Go to content

Myśli, które sabotują twój związek. Być może dlatego jesteś nieszczęśliwa?

Fot. iStock/Wavebreakmedia

Nieustannie jest w tobie niepokój, niepewność, za każdym rogiem czają się wątpliwości, a przecież powinnaś być szczęśliwa. Masz fajnego faceta, wygląda na to, że udany związek, ale przez cały czas szukasz dziury w całym, nie potrafisz być szczęśliwa.

Być może dzieje się tak, bo pozwalasz swoim niezdrowym i negatywnym myślom wpływać na twoje życie. Myśli stają się działaniem i odbierają ci zdolność do radości, do cieszenia się z pozytywów, do dostrzegania dobrych rzeczy. Bywa, że sami sabotujemy nasz związek, bo pozwalamy myślom przejąć nad nami kontrolę.

„Nie mogę konkurować z jego byłą”

Twój były partner był ze swoją ex z jakiegoś powodu i też z jakiegoś się z nią rozstał. Ciągłe porównywanie się niczego ci nie da, może wręcz osłabić twoją pewność siebie w tym związku. Wybrał ciebie, jest z tobą, po co wracasz do tego, co było.

„Pewnie to ja zepsuję ten związek”

Jeśli tak myślisz – pewnie tak właśnie zrobisz. Kiedy jesteśmy przekonani o czymś, co jest pozytywne czy negatywne, wszechświat potwierdzi to, w co dokładnie wierzymy. Jeśli jesteś przekonana, że przez ciebie zepsuje się wasz związek, zaczniesz nieświadomie robić wszystko, by tak się stało. Uważaj na to, co myślisz.

„On powinien dać mi szczęście”

Partner, którego wybierzesz, przede wszystkim powinien dodawać radości twojemu życiu, ale nie on powinien być sprawcą tego, że czujesz się szczęśliwa. Szczęście to wewnętrzna praca, to twoja odpowiedzialność.

„Szczęśliwe pary nigdy się nie kłócą”

Nawet pary w najzdrowszych związkach się kłócą, zakładanie, że tak nie jest, mija się z prawdą. Im dłużej z kimś jesteś, tym coraz szybciej powinno wam przychodzić rozwiązywanie konfliktów, do tego też potrzebne są kłótnie.

„Ciężko mnie kochać”

To nie jest kwestia tego, że ciężko cię kochać, ale raczej nieumiejętnego określenia, czym dla ciebie jest miłość i co oznacza. Jeśli tak myślisz, usiądź i zastanów się nad swoją definicją miłości.

„Nie jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być”

Porównywanie waszej relacji ze związkami przyjaciół, rodziny lub obcymi może spowodować, że przestaniesz czuć się komfortowo. Zaufaj jednak czasowi i waszej relacji, zapamiętaj, że każdy ma osobną ścieżkę, także tę jaką podąża związek.

„Nie wiem, czy mogę mu zaufać”

Niezależnie od tego, czy w przeszłości partner cię zdradził, oszukał, czy to tylko twoje zachowawcze wątpliwości, jedno jest pewne – ciągłe myślenie, że twój partner nie jest godny zaufania, doprowadzi cię do dramatu i na pewno zrujnuje twój związek . Nie ma związku, bez zaufania.

„Ta relacja nie jest taka, jak dawniej”

Osoba, którą byłaś tydzień temu, nie jest tą samą, co dzisiaj. W każdej sekundzie się zmieniamy, zarówno w sposób oczywisty dla nas, jak i na sposoby, których nie rozumiemy. Martwienie się dlaczego twój związek wygląda inaczej niż kiedyś do niczego dobrego nie doprowadzi. Wręcz przeciwnie, przestaniesz zauważać wszystko, co dobre wydarza się tu i teraz wzdychając do początków waszego związku (a to już było, ważne, co dzisiaj).

„Powinieneś się dla mnie zmienić”

Jeśli jest coś w twoim partnerze, czego nie lubisz, to nie zmieni się to w sposób rzeczywisty, chyba że on zrobi to dla siebie. Żadna miłość nie jest w stanie wymusić na kimś, by stał się kimś innym pod jej wpływem.


źródło: Popsugar