Go to content

„Pogaduchy do poduchy…”. O czym rozmawiamy w łóżku?

Fot. iStock / mediaphotos

Łóżko, wy dwoje i niezręczna cisza. A może nie? To ja wyglądają wasze ostatnie rozmowy przed snem mówi bardzo dużo o waszym związku i o tym, jak wygląda komunikacja między wami. Moment, kiedy po ciężkim dniu i udanym intymnym – sam na sam – przytulacie się do siebie w sypialni, to idealna chwila na zacieśniające więzy pogaduchy do poduchy, czyli rozmowy o was i waszych emocjach, a nie o dzieciach, zakupach i planach spłaty kredytu.

8 tematów na pogaduchy do poduchy:

1. Seks

Atmosfera się rozluźniła, oczyściła, jesteście oboje w dobrych nastrojach, można na spokojnie porozmawiać o tym, jak wygląda wasze życie intymne, jakie macie marzenia, fantazje, oczekiwania (delikatnie!). Takie rozmowy są bardzo ważne dla każdego związku, o seksie po prostu warto i trzeba rozmawiać, jeśli ma być on elementem cementującym wasz związek.

2. Urlop

Niech sielanka trwa. Warto rozmarzyć się trochę i pogawędzić o tym, co przyjemne i może wcale nie aż tak odległe. Zaplanować wyjazd, jeśli to możliwe, tylko we dwoje. A jeśli nie we dwoje, to chociaż do takiego miejsca, które wam obojgu przypadło do serca.

3. Jak to było?

Jeśli nie teraz, gdy jesteście tak blisko, to kiedy? To doskonały moment, żeby powspominać: pierwsze spotkanie, pierwszą randkę, pierwszą wspólną noc…Tych rozmów nigdy nie za dużo. Tylko nie bądźcie zbyt dociekliwi. To, że partner nie pamięta dokładnie koloru bluzki, w którą byłaś ubrana, gdy zobaczył cię pierwszy raz, nie oznacza, że już mu nie zależy ;).

4. Marzenia

O kawałku ziemi nad rzeką i małym, drewnianym domku, w którym moglibyście spędzać letnie weekendy. O kursie językowym, o nowym domu, o podróży, którą planujesz od dziecka. Z najbliższą osobą takie rozmowy są jeszcze bardziej magiczne, jeszcze bardziej intymne.

5. Sprawa, która nie daje ci spokoju

Czujesz, że to ten moment, kiedy możesz być do końca szczera, kiedy powiesz, to co czujesz i przytulisz się, wiedząc, że on cię wysłucha, że cała jego uwaga jest skupiona tylko na tobie.  Okaż zaufanie, podziel się tym, co od dawna nosisz w sercu. Zdradź tajemnicę, powiedz o tym, co boli, albo przeciwnie sprawia ci ogromną radość.

6. Wasza przyszłość

Ta niedaleka. Może skoro jest tak dobrze, warto pomyśleć o tym, by zrobić kolejny krok w tym wspólnym życiu?

7. Wasze cele

Te indywidualne, osobiste. Zaplanowane na razie tylko na papierze, a może już w trakcie realizacji. Opowiadajcie sobie o nich, bądźcie szczerzy: jesteście tu na równych prawach.

8. Miłość

W słowach najprostszych, bo takie są najpiękniejsze. Bez „zadęcia”, patosu i wymuszonego romantyzmu. Z serca, ze szczerego uczucia, z bliskości i uniesienia, które trwa. Komplementy wypowiedziane w łóżku mają leczniczą moc: uzdrawiają nas z kompleksów i sprawiają, że czujemy się podwójnie wyjątkowo.

Pogaduchy do poduchy łączą dwoje zakochanych jeszcze mocniej emocjonalnie i fizycznie i sprawiają, że w ogóle łatwiej jest im się porozumieć w innych, o wiele bardziej prozaicznych kwestiach. A dokąd was te rozmowy zaprowadzą jeszcze tego samego wieczoru, zależy już tylko i wyłącznie od was samych 😉