Lifestyle

14 małych rzeczy, które wyglądają jak miłość, ale w rzeczywistości mogą być manipulacją

Redakcja
Redakcja
24 czerwca 2021
Fot. istock/South_agency
 

Kiedy twój facet robi coś uroczego, możesz pomyśleć: „Mmm, on naprawdę tak bardzo mnie kocha”. Ale czy na pewno nie mylisz miłości z manipulacją? Oto 14 subtelnych znaków, które pokazują, że twój niesamowity mężczyzna tak naprawdę jest palantem w przebraniu.


1. LUBI NIEUSTANNIE SIĘ MELDOWAĆ

Po prostu tęsknił za tobą tak bardzo, gdy byłeś z przyjaciółkami, że po prostu musiał wysłać ci trzy SMS-y z rzędu, każdy bardziej szalony/wymagający niż poprzedni. Słodko, co? No nie całkiem. Bardziej prawdopodobne jest, że tak naprawdę cię sprawdza, a nie melduje co u niego…

2. CZĘSTO MÓWI „… BO KOCHAM CIĘ TAK BARDZO!”

Czy wydaje się, że za każdym razem, gdy twój chłopak robi coś, co cię wkurza, na przykład okazuje skrajną zazdrość, szybko tłumaczy się tym, że jego fatalne zachowanie wynika tylko z tego, że tak bardzo cię kocha? Nie ignoruj ​​​​tego zachowania — to prawdziwe odzwierciedlenie tego, co myśli.

3. NIE MOŻE ŻYĆ BEZ CIEBIE

Mówi ci, że tak wiele dla niego znaczysz, że umarłby bez ciebie. To nie jest romantyczne, to przerażające. W przypadku niektórych sprawców przemocy emocjonalnej, może to skończyć się grożeniem samobójstwem jako sposobem na kontrolowanie cię, gdy nie robisz tego, czego chcą.

4. MÓWI, ŻE JESTEŚ JEGO CAŁYM ŚWIATEM

Znowu niezbyt romantycznie. Nikt nie powinien odczuwać presji bycia czyimś wszystkim. Jeśli tak mówi, naprawdę daje do zrozumienia, że chce być tylko z tobą (odizolowany, zamiast w zdrowy sposób zintegrować się ze światem). Nie zdziw się, jeśli zacznie odciągać Cię od Twoich bliskich, aby mógł mieć Cię tylko dla siebie – i kontrolować Cię.

5. ROZPUSZCZA CIĘ PREZENTAMI, KTÓRYCH NIE POTRZEBUJESZ

To może być słodkie, ale… Jeśli wymienia twoje meble, ubrania lub inne przedmioty na te, które on dla ciebie preferuje, nie daje ci prezentu-niespodzianki, a próbuje zmienić cię w kogoś, kim nie jesteś.

6. WCIĄŻ SIĘ O CIEBIE MARTWI

Dlatego dzwonił i wysyłał ci SMS-y 30 razy, kiedy cię nie było. Jeśli nie odpowiesz mu od razu, wpada w szał lub „martwi się”, jak to nazywa.

7. CHCE ZAŁOŻYĆ RODZINĘ

Jest to oczywiście normalna, cudowna rzecz, której można chcieć, ale zobacz, jak to się robi. Jeśli jego celem jest założenie rodziny, abyś mogła rzucić pracę i zostać w domu z dzieckiem, z dala od swoich bliskich, może to być część jego planu odizolowania cię i przejęcia kontroli nad twoim życiem. Wkrótce będzie kontrolował twoje miejsce pobytu, twoje finanse i wszystko inne.

8. NIEUSTANNIE CI POCHLEBIA

Odrobina pochlebstwa jest zdrowa i sprawia, że ​​czujesz się dobrze, ale jeśli twój partner zawsze cię czaruje, można pomyśleć, że to manipulacja. Chce cię zbić z tropu i być może użyć zaklęcia do manipulowania tobą na późniejszym etapie.

9. MOMENT, W KTÓRYM MÓWI CI, ŻE ZA DUŻO WYPIŁAŚ

Byliście razem na imprezie i powiedział ci, żebyś przestała pić tuż po tym, jak zobaczył, jak świetnie bawisz się z przyjaciółmi. Powód? Troszczy się o ciebie i nie chce, żebyś jutro miała okropnego kaca. Dzięki, tato… Ale wiesz co? Może był wkurzony, że tak dobrze się bawiłaś, bo jest zazdrosny i niepewny siebie.

10. MÓWI, ŻE JESTEŚ DUŻO LEPSZA NIŻ JEGO BYŁE

Możesz uznać to za komplement, kiedy mówi, że wszystkie jego eks były „wariatkami”, a ty jesteś od nich znacznie lepsza. Hej, może jesteś najlepszą kobietą, jaką kiedykolwiek spotkał. Mogą to być komplementy, ale nie, jeśli wykazuje oznaki seksizmu i dyskryminacji. Może powiedzieć: „Kobiety są takie [wstaw tutaj negatywny przymiotnik], ale ty nie jesteś taka jak one”. Uwaga! Jesteś kobietą! To cholernie obraźliwe.

11. UWIELBIA „ŻARTOWAĆ”

Nazwie cię „wariatką” lub „głupkiem”, ale tylko żartobliwie. Mówi, że to jego sposób na okazywanie miłości. No nie, tak to nie działa. To jego sposób na udawanie, że żartuje, ale ma nadzieję, że komentarze zapadną ci w pamięć, abyś zaczęła im wierzyć.

12. SUGERUJE CI ZMIANY, KTÓRE SĄ „DLA TWOJEGO DOBRA”

Troszczy się o ciebie tak bardzo, że pokaże ci lepszy sposób na pracę, porozmawia z najlepszym przyjacielem, a nawet zrzuci te dodatkowe kilogramy (których nawet nie zauważyłeś). To wcale nie jest dla twojego dobra — to jego sposób na kontrolowanie ciebie. Pamiętaj, jesteś dorosłą kobietą, która może dobrze zdecydować, co jest dla ciebie najlepsze.

13. PO PROSTU MUSIAŁ CIĘ ZOBACZYĆ

Po prostu nie mógł się doczekać, kiedy cię zobaczy, a kiedy powiedziałaś mu, że musisz odwołać randkę, stracił panowanie nad sobą. Szybko przeprosił, mówiąc, że tak bardzo za tobą tęsknił i może nawet poczułaś się głupio. Ale tutaj powinny zabrzmieć dzwonki ostrzegawcze. Strzeż się mężczyzny, który nie radzi sobie z powiedzeniem „nie”.

14. PO KŁÓTNI STAJE SIĘ SUPER SŁODKI

Właśnie wasz związek nawiedziła burza z gradobiciem, a on nagle stał się kochający i słodki. To sposób na uśpienie poczucia winy za wywołanie awantury. To facet, który powie: „Źle mnie zrozumiałeś”, „Nie lubię dramatów” lub „Czy tak o mnie myślisz, mimo że każdego dnia pokazuję ci, że cię kocham?” jako sposób na sprawienie, by wyszedł na oazę spokoju i rozsądku, a ty na niestabilną furiatkę.


Lifestyle

Jeszcze nie masz planów na wakacje? Wybierz urlop w kraju!

Redakcja
Redakcja
24 czerwca 2021
 

Turystycznie Polska ma tak wiele do zaoferowania. Jest na wyciągnięcie ręki, różnorodna, piękna, smakowita, tradycyjna i nowoczesna, ale wciąż bardzo naturalna i nasza… Jak mówią eksperci Biowitalnego SPA mazowieckiego hotelu Manor House: wakacyjny relaks warto połączyć z dbaniem o zdrowie i dobrym samopoczuciem.     

Polska to piękny kraj, niezwykle różnorodny, o sielskich krajobrazach, z wieloma przyrodniczymi perełkami i atrakcjami turystycznymi, ciekawą historią i dobrze zachowanymi zabytkami. To zapierające dech szlaki górskie, wodne, leśne i drogowe, idealne do rekreacji i uprawiania różnych sportów. To także doskonałe zaplecze noclegowe i gastronomiczne – z luksusowymi kompleksami światowej klasy włącznie i smaczną, sprawdzoną, polską kuchnią, często urozmaiconą regionalnymi potrawami.

 

Wreszcie to pozwalające na szybki powrót do domu w razie potrzeby bliskie odległości i coraz lepsza sieć dróg oraz brak obowiązkowych testów i ryzyka kwarantanny. Wakacje w kraju to także wsparcie polskiej gospodarki i branży turystycznej, która bardzo mocno odczuła finansowe skutki pandemii.

– Widzimy jak na przestrzeni lat branża hotelowa się rozwinęła. Obecnie wiele polskich obiektów prezentuje światowy poziom. Dziś to często nas podpatrują inni. Jestem dumna, że takim miejscem jest właśnie Manor House SPA. Składa się na to szereg decyzji. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się zostać hotelem bez dzieci, przygotowaliśmy też pokoje dla alergików potwierdzone międzynarodowym certyfikatem, byliśmy pionierem wśród hotelowych restauracji we wprowadzaniu kuchni wegańskiej, opracowaliśmy własną Dietę Życia, a dzięki konsekwentnie realizowanej filozofii od lat jesteśmy nagradzani tytułem najlepszego holistycznego hotelu SPA w kraju. Wypromowaliśmy w Polsce koncerty na gongi i lecznicze kąpiele ofuro. W całym kompleksie zastosowaliśmy system ożywiania wody. W naszym Biowitalnym SPA można oddać się unikatowym energetycznym terapiom, które harmonijnie wpływają na cały organizm. Autorski program odmładzający Alchemia Zdrowia®, który bazuje wyłącznie na naturalnych metodach i pobudza procesy autoregeneracji organizmu, jest bardzo ceniony przez Gości.

Korzystając z posiadanego zaplecza i naszej wiedzy w czasie pandemii zainicjowaliśmy tworzenie pobytów paramedycznych, które poprawiają zdrowie, odporność i samopoczucie. – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA i dodaje:

– Naszą chlubą jest 10-hektarowy, zabytkowy park z pomnikami przyrody, ścieżkami przyrodniczą, historyczną i rekreacyjną, Witalną Wioską SPA i Ogrodem Medytacji, na który składają się: Kamienny Krąg Mocy, Ogród Zen, Piramida Horusa, energetyczne spirala i labirynt. Dzięki wysokiej biowitalności jesteśmy Polskim Centrum Biowitalności. Chętnie dzielimy się rozwiązaniami, które służą ogólnemu dobrostanowi, podpowiadamy książki warte przeczytania, wydaliśmy nawet własną pt. „Naturalne Terapie dla zdrowia” autorstwa Leszka Mateli, prowadzimy też bloga, na którym podpowiadamy, na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę. Z racji na zalety położenia kompleksu, zachęcamy do czerpania z bliskości przyrody, kąpieli leśnych, przytulania się do drzew, chodzenia boso po trawie. Natura ma ogromną moc przywracania równowagi, którą łatwo zgubić w dzisiejszych czasach. Cieszę się, że udało się nam stworzyć miejsce, które sprzyja wypoczynkowi, zdrowiu i duchowemu rozwojowi. Zapraszam do naszej enklawy spokoju i dobrego nastroju.

Na sezon wakacyjny 2021 Manor House SPA przygotował ofertę specjalną: WAKACJE W SPA (dłużej = taniej), która jest dostępna w terminie od 25 czerwca do 31 sierpnia. Wybierając ten pakiet na letni wypoczynek można skorzystać z: beztroskiego relaksu w zaciszu rozległego, zabytkowego parku; noclegów w stylowo urządzonych, cztero- i pięciogwiazdkowych pokojach; dobroczynnych dla organizmu sesji w kompleksie Łaźni Rzymskich; relaksujących kąpieli w bezchlorowym basenie; energetyzujących seansów w Komnacie Biowitalności; koncertów na gongi i misy tybetańskie; prozdrowotnych seansów w Chacie Solnej; wyśmienitej kuchni polskiej i wegańskiej; a także czerpać z sił natury w Ogrodzie Medytacji.

Program Wakacje w Biowitalnym SPA obejmuje także: poranne ćwiczenia w basenie wzmacniające mięśnie kręgosłupa, korzystanie z sauny na podczerwień i sauny fińskiej w Witalnej Wiosce SPA, warsztaty edukacyjne nt. zdrowia, urody i długowieczności w ramach Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia®, zwiedzanie zabytkowej Huty Żelaza w Chlewiskach, wizytę w stajni koni, strzelectwo sportowe z wykorzystaniem łuków, proc, wiatrówek i pistoletów pneumatycznych, a w piątki odnowę biologiczną w Witalnej Wiosce SPA z sauną fińską, ruską banią, sauną świetlną, ścieżką świetlno-powietrzną, beczkami polskimi, balią japońską z zimną i gorącą wodą, prysznicami wrażeń i lodowym wiadrem.

Dodatkowo można wybrać się na zabiegi w Gabinetach Bioodnowy, a w wybrane soboty wziąć udział w nocnym saunowaniu w Łaźniach Rzymskich. W pokojach z głębokimi wannami ofuro można skorzystać z kąpieli w kruchach soli ze sproszkowaną srebrzystą perłą i soli himalajskiej, również w romantycznej wersji dla dwojga w wannach Duo Ofuro by Manor House. Dla wszystkich Gości jest dostępny system Keshego, który pomaga pobudzić siły witalne i wewnętrzną równowagę, dzięki której organizm może zainicjować procesy samoleczenia. Co bardzo ważne w obecnych czasach, w całym kompleksie Manor House SPA jest woda strukturyzowana, ożywiana metodą dr. Grandera, która może skutecznie zwalczać infekcje wirusowe i bakteryjne oraz poprawiać odporność organizmu.

Wakacje w Biowitalnym SPA hotelu Manor House mogą spełnić oczekiwania najbardziej wymagających. Podczas takiego urlopu można połączyć błogi wypoczynek w urokliwym otoczeniu z troszczeniem się o siebie na każdym poziomie – zadbać o komfort, zdrowie i dobre samopoczucie. To dobra propozycja dla rodziców, których dzieci pojechały na obozy i osób, które chcą spędzić wolny czas bez dzieci w bliskości pięknej, polskiej przyrody.

Więcej na ten temat: www.manorhouse.pl

 


Lifestyle

Piękno to coś więcej niż piękne oczy czy czerwone usta. Spektakularna kampania marki Douglas

Redakcja
Redakcja
24 czerwca 2021

Marka Douglas, która w tym roku obchodzi 111 rocznicę powstania i 20 rocznicę obecności w Polsce, startuje z kampanią pod hasłem LET’S DO BEAUTIFUL, będącą manifestem tolerancji oraz otwartości na różnorodność.

 Czym jest piękno? Odpowiedzią nie jest obraz czy wizerunek, ale postawa. Wartości, za którymi stoi firma Douglas, prowadzą do redefinicji pojęcia piękna, które wyrażane jest przez myśl przewodnią: „Jesteśmy piękni wtedy, gdy piękne są nasze czyny”.

 Co łączy profil 75-letniej kobiety, widok pleców baletnicy i dumną pozę osoby po amputacji piersi? Stanowią one preludium nowej komunikacji marki Douglas, ilustrują hasło przewodnie kampanii LET’S DO BEAUTIFUL, która pokazuje więcej niż tylko piękne zdjęcia. Kampania inicjuje radykalną zmianę, przejście od czysto powierzchownej definicji piękna, do jego rozumienia poprzez działania oparte na wartościach. Kampania opiera się na badaniach, które pokazują, że wartości, zachowania i działania są najcenniejszym atrybutem, kiedy mówimy o pięknych ludziach.

„W nowej kampanii pokazujemy zmianę postawy i formułujemy nowe hasło, co jest naszym publicznym zobowiązaniem. Doceniamy piękno i jego różnorodność – z dala od konwencjonalnej i jednowymiarowej koncepcji wyglądu zewnętrznego, w kierunku nowoczesnego i holistycznego jego zrozumienia. LET’S DO BEAUTIFUL to także apel o to, by spojrzeć na piękno nie tylko poprzez piękno zewnętrzne, ale poprzez wszystko, co składa się na indywidualność każdego z nas – osobowość, postawy, zachowanie i fizjonomię.” – mówi Tina Müller, CEO grupy Douglas.

Piękno to coś więcej niż piękne oczy czy czerwone usta. Piękno przejawia się w naszych działaniach i w tym, jak traktujemy innych. Prawdziwe wartości zyskują na znaczeniu. Jesteśmy piękni wtedy, gdy staniemy w obronie innych, wywołamy uśmiech na czyjejś twarzy lub okażemy komuś miłość, przyjaźń. Piękno nie oznacza bycia doskonałym. To właśnie nasze małe wady i niedoskonałości sprawiają, że jesteśmy piękni i niepowtarzalni. Wspólnie doceniajmy wszystkie aspekty piękna i jego różnorodność. Celebrujmy wyjątkowość każdego człowieka.

Jednak oprócz tolerancji, szacunku czy różnorodności, niezwykle ważną częścią najnowszej kampanii marki Douglas jest wzmocnienie pozycji kobiet. Kobiet inspirujących, kreatywnych i wyjątkowych, dzięki obecności których zwizualizowano nową definicję piękna.

„Wspólnie z agencją reklamową Jung von Matt postanowiliśmy podejść do komunikacji marki w zupełnie inny sposób. Pokazujemy, że piękno to coś więcej niż piękna twarz, a piękno człowieka określają również jego działania” – mówi Susanne Cornelius, CMO Douglas Group.

„Przełamywanie stereotypów w branży kosmetycznej jest integralną częścią zasad naszej firmy. Tym razem jednak idziemy o krok dalej. Wzywamy do większej życzliwości, empatii i tolerancji. Zmieniamy zupełnie podejście i perspektywę: od pięknego wyglądu do czynienia piękna, ponieważ ostatecznie o to w tym wszystkim chodzi”.

 


Zobacz także

9. Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet. Tak, istnieją takie i koniecznie musicie to zobaczyć!

Czarne diamenty – unikatowa alternatywa dla tradycyjnej biżuterii

Jestem samotną matką i nie chcę 500+. Oto, czego potrzebuję od mojego państwa