Go to content

Naukowcy odkryli 11 cech idealnego mężczyzny. Chyba nie tego się spodziewaliśmy…

Fot. iStock/stock-eye

Idealny facet, który ma piękne i wysportowane ciało, mądrość dojrzałego mężczyzny, jest odważny jak wojownik – umówmy się –  raczej nie istnieje. Zresztą jaki ideał? Kobiety na różne rzeczy zwracają uwagę, mają różne gusta, co innego każdej z nas się podoba. Mimo tego naukowcy wciąż próbują znaleźć wizerunek tego jedynego, który przykułby uwagę każdej kobiety.

I tak na podstawie badań i doświadczeń wytypowano 11 cech świadczących o atrakcyjność mężczyzny. Z niektórymi faktycznie można się zgodzić, inne są jednak zaskakujące.

Gęste brwi i kwadratowy podbródek

Okazuje się, że kobiety wybierają  mężczyzn z grubymi, gęstymi brwiami i kwadratowym podbródkiem, gdy szukają długotrwałego związku.

Broda

Naukowcy przeprowadzili interesujące badania, by dowiedzieć się, jakie znaczenie ma zarost dla atrakcyjności mężczyzny. Kobietom przedstawiono do oceny zdjęcia panów gładko ogolonych, z lekkim zarostem, jasnym, ciemnym, a także z większym zarostem – utrzymanym dłużej niż 10 dni. Okazało się, że kobiety najczęściej na najbardziej atrakcyjnych wskazywały tych z wielodniowym zarostem, ponieważ kojarzyły takich mężczyzn z dojrzałością i męskością.

Blizny

Kobietom pokazano zdjęcia mężczyzn mających blizny na twarzy i tych, którzy blizn nie mieli. Niektóre niektóre zakładały, że trwałe ślady na twarzy były wynikiem przemocy (w rzeczywistości był to photoshop). Jaki był wynik? Atrakcyjniejsi okazali się mężczyźni ci z poważnymi bliznami – na przykład po nożu, niż ci z bliznami po upadku z roweru.

Nieśmiały uśmiech

Jeśli mężczyźni chcą być bardziej atrakcyjni, ich uśmiech powinien być raczej stonowany, skryty. Jeszcze lepiej, gdy na ich twarzy pojawia się odrobina wstydu, onieśmielenia. Naukowcy sądzą, że to tłumaczy, dlaczego kobiety lubią złych facetów, oni często uśmiechają się dla kobiet tajemniczo.

Wiek

Jeśli kobieta miałaby wybrać pomiędzy przystojnym mężczyzną a tym samym mężczyzną w nieco starszym wieku, zdecydowałaby się na starszego. Stajemy się mądrzejsi, bardziej pewni siebie i niezależni wraz z upływem lat. Dodatkowo wiek mężczyzny tak naprawdę nie wpływa na płodność (zależy to również od stylu życia), więc kobieta nie ponosi ryzyka nieposiadania dziecka. Naukowcy nazywają to zjawisko efektem George Clooney.

Oszczędność

To jedna z tych cech, którą bardzo cenią kobiety. Dlaczego? Ponieważ oszczędni mężczyźni sprawiają wrażenie większej samokontroli, a to zwiększa ich atrakcyjność.

Miłość do zwierząt

Naukowcy są pewni, że kiedy kobieta widzi mężczyznę z jego psem, myśli: „Jeśli on ma zwierzaka, prawdopodobnie będzie mógł zaopiekować się naszymi dziećmi i mną”. I dlatego faceci posiadający domowe zwierzaki są bardziej atrakcyjni dla kobiet. A dotychczas wydawało się, że miłość do zwierząt oznacza jedynie, że ktoś jest dobrym człowiekiem.

Czerwone ubrania

Okazuje się, że mężczyźni, którzy mają na sobie ubranie w czerwonym kolorze częściej przykuwają uwagę kobiet. Nawiasem mówiąc, kobiety również zwiększają swoje szanse zakładając rzeczy w tym kolorze.

Gra na instrumencie muzycznym

Przeprowadzono eksperyment – jeden i ten sam mężczyzna poprosił o numery telefonów kobiet. W różnych sytuacjach miał raz puste ręce, raz był z gitarą lub torbą do ćwiczeń.
35% kobiet, które zostały zaczepione przez mężczyznę trzymającego gitarę, podało mu numer telefonu. 14% kobiet, dało swój numer, gdy niczego nie miał w rękach, a tylko 9%, gdy niósł torbę do ćwiczeń.

Zapach ciała po zjedzeniu czosnku

Trudno w to uwierzyć, ale jest kilka faktów. Mężczyźni zostali podzieleni na dwie grupy: pierwsza grupa zjadła chleb i ser, a druga grupa zjadła chleb, ser i 12 gramów  czosnku. Następnie poproszono ich o trzymanie bawełnianych poszewek na poduszki pod pachami i nie używanie dezodorantów przez cały dzień. Kobietom dano do powąchania poduszki, okazało się, że dla nich te „czosnkowe” pachniały lepiej. Także panowie – na zdrowie!

Poczucie humoru

W barze było kilku facetów (podstawionych aktorów) i zwyczajna dziewczyna siedząca przy sąsiednim stoliku. Jeden z mężczyzn po tym, jak opowiedział kolegom dowcip, podszedł do dziewczyny i poprosił o ją numer telefonu. Eksperyment polegał na tym, że czekali na kolejną kobietę, gdy przychodziła, jeden z chłopaków powtarzał żart raz jeszcze, ale inny, nie on, prosił dziewczynę o numer telefonu. Tę sytuację powtórzono  60 razy. Okazało się, że mężczyzna opowiadający dowcip zdobył więcej numerów telefonów, ci żartujący wydawali się dla kobiet bardziej atrakcyjni i inteligentni.

Co o tym myślicie?


źródło: Brightside.me