Go to content

Wielokrotny orgazm – bujda czy prawda? I czy można go osiągnąć w siedmiu prostych krokach?

Fot. iStock/bymuratdeniz

Że coś takiego jak wielokrotny orgazm istnieje – słyszeliśmy. Czy to plotki? Niekoniecznie. Podobno kobiety mogą osiągnąć nawet do 30 orgazmów podczas seksu, ale nie ma co przesadzać, prawda? Pięć każdej z nas pewnie by wystarczyło i żadna by nie narzekała. Oczywiście orgazm to nie tylko korzyści płynące z samej przyjemności, ale także zdrowotne. Orgazm wzmacnia układ odpornościowy, łagodzi stany lękowe i depresję, poprawia samopoczucie i reguluje sen. Poza tym, im więcej przyjemności odczuwamy, tym nasz organizm uwalnia więcej hormonów szczęścia. I jak tu odmówić sobie choćby kilku następujących po sobie orgazmów?

Ale wracając do sedna. Skoro orgazm wielokrotny istnieje, to jak się o niego postarać? Podobno wystarczy wykonać w naszym seksualnym życiu kilka prostych kroków i już… gotowe.

Krok #1 Sprawdź swoje emocje

Budowanie podniecenia i doświadczenie wielokrotnego orgazmu zaczyna się w głowie (nie martw się, do techniki przejdziemy). Jednak pierwszym krokiem jest wyciszenie swoich emocji i myśli. Silnie odczuwane orgazmy są efektem stanu całkowitego uwolnienia i poddania się temu, czego chce nasze ciało.

Krok #2 Spowolnij go

Mężczyzna jest w stanie osiągnąć orgazm od trzech do siedmiu minut, podczas gdy kobieta potrzebuje od 10 do 20. Naukowcy nazywają tę rozbieżność „luką podniecenia”. Jak sobie z nią poradzić? Niech zwolni, zadba o ciebie, zadba o grę wstępną, która pozwoli ci się zrelaksować i oddać całkowicie.

Krok #3 Pozwól mu się wysilić

Uwierz – twój facet nie chce niczego więcej poza zobaczeniem twojego orgazmu (nie martw się, on cię dogodni). Jak zapewniają eksperci – większość kochanków czerpie przyjemność z tego, że ich kobiety cieszą się kilkoma orgazmami. Inna sprawa, że wiele kobiet ma problem ze skupieniem się na własnej przyjemności. Jeśli chcesz przeżyć dreszczyk emocji, pozwól sobie na bycie gwiazdą seksualnego doświadczenia.

Krok #4 Pomóż mu

W przypadku większości kobiet, dłonie i usta partnera są najlepszymi narzędziami pomagającymi osiągnąć orgazm, więc upewnij się, że on wie, jak z nich korzystać. Pokaż mu dokładnie, jak chcesz być dotykana – i pozwól mu siebie odkrywać. Daj mu jasną informację, co na ciebie działa, a co nie. Tak będzie wam zdecydowanie łatwiej i przyjemniej.

Krok #5 Weź głęboki oddech

Po pierwszym orgazmie, poświęć chwilę lub dwie, aby rozkoszować się przyjemnością. Następny orgazm możesz właściwie osiągnąć w kilka kolejnych minut, ale skoncentruj się na oddychaniu. Kiedy jesteśmy mocno podnieceni, mamy tendencję do wstrzymywaniu oddechu lub do płytkiego oddechu. Im bardziej zadbasz, by twój oddech był głęboki i równomierny, tym szybciej się zrelaksujesz i osiągniesz kolejny orgazm.

Krok #6 Zadbaj o swoją łechtaczkę

Większość kobiet nie osiąga orgazmu podczas penetracji, ale zamiast tego może szczytować dzięki stymulacji łechtaczki, nawet wtedy, gdy partner jest w środku. W ten sposób możesz osiągać wielokrotny orgazm.

Krok #7 Zachowaj kontakt

Głębokie przeżywanie orgazmów sprowadza się także do poczucia, że z partnerem jesteśmy spójni w tej jednej chwili, dlatego ważne jest utrzymanie kontaktu wzrokowego, co zmusza ci do bycia bardziej wrażliwą i otwartą, a to jest ostatni klucz do osiągnięcia wielokrotnego orgazmu

To jak? Spróbujecie?


źródło: Shape