Związek

Opowiem ci jak ją stracisz. A kiedy to się już stanie, nie przeszkadzaj jej więcej – właśnie odzyskała siebie

Redakcja
Redakcja
10 marca 2018
rozstać się
Fot. iStock
 

Opowiem ci jak ją stracisz. To nie będzie nic zaskakującego, nic odkrywczego. Gdyby rzecz nie dotyczyła ciebie, sam byś to przewidział. Powiedziałbyś „Ależ z niego idiota, nie widzi, że ją krzywdzi, niech ktoś mu powie, nim będzie za późno” .  Ale najtrudniej dostrzec swoje błędy, łatwo wypominać je innym. To już nie pora na oglądanie się na innych. Pora uświadomić sobie, że coś się kończy, bezpowrotnie.

Z całą pewnością ją stracisz, jeśli nie nauczysz się sprawiać, by czuła się priorytetem. Przecież od zawsze traktujesz ją jako coś w rodzaju „opcji”, mimo że ty dla niej jesteś całym światem. Zawsze traktujesz ją tak, jakby była zbędna, nie zważając na to, że ona sądzi, że bez ciebie nie da rady. Wcześniej, zanim cię poznała, nie myślała tak o sobie. Stracisz ją, jeśli nigdy jej nie docenisz tak, jak ona tego potrzebuje.

Z całą pewnością stracisz ją, gdy będziesz starał się od niej oddalić wtedy, kiedy ona będzie cię potrzebowała. Zawsze widziałeś, jak się starała sprawić, by twoje życie było lepsze. Zawsze rozumiałeś, że wasz związek trwa głównie dzięki niej, bo to ona pracuje podwójnie nad tą relacją. Ale jak długo można walczyć o miłość kogoś, kto nie chce wpuścić cię do twojego życia, zaufać? Zawsze odmawiałeś jej wstępu do twojego życia, mimo że ona całkowicie się przed tobą otworzyła.

Stracisz ją, jeśli nie nauczysz się dawać jej tego rodzaju bezpieczeństwa, którego potrzebuje, aby być pewna, że naprawdę jest z tobą. Nie rozumiesz niepewności, która towarzyszy komuś, kto kocha, ale wciąż nie wie, czy druga osoba naprawdę czuje to samo.

Stracisz ją, bo podczas gdy ona dawała ci świat kolorów – radość, ty jej jedynie wszystkie odcienie szarości. Smutek.

Z całą pewnością, za każdym razem, kiedy ją okłamujesz, jesteś coraz bliższy tego, by ją stracić. Ona wie, że nie mówisz prawdy, ale milczy, bo kocha zbyt mocno. Zbyt mocno jej zależy. Boli ją za każdym razem, gdy uznasz, że nie jest godna twojej uczciwości, ale ukrywa cały ból, ponieważ wciąż wolałaby być z tobą niż żyć bez ciebie.

Ale nadejdzie moment, gdy powie dość. Zacznie rozumieć, że nie jesteś tego wszystkiego warty. Zacznie wymagać od ciebie więcej. Będzie zmęczona twoimi oszustwami. Zawsze była z tobą całkowicie szczera, dlaczego nie uważałeś, że ona również zasługuje na szczerość?

Dlaczego właściwie z nią jesteś? Żeby połechtać jej uczuciem i przywiązaniem swoje ego? Dlatego, że „musisz z kimś być”, a ona była na to gotowa?

Jeszcze teraz wciąż wybiera ciebie. Zawsze stawia twoje potrzeby ponad własne.  Nie dlatego, że nie ma poczucia wartości, że jest niepewna siebie. Dla niej związek polega na wzajemnym zaspokajaniu swoich potrzeb.  I na szacunku. Wciąż jeszcze znosi tę „jednostronność” w waszym związku. Ale jeśli nie możesz dać jej szczęścia, w końcu od ciebie odejdzie.

Z całą pewnością tracisz ją odrobinę za każdym razem, gdy sprawiasz, że czuje się bezwartościowa. Jej miłość jest wielka i sprawia, że zrobiłaby dla ciebie wiele. Ale w końcu się podda, ponieważ zda sobie sprawę z tego, że żaden wysiłek na świecie nie wystarczy, abyś zmienił swój stosunek do niej. Nie będzie już chciała tak żałośnie żebrać o twoje zainteresowanie. Zmądrzeje – powiedzą jej bliscy. Wszyscy ci, którym na niej zależy. Wiesz dobrze, że za tobą nie przepadają.

Będziesz ją tracił tak po trochu, aż w końcu któregoś dnia obudzisz się i zdasz sobie sprawę, że powinieneś ją lepiej traktować. Ale wtedy będzie już na to za późno. Ona właśnie odzyskuje siebie. Nie przeszkadzaj jej w tym.


Związek

5 rzeczy, które musisz przestać sobie wmawiać, jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie psychiczne

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 marca 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Jednym z ważniejszych zadań naszego mózgu,  jest wybór sposobu opowiedzenia ci o tym, co dzieje się z tobą każdego dnia. To, w jaki sposób twój mózg interpretuje kłótnię z partnerem lub nieudaną rozmowę kwalifikacyjną ostatecznie decyduje o tym, czy te wydarzenia spowodują u ciebie nagromadzenie negatywnych emocji.

Kiedy czujesz się zaniepokojony lub zestresowany , twój mózg „ciągnie” w kierunku strategii samoobrony. Przywołuje przekonania, że świat powinien działać w taki a taki sposób, a ludzie powinni się zachowywać tak, a nie inaczej. Są to miłe, małe pudełka, w które twój mózg próbuje zapakować każde nieprzyjemne wydarzenie. Ten mechanizm ignoruje jednak złożoność ludzkiego doświadczenia na rzecz czarno-białych prawd.

Przestań wmawiać sobie tych pięć rzeczy i zobacz zmiany, jakie to może przynieść twojemu zdrowiu psychicznemu.

1. Przez cały czas muszę być kochany przez wszystkich

Wiele samobójczych myśli i zachowań wynika z tego, że oczekujemy całkowitej i bezwarunkowej akceptacji. Tak bardzo pragniesz być zaakceptowanym, kochanym i wychwalanym, że ciągle dostosowujesz swoje działania i reakcje do oczekiwań innych i zaczynasz tracić poczucie tego, kim jesteś. Stajesz się kameleonem, szybko zmieniającym się, by dopasować się do tego, jak postrzegają cię inni. Nie możesz sobie przypomnieć, co jest dla ciebie ważne, ponieważ skupiasz się na wszystkich innych. Zrównujesz poczucie własnej wartości z aprobatą, której udzielają ci znajomi.

W rzeczywistości „konieczność” uszczęśliwiania wszystkich swoim kosztem jest równie niebezpieczna, co nieracjonalna. Zamiast tego spróbuj skupić się na własnych wartościach. Jakie działania powodują u ciebie wzrost szacunku dla samego siebie?

2. Muszę odnieść sukces we wszystkim

Gdy twoje oczekiwania wobec samego siebie są niemożliwe, nierealne do spełnienia, nakręcasz jedynie spiralę szaleństwa. Osoby odnoszące największe sukcesy wielokrotnie mierzyły się ze swoimi wadami i porażkami. Zamiast pozwalać się paraliżować perfekcjonizmowi, zastanów się, jakie twoje życie może być piękne już teraz, pomimo i ze względu na twoje ograniczenia.

To, że nie udało ci się teraz zdobyć jakiegoś stanowiska nie oznacza, że nigdy nie znajdziesz pracy. Nieudana randka nie oznacza, że ​​zawsze już będziesz samotny.

3. Muszę być zdenerwowany tym, czego się boję

Dzisiejszy świat ułatwia nam popadanie w obsesję na punkcie różnych nieszczęść. Celują w tym kanały informacyjne i serwisy społecznościowe. W końcu sami zaczynamy wierzyć, że niebezpieczeństwo czyha wszędzie, że w momencie, gdy stracimy czujność lub skupimy umysł na czymś innym, już jesteśmy na nie narażeni. Często, gdy zbadasz bliżej naturę i podłoże swoich lęków, przekonasz się, że albo możesz łatwo stawić im czoła, albo zaakceptować ich nieuchronność. Akceptacja nie oznacza poddania się, a jedynie skupienie się na tym, co możesz kontrolować, a nie na tym, na co nie masz wpływu.

4. Muszę unikać wszelkich konfliktów.

Odcięcie lub dystansowanie się od ludzi, którzy są „trudni”, może wydawać się nam najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Niepokój mija, a my możemy uniknąć tych nieprzyjemnych, nieznośnych emocji. Ale taki akt ucieczki jest tylko tymczasowym remedium. Wkrótce zauważysz większą reaktywność emocjonalną i usłyszysz wewnątrz siebie samokrytyczny dialog.

W życiu wszyscy spotkamy ludzi, z którymi nam nie po drodze. Będą nieporozumienia i konflikty i nacisk na komunikację. Stawianie czoła konfliktowi, próba zrozumienia drugiej strony, może na początku wydawać się trudna. Trzeba „ćwiczyć”, by ją udoskonalać.

5. Muszę mieć kontrolę nad wszystkim

Poczucie silnego poczucia kontroli nad tym, co się z tobą dzieje, nie jest niezdrową cechą. W rzeczywistości ludzie, którzy mają więcej wewnętrznego poczucia kontroli, mogą być bardziej odporni na różne wyzwania życiowe. Jednakże, gdy to oczekiwanie rozciąga się na wszystkie wydarzenia i sytuacje życiowe, staje się niebezpiecznym „obowiązkiem”.

Wiele z tego, co dzieje się z tobą w życiu, jest zwykłym przypadkiem. Nie możemy niczego być pewni w 100%, ale to nie znaczy, że powinniśmy wpełznąć z powrotem do łóżka i ukryć się przed całym światem. Zamiast tego zastanów się, jak możesz nadal cieszyć się życiem i uodpornić się na różne porażki.


Na podstawie: psycom.net

 


Związek

Wszystko w naszym życiu zdarza się dla nas, nie nam… Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 marca 2018
Fot. Pexels/gratisography.com / CCO

Przeczytałam dzisiaj, że wszystko w naszym życiu zdarza się dla nas, nie nam… Zatrzymały mnie te słowa. Jesteśmy mistrzami narzekania, umniejszania tego, co mamy, co osiągamy, co chcielibyśmy mieć. Zacietrzewiamy się o drobnostki, kompletnie pomijając to, co naprawdę jest ważne. 

Nie wiem dlaczego dzieje się tak, że na co dzień tak trudno dostrzec nam dobre rzeczy, które się przytrafiają, które są. Często wydaje się, że los nam nie sprzyja, że celowo kładzie nam kłody pod nogi. A gdyby tak od czasu do czasu spojrzeć na to, co się nam zdarza z innej perspektywy? Gdyby pomyśleć o tym, że to wszystko naprawdę dzieje się dla nas? Jest po coś?

Pomyślcie wieczorem o pięciu rzeczach, za które jesteście wdzięczne i napiszcie je w komentarzach. I nie, niech będą to szumne słowa o zdrowiu, dzieciach, miłości. Nie. Chodzi o proste rzeczy, które się dzisiaj wam przytrafiły. U mnie to kawa z przyjaciółką, papieros wypalony z siostrą, pyszne sushi, które zjedliśmy na obiad i wieczorna impreza z przyjaciółkami. A piąte? Piąte dopiszę przed północą, bo przecież nie wiem, co się jeszcze wydarzy.

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś: pomyślcie wieczorem o pięciu rzeczach, za które jesteście wdzięczne i napiszcie je w komentarza

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

najlepsi mężowie

NAJLEPSI mężowie wg znaku zodiaku. Jest na tej liście twój luby?

"Dotarło do mnie, że z własnej głupoty za chwilę zostanę sam. A przecież tak bardzo ją kocham". Miłości nie da się wysłać do korekty

Co się tak naprawdę liczy, czyli cechy idealnego partnera

Joanna Keszka: kobietom wmawia się, że w seksie już wszystko im wolno. To jedno wielkie kłamstwo