Go to content

Seks po alkoholu? Przeczytaj, zanim pójdziesz z kimś do łóżka

Fot. iStock/djedzura

Pewnie głupio to zabrzmi, ale nie jestem w stanie policzyć, ile razy uprawiałam z moim mężem seks, będąc pod wpływem alkoholu. Bo jakaś uroczystość była, bo wróciłam ze spotkania z przyjaciółkami i nie mogłam się od niego oderwać, bo wypiliśmy butelkę wina do kolacji, bo miałam ciężki dzień i chciałam się zrelaksować… Jedno wiem na pewno – seks po alkoholu jest inny. Czasem lepszy, czasem gorszy…

Wiesz, co się dzieje, gdy jesteś pod wpływem alkoholu?

  1. Jesteś zdecydowanie bardziej towarzyska i otwarta na nowe znajomości, co może skończyć się przygodnym seksem lub zdradą. Co ciekawe, osoby będące pod wpływem alkoholu często decydują się na seks z kimś, na kogo na trzeźwo kompletnie nie zwróciłyby uwagi.
  2. Po wypiciu alkoholu możesz czuć się seksowniejsza i bardziej atrakcyjna.
  3. Jeżeli uprawiasz seks z mężczyzną, który także jest pod wpływem alkoholu, możesz stracić panowanie nad sytuacją. Mężczyźni po spożyciu alkoholu bywają agresywni i dominujący w łóżku. Kobiety natomiast chętniej godzą się na wszystko i nie potrafią stawiać granic.
  4. Jest duże prawdopodobieństwo, że po alkoholu zgodzisz się na seks, nawet jeśli wcześniej tego nie planowałaś.
  5. Alkohol może spowodować, że rano nie będziesz potrafiła sobie przypomnieć, co dokładnie się działo. Nie chodzi tylko o to, z kim spałaś. Możesz na przykład nie pamiętać, czy się zabezpieczyliście lub czy prezerwatywa przypadkiem nie pękła.
  6. Seks po alkoholu, szczególnie z przypadkową osobą, często kończy się zażenowaniem i poczuciem winy. Powoduje spadek samooceny i strach, wynikający z różnych, potencjalnych konsekwencji. Kobiety bardzo często czują też ogromny wstyd.
  7. Seks może trwać wyjątkowo długo (problem z orgazmem) lub bardzo krótko i możecie nie mieć na to żadnego wpływu.
  8. Alkohol powoduje problemy z erekcją u mężczyzn, a u kobiet może pojawić się suchość pochwy.

Wnioski? Seks po alkoholu tylko ze stałym partnerem.

Na podstawie: Cosmopolitan