Go to content

Dreszcze, ekscytacja, nasycenie. Jak utrzymać wysoki poziom podniecenia seksualnego?

fot. Studio4/iStock

Jak sprawić, by zbliżenie trwało dłużej? Jak odwlec orgazm, by szczytowanie było bardziej intensywne i przepełnione niezapomnianymi emocjami? Edging to doskonały sposób na przedłużenie zbliżenia i przyjemności. Na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Edging – czym jest?

Edging to rewelacyjny sposób na osiągnięcie bardzo intensywnych orgazmów. To balansowanie na krawędzi, które odnosi się do rożnego rodzaju technik, dzięki którym można utrzymać niezwykle wysoki poziom podniecenia seksualnego bez przekraczania „granicy” orgazmu. Jeśli wystarczająco długo będziemy przeciągać szczytowanie to nasze ciało stanie się bardzo wyczulone i wrażliwe na każdą przyjemność i doznanie. Edging polega na przerywaniu stymulacji tuż przed samą kulminacją. Po chwili przerwy całą zabawę zaczynamy od początku. Co ma na celu takie postępowanie?

Edging – po co się stosuje?

Egding pozwala na utrzymanie ciała w stanie ekscytującego pobudzenia. Dzięki niemu możemy przedłużyć długość stosunku, a kiedy dojdzie już do szczytowania to odczuwana przyjemność jest zdecydowanie mocniejsza i intensywniejsza. Wszystko dla jeszcze większej przyjemności i rozkoszy. Edging to technika, dzięki której możemy nauczyć się kontrolować i jeszcze lepiej rozpoznawać orgazm.

Zobacz również: Co to jest orgazm sutkowy i czy można się go nauczyć?

Jak przedłużyć stosunek?

Istnieje kilka technik seksualnych, dzięki którym możemy wydłużyć stosunek i sprawić, żeby orgazm był jeszcze przyjemniejszy. Jedną z metod jest metoda start-stop należąca do behawioralnych technik służących walce z przedwczesnym wytryskiem. Na początek najlepiej zacząć ćwiczyć samodzielnie – podczas masturbacji. Mężczyzna doprowadza się do punktu, po przekroczeniu którego miałby miejsce orgazm i wytrysk, jednak właśnie w tym momencie należy przerwać masturbację. Po chwili oddechu należy wrócić do wykonywanej czynności, ponownie zatrzymując się tuż przed samym wytryskiem.

Kolejną metodą opóźniającą orgazm jest metoda uciskowa polegająca na uciśnięciu żołędzi tuż przed wytryskiem, dzięki czemu mężczyzna nie dopuści do ejakulacji. Penisa obejmujemy w taki sposób, by kciuk znalazł się na wędzidełku, a pozostałe palce by oplatały członka ze szczególnym uwzględnieniem rowka znajdującego się między żołędzią a napletkiem.

Wzmocnienie orgazmu

Edging nie tylko opóźnia orgazm i przedłuża współżycie, ale często także znacznie potęguje moment szczytowania. Zatrzymywanie się i wycofywanie tuż przed samym wytryskiem może sprawić, że moment kulminacji, który nadejdzie prędzej czy później, będzie wyjątkowo intensywny i niezwykle przyjemny. Może się jednak zdarzyć, że balansowanie na krawędzi, szczególnie w przypadku osób z małym doświadczeniem, doprowadzi do spadku napięcia i podniecenia, aż do tego stopnia, że orgazm i dokończenie współżycia okaże się niemożliwe. Nie zapominajmy, że to trening czyni mistrza. Przedłużanie szczytowania wymaga ćwiczeń, czasu i cierpliwości.  

Zobacz również: 9 typów orgazmów, których kobieta powinna doświadczyć

Edging – dla kogo?

Edging polecany jest osobom, które chciałyby przejąć kontrolę nad swoim orgazmem, bo ich zdaniem do szczytowania dochodzi zbyt szybko. To niezwykłe doświadczenie, które znacznie podkręca satysfakcję erotyczną. Wydłużenie współżycia, opóźnienie orgazmu kumuluje przyjemność, sprawia, że po ciele rozchodzą się dreszcze, pojawia się jeszcze większa ekscytacja, rozkosz i podniecenie.