Go to content

Jak najlepiej uprawiać seks, gdy masz 20, 30, 40 lat… i więcej

Czy przypadkiem masz 33 lata? Cóż, zapnij pasy, według badań czeka cię najlepszy seks życia!  A może właśnie się zagotowałeś, bo w dowodzie widnieje 22, ale nie zamierzasz czekać dekady, żeby było ci dobrze w łóżku? Nie, to może 40 i wolisz seks wyższego poziomu wtajemniczenia. A co z pięćdziesiątkami?

Zaraz, zaraz, dobry seks czeka na ciebie w sypialni, niezależnie od wieku. Tylko zrozum, że dobry znaczy za każdym razem coś innego.

Dr Pam Spurr regularnie przekazuje informacje dotyczące sypialni i nie tylko w swoich książkach i publikacjach. Na łamach The Sun, postanowiła podzielić się kilkoma radami, jak najlepiej uprawiać seks, gdy na ma się 20, 30, 40, czy 50 lat i więcej. Przeczytajcie, nie pożałujecie!

Oto jak podkręcić temperaturę w sypialni… w każdym wieku. Pamiętajcie, że każdy z tych etapów ma swoje gorące prezenty dla waszej seksualności, ale też wielkie rozczarowania. Czego można się spodziewać?

czytaj dalej na następnej stronie


na podstawie: thesun.co.ukdrpam.co.uk

Fot. iStock / Vasyl Dolmatov

1/4 Jak najlepiej uprawiać seks, gdy masz 20 lat

20-latki: Dekada, w której masz mnóstwo energii i więcej partnerów seksualnych

Gorące prezenty:

  • Masz energię i pragniesz powtórzyć, to wszystko co widziałeś/słyszałeś/itp..
  • Możesz (on może) szybko odzyskać następną erekcję, po szczytowaniu.
  • Masz młodzieńczą elastyczność i młodzieńczy apetyt na seks (i bardzo mało przeszkadzaczy).

Wielkie rozczarowania:

  • Możecie doświadczyć trudności z erekcją – zazwyczaj z powodu alkoholu.
  • Możesz nie mieć dość zaufania, aby się otworzyć i czuć w pełni komfortowo.
  • Twój wstyd, który może przerodzić się w niepokój.
  • Brak zaufania oznacza również, że możesz udawać orgazmy.
Fot. iStock / nd3000

2/4 Jak najlepiej uprawiać seks, gdy masz 30 lat

30-latki: Dekada wzrostu zaufania

W tym momencie w twojego życia możesz być w bardziej osadzony w stałym związku.

Gorące prezenty:

Nie obrażasz się, jeśli twój partner sugeruje nowe rzeczy. Zamiast tego pytasz: co musimy zrobić? Specjalne zabawki erotyczne, opaska na oczy, kajdanki?

Przygotuj się na nowe, od czasu do czasu kupując fajne rzeczy w sklepie dla dorosłych.

Wielkie rozczarowania:

Dzieci lub obowiązki zawodowe mogą zapolować na twoje pożądanie seksualne.

Problemy pojawiają się, gdy tylko jeden z partnerów nadal chce seksu. Nie oszukuj, to się nie udaje, musicie znaleźć swój kompromis między waszymi temperamentami potrzebami. Dzielenie się fantazjami seksualnymi pomaga w nakręcić pożądanie.

W tej dekadzie problemy z obrazem ciałem mogą nadal stanowić problem. Zapal świece, włącz ściemniacz i spróbuj poczuć się komfortowo. Zbudujcie swoją intymność.

Fot. iStock / South_agency

3/4 Jak najlepiej uprawiać seks, gdy masz 40 lat

40-latki: Prawdopodobnie zaakceptujesz rzeczy, które cię wcześniej martwiły

Moje mięśnie brzucha są… „bliżej nieokreślone” (w rzeczywistości nie mam żadnych!). Albo moje piersi nie są tej samej wielkości – i co z tego! To duch tej dekady.

Gorące prezenty:

Stajecie się super-ludzcy ze sobą, przestajecie się siebie wstydzić i udawać.

W poprzednich dziesięcioleciach próbowałaś wielu seks-sztuczek i wypróbowałaś kilka, aby urządzić imprezę… w jego spodniach! Badania pokazują jednak, że trzymasz się swojej ulubionej pozycji seksualnej. Spróbuj to odmienić.

Poszukaj nowych wrażeń, czasem w początkowo drobnych zmianach.

Wielkie rozczarowania:

Pojawiają się niedyspozycje twojego ciała związane z wiekiem. Nie zapominaj, że orgazmy są naturalną formą terapii w bólu!

Pod koniec tej dekady większość kobiet przechodzi perimenopauzę, mężczyźni również zwalniają w swojej seksualności – zarówno z nieprzyjemnymi objawami, obniżonym popędem płciowym, jak i zmianami nastroju. Uspokajajcie się nawzajem, że nadal jesteście atrakcyjni. Utrzymuj swoje ciało, w jak najlepszym zdrowiu.

Fot. iStock / KatarzynaBialasiewicz

4/4 Jak najlepiej uprawiać seks, gdy masz 50 lat lub więcej

50-latki (i więcej): czas na seks-zmiany

To może być piękny albo trudnych okres.

Gorące prezenty:

Seks to  większa swoboda niż kiedykolwiek przedtem, ponieważ dzieci prawdopodobnie wyfrunęły z gniazda. Możesz bawić się gdzie chcesz. Z hormonami prawie pod kontrolą, czujesz równowagę.

Seks może być bardziej troskliwy i czuły, twoja więź z partnerem może pogłębić się.

Zaplanuj  weekendy z dala od domu. Wypróbujcie zabawę z odgrywaniem ról, w którym udajesz, że jesteś nieznajomym albo… o właśnie, co lubisz? Daj sobie nawzajem przestrzeń na próbowanie nowych pozycji, miejsc i technik.

Wielkie rozczarowania:

Jeśli pozwoliłeś, by hipoteki, nastoletnie dzieci i inne życiowe problemy stanęły między wami, możecie czuć się rozdzieleni.

Możecie przechodzić kryzysy wieku średniego. Nie wpadaj w panikę, wzbudzaj zazdrości i nie uciekaj w romans, twoja sypialnia nadal może być gorąca.