Go to content

Co to jest orgazm sutkowy i czy można się go nauczyć?

Fot. iStock/kopitinphoto

Niektóre kobiety twierdzą, że jest o niebo lepszy od tego łechtaczkowego czy pochwowego. Niektóre nigdy go nie osiągają. A jeszcze inne zdradzają, że pierwszy raz doznały tej przyjemności nagle, np. dopiero po urodzeniu dziecka. Czy jest jakiś sposób, by nauczyć się orgazmu sutkowego? Tak! Ale droga do tego nie jest taka oczywista

Orgazm sutkowy – czym jest i jak go osiągnąć?

Jak sama nazwa wskazuje – orgazm sutkowy pojawia się w wyniku pieszczot piersi. Jego intensywność uzależniona jest w dużej mierze nie tylko od dopasowania seksualnego partnerów, ale również dnia cyklu, w którym kobieta się znajduje. Wiele poradników doradza, że przed menstruacją sutki kobiety stają się bardziej wrażliwe i dlatego właśnie jest to doskonały moment na eksperymenty. Można w nich też przeczytać, że część kobiet staje się gotowa do przeżywania tej rozkoszy dopiero w wieku dojrzałym, np. po urodzeniu dziecka, po okresie karmienia piersią albo gdy spotka partnera, który ma wyjątkowy talent w temacie pieszczenia ich piersi. Warto przy okazji pamiętać o tym, że aby osiągnąć ten rodzaj przyjemności, mężczyzna powinien wykazać się cierpliwością, ponieważ rozkosz można poczuć wtedy, gdy pieszczoty będą odpowiednio dawkowane. Wskazany jest tu delikatny masaż okrężny sutków za pomocą opuszek palców, uciskanie, ugniatanie, dotykanie językiem… Niestety nie zawsze taki przepis gwarantuje sukces. Dlaczego?

Co mówią kobiety o orgazmie sutkowym?

Kobiety, które mają łatwość w doznawaniu orgazmu sutkowego, często określają, że one po prostu bardzo lubią swoje piersi, uważają je za ładne i dlatego kochają, kiedy partner pieści je w ten sposób w łóżku. Opowiadają też, że ten typ orgazmu przychodzi on do nich nadzwyczaj szybko, np. momencie, kiedy czują, że mężczyzna jest naprawdę zachwycony ich piersiami i bywa wobec nich niepohamowanie „łapczywy”. Wcale nie potrzebują jakiejś długiej stymulacji! Dla odmiany wiele pań twierdzi, że moment przed owulacją czy właśnie przed miesiączką – absolutnie u nich wyklucza możliwość przeżywania takiej rozkoszy. Po prostu wtedy ich sutki są wyjątkowo mocno obrzmiałe i bolesne. W tym czasie one absolutnie nie chcą być dotykane w te wrażliwe miejsca.

Czy zatem można nauczyć się przeżywać orgazm sutkowy?

Tak, ale nie zawsze jest to droga oczywista. Dla jednej kobiety doskonałym bodźcem będzie długotrwała stymulacja z użyciem rozgrzewających skórę olejków albo bardzo delikatnie pieszczenie np. ptasim piórkiem. Dla innej natomiast techniki mocno zmieniające doznania np. intensywne ugniatanie, a potem dla odmiany ekstremalnie delikatne gładzenie sutka kostką lodu. Jeszcze inne kobiety opowiadają, że wolą lizanie i lekkie podgryzanie piersi. A kolejne wcale nie mają ochoty na dotykanie piersi – bo po prostu tego nie lubią. One wolą, kiedy ich partner zajmuje się ich plecami lub pośladkami.

Jaki z tego wniosek?

Wszyscy różnimy się od siebie i mamy inne potrzeby, bo lubimy w inny sposób być pobudzani. Nie ma jednego powszechnie uznawanego przepisu na wspaniały orgazm sutkowy dla każdej kobiety. Taka instrukcja po prostu nie istnieje. Dlatego tak ważne jest wzajemne porozumienie między partnerami, które w zależności od naszego zwyczajowego słownika nazywamy: albo chemią, albo umiejętnością słuchania sygnałów partnera, albo jeszcze inaczej.

Ile może trwać orgazm sutkowy?

W filmach kochankowie współżyją ze sobą długie godziny, a ich orgazmy w ciągu nocy pojawiają się cyklicznie, aż do nasycenia i wyczerpania. Czy to może być prawda? Długość stosunku zależy od wielu czynników i trwa zazwyczaj od kilku minut do kilku godzin. Naukowcy obliczyli jednak, że średnia długość stosunku wynosi zwykle 19 minut. Natomiast damski orgazm może trwać nawet 107 sekund. Przeciętnie jednak jest znacznie krótszy i wynosi 26 sekund. Faktycznie niektóre panie przeżywają kilka szczytowań w ciągu jednego zbliżenia, co nazywamy orgazmem wielokrotnym. Wiele jednak mówi, że ich ciała potrzebują bardzo określonej stymulacji oraz jednej konkretnej lub dwóch w pozycji, by osiągnąć szczyt przyjemności. Dlatego tak ważne jest, aby partnerzy znali swoje ciała i rozumieli potrzeby, bo właśnie takim bezpiecznym i rozumiejącym się związkom najłatwiej uczyć się nowości np. próbować, by kobieta osiągnęła orgazm sutkowy.