formą Dni Rodzinne przypominają Noc Muzeów. Na jeden weekend najlepsze rodzinne miejsca w stolicy otwierają swoje drzwi i umożliwiają korzystanie z zajęć i atrakcji bezpłatnie.

W programie VIII edycji znalazły się między innymi: warsztaty i lekcje pokazowe w szkołach Helen Doron English, których tematem przewodnim będą ukochane przez dzieci zwierzaki. Z Matplanetą dowiecie się jak przyjemna może być matematyka, ponieważ zajęcia przygotowane są w ten sposób, aby nie tylko uczyć, ale też bawić. Zespół taneczny Hand to Hand przygotował energetyzujące zajęcia taneczne, a w Wypożyczalni nr 124 Zielona na Białołęce będziecie mogli wziąć udział w pikniku pełnym atrakcji w tym m.in. zajęciach plastycznych, rękodzielniczych oraz sportowych. Szkoła językowa Empik School przygotowała warsztaty oraz zajęcia pokazowe z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży do lat 16. W Kręgielni TB Bowling&Bilard Club, będziecie mieli możliwość rozegrania rodzinnego turnieju w bowling, a w Fundacji Edusa będziecie mogli zabawić się w producentów słodyczy oraz kreatorów japońskiej Mangi. Na zajęciach prowadzonych przez Bricks4Kidz będziecie mieli możliwość zbudować proste i zaawansowane modele z klocków LEGO. Mnóstwo ciekawych warsztatów czeka na Was również w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Skorzystajcie tu z lekcji muzealnych oraz bezpłatnego oprowadzania po muzeum w temacie „Rodzina Chopina”. Centrum Sportu i Rekreacji na Bielanach w dniach 17 i 18 września udostępnia prawdziwą gratkę – korzystanie z pływalni przy ul. Conrada oraz ul. Lindego bezpłatnie w godzinach 8:00-10:00.

Podczas Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential będziecie mogli także skorzystać z oferty warszawskich muzeów! Bezpłatnie obejrzycie wystawy w Muzeum Karykatury, Muzeum Wojska Polskiego, Zamku Królewskim oraz Muzeum Warszawy, w którym poznacie fascynującą historię warszawskich autobusów oraz ich rolę w życiu mieszkańców, jak również zaprojektujecie własne modele pojazdów. Wielu ciekawostek dowiecie się w Stacji Muzeum, gdzie zwiedzicie skansen lokomotyw! To tylko kilka z atrakcji, które wciąż dla Was przygotowujemy. Pełen program oraz link do strony zapisów znajdziecie na stronie: www.warszawskiednirodzinne.pl. Zajęcia są bezpłatne – ale zapisy są wymagane!

Tych, którzy wolą zapoznać się z rodzinną ofertą Warszawy w jednym miejscu, zapraszamy na Warszawski Piknik Rodzinny Prudential, który odbędzie się w niedzielę 18 września w parku im. Romana Kozłowskiego przy Kopie Cwila na Ursynowie w godzinach 11:00-15:00. Partnerem pikniku jest Urząd Dzielnicy Ursynów. Czekają tam na Was m.in. szaleństwa na skakańcach, warsztaty, treningi sportowe, animacje dla maluchów oraz pokazy i eksperymenty naukowe! Piknik to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do nauczenia się wielu ciekawych rzeczy. Ze wszystkimi dziećmi piątkę przybije ich ulubieniec Miś Lubiś. Rodziny będą miały możliwość spróbowania ekologicznych napojów firmy Poloniak, a Rybka MiniMini zaprosi wszystkich na karaoke oraz do mini kina przedszkolaka z ulubionymi bohaterami znanymi z anteny MiniMini+. Na Pikniku pojawią się także bohaterowie programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching, którzy w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób, opowiedzą o tym jak oszczędzać i inwestować pieniądze. Gościem pikniku będzie popularna aktorka Daria Widawska, mama nie tylko w serialu, ale i w życiu prywatnym. Daria Widawska jest ambasadorką programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching. Zapraszamy do uwiecznienia Waszej obecności w fotobudkach! Bezpłatne zdjęcia umożliwią Fotobudka Happy Event 4 You oraz Fotobudka Super Sesja Party. Znajdziecie tu również stoisko Volkswagena, na którym wszystkie dzieci będą miały okazje pobawić się na samochodowych dmuchańcach!

Projekt organizowany jest wspólnie z miastem stołecznym Warszawa. Wydarzenia odbywają się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Sponsorem tytularnym jest Towarzystwo ubezpieczeń na życie Prudential. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że Dni Rodzinne Prudential promując wspólne, rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Zapisy na Warszawskie Dni Rodzinne Prudential już ruszyły, więc spieszcie się i zarezerwujcie miejsce na warsztatach! Więcej na www.warszawskiednirodzinne.pl

Jednak Warszawskie Dni Rodzinne to nie koniec przygotowanych przez Fundację Zwalcz Nudę atrakcji. Fundacja jest również organizatorem Narodowego Dnia Sportu (NDS), jest to ogólnopolskie wydarzenie, podczas którego odbywają się tysiące darmowych treningów na terenie całego kraju. Dzięki temu Polacy mogą spróbować nowych dyscyplin sportowych, odnaleźć swoje pasje i zacząć aktywnie spędzać czas. Informację na temat NDS również załączam. Wydarzenie jest logistycznie podobne do Dni Rodzinnych – choć ma skalę ogólnokrajową. Piknik w ramach NDS odbywa się na Błoniach Stadionu PGE Narodowy 1 października 2016.

Serdecznie zapraszamy!

WDR plakaty A3 2016 (wrzesień 5)


Zobacz także

10 letnich nawyków, które powinnaś stosować przez cały rok

Pięć cech, które każdy facet kończący 30 lat powinien posiadać (niestety nie zawsze tak bywa)

5 sygnałów, które wskazują, że wywierasz na siebie zbyt dużą presję