Go to content

Wiesz, co stanie się z twoim ciałem, gdy przestaniesz uprawiać seks?

Fot. iStock/Marjan_Apostolovic

Istnieje wiele powodów, przez które odkładasz życie seksualne na dalszy plan. Być może któreś z was choruje, albo przytłoczyła was proza życia i skupiacie się wyłącznie na dzieciach, pracy i domowych obowiązkach. Dni jednak szybko przechodzą w tygodnie, a te w miesiące i lata. Może minąć sporo czasu, zanim uświadomisz sobie, że od dawna nie uprawialiście seksu. Nawet jeśli umiesz wytłumaczyć to sobie w rozsądny sposób, twoje ciało i psychika odczują brak seksu. Oto, na co powinnaś się przygotować.

Będziesz częściej chorować

Częsty, regularny seks wzmacnia nasz układ odpornościowy. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko zachorowania na grypę czy przeziębienie, powinnaś nie tylko zadbać o zbilansowaną dietę, ale także o swoje życie seksualne.

Będziesz bardziej zestresowana

W czasie seksu nasz organizm produkuje hormony szczęścia, które redukują stres i pozwalają się odprężyć. Co więcej, erotyczne uniesienia pomagają też rozładować nagromadzone napięcie i zacieśnić więzy z partnerem.

Twoje libido spadnie

Może i będziesz miała ochotę na seks, długa przerwa spowoduje, że nie przestaniesz czuć się w łóżku pewnie. Trochę tak, jakbyś zapomniała, jak to się robi.

Zmienią się twoje sny

Niespełnione potrzeby i fantazje zaczną dawać o sobie znać w snach. Będą to nie tylko sceny seksu, ale także mroczne i przerażające wizje, wynikające z nagromadzonego stresu, lęku i niepokoju.

Spadnie twoje poczucie wartości

Udane życie seksualne powoduje, że wzrasta nasza samoocena, czujemy się piękne, kobiece, pożądane i spełnione. Brak seksu powoduje natomiast zupełnie odwrotny efekt.

Mięśnie Kegla osłabną

Stosunek seksualny to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonałe ćwiczenie. Poza oczywistą gimnastyką w trakcie różnych pozycji, pracują także niewidoczne mięśnie Kegla, które podtrzymują narządy rodne. Częsty seks sprawia, że są silne i dobrze rozwinięte.

Źródło: Your tango