Go to content

„To lato będzie moje! Pierwszy krok do zmian”. Nasza nowa akcja

Fot. iStock / Remains

„Muszę zmienić swoje życie” mówimy często. „Tak, tak, tak dalej nie może być”. Jak? Każdą z nas uwiera coś innego. Problemy w pracy albo praca nudna i przewidywalna, niewłaściwy partner, złe, ale jednocześnie wciąż bliskie relacje z rodzicami. Często usilnie chcemy zmienić innych. No niechże się ten wstrętny świat zmieni. Albo ci ludzie. Dlaczego oni tacy są? Zapominamy, że zmienić innych nie możemy.

Możemy zmienić natomiast siebie.

– Ja po prostu nie rozumiem, jak ona może tak żyć skoro to jej przeszkadza? – słyszymy czasem. Dlaczego gruba nie schudnie, nieszczęśliwa w związku nie odejdzie, sfrustrowana w pracy, nie rzuci jej w cholerę.

Dlaczego? Bo jedno to chęci, drugie to prawdziwa decyzja zmiany, która zawsze wiążę się z utratą poczucia bezpieczeństwa, nawet jeśli złudnego, to jednak dobrze znanego.

Wrzuciłam dziś w wyszukiwarkę hasło: „jak zmienić swoje życie?”. Ponad dwa miliony wyświetleń. Czyli nośny temat :).

Na jednym z portali psychologicznych przeczytałam takie zdanie: „Jeśli zawsze robisz to, co dotąd robiłaś, nie dziw się, że to, co dotąd otrzymywałaś”*. Dalej porady jak cokolwiek zmienić. Zatrzymaj się, zastanów czy jestem kierowcą swojego życia, wybierz obszar, w którym zmiany potrzebujesz, skoncentruj się, wyobrażaj sukces i cel.

I niby wszyscy to wiemy, ale i tak nie zawsze wychodzi.

Jakiś czas temu robiłam wywiad z Anną Kamińską („Ania zmienia”). Rozmowa z nią, ale też śledzenie jej bloga uświadomiły jej, że czasem nie ma sensu porywać się na zmiany ogromne. Bo te zmiany ogromne potrzebują czasu, iluś małych zmian, które może nie są tak spektakularne, ale do tych spektakularnych prowadzą. Ania któregoś dnia po prostu postanowiła, że kończy z życiem na kanapie. Poszła na pierwszy dłuższy spacer. Dwa lata później była chudsza o kilkadziesiąt kilo, przebiegła maraton. Dziś emanuje radością życia i pokazuje innym: że można.

Niedawno założyłyśmy grupę: „Polka na diecie”. Przemiany dziewczyn są spektakularne. Jedna z z dziewczyn, która motywuje nas najbardziej napisała: „Nie rób wszystkiego od razu, nie biczuj się, jeśli zawrócisz z drogi, nie karz się”. Pisała akurat o jedzeniu, ale przecież o zmianę diety chodzi tylko niektórym.

Tak samo jest z nauką języków, studiami, nową pracą, każdym aspektem życia.

Akcja „To lato jest Twoje – pierwszy krok do życiowych przemian. Zrób to z nami!”

Zacznijmy od drobiazgów. Nie mów: „nie mam przestrzeni”. Nie ma lepszej przestrzeni niż lato. Pomyśl: kocham siebie, więc o siebie dbam. Daj sobie dwa miesiące przemiany. Zrób coś, czego nie zrobiłaś, za o czym marzyłaś. Wyjedź gdzieś, zaszalej z przyjaciółką, schudnij, zacznij biegać – tylko ty wiesz, co wciąż odkładasz. Zadbaj o komfort swojego życia. A my będziemy pisać dla ciebie motywujące artykuły, robić wywiady z osobami, które codziennie robią krok w kierunku fajniejszego, lepszego życia.

Potem opowiedz nam co zrobiłaś, co udało się się zrobić, jak przełamać, co jest najtrudniejsze. Motywujmy się wszystkie wspólnie. A za rok o tej porze razem cieszmy sukcesem 🙂 już większym, bardziej spektakularnym.

Będziesz chciała się poddać? Nie rób tego, masz nas!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Po trzech tygodniach – rozdamy pierwsze nagrody, a po zakończeniu naszej akcji wyłonimy pozostałe laureatki! Bądźcie z nami!

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni bedziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! Czekamy na wasze komentarze pod tekstami, w których podzielicie się z nami tym, co udało wam się zrobić, waszymi planami i sukcesami. To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!

Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


*dojrzewalnia.pl