Go to content

Skąd masz wiedzieć, że on kocha cię taką, jaka jesteś, bezwarunkowo? ❤️

fot. jacoblund/iStock

„Kto kocha naprawdę, będzie kochać zawsze” – śpiewała nieodżałowana Kora. Co to znaczy „kochać naprawdę”? Bezwarunkowo, bez względu na wszystko, takich jakimi jesteśmy naprawdę. Brzmi trywialnie, ale to nieważne. Ważne, że właśnie o to chodzi, żeby kochać za nic. Żeby było bezpiecznie, ciepło na sercu, żeby nie bać się zranienia, mieć pewność, że ono nie nastąpi. Czuć się kimś istotnym, kimś akceptowanym w stu procentach. 

Pomyśl przez chwilę nad waszym związkiem. To bezwarunkowa miłość jeśli:

Nie gada, tylko działa – a ty od razu wiesz, że on chce czegoś więcej niż przelotnego romansu

Jeśli na skutek tego czujesz się przy nim tak, że oczami wyobrazni widzisz siebie starzejącą się u jego boku,  prawdopodobnie jest to znak, że jego miłość do ciebie jest bezwarunkowa i czujesz się bezpiecznie z nimi na tyle, aby rozpocząć wspólne życie „na poważnie”, ze wszystkimi konsekwencjami.

Ufacie sobie na tyle, żeby powierzyć sobie najskrytsze tajemnice

Oznacza to, że jest między wami zaufanie. Jeśli ufasz mu na tyle, by powiedzieć nawet o tym, co stanowi dla ciebie wstydliwy problem związany na przykład z twoją przeszłością,jeśli wiesz, że jesteś w pełni akceptowana, wiesz także, że ta miłość jest bezwarunkowa.

Mówi ci, że jest z ciebie dumny. Często

Nie musisz mieć na koncie niezwykłych osiągnięć. On docenia cię za to, że jesteś i za to, jaka jesteś. Czuje się szczęśliwy, bo tworzycie razem związek.

Chce cię chronić

Nie oznacza to chęci zamykania cię w złotej klatce i odcinania od znajomych, ale zwykłą troskę, wynikającą z zaangażowania i uczucia. Kocha cię, wiec dba o ciebie, myśli o tobie.

Nie zrobił listy twoich wad i nie oczekuje, że się zmienisz

Pokochał cię taką, jaką cię poznał. Może masz kilka wad, może nie zawsze we wszystkim się zgadzacie. Ale na koniec dnia liczy się to, że jest wam ze sobą po prostu dobrze. „Pasujecie do siebie” – niezależnie od tego, jak interpretujesz te słowa. A on nie zamieniłby cię na nikogo innego.

Zawsze kiedy tego potrzebujesz, on jest. Po prostu

Nieważne, czy to poważna choroba, czy zły dzień – możesz na niego liczyć. Jeśli nie odbierze telefonu, oddzwoni. Zrobi wszystko, żebyś czuła, że nie jesteś sama. Nie znajdzie wymówek, ale będzie razem z tobą, na dobre i na złe. Bo naprawdę cię kocha, a nie jedynie „bawi się” w uczucia.

Nie ma takiej rzeczy, która sprawiłaby, że przestanie cię kochać

Możesz popełnić błąd, który wydaje ci się niewybaczalny. Możesz zwątpić w to, że dacie radę, mieć gorsze dni, mylić się albo zmieniać zdanie. Możesz się zestarzeć, przytyć, on ze starzej się razem z tobą. Możesz mieć kłopoty finansowe, stracić pracę, mogą targać tobą negatywne emocje. On nadal cię kocha i myśli o tym, jak ci pomóc. Jego miłość jest stała.