Związek

Pięć rzeczy, które najbardziej irytują nas w partnerze. Co byś dopisała do tej listy?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
2 marca 2019
Fot. iStock/NoSystem images
 

Wszyscy wiemy, że związek to nie bajka, tylko ostra harówka. Naprawdę trzeba się mocno napracować, by ze swoim partnerem stworzyć relację opartą na solidnych fundamentach. Okazuje się jednak, że jest kilka rzeczy, których wyplewić się nie da. Wkurzają one ciebie w partnerze, ale uwaga – jego tak samo wkurzają u ciebie. Wiecie, co to jest?

Sposób, w jaki żujesz jedzenie

Neurobiolodzy podejrzewają, że niektórych potwornie irytuje dźwięk przeżuwania jedzenia, siorbania, mlaskania. Jestem na to żywym przykładem. Dzieje się tak, bo nasze mózgi są szczególnie wrażliwe na te odgłosy. Choroba ta jest znana jako mizofonia i może dotknąć aż 20 procent populacji. To wiele tłumaczy, choć pewnie partnerowi trudno będzie zrozumieć, że cię to denerwuje, bo masz lekko zepsuty mózg…

Gdy patrzysz w telefon

Gapienie się non stop w telefon, każdego, kto siedzi obok może wyprowadzić z równowagi. Jak się czujesz, gdy on czy ona siedzieliby cały czas ze wzrokiem utkwionym w telefonie, podczas gdy ty chciałabyś/chciałbyś porozmawiać, doprosić się o chwilę uwagi. Czy wiesz, że stawianie telefonu wyżej niż waszej relacji może drugą stronę doprowadzić nawet do depresji?

Gdy się przechwalasz

Zazwyczaj przechwalamy się, gdy chcemy wywrzeć wrażenie na innych. Badania wykazały, że ludzie, którzy uwielbiają się chwalić, mają znacznie ograniczoną empatię i są bardzo skupieni na sobie. Hej, zauważ, kto obok ciebie i spytaj, co jemu czy jej dzisiaj się udało.

Gdy nieodpowiedzialnie wydajesz pieniądze

Pieniądze to władza i kontrola, potrafią doprowadzić do jednej kłótni w związku. Na szczęście okazuje się, że choć finanse mogą stanowić spory problem w relacji, to jednak nie odgrywają zbyt wielkiej roli w rozpadzie związku w porównaniu na przykład z niezadowoleniem seksualnym. Czasami może lepiej po prostu odpuścić i przestać się czepiać.

Gdy rywalizujecie w związku

Ci, którzy ze sobą rywalizują są mniej szczęśliwi, niż pary, które ze sobą nie walczą. Naprawdę musicie sobie nawzajem udowadniać, kto jest lepszy, kto mocniejszy, kto więcej potrafi? Nie na tym opiera się zdrowy związek. Ważna jest dojrzałość, dostrzeżenie w sobie tego, co dobre i zauważenie także w partnerze. Po prostu.


Związek

Jak odzyskać stracony czas? To proste – przestać się spieszyć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 marca 2019
Ojciec Grzegorz Kramer: " Czasem się zbuntujemy i powiemy, że Kościół czy Bóg jest głupi. Ale nic z tym nie robimy"
Fot. iStock / RafalStachura
 

Wszyscy mamy go mało, wszyscy za nim gonimy w nieznane. Wydaje nam się, że im szybciej biegniemy, tym więcej zdążymy zrobić, przeżyć, zrozumieć, nauczyć się, poczuć. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Spiesząc się, sprawiamy, że czasu jest coraz mniej, presja coraz większa. Wpadamy w błędne koło stresu, zaczynamy chorować, martwić się na zapas, nasza dusza cierpi. A jednak rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki – to zmiana trybu życia, pewnych przyzwyczajeń, zmiana sposobu postrzegania pewnych rzeczy wokół nas.

Jak zatrzymać czas?

Pisz odręcznie. Kartki do znajomych, zakupową listę, cele na następny tydzień, notatki dla ukochanej osoby.

Pomyśl, zanim odpowiesz. Staliśmy się zbyt uwarunkowani na natychmiastowe odpowiedzi. Ktoś zadaje pytanie, a my musimy odpowiedzieć w tej samej sekundzie.

Gotuj, nie kupuj gotowego jedzenia. Jeśli przygotujesz odpowiednią ilość posiłku wcześniej, nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również będziesz mieć pewność, że wiesz, co jesz.

Czytaj książki. Rzeczywiste książki drukowane, na których można zapisywać notatki, a także zaznaczać fragmenty. Poczuj zapach druku, usłysz szelest przewracanych kartek.

Dzwoń do bliskich, nawet bez powodu. Po prostu przywitaj się i zapytaj, co u nich. Wysłuchaj ich z zainteresowaniem, nie patrz na zegarek.

Ograniczaj użycie komputera, tabletu, smartfona. Zaoszczędzony w ten sposób czas poświęć sobie lub swoim bliskim.

Świętuj małe sukcesy długimi kolacjami w towarzystwie najbliższych. Celebruj dobre chwile, przedłużaj je, doceniaj.

Podejmij się jakiegoś artystycznego zajęcia. Maluj, pisz, wyklejaj, koloruj. Nieważne czy uważasz, że masz talent, czy nie.

Spędzaj czas z dziećmi i staraj się zawsze wiedzieć w jakim stanie emocjonalnym i psychicznym się znajdują. Nie przegapiaj ważnych dla nich momentów, wspieraj w trudnych chwilach.

W trakcie tych wszystkich czynności zauważysz w pewnym momencie, że czas płynie powoli, o wiele wolniej niż wtedy, gdy narzucasz sobie szalone tempo. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kluczem nad panowaniem nad czasem jest twoja uważność i umiejętność skupiana się na tym, co ważne.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Związek

Unicorn shake – bardziej różowego koktajlu nie znajdziecie!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 marca 2019
Unicorn shake
Fot. iStock – Unicorn shake

Trzymajcie się, będzie różowo. Bardzo różowo! Unicorn shake to absolutna cukrowa petarda. Sprawdzi się na kinderparty i do kiepskiego romansidła. Zresztą, nie będziemy ściemniać – Unicorn shake zawsze daje radę. Tylko upewnijcie się, że macie pod ręką kropelki na żołądek – na wypadek, gdybyście nie mogli przestać ich robić. 😉

Nachodzi cukrowa apokalipsa!

Unicorn shake – przepis

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy istnieje na świecie coś słodszego od cukru. Spieszymy z odpowiedzią! Przy tym milkshake’u cukier wydaje się być dietetyczny. 😛

A całkiem serio, choć to wybór dla odważnych, wygląda obłędnie i właśnie o to w tym chodzi. Słodkość level ekspert również się przydaje. Każdy z nas ma takie dni, kiedy zwyczajnie trzeba sobie posłodzić i to po całości. Jeśli macie odwagę, wypróbujcie. Dzieci oszaleją – ten slogan można również traktować dosłownie. 🙂

Składniki:

  • 1,5 szklanki truskawek
  • 1 szklanka pełnotłustego mleka
  • 2 gałki lodów waniliowych (możecie też użyć lodów truskawkowych)
  • 1 ½ łyżeczki cukru
  • rożek do lodów (wafelek)
  • bita śmietana
  • kolorowa posypka do ciastek
  • opcjonalnie syrop truskawkowy do lodów
Unicorn shake

Fot. iStock / Unicorn shake

Jak zrobić unicorn shake?

Jak każdy inny shake z naprawdę małą różnica. Musi być mega słodko i diabelnie różowo. Cały sekret skrywa się w wykończeniu!

Jeśli chcecie zaszaleć, zacznijcie od namalowania syropem truskawkowym na ściankach szklanki esów floresów. Potem wlewamy koktajl, nie żałujemy bitej śmietany i robimy jednorożca. Układamy do góry nogami rożek, i nie żałujemy tęczy.

Jeśli jesteście gotowi na prawdziwy cukrowy hardkor zatknijcie kilka pianek marshmallow! Smacznego!


Zobacz także

Miłość nie przyjdzie z czasem…

Nie kocham go, ale nie umiem odejść. Może jego miłości starczy za nas dwoje?

związek toksyczny

Niczym mitologiczny Syzyf każdego dnia próbujemy na nowo. Nie tak miało być