Go to content

Pięć rzeczy, które powinnaś wiedzieć o oszustach (potwierdzone naukowo)

Fot. iStock/martin-dm

Gdybyśmy wiedzieli, że się przewrócimy, to byśmy nie wychodzili z domu – brzmi powiedzenie. Podobnie – gdybyśmy wiedziały, że facet jest oszustem, który nas zdradzi, nigdy byśmy się z nim nie wiązały. Tylko jak go poznać, jak nie przegapić sygnałów? Trudno o kliniczną definicję oszusta, ale jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć na temat mężczyzn (a także o kobiet) z tendencją do zdrady.

Oszuści częściej są fanami rocka

Ponieważ muzyka i seks naprawdę idą ręka w rękę, naukowcy odkryli, że 41 procent zdradzających facetów lubi muzykę rockową najbardziej ze wszystkich innych gatunków. Kolejną kategorią jest muzyka pop (16 procent), muzyka country (11 procent), muzyka klasyczna (7 procent), rap/hip-hop (2 procent).

Oszuści są naprawdę szczęśliwi w swoich związkach

Zdrada nie musi oznaczać, że wasz związek jest nieudany. Większość tych, którzy zdradzają, jest szczęśliwa w swoim życiu i w związku.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Rutgers, 56 procent mężczyzn, którzy zdradzili swoje partnerki, było zadowolonych ze swojego związku.

Kobiety częściej zdradzają podczas owulacji

Brzmi to jak z podręcznika „Jak być dobrą żoną” z 1957 roku, ale to prawda. Kobiety czują się bardziej seksowne, gdy ich ciało znajduje się w najlepszym momencie do tego, by zajść w ciążę. To instynkt naszego organizmu, szukamy mężczyzny, który zaspokoiłby nasze pragnienia.

Mężczyźni zdradzają, żeby „naprawić” swoje małżeństwo

To może brzmieć jak najbardziej absurdalna rzecz na świecie, ale według terapeuty rodzinnego dr Susan Mandel, mężczyźni, którzy kochają swoich żony, uważają, że skok w bok, może uratować ich małżeństwo. Wydaje im się, że mogą mieć wszystko i że romans zmniejszy tęsknotę za czymś trudnym do określenia.

Oszuści zazwyczaj zdradzają z kimś, kogo znają

Najczęstszym miejsce do rozkwitu romansu jest praca. Badania wykazały, że 85 procent zdrad zaczyna się w pracy. Co więcej, poznanie kogoś nie jest raczej powodem zdrady, romansujemy z tymi, których znamy, nie tylko z kolegami i koleżankami z pracy, ale także z przyjaciółmi czy sąsiadami.


źródło: Yourtango