Seks

Co dzieje się z mężczyzną, kiedy przestaje uprawiać seks? 6 ważnych zmian

Seksualnie
Seksualnie
13 września 2021
fot. Motortion/iStock
 

Ludzie przechodzą przez okresy seksualnej abstynencji z różnych powodów. Brak czasu, brak partnera, a czasem po prostu brak ochoty. Jeśli jednak ta przerwa trwa długo, może mieć wpływ na twoje ciało. Ale ważne jest, aby pamiętać, że nie ma żadnych ogólnych zasad dobrych dla wszystkich. Najważniejsze jest wsłuchiwać się w siebie i dbać o swoje potrzeby, do niczego się nie zmuszając.

Pisałyśmy już o tym, co się dzieje (i nie dzieje) z kobietą, kiedy przestaje uprawiać seks. Czas na panów.  Co zatem zmienia się w ciele mężczyzny, kiedy przestaje uprawiać seks?

Obniżenie poziomu testosteronu

Uprawianie seksu zwiększa produkcję testosteronu. Hormon ten wzmacnia kości i mięśnie. Zbyt niski poziom testosteronu może powodować zmęczenie i depresję. Obniżenie poziomu testosteronu daje objawy jak przemęczenie. Mężczyzna ma kiepski nastrój, nie chce mu się nic robić, staje się nerwowy, może mieć problemy ze snem. Obniżony poziom testosteronu sprzyja też tyciu oraz spadkowi odporności. Mężczyzna staje bardziej podatny na zachorowanie np. na choroby sezonowe.

Obniżenie nastroju i większa podatność na stres

Zdaniem naukowców, regularne uprawianie seksu minimalizuje ryzyko zachorowania na depresję. Mężczyźni, którzy nie uprawiają seksu są wyraźnie mniej szczęśliwi niż ci aktywni seksualnie. Brak seksu może prowadzić do obniżenia nastroju, zdenerwowania, rozdrażnienia, a nawet złości. Seks to świetny sposób na rozładowanie napięcia fizycznego i emocjonalnego. W trakcie stosunku rośnie poziom endorfin, które odpowiadają za niwelowanie niepokoju i poprawę samopoczucia.

Problemy z erekcją

Przy dłuższej abstynencji wśród mężczyzn dochodzi do problemów z utrzymaniem wzwodu. Panowie często tak bardzo koncentrują się na tym, że musi dojść do erekcji (i jaki będzie wstyd, kiedy tak się nie stanie), że skupiają się na swoim penisie bardziej niż na doznaniach erotycznych z partnerką. Przy nieregularnych kontaktach seksualnych może również pojawić się problem z przedwczesnym wytryskiem. To niezwykle frustrująca panów dolegliwość, która może powodować, że mężczyzna będzie unikał zbliżeń. mężczyźni, którzy osiągają orgazm zbyt wcześnie, zniechęcają się do współżycia, uprawiają seks rzadziej i tym samym pogłębiają tylko problem. Młodszym panom, którzy mają możliwość współżyć z partnerką raz na tydzień (kiedy rodzice wychodzą do kina) zalecana jest częstsza masturbacja – np. rano, kiedy odbycie stosunku planuje się na wieczór.

Spadek libido

Im dłuższa przerwa w seksie, tym mniejsza ochota na współżycie. Mężczyzna z niskim libido czuje się po prostu gorszy i trudniej jest mu się przyznać do spadku formy. Wynika bezpośrednio z obniżenia poziomu testosteronu i problemów z erekcją.

Niskie poczucie własnej wartości

Kiedy (nie tylko) mężczyzna nie uprawia regularnie seksu może się w nim rodzić przekonanie, że jest nieatrakcyjny, niegodny miłości, nieakceptowany. Nietrudno wtedy o nagły spadek poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Wzrost ryzyka zachorowania na raka i choroby serca

Liczne badania wskazują, że ryzyko zachorowania na raka prostaty jest o 30 proc. mniejsze u mężczyzn, którzy regularnie współżyją. Badanie przeprowadzone przez Anglia Ruskin University (jeden z najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii), obejmowało 5700 mężczyzn i kobiet zbliżających się do złotego wieku (w wieku od 65 do 80 lat) i wykazało, że u mężczyzn, którzy mają mniej seksu po ukończeniu 50 lat, ryzyko poważnej choroby wzrasta o ponad dwie trzecie. Badanie wykazało również, że kobiety stają się o 64% bardziej skłonne do zgłaszania złego samopoczucia, jeśli rzadziej uprawiają seks. To samo badanie wykazało, że mężczyźni, u których rozwija się impotencja, mogą mieć problemy naczyniowe, które są czynnikami ryzyka chorób serca. Seks chroni przed zawałem mięśnia sercowego. Częste uprawianie seksu prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi, co dodatnio wpływa na układ sercowo-naczyniowy

 


Seks

Co się dzieje w związkach, które przestają uprawiać seks? 8 ważnych zmian

Seksualnie
Seksualnie
16 września 2021
fot. blackCAT/iSttock
 

Oglądając filmy czy seriale, można odnieść wrażenie, że każdy związek to katalizator erotycznego napięcia i wszystkie pary każdego dnia uprawiają seks. I zawsze jest on udany, a potem ona zasypia na jego ramieniu, a rano przychodzi na kawę w jego białej koszuli. Tymczasem film filmem, a życie życiem. A w nim wiadomo – raz na wozie, raz pod wozem. Czasem chcemy kochać się sześć razy dziennie, a czasem raz na dwa tygodnie. W prawdziwym życiu relacje nie są takie proste. 

Noce i dnie seksualnej posuchy zdarzają się każdej parze. I jest to zupełnie normalne, o ile nie trwają zbyt długo. Eksperci szacują, że dobrą, przeciętną (wystarczającą dla dobrego związku) częstotliwością jest ok. dwa razy w tygodniu. Oczywiście nie możemy traktować tego jako wyroczni, chodzi o szacunki.

Dla wielu par seks jest kluczową rzeczą w związku, a jego brak może być naprawdę problematyczny. To zupełnie normalne, że pragniesz seksu od partnera, a życie w erotycznej abstynencji może być po prostu przygnębiające. Mamy nadzieję, że ty i twój partner możecie o tym porozmawiać i znaleźć rozwiązanie, które zadziała dla was obojga.

„Białe małżeństwo” – czym jest związek bez seksu

Co zatem dzieje się w życiu pary, która na dłuższy czas przestaje uprawiać seks?

Stajecie się sfrustrowani

Jeśli przynajmniej jedna osoba w związku chce seksu, posucha może sprawiać, że nie będzie mogła się odnaleźć nawet we własnych myślach. Brak seksu może prowadzić do frustracji zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Ten poziom rozdrażnienia może wymagać pewnych „prac naprawczych”.

Szukacie pocieszenia w sieci

Dzięki internetowi prawie wszystko może zmienić się w społeczność, a Twoje najbardziej prywatne problemy w związku nie są wyjątkiem. Społeczności internetowe, które szukają rozwiązania tego, co znane jest jako „martwa sypialnia”, kwitną. Twoje najbardziej intymne problemy mogą zostać ujawnione nieznajomym w Internecie.

Przestajecie dążyć do zbliżenia. Z różnych powodów

Czasami oboje partnerzy pragną życia seksualnego, ale po prostu wpadli w rutynę i jakoś się nie składa. Jak wyjaśniono w Psychology Today, często zdarza się, że bardziej pożądliwy partner poddaje się po serii odrzuceń, a drugi partner nie czuje się komfortowo inicjując zbliżenia. Czas płynie i nic się nie zmienia. To pat.

Pewność siebie każdego z was spada drastycznie

Chłód ze strony partnera może zranić każdego. W szczególności heteroseksualne kobiety mogą doznać bolesnego ciosu w poczucie własnej wartości z powodu braku seksu w związku. Niestety stereotyp, że „wszyscy mężczyźni są cały czas napaleni”, może być trudny udowodnienia.

Dochodzicie do ściany

Jeśli wasz seksualny post będzie trwał zbyt długo, związek może osiągnąć punkt krytyczny. Jak zauważono w Psychology Today, możecie potrzebować terapii par, a w skrajnych przypadkach nawet separacji.

Pojawiają się myśli o skoku w bok

Może to nie do końca sprawiedliwe, ale nie jest zaskakujące. Jeśli twój związek trwa miesiącami lub latami bez seksu, wtedy jeden lub drugi partner może rozważać romans.

Czujesz, że tracisz siebie i jego

Pewnie seksualna abstynencja nie jest tym, zaplanowałeś dla swojego związku. Może to sprawić, że poczujesz, że tracisz większą część swojego życia. Czy możesz sprawić, by wszystko działało jak dawniej, albo inaczej, ale działało? A może powinnaś spróbować znaleźć bardziej dopasowanego do siebie partnera?

Pojawia się okazja do naprawdę szczerej rozmowy

To może być najlepszy scenariusz. Związek bez seksu może skłonić ciebie i twojego partnera do poważnej dyskusji na temat waszej relacji. Odrobina szczerości w kwestii waszych potrzeb, może pomóc wam obojgu zdecydować, gdzie iść dalej.

 


Seks

Misjonarska czy na pieska? Sprawdź, co mówi o tobie twoja ulubiona pozycja [18+]

Seksualnie
Seksualnie
8 września 2021
FOT. Aaltazar/iStock

Jaka jesteś w łóżku? Masz tendencje do bezpiecznej gry, a może jesteś bardziej typem dzikuski? Jeśli nie masz na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, pomyśl teraz, jaka pozycja daje ci najwięcej przyjemności i sprawdź, co to o tobie mówi.

Dobrej zabawy!

Na pieska

Poza nazwą, w tej pozycji jest zdecydowanie coś zwierzęcego. Niezależnie od tego, czy to ty naciskasz na niego, czy to on cię łapie i jest stroną dominującą, jest to pozycja dla kogoś, kto lubi szaleć. Lubisz być uległa i pozwalasz, aby twój facet zachwycał się twoim seksualnym wyzwoleniem i pasją, z jaką mu się oddajesz. Jesteś trochę niegrzeczną dziewczynką, która lubi perwersyjny seks.

Misjonarska

fot. megamix/iStock

Kobieta, która lubi tę pozycję, nie lubi eksperymentować i zazwyczaj nie pozwala sobie na zdjęcie nogi z hamulca nawet w łóżku z ukochanym mężczyzną. Pragnie kontaktu wzrokowego i pragnie poczuć więź ze swoim partnerem. Jest to również pozycja, którą preferują zapracowane, aktywne kobiety, które są zmęczone.

Pozycja misjonarska jest najczęstszą pozycją stosowaną przez pary w długoletnich związkach. Niektórzy uważają to za nudne, ale tak naprawdę chodzi o emocjonalną intymność. Pozycja misjonarska mówi, że masz zmysłową więź ze swoim partnerem i myślisz o jego przyjemności, nawet bardziej niż o swojej.

Na jeźdźca

fot. SaulHerrera/iStock

Według certyfikowanej edukatorki seksualnej, to idealna pozycja dla kogoś, kto lubi rządzić, lubi mieć kontrolę nad akcją. Ta pozycja pozwala ci decydować o tempie i głębokości penetracji. Lubisz mieć pewność, że wszystko jest na właściwym i we właściwym miejscu. Jesteś kobietą, która dokładnie wie, czego chce, i zwykle stawiasz na swoim. Jesteś niezwykle pewna siebie i komfortowo czujesz się w swoim ciele.

Na łyżeczki

Lovers having a good time.

To ulubiona pozycja prawdziwej romantyczki. Masz pełne zaufanie do swojego kochanka i jesteś gotowa oddać mu swoje serce. To relaksująca pozycja, która pozwala kochać się przez długi, długi czas. Lubisz to, że seks w tej pozycji jest powolny, zmysłowy i romantyczny, przynajmniej do czasu, aż nie poniosą was emocje… 😉

Odwrócona kowbojka

Kochasz odwróconą kowbojkę? Najprawdopodobniej jesteś niezłą lisicą w sypialni. Jesteś dzika, otwarta i nie boisz się przejąć kontroli w sypialni. Nie masz nic przeciwko byciu odpowiedzialną za własny orgazm, jednocześnie dając swojemu mężczyźnie przyjemność. To także świetna pozycja dla kobiety, która lubi się popisywać. Facet ma świetny widok na twój tyłek. I oboje możecie oglądać się w dobrze ustawionym lustrze. Niezależnie od twoich emocji, jeśli lubisz robić show, odwrócona kowbojka jest dla ciebie.

https://www.sheknows.com/