Związek

Psycholodzy ujawniają 11 sztuczek, których używają panowie, by zdobyć uwagę kobiety

Redakcja
Redakcja
29 maja 2018
Fot. iStock/pixelfit
 

Badania psychologiczne dowiodły, że istnieją pewne chętnie stosowane przez panów techniki, które skutecznie pozwalają im przyciągnąć uwagę kobiety, która im się podoba. Warto zdawać sobie sprawę z tego, co dokładnie dzieje się między wami. Pewne zachowanie są powtarzalne i dość instynktowne. Wystarczy tylko przyjrzeć się im z bliska…

11 sztuczek, których używają panowie, by zdobyć uwagę kobiety

1. Otwartość, mówienie o swoich uczuciach

Utarło się, że mężczyźni o uczuciach nie mówią (choć to nie zawsze prawda), więc ten, który odważy się mówić wprost o emocjach, przykuwa uwagę żeńskiej części planety. A to już pierwszy krok do „czegoś więcej”.

2. Przedstawianie się z „towarzyskiej strony”  

Radzenie sobie w sytuacjach społecznych to zawsze duży plus w oczach drugiej strony. Pokazuje, że warto ci zaufać, że nie brak ci przyjaciół, którzy chętnie poręczą za to, jak wspaniałą osobą jesteś…

3. Kontrolowana niedostępność

Żeby ona przypadkiem nie pomyślała, że on nie ma swojego życia. Panowie, który skutecznie manipulują kobiecym otoczeniem, nie mówią o sobie „wszystkiego” od razu.

4. Dotyk

Żartobliwy, na pół przyjacielski. Zmniejsza dystans i zawsze działa, bo sprawia, że druga strona czuje twoje zainteresowanie. A poziom oksytocyny wzrasta.

5. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy  

Bo czujemy większy związek z kimś, komu możemy patrzeć w oczy, gdy do niego mówimy lub go słuchamy.

6. Przedstawianie się, jako osoby o pewnym statusie społecznym

Niekoniecznie wiernie zgodnym z prawdą…  Grunt to piorunujące wrażenie.

7. Staranny ubiór

I pewien luz w sposobie jego noszenia.

8. Pozytywna energia

Pozytywność jest atrakcyjna. Większość z nas lubią pozytywnych, uśmiechniętych ludzi, ponieważ to oni dają nam poczucie bezpieczeństwa w czasach kryzysu.

9. Pewność siebie

Albo umiejętność przekonania JEJ o tym, że jesteś pewny siebie. Mężczyźni często udają i to udają tak dobrze, że w końcu sami zaczynają wierzyć w to, co udają…

10. Stworzenie napięcia seksualnego między obojgiem

Napięcie seksualne jest doskonałą, subtelną metodą przykucia uwagi potencjalnej partnerki. O ile oczywiście umie się ją stosować…

11. Otwarta postawa ciała

Odpowiednia mowa ciała to naprawdę duży procent sukcesu. Najlepsza jest taka, która pokazuje, że mężczyzna czekał właśnie na ciebie… Zobaczysz to w gestach, które zapraszają cię do jego życia i w postawie – otartej, wyprostowanej.


Na podstawie: relrules.com

 


Związek

Samotność to cichy zabójca. Jest bardziej niebezpieczna niż 15 papierosów dziennie, tak mówią badania

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
29 maja 2018
fot. iStock/max-kegfire
 

Samotność jest nie tylko bolesna, ale też szkodliwa dla zdrowia. Poczucie izolacji i przebywanie z dala od ludzi może wpływać negatywnie na twoje ciało i mózg. Zrób sobie przysługę i otwórz się bardziej na innych. Naprawdę na tym skorzystasz.

Zapewne wiele już słyszeliście o szkodliwości palenia, o tym, że określona liczba papierosów dziennie regularnie skraca nasze życie. Ale jest jeszcze jeden cichy zabójca, który jest tak szkodliwy, jak wypalenie 15 papierosów w ciągu każdego dnia. To samotność.

Naukowcy odkryli, że poczucie osamotnienia izolacja społeczna mogą stanowić większe zagrożenie dla zdrowia publicznego niż nam się wydaje. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ każde doświadczenie i każde odczuwane przez nas emocje, wyzwalają pewną substancję chemiczną w naszym organizmie, co ma dla niego określone konsekwencje – pozytywne lub negatywne.

Należy jednak pamiętać, że część z nas czuje się komfortowo w swoim własnym towarzystwie. Bycie samemu nie zawsze równa się więc samotności. Istnieją osoby, które kochają samotne spacery, samotne życie w ogóle, samotne poświęcanie się swoim pasjom. Istnieją również tacy, którzy boleśnie pragną obecności innych w swoim życiu, ale nie potrafią o nią zawalczyć, nie potrafią „wyjść do ludzi” i cierpią zamykając się w sobie jeszcze mocniej. Taka postawa jest najbardziej toksyczna. Samotność to jest ta pustka, którą odczuwasz w sobie, ciągła świadomość, że nie ma nikogo, kto może cię zrozumieć lub wysłuchać tego, czym chciałbyś się podzielić.

Badanie analizujące wpływ samotności na nasze zdrowie zostało wykonane przez naukowców z Uniwersytetu Brighama Younga w 2015 roku. W badaniu dokonano ostatecznej oceny wszystkich czynników szerokiego spektrum izolacji społecznej, samotności i życia w pojedynkę. Biorąc pod uwagę liczbę osób cierpiących na „chroniczną samotność”, okazało się że to zjawisko stanowi alarmujące zagrożenie dla naszego zdrowia.

Warto się przełamać, otowrzyć, a nawet zmusić do tego, by nawiązać kontakt z innymi. Ćwiczenie czyni mistrza . To, co na początku wyda nam się trudne i nekomfortowe, z czasem stanie się coraz łatwiejsze. Trzeba się tylko odważyć.


Na podstawie: thedailynet.com

 


Związek

Chciała znowu poczuć się jak dziecko i… utknęła w huśtawce dla dzieci. Wyciągało ją dwóch strażaków

Redakcja
Redakcja
29 maja 2018
Fot. Facebook /Megan Kenwey-Head

Dzień Dziecka coraz bliżej. To właśnie w tym okresie często budzi się w nas chęć, by znowu poczuć się tak, jakby się miało kilka lat. I to jest świetne, pod warunkiem, że będziemy mierzyć siły i możliwości na zamiary. Czyli – bieganie po kałużach, plucie pestkami czereśni – tak. Skakanie na trampolinie – czemu nie. Gorzej jednak, gdy spróbujemy skorzystać z placów zabaw, a zwłaszcza z huśtawek dla dzieci.

O tym, że może to być ryzykowne przekonała się jedna z kobiet, która zapragnęła się pohuśtać… Cóż – wejść było łatwo, gorzej z wyjściem. Trzeba było wezwać straż pożarną, by pomóc kobiecie się wydostać. Na szczęście obyło się bez uszkodzenia huśtawki…


Zobacz także

"Jestem przerażona tym, że nie umiem cię kochać. Mało tego, nie akceptuję cię... Byłam najgorszą macochą, wiem to. Przepraszam"

„Jestem przerażona tym, że nie umiem cię kochać. Mało tego, nie akceptuję cię… Byłam najgorszą macochą, wiem to. Przepraszam”

Dwa znaczenia „cichych dni”. Jak reagować na ignorowanie przez partnera?

Kilka zaskakujących powodów, dlaczego ludzie oszukują i zaczynają zdradzać