Go to content

14 małych rzeczy, które wyglądają jak miłość, ale w rzeczywistości mogą być manipulacją

Fot. istock/South_agency

Kiedy twój facet robi coś uroczego, możesz pomyśleć: „Mmm, on naprawdę tak bardzo mnie kocha”. Ale czy na pewno nie mylisz miłości z manipulacją? Oto 14 subtelnych znaków, które pokazują, że twój niesamowity mężczyzna tak naprawdę jest palantem w przebraniu.

1. LUBI NIEUSTANNIE SIĘ MELDOWAĆ

Po prostu tęsknił za tobą tak bardzo, gdy byłeś z przyjaciółkami, że po prostu musiał wysłać ci trzy SMS-y z rzędu, każdy bardziej szalony/wymagający niż poprzedni. Słodko, co? No nie całkiem. Bardziej prawdopodobne jest, że tak naprawdę cię sprawdza, a nie melduje co u niego…

2. CZĘSTO MÓWI „… BO KOCHAM CIĘ TAK BARDZO!”

Czy wydaje się, że za każdym razem, gdy twój chłopak robi coś, co cię wkurza, na przykład okazuje skrajną zazdrość, szybko tłumaczy się tym, że jego fatalne zachowanie wynika tylko z tego, że tak bardzo cię kocha? Nie ignoruj ​​​​tego zachowania — to prawdziwe odzwierciedlenie tego, co myśli.

3. NIE MOŻE ŻYĆ BEZ CIEBIE

Mówi ci, że tak wiele dla niego znaczysz, że umarłby bez ciebie. To nie jest romantyczne, to przerażające. W przypadku niektórych sprawców przemocy emocjonalnej, może to skończyć się grożeniem samobójstwem jako sposobem na kontrolowanie cię, gdy nie robisz tego, czego chcą.

4. MÓWI, ŻE JESTEŚ JEGO CAŁYM ŚWIATEM

Znowu niezbyt romantycznie. Nikt nie powinien odczuwać presji bycia czyimś wszystkim. Jeśli tak mówi, naprawdę daje do zrozumienia, że chce być tylko z tobą (odizolowany, zamiast w zdrowy sposób zintegrować się ze światem). Nie zdziw się, jeśli zacznie odciągać Cię od Twoich bliskich, aby mógł mieć Cię tylko dla siebie – i kontrolować Cię.

5. ROZPUSZCZA CIĘ PREZENTAMI, KTÓRYCH NIE POTRZEBUJESZ

To może być słodkie, ale… Jeśli wymienia twoje meble, ubrania lub inne przedmioty na te, które on dla ciebie preferuje, nie daje ci prezentu-niespodzianki, a próbuje zmienić cię w kogoś, kim nie jesteś.

6. WCIĄŻ SIĘ O CIEBIE MARTWI

Dlatego dzwonił i wysyłał ci SMS-y 30 razy, kiedy cię nie było. Jeśli nie odpowiesz mu od razu, wpada w szał lub „martwi się”, jak to nazywa.

7. CHCE ZAŁOŻYĆ RODZINĘ

Jest to oczywiście normalna, cudowna rzecz, której można chcieć, ale zobacz, jak to się robi. Jeśli jego celem jest założenie rodziny, abyś mogła rzucić pracę i zostać w domu z dzieckiem, z dala od swoich bliskich, może to być część jego planu odizolowania cię i przejęcia kontroli nad twoim życiem. Wkrótce będzie kontrolował twoje miejsce pobytu, twoje finanse i wszystko inne.

8. NIEUSTANNIE CI POCHLEBIA

Odrobina pochlebstwa jest zdrowa i sprawia, że ​​czujesz się dobrze, ale jeśli twój partner zawsze cię czaruje, można pomyśleć, że to manipulacja. Chce cię zbić z tropu i być może użyć zaklęcia do manipulowania tobą na późniejszym etapie.

9. MOMENT, W KTÓRYM MÓWI CI, ŻE ZA DUŻO WYPIŁAŚ

Byliście razem na imprezie i powiedział ci, żebyś przestała pić tuż po tym, jak zobaczył, jak świetnie bawisz się z przyjaciółmi. Powód? Troszczy się o ciebie i nie chce, żebyś jutro miała okropnego kaca. Dzięki, tato… Ale wiesz co? Może był wkurzony, że tak dobrze się bawiłaś, bo jest zazdrosny i niepewny siebie.

10. MÓWI, ŻE JESTEŚ DUŻO LEPSZA NIŻ JEGO BYŁE

Możesz uznać to za komplement, kiedy mówi, że wszystkie jego eks były „wariatkami”, a ty jesteś od nich znacznie lepsza. Hej, może jesteś najlepszą kobietą, jaką kiedykolwiek spotkał. Mogą to być komplementy, ale nie, jeśli wykazuje oznaki seksizmu i dyskryminacji. Może powiedzieć: „Kobiety są takie [wstaw tutaj negatywny przymiotnik], ale ty nie jesteś taka jak one”. Uwaga! Jesteś kobietą! To cholernie obraźliwe.

11. UWIELBIA „ŻARTOWAĆ”

Nazwie cię „wariatką” lub „głupkiem”, ale tylko żartobliwie. Mówi, że to jego sposób na okazywanie miłości. No nie, tak to nie działa. To jego sposób na udawanie, że żartuje, ale ma nadzieję, że komentarze zapadną ci w pamięć, abyś zaczęła im wierzyć.

12. SUGERUJE CI ZMIANY, KTÓRE SĄ „DLA TWOJEGO DOBRA”

Troszczy się o ciebie tak bardzo, że pokaże ci lepszy sposób na pracę, porozmawia z najlepszym przyjacielem, a nawet zrzuci te dodatkowe kilogramy (których nawet nie zauważyłeś). To wcale nie jest dla twojego dobra — to jego sposób na kontrolowanie ciebie. Pamiętaj, jesteś dorosłą kobietą, która może dobrze zdecydować, co jest dla ciebie najlepsze.

13. PO PROSTU MUSIAŁ CIĘ ZOBACZYĆ

Po prostu nie mógł się doczekać, kiedy cię zobaczy, a kiedy powiedziałaś mu, że musisz odwołać randkę, stracił panowanie nad sobą. Szybko przeprosił, mówiąc, że tak bardzo za tobą tęsknił i może nawet poczułaś się głupio. Ale tutaj powinny zabrzmieć dzwonki ostrzegawcze. Strzeż się mężczyzny, który nie radzi sobie z powiedzeniem „nie”.

14. PO KŁÓTNI STAJE SIĘ SUPER SŁODKI

Właśnie wasz związek nawiedziła burza z gradobiciem, a on nagle stał się kochający i słodki. To sposób na uśpienie poczucia winy za wywołanie awantury. To facet, który powie: „Źle mnie zrozumiałeś”, „Nie lubię dramatów” lub „Czy tak o mnie myślisz, mimo że każdego dnia pokazuję ci, że cię kocham?” jako sposób na sprawienie, by wyszedł na oazę spokoju i rozsądku, a ty na niestabilną furiatkę.