Seks

Kłamstwa, które faceci mówią przed, w trakcie i po seksie. Te sześć powtarza każdy

Seksualnie
Seksualnie
11 lipca 2022
fot. Max/Unsplash
 

Kobiety najczęściej oszukują w kwestii orgazmu. Kłamiemy, że było nieziemsko, a tymczasem odstawiłyśmy szopkę, „żeby go nie urazić”. Kłamiemy też w trakcie, komplementując, że „robi to świetnie”, będąc totalnie przeciętnym. A jak oszukują faceci? Też mają swoje standardowe teksty.

Wszyscy kłamiemy. Również w relacjach damsko-męskich. A to, co czasem wygadujemy w łóżku, to już woła o pomstę do nieba. Najprawdopodobniej wcale nie mamy złych intencji – robimy to, żeby było milej, fajniej, intensywniej. Czy nam to wychodzi? Różnie z tym bywa.

„Jesteś najpiękniejszą kobietą, jaką w życiu widziałem”

Super, ale mega ogólnikowo i mało prawdopodobne. Bo nawet jeśli nie chodzi mu o „zwykłe” kobiety, to na pewno znajdzie się kilka modelek czy aktorek, którym (niestety) do pięt nie dorastasz i w sumie to nie ma w tym nic złego. Jak już facet chce doceniać nasze piękno, to mógłby skupić się na szczegółach. Większość z nas zdaje sobie sprawę ze swoich mankamentów, a takie komplementy powodują wyłącznie, że panowi tracą wiarygodność.

„Jesteś najlepszą kochanką, jaką miałem”

Miłe, ale pytanie, czy ma to jakieś odzwierciedlenie w tym, co dzieje się w łóżku? Jesteście na siebie otwarci, dobrze się bawicie, nie ma „niezręcznych momentów” i czuć w powietrzu chemię? Ok, być może nie ściemnia. Ale jeśli jego słowa nie pokrywają się z tym, jak wygląda wasz seks, wpuść jednym uchem, a wypuść drugim.

„Zaraz dojdę, zobacz co ze mną robisz”

Hahaha. Tak nam tłumaczycie swoje problemy z przedwczesnym wytryskiem? Żenujące.

Jak zrobić mu dobrze ręką

fot. Adene Sanchez/iStock

„Jesteś mistrzynią w robieniu loda”

Terefere. Faceci kochają seks oralny, więc będą komplementować, żebyśmy robiły to jak najczęściej. O ile nie gryziesz, będziesz „aktualną mistrzynią”.

„Nigdy nie było mi tak dobrze”

Te wszystkie zdania, w których rozbrzmiewa „nigdy”, „zawsze”, „jesteś naj…” są lekko oderwane od rzeczywistości. Panowie, naprawdę byłoby lepiej, gdybyście mówili np. „Jest mi z tobą bardzo dobrze”, „Uwielbiam na ciebie patrzeć”.

„Kocham cię”

Zdecydowanie najgorsze z najgorszych. Powiedział to dopiero w trakcie seksu? Albo mówi ci to wyłącznie wtedy, gdy jesteście w łóżku? No cóż…


Seks

Seks jak jedzenie – trzy rodzaje, które potrzebne są nam, by utrzymać związek

Seksualnie
Seksualnie
12 lipca 2022
rodzaje seksu
fot. We Vibe Toys/Unsplash
 

Dobre życie seksualne ma kluczowe znaczenie dla utrzymania miłości i namiętnej monogamii w związku – to wiemy wszyscy. Jest jak klej, który spaja to wszystko razem.  Uwalnia hormony, które sprawiają, że czujemy się dobrze. 

Seksu potrzebujemy wszyscy – jedni często, innym wystarczy od czasu do czasu. Ale niech rzuci kamieniem ten, kogo nigdy nie dopadła nagła… chęć. Np. w czasie oglądania serialu, albo nawet w pracy. Bywa, że marzymy o seksie jak z romantycznego filmu – żeby on uwodził nas przez cały dzień, wysyłał kwiaty, umawiał się na kolację, dał prezent, zadbał o wino i świece, a potem zajmował się nami do samego rana. Bywa też, że chcemy go tu i teraz – w przymierzalni, w toalecie na imprezie, podczas spaceru po lesie… Jak w McDonald’s szybko i treściwie. Zaraz zaraz, czy to nie brzmi jak kuchenne metafory? Tak! I bardzo pasuje! Oto trzy rodzaje seksu, które warto praktykować w związku!

1. Zdrowy, domowy seks

Ten styl to podstawa regularnego, zdrowego życia seksualnego. Zwykle ma miejsce kilka razy w tygodniu i zwykle zajmuje około 30 minut, oboje dajemy sobie czas, którego potrzebujemy, aby się zrelaksować, zbudować pożądanie i doświadczyć orgazmu.

2. Fast food seks

Chociaż niezdrowe jedzenie nie byłoby dla nas dobre na co dzień, od czasu do czasu może być smaczne i czasami dobre. To samo tyczy się szybkich numerków. Te 3-5 minut niezwykłego podniecenia, gdy chce mu się seksu, a ona (zwykle) nie jest akurat w nastroju, będzie wspaniałym prezentem, którym kobieta może obdarować swojego partnera. Gwarancja lawiny pozytywnych uczuć z jego strony gwarantowana.  Ta technika może sprawić, aby on nigdy więcej nie poczuł się odrzucony, a ona zawsze będzie mogła liczyć na jego uczucia.

3. Seks dla smakoszy

Oddaj się mu przynajmniej raz w miesiącu. Kobieta potrzebuje wina, obiadu i romansu, tak jak w pierwszych dniach (i nocach) związku. Bez wymówek — umieść to w harmonogramie! Pamiętaj stare powiedzenie: „Jeśli mama nie jest szczęśliwa, to nikt nie jest szczęśliwy!” Oczywiście romantyczny wypad jest cudowny, ale jeśli nie masz pieniędzy albo czasu, wyślij dzieci do babcię lub zamień się z sąsiadami na wieczory opieki nad dziećmi. Kluczem do namiętnej monogamii jest pamiętanie i działanie tak, jak robiliśmy to na początku związku. Kiedy mężczyzna podejmuje działania, by być romantycznym, a kobieta reaguje z uznaniem, nasze ciała uwalniają hormony, które napędzają nasze uczucia seksualne.


Seks

Niebezpieczny seks oralny – jak się chronić? Jest odpowiedź

Seksualnie
Seksualnie
7 lipca 2022
fot. Unsplash

To tekst o infekcjach, seksie i bieliźnie. Konkretnie o infekcjach przenoszonych drogą płciową, również w trakcie seksu oralnego i ultracienkich, super rozciągliwych majtkach o smaku wanilii. Agencja ds. Żywności i Leków zezwoliła na uznanie majtek za ochronę przed infekcjami, które mogą być przenoszone z pochwy lub odbytu podczas seksu oralnego.

„Seks oralny nie jest całkowicie wolny od ryzyka” – mówi dr Jeanne Marrazzo, dyrektor oddziału chorób zakaźnych University of Alabama w Birmingham. Powiedziała, że potrzeba metod ochronnych ma coraz większe znaczenie, ponieważ coraz więcej nastolatków inicjuje swoją pierwszą aktywność seksualną właśnie seksem oralnym. Zdaniem lekarki dla wielu z nas (niezależnie od wieku) bariera ochronna, która jest przyjemna w użyciu, może być swego rodzaju „uspokajaczem”, pozwoli zmniejszyć niepokój i zwiększyć przyjemność z tego konkretnego rodzaju seksu.

Należy pamiętać, że infekcje takie jak opryszczka, rzeżączka i kiła mogą być przenoszone przez seks oralny. Ryzyko zakażenia wirusem HIV z pochwy poprzez seks oralny jest uważane za bardzo niskie, ale już HPV – wirus brodawczaka ludzkiego – jest łatwiej przenoszony w ten sposób, a infekcje jamy ustnej i gardła z niektórych rodzajów HPV mogą rozwinąć się w raka jamy ustnej lub szyi, podała agencja.

To, jak często ludzie przenoszą infekcje w ten sposób, jest niejasne i trudne do zbadania, ponieważ większość osób uprawiających seks oralny uprawia również seks pochwowy lub analny.

Żeby uniknąć zakażeń można stosować zabezpieczenie – w przypadku mężczyzn będzie to oczywiście prezerwatywa. A co z kobietami? To właśnie dla nich powstała Lorale. To bielizna dostępna jako majtki lub szorty, wykonana z lateksu o smaku wanilii tak cienkiego jak materiał prezerwatywy. Jest skonstruowana w taki sposób, by przylegała do wewnętrznej strony uda, żeby utrzymać w środku płyny. Bielizna jest jednorazowa, dokładnie jak prezerwatywa.