Go to content

5 dowodów na to, że on jest kiepski w łóżku

kiepski w łóżku
fot. Diego Lozano/Unsplash

Kiedy myślimy o kimś, kto jest dobry w łóżku, wyobrażamy sobie diabelskie stworzenie pełne pożądania, ze wszystkimi tajemnicami ciała na wyciągnięcie ręki. To mit, że istnieją ludzie, którzy emanują seksapilem i są niesamowitymi partnerami seksualnymi dla każdego, kogo spotykają. Świetny seks może się zdarzyć z nieznajomym, ale prawda jest taka: najlepszy seks pochodzi z bycia z osobą, która słucha i uczy się twojego ciała.

Ktoś może wykuć na pamięć Kamasutrę, ale to nie znaczy, że wie, że lubisz, kiedy ktoś gryzie cię w lewy sutek, a nie lubisz w prawy. Ten mityczny bóg seksu nie pozna twoich przeszłych traum, które sprawiają, że pewne rzeczy są dla ciebie niewygodne, lub że chcesz, aby do zabawy zaangażował kostki lodu.

Tak więc, skąd wiadomo, czy ktoś jest kiepski w łóżku?

1. Ocenia

Zdradzę ci sekret: jeśli jesteś z kimś, kto ocenia twoje preferencje seksualne i sprawia, że czujesz się zawstydzona, jesteś z niewłaściwą osobą. Drogi panie, jeśli oceniasz swoją partnerkę za jej preferencje seksualne, wyrządzasz sobie i jej krzywdę. Przestań, bo jesteś przez to kiepski w łóżku.

2. Nie słucha

Eksperymentowanie jest świetne, ale wymuszone eksperymenty są szkodliwe. Weźmy seks analny. Ty nie chcesz, a on bardzo. Normalna sytuacja, ale kiedy jedna strona się zgadza, druga to szanuje. No chyba, że jest kiepska w łóżku, wtedy zamienia się w rozkapryszonego dzieciaka i albo się obraża, albo namawia i naciska.

Jeśli twój partner cię kocha, prawdopodobnie odpuści, wróci do tematu za jakiś czas, ale tylko na zasadzie spokojnej rozmowy. Jeśli zasugeruje małe kroki, rozłożone w czasie; palec, zabawka, to będzie to rozmowa, w której słuchacie siebie nawzajem i tworzycie doświadczenie z kimś, a nie pomimo niego. Ponadto, gdy uprawiasz seks, możesz stwierdzić, czy ktoś nie dobrze się bawi, tylko jeśli słuchasz i uważnie obserwujesz. Jeśli wchodzisz w seks, ignorując swojego partnera i starając się tylko zaspokoić siebie za wszelką cenę, jesteś kiepski w łóżku.

3. Nie mówi tego, co myśli

Mów o tym, czego chcesz i co lubisz. Zbyt często partnerzy wstydzą się tego, co lubią lub boją się powiedzieć o tym swojemu partnerowi, ponieważ martwią się, że ich partner pomyśli, że są dziwni/zboczeni. Taka postawa niestety z czasem niszczy relacje i zdrowie seksualne. Jeśli nie wyrażasz swoich pragnień i nie spełniasz ich, oszukujesz siebie i uprawiasz zły seks.

4. Jest zbyt samolubny lub zbyt dający

Dawanie i branie w seksie wiąże się ściśle ze słuchaniem i mówieniem. Z biegiem czasu seks może stać się nieprzyjemny dla jednego partnera, jeśli nigdy nie ustaliłeś równowagi między dawaniem a braniem. Na przykład prawie każdy lubi seks oralny, ale wiele kobiet przyznaje „on nie lubi mi tego robić”. Kto cię wychował? Czy matka nie nauczyła cię żadnych manier?

5. Nie jest samoświadomy

Jeśli którakolwiek z tych rzeczy dotyczy ciebie i twojego życia, usiądź ze swoim partnerem i porozmawiajcie. Życie jest zbyt krótkie, a seks jest zbyt istotną jego częścią, aby tracić czas na jego kiepską odmianę. Nigdy nie osądzaj swojego partnera i nigdy nie się zawstydzać i osądzać. Zwracaj uwagę na to, czego chce twój partner i upewnij się, że oboje komunikujecie swoje potrzeby i ustanawiacie dynamikę dawania i brania, która kręci was oboje.