Lifestyle Seks Związek

Dlaczego kobiety miewają romanse

Redakcja
Redakcja
9 stycznia 2019
Fot. iStock / shironosov
 

Ostatnio w Internecie pojawił się list zrozpaczonej kobiety, która przez pół roku zdradzała swojego męża, aż zaszła w ciążę z kochankiem. Zrozpaczona prosiła o radę – powiedzieć mężowi o zdradzie, odejść bez słowa, czy może udawać, że dziecko jest jego? Natychmiast posypały komentarze: „dobrze ci tak”, „współczuję twojemu mężowi”, „nie masz wstydu, by ogłaszać wszystkim, że zdradziłaś męża”. Tymczasem, za każdym romansem kryje się przecież indywidualna historia. Czy wiecie dlaczego kobiety zdradzają? Naukowcy postanowili to zbadać.

Okazuje się, że kobiety zdradzają najczęściej dlatego, ponieważ… nie ufają swoim partnerom. Czują, że mogą być bardziej szczere i otwarte, że mogą być bardziej sobą w stosunku do tych mężczyzn, z którymi zdradzają niż w stosunku do partnera.

Dlatego tak łatwo jest im przezwyciężyć poczucie winy, które towarzyszy zdradzie osoby, którą kochamy. Na pierwszy rzut oka wyniki te mogą być niezwykle szokujące. Jeśli jednak poświęcimy trochę czasu, aby je przeanalizować, okazuje się, że wnioski są dość logiczne.

Oczywiście, zdarza się, że dana osoba zdradza swojego partnera w odpowiedzi na potrzebę znalezienia sensu i spełnienia, których nie odnajduje we własnym związku. Inne kobiety zdradzają, by udowodnić sobie, że są w stanie przezwyciężyć ograniczenia, których doznają w obecnej relacji.

Czasami kobieca zdrada jest również spowodowane ogólnym brakiem intymności w związku. Ale niezależnie od przyczyny, zawsze jest to bardzo bolesne doświadczenie, choć bywa, że oczyszczające.


Na podstawie: relrules.com


Lifestyle Seks Związek

3 sposoby, by przyciągnąć do siebie osobę, na której ci zależy

Redakcja
Redakcja
9 stycznia 2019
Fot. iStock/freemixer
 

Chyba wszyscy pragniemy być kochani, zauważani i zrozumiani, tylko u każdego z nas wyraża to się w inny sposób. Czasami chcemy jedynie ulotnych kontaktów z przyjaciółmi i znajomymi. Innym razem chcemy być zauważeni przez osobę, z którą czujemy silny, romantyczny związek.

Kiedy pragniemy kogoś, kiedy się zakochujemy, staramy się przyciągnąć jego uwagę. Psychologowie ustalili, w jaki sposób możemy to zrobić naprawdę skutecznie – tak, by się do obiektu naszych uczuć emocjonalnie zbliżyć.

1. Pokaż pozytywne emocje

Jest tyle mocy w pozytywności, w radości, w uśmiechu. Myśląc pozytywnie możesz poprawić czyjś nastrój. Psychologowie zgadzają się, że jeśli chcesz zostać zauważonym przez kogoś, na kim ci zależy, musisz zacząć pokazywać pozytywne emocje. Uśmiechaj się częściej i śmiej się, a będziesz kojarzyć się z pozytywnymi emocjami. Kiedy ktoś kojarzy cię z pozytywnymi emocjami, będzie chciał częściej spędzać z tobą czas.

2. Rozmawiaj o wspólnych wartościach

Ludzie chcą spędzać czas z tym, którzy podzielają ich wartości. Ktoś, kto wierzy w bycie dobrym człowiekiem i mówienie prawdy, będzie chciał dzielić swój czas z ludźmi, którzy wyznają podobne życiowe zasady. Bądź uczciwy wobec swoich wartości i nie próbuj udawać, że jesteś kimś innym.

3. Zwracaj się do niego/niej po imieniu

Kiedy ktoś słyszy własne imię, czuje się bardziej przywiązany do osoby, która je wypowiada. Zwracanie się po imieniu sprzyja wytworzeniu pewnej bliskości i intymności. Jest sympatycznym akcentem, który skraca dystans między dwiema osobami.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Lifestyle Seks Związek

Trzy ważne klucze do udanego związku, których nie dostrzeżesz w żadnych filmie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 stycznia 2019
Fot. iStock/AleksandarNakic

Znacie zapewne te wielkie filmowe historie, w których miłość jest trudna, ale piękna i zazwyczaj to ona zwycięża. Nawet nie będę próbowała ich wymieniać, bo nie sposób. Oglądamy i marzymy, by nam też mężczyzna oświadczył się w wyjątkowy sposób, by ten przystojny dupek, którego każdego dnia spotykamy w windzie, był tym, z którym korespondujemy wieczorami. Eh… Cóż, ta miłość filmowa rzadko jednak tożsama jest z tą codzienną. To jej wyrywek, który każe na końcu nam myśleć: „I żyli długo i szczęśliwie”. Czy faktycznie?

Trzy ważne klucze do udanego związku, których nie dostrzeżesz w żadnych filmie

Określ swój związek

Generalnie wyróżniamy trzy typy relacji: miłość romantyczną, rodzinną i finansowa. Wiedza o tym, w jakiej relacji ty się znajdujesz, jest kluczowa, bo tylko tak możesz uczciwie budować swój związek.

Romantyczna miłość

Te relacje są często ewolucyjne, chociaż wiele osób tego nie dostrzega. To zwrot w temacie relacji właściwych dla naszej współczesnej kultury. Dlaczego? Bo wcześniej relacje zazwyczaj miały na celu zysk finansowy lub społeczny. Niezbędne dla związku były dzieci, które miały dziedziczyć to, co posiadali ich rodzice.

Związek oparty na romantycznej miłości to niejako twój naszych czasów, który opiera się na miłości, romansie, ale też codziennym życiu.

Relacja rodzinna

Kochasz swojego partnera, ale bardziej niż kochankami jesteście przyjaciółmi, rodziną? W waszym związku nie ma zbyt wiele przestrzeni na pożądanie, pikanterię? Oboje jesteście zadowoleni z rutyny życia? Lubisz mieć towarzysza? Jeśli tak, to bardzo dobrze. Taki związek jest także oparty na dobrej relacji.

Relacja finansowa

Jesteście razem, bo to jest lepsze dla was i dla waszych dzieci zarówno ekonomicznie jak i zawodowo. Związek jest pewnym zyskiem dla ciebie i twojego partnera.

Zyskaj prawdziwość swojego związku z samym sobą

Określenie, jaki rodzaj relacji jest odpowiedni dla ciebie w życiu, jest pierwszym krokiem w podróż do samopoznania i miłości własnej. Jeśli chcesz być dobra, a nawet najlepsza w związku, musisz spełnić jeden absolutny warunek – najpierw powinnaś być najlepsza dla siebie. Wymaga to głębokiego uznania, miłości i szacunku dla samej siebie.

Nim wejdziesz w związek najpierw nauczy się kochać siebie, jak nikogo innego. Dowiedz się, co kochasz, a czego nienawidzisz. Zafunduj sobie całkowitą życzliwość. Zapamiętaj – to jak traktujesz siebie, świadczy o tym, jak potraktujesz swojego partnera.

Bądź gotowa wszystko stracić

Zaskoczona? Otóż w każdym związku, nawet tym opartym na głębokiej miłości i zrozumieniu istnieje ryzyko straty. Dobry i silny związek można zbudować tylko wtedy, gdy myśl o tym, że on może odejść nie sprawia, że wpadasz w panikę, że ogarnia cię strach. Wiesz, że pogodziłabyś się z tym, że to by cholernie bolało, ale kochasz go, więc pozwalasz mu odejść, by był szczęśliwy. Godzisz się z tą stratą z miłości do niego. To wymaga zbudowania silnego poczucia własnej wartości, swojej przestrzeni, nie uwieszania się na związku i umiejętności bycia szczęśliwą z samą sobą. W ten sposób żadne z was nie nigdy nie poczuje się więźniem waszego związku.

Nie da się zbudować dobrej, opartej na głębokim zrozumieniu i akceptacji relacji tak po prostu. Musimy być aktywnym uczestnikami jej tworzenia przede wszystkim zaczynając od siebie, wtedy jesteśmy w stanie wiele dać.


Zobacz także

Wielozadaniowość, czyli multitasking w życiu matki nigdy jest dobrym, długofalowym rozwiązaniem.

Być wszędzie, to być nigdzie – powiedział Seneka. Naprawdę chcesz wierzyć w bajkę o multitaskingu?

„Carrie Pilby” – znakomita komedia romantyczna. Już na DVD

„Wszystkich Muzułmanów należy wytłuc”. Dość tego, ksenofobii i głupoty należy się wstydzić, a nie się nią chwalić!