Lifestyle Psychologia Związek

Jak reaguje twoje ciało, kiedy spotykasz się z niewłaściwym facetem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 kwietnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Pomyłki w miłości zdarzają się chyba każdemu. Problem w tym, że bolą. A ból po złej miłości może ciągnąć się za nami niemiłosiernie i komplikować życie. Gdyby tak wiedzieć wczieśnie, że on nie jest dla ciebie… Jeśli jesteś odpowiednio uważna, potrafisz słuchać swojego ciała i rozumiesz sygnały, które ono ci wysyła. Skąd wiedzieć, że to niewłaściwy facet, zanim będzie za późno?

Mniej się uśmiechasz, kiedy jesteś sama

Jednym z objawów, że jesteś z niewłaściwą osobą, jest to, że nie uśmiechasz się, gdy myślisz o niej, kiedy jesteś sama. Możesz okłamywać innych ludzi odnośnie twojego szczęścia, ale jedyną osobą, której nie okłamiesz, jesteś ty sama. Być smutnym na myśl o ukochanym? Coś tu nie gra.

Tracisz poczucie wartości

Właściwa osoba u twoim boku sprawia, że dostrzegasz to, co w tobie najlepsze. Jeśli, odkąd jesteście razem, coraz bardziej w siebie wątpisz, to pewny znak, że to nie jest odpowiedni dla ciebie mężczyzna.

Jesteś fizycznie i emocjonalnie wyczerpana

Jeśli jesteś w zdrowej i korzystnej dla siebie relacji i nic ci nie dolega, powinnaś czuć być w pełni sił – i fizycznych i psychicznych. Dobra miłość, właściwa osoba dają nam energię i motywację.

Podskórnie czujesz, że robisz coś wbrew sobie

Dotyk, pocałunki, bliskość. Masz do niego żal, czujesz, że cię krzywdzi, ale kiedy się do ciebie zbliża, też chcesz być blisko. Tylko twoje ciało się buntuje, zamyka się na niego, cofa, próbuje cię ochronić.

Zaniedbujesz się

Rezygnacja z siebie, z tego kim jesteś, jaka jesteś, ze swojego rozwoju, dbania o swoje emocje, to bardzo zły sygnał. Jeśli zaniedbujesz siebie dla kogoś, wybierasz stale jego dobro i szczęście rezygnując ze swoich marzeń i pragnień, pora się rozstać. Ktoś, kto cię kocha nigdy ci na to nie pozwoli. Egoista będzie trwał przy tobie w milczeniu, biorąc dla siebie jak najwięcej. Twoje ciało da ci o tym znać – będziesz płakać bez powodu, miewać bóle głowy, nerwobóle.

Jeśli czujesz się niespokojna, smutna, masz wątpliwości – słuchaj swojego ciała. Ono wie, co dla ciebie dobre.


Na podstawie: providr.com

 


Lifestyle Psychologia Związek

„Nie jesteście święte. Bywa, że same pchacie nas w ramiona kochanki”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
23 kwietnia 2018
Fot. iStock / g-stockstudio
Następny

Wiecie co? Jesteście żenujące. Może nie wszystkie, ale większość z Was z pewnością. Tak, mówię do Was, Panie O-Boże-Jak-On-Mógł-Mi-To-Zrobić. „Poszedł do innej? Jak on mógł! Przecież ja mu życie poświęciłam, dzieci urodziłam, prałam, gotowałam, dbałam o dom, a on taki niewdzięczny! Czego mu brakowało? Znalazł ładniejszą? Młodszą? Zgrabniejszą? A może po prostu wrażeń mu się zachciało?”. Widocznie do was nic nie dociera. Nie uczycie się na błędach swoich koleżanek. Można mówić i mówić, a Wy dalej nie łapiecie, że większość zdrad to Wasza wina. 

Oczekujecie, żeby facet był wierny. Jasna sprawa, my też tego od Was oczekujemy. Problem polega na tym, że Wy nie dajecie nam niczego, co by nas przy Was zatrzymało. Tak, mówię o tym, że unikacie seksu wprost proporcjonalnie do stażu związku – im dłużej jesteśmy razem, tym rzadziej chodzimy do łóżka. Przestajecie o nas zabiegać i macie nadzieję, że te wasze dresy i zapuszczone ciała doprowadzą nas do wzwodu. „Bo przecież kocha i nie wziął mnie za żonę z powodu wyglądu”. Racja. Dlatego szukamy kochanki, a nie Was porzucamy. Idziemy poszukać tego, czego nam brakuje. Nie chcemy zaraz rozwalać rodziny, bo wiemy, że jesteście dobrymi matkami i gospodyniami. Często nawet lubimy spędzać z Wami czas i dobrze się bawimy. Ale macie kilka cholernie irytujących cech i zachowań, które powodują, że skok w bok jest jedyną, możliwą opcją.

Jest mnóstwo rzeczy, które powodują, że uciekamy w ramiona innej kobiety, z którą znajomość jest mniej skomplikowana. Tak, posiadanie kochanki może być mniej skomplikowane od związku. Nawet, jeśli trzeba wszystko utrzymywać w sekrecie i potajemnie wymykać się z domu. Wkurza nas na przykład Wasza zazdrość. Dostajecie wścieklizny od zwykłej rozmowy z koleżanką z pracy. Wspólny lunch w ogóle nie wchodzi w grę. Jesteście tak potwornie zaborcze, że próbujecie kontrolować każdy nasz ruch – czytacie wiadomości, maile, nadstawiacie uszu, gdy z kimś gadamy. To powoduje, że tracimy do Was szacunek. Po prostu.

Jeśli dorzucić do tego te Wasze wahania nastroju, to już w ogóle mamy masakrę. Raz strach podejść bez kija, jak uwieszacie się na nas, obcałowujecie i wzdychacie, jacy to my jesteśmy cudowni. To też przekłada się na seks. Z pogardą się odsuwacie, gdy chcemy Was dotknąć, by za kilka dni w skoczyć w seksowną koszulkę nocną, bo akurat coś chcecie załatwić przez seks. Takie zachowanie dopiero zasługuje na pogardę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Psychologia Związek

10 objawów owulacji, które mogą cię zaskoczyć

Redakcja
Redakcja
23 kwietnia 2018
Fot. iStock/photosbyhope
Następny

Owulacja, inaczej jajeczkowanie, to najważniejszy etap cyklu menstruacyjnego. Starają się „wyczuć” ją kobiety, które pragną być  matkami, jak również te, które za wszelką cenę chcą uniknąć nieplanowanego macierzyństwa. Zazwyczaj zakładamy, że do jajeczkowania dochodzi zawsze w połowie cyklu. Jednak bliższe prawdzie jest stwierdzenie, że przypada ona na 14. dzień przed wystąpieniem krwawienia.  

Termin owulacji, czyli dni płodnych zależy nie tylko od kobiecego organizmu, ale również uwarunkowań zewnętrznych. Stres, choroby, przyjmowane leki czy alkohol mogą mieć wpływ na przesunięcie terminu jej wystąpienia. Z tego powodu kobiety powinny pamiętać, że nigdy nie ma 100% pewności kiedy występuje jajeczkowanie. Owulację mogą poprzedzać sygnały, które kobiety obserwujace swoje ciała potrafią bezbłędnie odczytać. Zazwyczaj jest to zmiana gęstości i wyglądu śluzu szyjkowego w pochwie, ale jajeczkowanie może dawać zupełnie inne objawy, niektóre rzeczywiście nietypowe i rzadko łączone z owulacją.

10 objawów owulacji, które mogą cię zaskoczyć

1. Bolesne stawy

Bolesne stawy  jeden z rzadszych objawów owulacji i dość zaskakujący, jednak naukowcy ustalili przyczynę problemu. Podczas dni płodnych uwalniany jest w organizmie hormon prostaglandin, który może wpływać na powstawanie stanu zapalnego w stawach i odczuwania dolegliwości bólowych.

2. Wyższa temperatura ciała

Zazwyczaj tego nie dostrzegamy tego, ale temperatura ciała zmienia się wraz ze zmianami cyklu miesięcznego. Organizm reaguje na te zmiany także poprzez nieznaczne podwyższenie temperatury w trakcie owulacji.

3. Większy pociąg seksualny

Podczas owulacji kobiety są niezwykle pociągające dla swoich partnerów. Taki objaw dni płodnych jest zjawiskiem szczególnie nasilonym, ponieważ duża ilość estrogenu sprawia, że uroda kobiety rozkwita. Skóra zazwyczaj wygląda lepiej, jest napięta, gładka, oczy błyszczące, co nie uchodzi uwadze mężczyzn.

4. Dyskomfort podczas siadania

Czas owulacji może negatywnie wpływać na komfort podczas siadania. Okazuje się, że w trakcie dni płodnych okolica szyjki macicy może być podrażniona, co przekłada się na odczuwanie bólu podczas siadania. Te z kobiet, które są bardziej wrażliwe na podwyższony poziom progesteronu szczególnie mogą odczuwać taki  dyskomfort.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Nie pozwól im ukraść całej twojej energii. Jak sobie radzić z pasywno – agresywnymi

„Dopiero niedawno, po siedmiu latach pomyślałam, że już nigdy do niego nie wrócę. To nie była miłość, ale uzależnienie… uzależnienie od cierpienia”

Jak bezpiecznie stylizować włosy?