Lifestyle

Kobieca strona mocy. Odkryj z nami wyższy poziom kobiecości! Vol. 2

Redakcja
Redakcja
27 października 2016
 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was 3. grudnia b.r. na kolejną edycję wydarzenia: „Kobieca strona mocy. Odkryj z nami wyższy wymiar kobiecości. Vol. 2”, organizowanego przez portal Oh!me. (www.ohme.pl).

Dlaczego kolejną? Ponieważ podczas pierwszej edycji okazało się, że takie spotkania kobiet są bardzo potrzebne. Pozwalają poczuć moc i energię innych kobiet, wymienić się doświadczeniami, opiniami na naprawdę różne tematy i… wspólnie się pośmiać.

Zainteresowanie „Kobiecą stroną mocy” sprawiło, że postanowiłyśmy przenieść spotkanie w większe miejsce,  do nowej przestrzeni kreatywnej w sercu Warszawy- Babki do wynajęcia przy ul. Młocińskiej 5/7, w którym będziemy miały jeszcze większą możliwość czerpania tego, co w tym dniu będzie najlepsze i specjalnie dla Was przygotowane.

Będzie zatem to, co kobiety lubią najbardziej – czyli rozmowy z ekspertami o rzeczach dla nas ważnych czyli o miłości, o relacjach, naszych emocjach, zdrowiu, modzie, urodzie i seksualności – to dla duszy, a dla ciała możliwość zakupów na stoiskach wystawców, gdzie każda z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Spotkamy producentów kosmetyków, odzieży, bielizny, biżuterii, żywności, wydawnictwa, kliniki urody i inne.

Dla wszystkich wstęp bezpłatny.

Swoją obecnością zaszczycą nas m.in.: dr Andrzej Depko, dr Agnieszka Graff, Ania Witowska, Małgorzata Ohme, Bianca- Beata Kotoro, Jola Lewicka, Ula Wiszowaty, Aleksandra Gelo- Piesta, Tatiana Pałucka i Katarzyna Gruk, Jolanta Łuczkowska, Maja Józefowicz, dr Agnieszka Nalewczyńska, Jacek Tulimowski.

wsk_CP

 

Wykład „Tajemnice kobiecej seksualności”

500 px- Andrzej Depko

Andrzej Depko – doktor nauk medycznych, specjalista seksuolog, specjalista neurolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany seksuolog sądowy. Kierownik studiów podyplomowych ”Seksuologia kliniczna” prowadzonych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Członek Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej oraz Światowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Prezes Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza. Redaktor naczelny kwartalnika ”Seksuologia po dyplomie”. Specjalista w Centrum Pomocy Profesjonalnej CPP. Pełni funkcję szefa programu szkoleniowego Akademii Zdrowia Seksualnego. Autor książki „Pytania do seksuologa”. Jako ekspert uczestniczy w audycjach radiowych, telewizyjnych. Uwielbia podróże, z których przywozi kolejne rzeźby i figurki ukazujące, że bez względu na szerokość geograficzną i kontynent ludzie jednakowo lubią „te rzeczy”. www.depko.pl


 

Wykład „Macierzyństwo w patriarchacie – „Babskie opowieści” i co z nich wynika”

 

500 px-agnieszkagraffDr hab. Agnieszka Graff – kulturoznawczyni, pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia o literaturze i filmie amerykańskim, o historii kobiet i feminizmu a także o kwestii rasowej w USA. Prowadzi też wykłady o kinie hollywoodzkim w Nowym Teatrze. Autorka pięciu książek: Świata bez kobiet (2001, 2004), Rykoszetem (2008), Magmy (2011), Matki feministki (2014) oraz Memów i Graffów (2015, razem z Martą Frej) oraz licznych artykułów naukowych, polemik i recenzji. W serii z Różą Krytyki Politycznej ukazał  się autobiograficzny wywiad rzeka pt. Graff. Jestem stąd (współautorem jest Michał Sutowski). Od lat działa w ruchu kobiecym: współorganizowała pierwsze manify, współtworzy Kongres Kobiet, współpracuje z organizacją Dla Naszych Dzieci działającą na rzecz zwiększenie alimentacji w Polsce oraz z ruchem Dziewuchy Dziewuchom. Członkini zespołu Krytyki Politycznej, felietonistka „Wysokich Obcasów”.


 

Wykład „Brama do kobiecego ciała”

bianca betata kotoroBianca- Beata Kotoro – psychoseksuolog, psychoonkolog, terapeuta, psycholog społeczny a z pierwszego wykształcenia artysta grafik i architekt wnętrz. Wykładowca na uczelniach wyższych, m.in.: SWPS Uniwersytet, Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytetach III Wieku. Członek PFP. Dyrektor Instytutu Psychologiczno- Psychoseksuologicznego Terapii i Szkoleń „Beata Vita” w Warszawie, gdzie prowadzi terapię oraz szkolenia. Autorka programu ogólnopolskiego dla młodzieży: „100 % MNIE BEZ ZAGŁUSZACZY” oraz projektu dla kadry i rodziców „Ważne Sprawy Przedszkolaka”. Ekspert w pracy psychologiczno-seksuologicznej z pacjentami z wyłonioną stomią oraz z pielęgniarkami stomijnymi. Przewodnicząca Rady Ekspertów/Zarządzająca fundacji Europejskie Centrum Edukacji PO PROSTU www.poprostu.org. Autor różnych artykułów z zakresu psychologii, seksuologii, psychoonkologii i sztuki. Autorka książek dla dzieci i młodzieży: m.in. „100% mnie, czyli książka o miłości, seksie i zagłuszaczach”, „Skąd się nie biorą dzieci”. Laureat kilku prestiżowych nagród. Ekspert w audycjach oraz programach radiowych i telewizyjnych m.in.: Polskie Radio Trójka, Radio dla Ciebie, Radio Złote Przeboje, TVP II, Polsat Cafe, Polsat News, TVN Style, TVN 24, TVN.


Wykład „Żyję jak chcę, a nie jak muszę, czyli przepis na osobiste szczęście”

500px-ania witowska kobiecy punkt widzenia awatarAnna Witowska, Kobiecy Punkt Widzenia – doświadczona trenerka, która od lat skutecznie przeprowadza kobiety od frustracji, niskiego poczucia wartości i zagubienia – do motywacji, dumy z siebie, pełni energii i bycia Szefową Własnego Życia. Jej doświadczenie to nie tylko tradycyjna edukacja, to przede wszystkim bolesna szkoła życia, którą skończyła z najwyższym wyróżnieniem. Pomimo tego, że w wieku 16 lat została mamą i cały świat był przeciwko niej, pomimo tego, że doświadczyła mega depresji, przemocy fizycznej, zapalenia otrzewnej, długów – przetrwała to i kompletnie odmieniła swoje życie! Wie po własnych doświadczeniach jak to jest mieć bardzo niskie poczucie wartości, nie wierzyć w siebie i zaliczać doła za dołem. Ale wie też jak to jest zbudować życie na nowo i dosłownie żyć jak w bajce.


 

Wykład „Kariera czyli od pomysłu do realizacji”

Rozmowa o wyznaczaniu sobie celów, o dobrym researchu, edukacji, kluczowych wytycznych w CV w komunikacji z potencjalnym pracodawcą.

500 px- Urszula WiszowataUrszula Wiszowaty, Redaktor Naczelna FashionBiznes.pl, niepoprawna marzycielka z niezaspokojoną potrzebą ulepszania wszystkiego wokół. Nieodparta pokusa poznania świata rzuciła ją na głęboką wodę USA tuż po maturze. Zaczęła spełniać swój amerykański sen podczas studiów na Temple University w Filadelfii, gdzie będąc uczniem już prowadziła finanse dla administracji uczelni. Od dziecka fascynował ją świat mody i muzyki. Ta życiowa pasja zaprowadziła ją aż do Chanel w Nowym Jorku. Tęsknota za Polską sprawiła, że szukała drogi połączenia świata mody, biznesu i obu kontynentów. Tak narodził się pomysł serwisu „Fashion Biznes”. Od zawsze fascynował ją temat HRu, stąd pojawił się pomysł na jej autorski projekt #CareerMonday, w którym chętnie edukuje branże o jej zasobach i możliwościach. Nic jednak nie sprawia jej takiej radości jak mentoring innych i udowadnianie, że nie ma rzeczy niemożliwych. „Sukces jest w zasięgu każdej ręki.”


 

Wykład „Jak pokochać swoje ciało?”

500 px jola lewickaJola Lewicka – ekspert brafittingu, z wykształcenia nauczyciel biologii. Uwielbia uczyć kobiety czym jest świadomość swojego ciała, jak je akceptować, podążać za zmianami wraz z wiekiem i zmianą wagi, po to by pokochać swoje ciało i być w nim totalnie obecnym. Od 20 lat z ogromną pasją prowadzi salony z przepiękną bielizną, projektuje i szyje w Polsce własną autorską kolekcję bielizny Li PARIE BRA COME TRUE. Wyszkoliła zespół profesjonalnych brafitterek, które oferują brafitting czyli indywidualnie dopasowują kobietom bieliznę w przymierzalniach. Ma ogromną przyjemność ubierać pierwsze damy w naszym kraju i wszystkie piękne gwiazdy kina i telewizji. Jako ekspert brafittingu jest gościem prestiżowych stacji telewizyjnych TVN i TVP – wykonuję metamorfozy na żywo, współpracuje z największymi stylistami w Polsce i na świecie, m.in z Trinny & Susannah, Gok Van. Organizuje akcje charytatywne na rzecz Amazonek – w tym roku wspólnie z Mają Sablewską zaprojektowała przepiękną kolekcję AMAZON dedykowaną kobietom po mastektomii. Organizuje warsztaty i wykłady,  spektakularne pokazy bielizny i panele dyskusyjne dla kobiet. Największą radość sprawia jej indywidualna praca ze zwyczajnymi kobietami w przymierzalni. Siłę do pracy czerpie z wdzięczności od ludzi,  którym oferuje swoje produkty, usługi, wiedzę, doświadczenie i czas, co poprawia ich jakość życia.


 

Wykład „Jak zdjęcia zmieniają postrzeganie swojej kobiecości -tajemnice zawodowe i sprawdzone sposoby na wykreowanie siebie”

Rozmowa m.in. o tym jak pozować do zdjęć ,żeby wyglądać jak gwiazda z czerwonego dywanu, jak ubraniem podkreślić wszystko co najpiękniejsze w Twojej sylwetce i jak wykonać profesjonalny makijaż do zdjęć.

500 px- tatiana pałuckaTatiana Pałucka – fotografka i Katarzyna Gruk- charakteryzatorka, założycielki projektu Twoja Sesja, powstałego z wieloletniego doświadczenia pracy z kobietami. Poprzez kobiece sesje fotograficzne , metamorfozy pragną wnosić w życie kobiet zmianę, piękno, poczucie własnej wartości, świadomość i akceptację ciała, kobiecą przyjaźń, luksus zarezerwowany dla każdej kobiety. Chcą zatrzymywać kobiecość i zmysłowość w artystycznych kadrach, tak aby każda kobieta czuła się piękna tu i teraz. Tatiana ukończyła Europejską Akademię Fotografii, współpracowała z takim agencjami modelek, jak: EC Management, Free Models , Hook Models. Jest miłośniczką 500 px kasia grukpodróży, tańca i dobrej kuchni. Jej najważniejsza pasja – fotografia – pojawiła się z chwilą narodzin dzieci. Ich pamiątkowe portretowanie szybko przerodziło się w coś więcej – poszukiwanie „tego” ujęcia, gry światła i emocji. Kasia jest założycielką Akademii Szczęśliwych Kobiet charakteryzatorem, wizażystką Guerlain i Givenchy, trenerem i Beauty coachem,  absolwentką min. Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji,  Akademii Trenerów Marshall Polska, SHADESS OFF BEAUTY London. Wolontariusz fundacji „ Piękniejsze życie”, gdzie regularnie prowadzi warsztaty makijażu dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego.


 

Wykład  „Mam tę Moc”

– skąd czerpać wewnętrzną siłę i jak ważne jest dla każdej kobiety, aby pracować nad budowaniem samooceny i pewności siebie. Na przykładzie własnej historii pokazanie, że każda z kobiet  Ma Tę MOC i może ją w sobie odnaleźć. 

500x Ola Gelo-Piesta zdjęcie

Aleksandra Gelo-Piesta – trener biznesu i rozwoju osobistego, psycholog, coach, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Szkoły Trenerów Biznesu oraz Szkoły Coachów Biznesu Akademii Set, a także studiów na kierunku Marketing i Zarządzanie w Martin College of Sydney w Australii. Trener współpracujący z Grupą Set w ramach Szkoły Trenerów Biznesu. Od 2010 roku wspiera innych na drodze do wydobycia i uwolnienia ich potencjału. Specjalizuje się w szkoleniach i coachingach z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, kompetencji menadżerskich, społecznych oraz rozwoju osobistego dla kobiet. Autorka projektu coachingowo – motywacyjno- sportowego dla kobiet, mam i przyszłych mam – Crazy Moms Go Healthy, którego celem jest wspierać kobiety, motywować je do działania, dbania o siebie zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej oraz do odnajdywania szczęścia w każdej pełnionej przez nie roli.

Lubi o sobie mówić, że jest Coachem Kobiet. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci. Cechuje ją optymizm, wiara w ludzi oraz proaktywne działanie. Jej pasją jest praca trenera i coacha, motywowanie innych do wprowadzania trwałych zmian, własny rozwój osobisty, taniec, sportowy tryb życia i zdrowe odżywanie.


 

Wykład „Wszystko jest możliwe, w każdym wieku”

To warsztat dla dojrzałych kobiet, które z jakichś powodów uważają, że ich czas minął. Myślą o sobie, że dla nich jest już za późno. Często same nie wiedzą na co jest dla nich za późno i dlaczego tak myślą. Często ta myśl działa uspokajająco i stanowi swego rodzaju ucieczkę przed aktywnością, w zgodzie ze swoimi talentami, kompetencjami  i dawno zapomnianymi marzeniami. Przyjdź na warsztat i przestań sobie wmawiać, że świat nie ma ci co zaoferować i Ty nie chcesz nic światu dać.

500 px-Jolanta ŁuczkowskaJolanta Łuczkowska – konsultant, mentor i certyfikowany coach. Porzuciła pracę w korporacji i prowadzi własną firmę ConsultingFactor. Zdobyła gruntowne doświadczenie biznesowe w brytyjskich (ICI) i amerykańskich korporacjach (Johnson &Johnson) na najwyższych stanowiskach menedżerskich. Wielokrotnie nagradzana za wysokie kompetencje zawodowe – Standards of Leadership, Best Manager in Europe. Stworzyła Programu ART- Life, CURRICULUM VITAE oraz inne programy dedykowane dla pracowników/osób 40+/50+/60+. Jest licencjonowanym diagnostą organizacyjnym. Skutecznie doradza organizacjom, które stoją przed wyzwaniami związanymi ze sprzedażą i zmianą. Aktywnie udziela się w organizacjach samorządowych, działa na rzecz środowisk lokalnych, wspiera kobiety w sytuacjach kryzysowych zawodowych i osobistych. Prowadzi warsztaty dla kobiet.


Wykład „Medycyna estetyczna w służbie młodości – najnowsze trendy”

Rozmowa na temat pozytywnych aspektów zabiegów estetycznych j i ich wpływu na samopoczucie.

nalewczynskaDr n. med. Agnieszka Nalewczyńska, ginekolog-położnik oraz lekarz medycyny estetycznej.  Specjalizuje się w rewitalizacji skóry, korekcji zmarszczek oraz nieoperacyjnym liftingu powiek a także zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej. W gabinecie dr Nalewczyńskiej można skorzystać z różnych  sposobów odmłodzenia skóry, jednocześnie zachowując jej naturalny wygląd. Pomaga również w regeneracji miejsc intymnych oraz w poprawianiu ich sprawności po ciąży i porodzie. Prywatnie spełniona matka, szczęśliwa żona i wieczna optymistka. Lubi pracować z kobietami, często fotel w gabinecie zamienia w „kozetkę” i z pacjentkami przeżywa ich chwile wzlotów i upadków. Pracę wykonuje tak, żeby pacjenci czuli się zawsze bezpieczni. Drogę rewitalizacji skóry dobiera w taki sposób, aby zachować naturalne piękno.


 

Wykład „Rewolucja w samobadaniu piersi”

 

Maja Józefowicz, Dyrektor Marketingu Braster – Przybliży nam innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne Braster, pozwalające na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu.

Wykład „Piramida Zdrowia Intymnego – rewolucyjna koncepcja leczenia i profilaktyki zakażeń pochwy”

Dr Jacek Tulimowski Specjalista Ginekolog-Położnik-Ultrasonolog, Biomed

Specjalista Ginekolog-Położnik. Przez wiele lat związany z Kliniką Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie. Oprócz wykonywania pracy zawodowej od wielu lat zajmuje się propagowaniem wiedzy medycznej w mediach: jest Redaktorem Naczelnym dwumiesięcznika „ Nowy Gabinet Ginekologiczny” ,twórcą „ Dr Tulimowski Press Workshops”- szkoleń dla dziennikarzy zajmujących się problematyką  zdrowotną. Konsultantem i ekspertem Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia”,  programów o zdrowiu w TVP, TVN, POLSACIE, TV4,programów radiowych III PR, RDC, TOKfm. Autorem i prowadzącym program „ Dr Tulimowski o kobietach dla kobiet „ w Radio BAJKA. Także konsultantem naukowym wielu portali medycznych: „ abcZdrowie”, „Na temat.com.pl”, „ Sekspert”. Od 8 lat Członek Kapituły „ Hotele Przyjazne Rodzinie”. Właściciel  Specjalistycznych Gabinetów Ginekologiczno-Położniczych i Centrum Laseroterapii w Warszawie- „Tulimowski&Sterlińska Gabinety”.

500px-gosia-ohme-awatarImprezę poprowadzi Małgorzata Ohme – psycholog i psychoterapeuta dziecięcy, młodzieżowy i rodzinny. Wykładała w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Ma na koncie wiele publikacji na temat psychologii, rozwoju i wychowania. Była redaktor naczelną miesięcznika dla rodziców oraz portalu mamadu.pl. Obecnie właściciel portalu dla kobiet ohme.pl. Stale współpracuje z mediami. Prowadziła program w TLC „Okiem Ohme” oraz „Życie od kuchni” w TVP, była jurorką w „Aplauz, aplauz”.

Ponadto odbędą się warsztaty, pokazy i wiele konkursów, organizowanych co godzinę!

W gronie wystawców znajdą się producenci kosmetyków, odzieży, bielizny, biżuterii, żywności, wydawnictwa, kliniki urody i inne.

ola lBędzie również można spotkać się i obejrzeć prace Oli Lubczyńskiej- malarki, portrecistki, coacha. Jej obrazy są wyrazem fascynacji szeroko pojętą kobiecością. Sama określa je ilustracjami na płótnie ze szczyptą magii, naiwności, czasem z przymrużeniem oka, ale też głęboko zerkającymi w damskie dusze. Jej bohaterki walczą ze słabościami, samotnością, imponują siłą, zarażają beztroską i ciepłym uśmiechem. Mają swoje tajemnice. Są nietuzinkowe, wyjątkowe. Jak każda kobieta. Prace Oli znajdują się w wielu zakątkach świata. Jeden z jej obrazów wziął udział w charytatywnej aukcji w finale Miss World 2015 w Chinach.

Ponadto odbędzie się pokaz marki Cybex, producenta luksusowych fotelików samochodowych, nosidełek i wózków. Zostaną zaprezentowane kolekcje: Jeremy Scott, „Butterfly” oraz „Birds of paradise”.

Dla uczestników przygotowano także warsztaty i wiele konkursów, organizowanych co godzinę, w których do wygrania będzie mnóstwo wspaniałych produktów!

O przekąski zadba Dziki ryż.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny dla wszystkich 🙂


Bądź z nami na Facebooku – bądź na bieżąco!

Wydarzenia: facebook.com/events/110299372770747/

Strona Wyższy Poziom Kobiecości: facebook.com/wyzszypoziomkobiecosci

partnerzy 01.12 (1)

 

Partner główny:

www.nissan.pl

Partnerzy:

www.pramerica.pl,

www.johnmasters-polska.pl.

www.naturativ.pl,

www.mamaicorka.com,

www.eyebar.pl,

www.nunmi.com,

www.glov.co,

www.kopytkomamuta.pl,

www.biomed.pl,

www.hurom.com.pl,

www.boskas.pl,

www.pika.com.pl,

www.marykay.pl,

www.trikooconcept.pl,

www.polanska-co.pl,

www.lubczynska.pl,

www.ecoandmore.pl,

www.ateliermokotow.pl,

www.vlaboratories.pl,

www.cpp.pl,

www.gelocoaching.pl,

www.dzikiryz.pl,

www.twojasesja.com,

www.dearjohn.pl,

www.joyday.info,

www.nessisport.com,

www.aqademia.eu,

www.blessjewellery.com,

www.paletapiekna.com,

www.facebook.com/GaleriaRzeczyWyszukanych/,

www.ivanatura.pl,

www.purite.pl,

www.miapka.pl,

www.seysso.com,

www.facebook.com/Opaczewska43/,

www.gatta.pl,

www.polankafashion.com,

www.behappymasaz.pl,

www.valcena.pl,

www.adamada.pl,

www.secretplace.pl,

www.dfmedica.eu,

www.modelove.eu,

www.cybex-online.com,

www.curverstyle.pl,

www.kolagen-ncn.pl,

www.liparie.pl,

www.abrksiegowosc.pl,

www.goodplant.pl,

www.phenome.eu,

www.annabelleminerals.pl,

www.bonami.pl,

www.braster.eu,

www.ufranciszka.pl,

www.cocoons.eu,

www.medestetis.pl,

www.idea25.pl,

www.fizjomedspa.pl,

www.entecafe.pl,

www.orlybeauty.pl,

www.gatta.pl,

www.sklep.krystynoniedenerwujmatki.pl,

www.janpol.pl,

www.torelle.pl/,

www.facebook.com/Massage.MRC/,

www.grandel.pl,

www.colwayinternational.com,

www.revisage.pl/plexr/,

www.spamazury.pl,

www.nuskin.com,

www.fioriioli.pl,

www.bypolala.pl,

www.elixirbynature.pl,

www.studioszymojko.pl,

www.magumoda.pl,

www.one-ingredient.pl,

www.muppetshop.eu,

www.pomada.pl,

www.izi.wellu.eu,

www.SzeptM.pl,

www.sordyljewellery.com,

www.neurohm.com,

www.liqpharm.pl,

www.waterclouds.com.pl,

www.mamodzialaj.pl,

www.facebook.com/goodlooksalonurody,

www.barbarella.pl,

www.cpk.ork.pl

www.vianek.pl

Patroni medialni:

patroni_23_11

 

www.avanti24.pl

Avanti

www.fashionbiznes.pl

www.ladybusiness.pl

www.4allwomen.pl

www.veronique.pl

www.woman-news.pl

www.ikmag.pl

www.planetakobiet.com.pl

www.trendz.pl

www.VitWoman.pl

www.obcasy.pl

www.dojrzewalnia.pl

www.mamopracuj.pl

www.kwiatkobiecosci.pl

www.czasdzieci.pl

www.naturalniedladzieci.com

www.modaija.pl

www.dzieckowwarszawie.pl

www.zakupynaobcasach.pl

www.damosfera.com

www.przeambitni.pl

www.admon.com.pl

www.babskiblues.pl

www.kobbieciarnia.pl

www.tyibiznes.pl

www. flaashh.pl

www.cyfrowastolica.pl

 


Lifestyle

Wyszłam za mąż z rozsądku, a teraz rozsądek mnie niszczy. Z festiwalu uniesień została okrutna, przyziemna prawda…

Listy do redakcji
Listy do redakcji
27 października 2016
Wyszłam za mąż z rozsądku
Fot. iStock / Lorraine Boogich
 

Droga redakcjo,

Musze się komuś wyspowiadać bo czuję, że od nadmiaru emocji zaraz wybuchnę i zanim faktycznie rozwiążę wszystkie problemy doczekam się siwych włosów i poważnych schorzeń zdrowotnych. Musze wam to napisać, bo może jest więcej takich dziewczyn jak ja, które w myśl hasła „miłość przyjdzie z czasem” wpadły w najbardziej popieprzoną sytuację w życiu i które podobnie nie wiedzą którędy uciekać. Jak znowu zacząć żyć! Dziewczyny, ja szukam pomocy!

Dwanaście lat tkwiłam w związku z miłości. Pierwszy seks, wyznania, pierwszy wyjazd za granicę z dala od krótkiej smyczy matki, pierwsze samodzielne decyzje. Celowo piszę „tkwiłam”, bo oprócz szczerej, szczeniackiej miłości do tego człowieka nie dostałam nic w zamian. Przez cały czas słyszałam, że jestem za gruba, brzydka, nie znam świata polityki i nie umiem gotować. Wpadałam w chwilowe depresje i chcąc się przypodobać łykałam tabletki na odchudzanie zamawiane przez internet, po których wysuszyłam się prawie na śmierć. Sięgałam po książki historyczne i śpiewniki z jego ulubionymi piosenkami, żeby tylko czymś mu imponować. Nosiłam ubrania, które jemu się podobały, a których sama nigdy bym nie kupiła. Często wyglądałam jak suka zupełnie wbrew sobie. Jak tania, połyskująca dziwka.

Rozchodziliśmy się i schodziliśmy tysiące razy zawsze w akompaniamencie łez i histerii, pościgów autem po osiedlu, wychodzeniem z knajpy z odpowiednio głośnym trzaśnięciem drzwiami. To była relacja jak rollercoaster zabierająca moje uczucia w chmury, żeby za chwilę drastycznie rzucić mną o ziemię. Odeszłam po tylu latach z nadal zaangażowanym sercem, ale rozum i chęć założenia domu, o którym mu się nie śniło, zwyciężyły. Moja rodzina nigdy nie zaakceptowała tego wyboru, odetchnęła wręcz z ulgą, kiedy ostatecznie powiedziałam „cześć”.

Jeżeli myślicie, że tu się kończy historia to uprzedzam, że dopiero się zaczyna

Praktycznie od razu na drodze stanął nowy mężczyzna. Był niesamowicie przystojny, ciepły, czuły, zaangażowany, przede wszystkim – zainteresowany. Oddawał mi takie emocje, o których istnieniu nie wiedziałam i dzień za dniem coraz bardziej zachodziłam w głowę, gdzie się ukrywał tyle lat. Śmialiśmy się w głos dniami i nocami. Nie pamiętam kiedy się tak szczerze śmiałam. Uprawialiśmy seks, o jakim czytałam w poczytnych książkach, który nie był jedynie epizodem zaspokajającym fizyczną potrzebę, ale głębszą metaforą tego, co do siebie czuliśmy. On mi przynosił rano jeszcze ciepły chleb. To było dla mnie tak nowe, że aż wzruszające. Poprzedni facet przez tyle lat nie zrobił dla mnie tyle ile ten w dwa miesiące. Przepadłam totalnie. Przybrałam na wadze, zaczęłam wyglądać zdrowo. Spod oczu zniknęły sine worki wyhodowane przez kłopoty i zmartwienia. Przestałam się hamować z tym jakie mam poglądy, co myślę. Nie siedziałam już na baczność nawet w toalecie. Pokazywałam się rankiem taką jaką naprawdę byłam. Bez makijażu. Bez cekinów i doczepianych rzęs.

Chyba potrzebowałam drugiej osoby obok siebie i bałam się luki po dwunastu latach bycia czyjąś, po nastu latach przynależności. Od razu zaprosiłam go do siebie do domu i oddałam szafkę, ręcznik, miejsce na majtki. Po dwóch miesiącach randkowania już ze sobą mieszkaliśmy, a pół roku później poprosił mnie o rękę. Kiedy wnosił kwiaty i przyklejony do buzi uśmiech czułam się niesamowicie szczęśliwa, nie do opisania wręcz. Patrząc na wszystko z perspektywy czasu wpadłam z totalnego dramatu w tłusto polukrowany scenariusz, a ten cukier zakleił mi powieki. Kiedy prosił o rękę byłam już w ciąży. Nie, nie z wpadki. Pod sercem nosiłam od początku do końca zaplanowane dziecko.

Tutaj zaczyna się dramat. Mój dramat. Jego dramat

Małżeństwo, wspólnie prowadzone gospodarstwo, ba, dziecko nawet, zaczęły pomału odkrywać różnice światopoglądowe. Z festiwalu uniesień została okrutna, przyziemna prawda o nas, że oprócz wstępnego zauroczenia i powierzchownej, uczuciowej jazdy bez trzymanki nie wiedzieliśmy o sobie nic. Odkrywane z dnia na dzień nowe karty jeszcze bardziej pogrążały naszą relację, a ja z kolorowego ptaka z szeroko rozpostartymi skrzydłami zaczęłam znowu zamieniać się w szarego, zmarzniętego wróbla. Żeby była jasność – nigdy mnie nie uderzył, nie nazwał wulgarnie, nie wprowadził uczucia upokorzenia. Nic.  My po prostu byliśmy jak dwójka tolerujących się współlokatorów, wynajmująca mieszkanie, która dzieli się opieką nad dzieckiem i finansami za prąd, gaz, wodę. Zaczęliśmy zwracać sobie uwagę za niedomknięte okno w sypialni i źle ustawiony na palniku czajnik. Jemu przeszkadzał włączony do snu telewizor, mnie totalna cisza po jego wyłączeniu. Opłacając żłobek robiliśmy dwa oddzielne przelewy. Pół na pół.

Z deszczu pod rynnę

Problem mój polega na tym, że tu się nie ma nawet o co rozstać. My ze sobą nie rozmawiamy jak ludzie, którym zależy, którzy się kłócą bo mają o co. Bo pamiętają jak było zaje*iście. Wracają do nieopisanych stanów uniesień. My jesteśmy dla siebie grzeczni, mili, pytamy czy jest masło w lodówce i kto się idzie umyć pierwszy. Cała ta sytuacja powoduje, że czuję się umysłowo chora, wracam do wyniszczających mnie wspomnień z toksycznego związku numer jeden i porównuje go do próżni, w której obecnie ugrzęzłam. Między nami nie ma nic. NIE MA NIC.

Łzy? Nigdy. Raz płakałam kiedy zdałam sobie sprawę, że ja go po prostu nie kocham i że zmarnowałam czas, ale płakałam tak, że nie widział. Nie mam dla niego tych scen. Jest bo jest, ale nie wyobrażam sobie, że wyskakuje za nim z okna na parterze, bo uciekamy nad morze kąpać się nago. Wyszłam za mąż z rozsądku, a teraz rozsądek mnie przygnębia. Nie potrafię go przeprosić za brak oddania i miłości. Nie potrafię zarządzić wyprowadzki. Mamy wspólnie dziecko, kredyt. Jest mi wstyd, bo ten kredyt zobowiązuje mnie bardziej do walki niż mąż, któremu przysięgałam. Myślę, że on czuje to samo. Nie kocha mnie, a toleruje.

Patrząc na wszystko przez pryzmat trzech lat małżeństwa, w którym po cichu więdnę i ginę, to myślę, że dziękować mogę jedynie nadszarpniętej odporności emocjonalnej, która została mi po pierwszym związku. Byłam zupełnie bezbronna, a każda, nawet odrobinę lżejsza relacja wydawała się zbawieniem. Przeskok z pierwszego w drugiego w takim tempie był fatamorganą. Nie ma tego człowieka, który miał być lepszym. Nie ma nas. Wszystko za szybko, za intensywnie. Mąż był plastrem na starte kolano, który teraz boleśnie odklejam. Nic nie przemyślałam jak trzeba. Dusze się. Nie mogę już tak dłużej. Jak ja mam to skończyć dla siebie, dla niego, dla naszego dziecka ?! Przecież nie wychowamy szczęśliwego człowieka, kiedy  sami jesteśmy tacy jałowi.

Agata.


Lifestyle

Zaburzenia odżywiania i faceci?! To dzieje się częściej niż myślisz!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
27 października 2016
fot. iStock/Geber86

Bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się… O zaburzeniach odżywiania mówi się bardzo często. W końcu, co druga modelka jest anorektyczką, a co trzecia celebrytka ma bulimię. W opinii publicznej to choroby, które zawsze dotyczą osób publicznych. Zawsze są to też kobiety. Wśród tych wszystkich stereotypów zapomina się o jednej bardzo ważnej rzeczy. Zaburzenia odżywiania dotyczą także mężczyzn i to częściej, niż może nam się wydawać.

Na cztery kobiety chorujące na zaburzenia odżywiania przypada jeden mężczyzna. Niedużo? Jeszcze kilka lat temu proporcja wynosiła 1:10. Pomimo tego, temat ten nie jest często poruszany w mediach. Brak akceptacji własnego ciała u mężczyzn jako temat do dyskusji pojawił się dopiero pod koniec lat 90-tych, dzięki opublikowanemu przez Harrisona Pope’a pracy oraz badań na temat bigoreksji. To zaburzenie, które polega na poczucie niedostatku masy mięśniowej i brak akceptacji dla własnego ciała. Dawniej bigoreksję nazywano 'odwrotną anoreksją’. Problem w diagnostyce tkwił w szczegółach. Wszystkie zaburzenia odżywiania opisywane i diagnozowane były przez pryzmat kobiet.

Harrison Pope opracował jednak kryteria, według których diagnozować można mężczyzn. Co się wśród nich znajduje?

  • Uporczywa myśl, że ciało nie jest wystarczająco umięśnione
  • Spędzanie wielu godzin na treningu fizycznym, dla zwiększenie masy mięśniowej
  • Stosowanie wymagających diet i suplementów
  • Nadmierne pielęgnowanie budowy własnego ciała wpływające na życie rodzinne, społeczne i zawodowe
  • Treningi i stosowanie diet mimo istniejących przeciwwskazań zdrowotnych lub pogorszonego samopoczucia.
  • Brak satysfakcji z własnego wyglądu i akceptacji ciała mimo wyraźnych zmian w umięśnieniu i budowie

Mężczyźni częściej niż kobiety cierpią na poczucie niedowagi. Nawet, jeżeli są otyli. Podejmują więc siłowy wysiłek fizyczny, spożywają odżywki i suplementy diety, a samą dietę zmieniają na tą wysokobiałkową. Nie można się oszukiwać – rozwijający się rynek fitness sprzyja w rozwijaniu bigoreksji.

Okazuje się jednak, że nie tylko bigoreksja jest problemem. Psycholog dziecięcy w Szpitalu Dziecięcym w Kolorado, Jennifer Hagman mówi, że prawie 25% jej pacjentów to chłopcy z anoreksją, którzy unikają jedzenia. Najczęściej pacjentami są nastolatkowie, ale zdarzają się także dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Najmłodsi mają po pięć lat.

Zaburzenia odżywiania ciągle są tematem tabu, zwłaszcza te panujące wśród mężczyzn i chłopców. Jednak aż 18% nastolatków ma problemy z akceptacją siebie i swojego ciała. Jak temu zapobiegać? Oczywiście największa w tym rola rodziców, ale gdy tylko zauważymy problem wśród tych młodszych lub starszych facetów, nie możemy go zlekceważyć. Mężczyźni zawsze będą mieli problemy z przyznawaniem się do problemów, a w szczególności na płaszczyźnie psychicznej.


źródło: ParkPsychologii.pl

 


Zobacz także

„Siostry od kuchni” polecają: Smoothie mocno owocowe

Jesteś leniwa, bo jesteś… mądra! To potwierdzone naukowo

Pokaż mi swój tatuaż, a powiem ci, jaka jesteś. Oto, co można wyczytać ze wzoru i miejsca rysunku na skórze