Go to content

Naukowcy wiedzą, dlaczego nie będziesz szczęśliwa z Adonisem

Fot. iStock/Sjale

Kiedy widzisz na ulicy atrakcyjną kobietę w towarzystwie znacznie mniej atrakcyjnego mężczyzny, zastanawiasz się, co ich łączy? Czy są parą? Małżeństwem? A może przyjaciółmi? To prawdziwa miłość czy może kwestia statusu mężczyzny? Jak to możliwe, że w czasach, gdy wygląd zewnętrzny ma tak ogromne znaczenie, niektóre kobiety wcale nie szukają wymuskanych przystojniaków?

Naukowcy z Florida State University postanowili sprawdzić, dlaczego związek z Adonisem bywa trudny. Specjaliści zaprosili do badania 113 par z krótkim stażem małżeńskim. Wszyscy uczestnicy mieli nieco ponad 20 lat. Najpierw każdy z nich musiał wypełnić bardzo szczegółową ankietę, dotyczącą relacji w związku, stylu życia, aktywności seksualnej, diety, nałogów, uprawianego sportu, zabiegów kosmetycznych i własnych kompleksów. Potem naukowcy ocenili wygląd zewnętrzny wszystkich osób, biorących udział w badaniu i przeanalizowali ich odpowiedzi.

Okazało się, że kobiety, które związały się z przystojniakiem, stawiały sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Dużo czasu poświęcały dbaniu o wygląd zewnętrzny – chodziły na siłownię i solarium, przestrzegały rygorystycznych diet i bardzo często… niepotrzebnie się zamartwiały. Ich motywacją nie było własne zdrowie i poprawa samopoczucia. Chciały po prostu dorównać mężczyźnie swojego życia.

Kobiety związane z mężczyznami, którzy nie wyróżniali się z tłumu, były natomiast o wiele bardziej szczęśliwe i pogodne. Nie przywiązywały tak wielkiej wagi do swojego wyglądu zewnętrznego, nie czuły zagrożenia i były zdecydowanie bardziej zadowolone ze swojego życia.

Jeśli więc dla odmiany spotkasz na ulicy wyjątkowo atrakcyjną parę, pomyśl sobie, że ich wspólne życie ma też swoje mroczne strony.


 

Źródło: Study Finds