Seks

Seks tantryczny – na czym polega? Jak go uprawiać?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
21 listopada 2022
Fot. iStock/MilosStankovic
 

Sekst tantryczny nieustannie budzi wiele kontrowersji. Posiada chyba niemalże tylu samo zwolenników co przeciwników. To pewnego rodzaju święto dla ciała i duszy, w trakcie którego partnerzy „łączą się” zarówno w kontekście fizycznym, psychicznym i duchowym. Na czym dokładnie polega seks tantryczny i jak go uprawiać?

Seks tantryczny – czym jest?

Seks tantryczny uprawiany jest zgodnie ze wskazaniami starohinduskiej sztuki i filozofii zwanej tantrą. To szczególny rodzaj zbliżenia między kochankami, którego ideą nie jest tylko osiągnięcie orgazmu, a wyjątkowa bliskość z partnerem. Tantra w dosłownym tłumaczeniu oznacza „narzędzie do rozciągania świadomości”. Przewodnia myśl tantry, która ukształtowała się na przełomie kilku tysięcy lat brzmi – wszystko, co istnieje, składa się na jeden byt. Słowa te można odnieść również do seksu tantrycznego, podczas którego kochankowie stają się jednością i nawzajem się uzupełniają.

Zobacz również: Singapurski pocałunek – na czym polega i jakie niesie doznania?

Na czym polega seks tanryczny?

W seksie tantrycznym ciała kobiety i mężczyzny łączą się i tworzą jedną całość. Powstaje między nimi nierozerwalna więź będąca wynikiem czułych spojrzeń, delikatnych pieszczot i wyjątkowego dotyku. Seks tantryczny sprawia przyjemność, ale też zwiększa naszą empatię, otwartość i świadomość. To długi, realizowany powoli i w pełnym, świadomym kontakcie emocjonalnym seks. Znacznie różni się od seksu uprawianego zazwyczaj. Ciała rozluźniają się, wyciszają i otwierają na mnóstwo emocji. Przed rozpoczęciem zbliżenia należy zadbać o odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu – doskonale sprawdzą się świece, kadzidełka czy pachnąca i świeża pościel.

Współżycie jest dużo bardziej uważne i powolne. Na początku nadzy partnerzy siadają po turecku naprzeciwko siebie i dokładnie obserwują swoje ciała. Spokojnie oddychają, tak by stworzyć jeden oddech wydobywający się z dwóch ciał. Po trwającym kilka minut kontakcie wzrokowym, powoli zaczynają się dotykać, głaskać i całować. Delikatnie muskają wargami po uszach, szyi, karku, piersiach czy intymnych częściach ciała. Dopiero później dochodzi do powolnej penetracji.

Zobacz również: Kandelabr – jak wygląda? Wady i zalety tej fikuśnej pozycji seksualnej

Pozycje seksu tantrycznego

Różne możliwości uprawiania seksu tantrycznego zostały opracowane już w starożytności. Wybór pozycji uzależniony jest głównie od indywidualnych preferencji seksualnych kochanków. Do najczęściej wybieranych pozycji należą:

  • Twarzą w twarz. Kochankowie siadają naprzeciwko siebie, koncentrują się na sobie i swoich emocjach. Okazują emocje, nie spieszą się i dogłębnie przeżywają każdy moment. Mężczyzna siada ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta siada na nim i oplata go nogami w pasie. Kochankowie całują się, dotykają, a dopiero później kobieta zaczyna delikatnie poruszać miednicą i ocierać się o członek mężczyzny. Z czasem dochodzi do penetracji, która kończy się orgazmem.
  • Łuk. Przeplecione ciała kochanków przypominają połączenie łuku i strzały. Mężczyzna siada na krawędzi łóżka, a kobieta na nim. Opuszcza swoje ciało do tyłu i opiera się na wyprostowanych rękach. Partner opiera się o poduszki, a partnerka stopy kładzie po obu stronach łóżka.
  • Mostek. W tej pozycji partner kładzie się na plecach, ręce bierze za głowę i unosi do góry biodra. Kobieta, która siada na nim jest stroną czynną podczas zbliżenia.
  • Odwrócony jeździec. Mężczyzna leży na łóżku, a kobieta odwrócona tyłem do jego twarzy siada na nim. W pozycji tej stroną dominującą jest partnerka, która dzięki odpowiednim ruchom może kontrolować i stymulować własne doznania. To ona decyduje i dowodzi.

 Seks

6 powodów, dla których bardzo inteligentni ludzie często mają bałagan w domach

Redakcja
Redakcja
20 listopada 2022
11 dowodów na to, że czasem dobrze być bałaganiarą
fot. iStock/yulkapopkova

Pod wieloma względami mamy błędne wyobrażenie na temat tego, jacy są inteligentni ludzie. Przyznaj, intuicyjnie kojarzysz inteligencję ze schludnością i perfekcjonizmem? Rzeczywistość jest zupełnie inna. Różne badania wykazały, że inteligentni ludzie są… niechlujnymi jednostkami. 

Oto 6 przyczyn bałaganu w domach inteligentnych ludzi

1. Nie dbają o normy społeczne

Inteligentni ludzie nie dbają o dopasowanie się do powszechnego status quo. Mają tendencję do myślenia nieszablonowego i patrzenia na życie z innej perspektywy. Tak więc, podczas gdy dla jednych zlew pełen brudnych naczyń może wydawać się wielką sprawą, dla nich nie ma to znaczenia.

2. Mają tendencję do robienia wielu rzeczy na raz

Inteligentni ludzie mają dość chaotyczne umysły. Powodem tego jest to, że ich umysł działa znacznie szybciej niż u innych. Może się to jednak objawić również w postaci garstki niedokończonych spraw, np. właśnie sprzątania w domu.

3. Bałagan prowadzi do nowych pomysłów

Badanie przeprowadzone przez University of Minnesota wykazało, że zaniedbany dom może przyczynić się do kreatywności. Odkryli, że ludzie, którzy mieszkają w nieuporządkowanych domach, często myślą nieszablonowo, w przeciwieństwie do tych, którzy mieszkają w schludnych warunkach.

11 rzeczy, które świadczą, że twoja inteligencja może być powyżej przeciętnej

4. Wykorzystują swoją energię na inne zajęcia

Podczas gdy schludni maniacy koncentrują się na sprzątaniu, wysoce inteligentni ludzie prawdopodobnie spędzają ten czas ucząc się czegoś nowego lub kończąc jakiś projekt. Potrzebują do tego mnóstwo energii, więc takie jak czyszczenie lodówki, są odkładane na dalszy plan.

5. Mają tendencję do gubienia się w swoich myślach

Wysoce inteligentni ludzie często zbyt wiele myślą. Mogą patrzeć na jakiś problem na sto różnych sposobów, co może spowodować, że trochę gubią się w swoich myślach. Jeśli nawet nieco zaniedbują swoje otoczenie, na pewno rozmyślają nad jakimś kreatywnym rozwiązaniem tego problemu.

6. Sprzątanie wydaje się nudne

Ostatecznie inteligentni ludzie bardzo łatwo się nudzą. Jeśli nie jesteś Perfekcyjną Panią Domu, sprzątanie niekoniecznie jest dla ciebie czymś zabawnym.


Zobacz także

Twoja matka rozmawiała z tobą o seksie? Dorosłe kobiety, uwięzione w duszy niewinnych dziewczynek, płacą ogromną cenę

Twoja matka rozmawiała z tobą o seksie? Dorosłe kobiety, uwięzione w duszy niewinnych dziewczynek, płacą ogromną cenę

„Co nas kręci, podnieca, blokuje. Jak być szczęśliwym w łóżku?”. Na kozetce u sex coacha

Co tak naprawdę myślą faceci o naszym intymnym owłosieniu? Golić czy nie golić?