Go to content

Miłość bez wzajemności? 5 wskazówek co zrobić, gdy ktoś, kogo kochasz, nie odwzajemnia twoich uczuć

Fot. iStock/gremlin

Nie łatwo jest powiedzieć sobie, że uczucie, na które liczyłaś, nie ma szans zaistnieć lub już się wypaliło. Świadomość, że z twojej strony to prawdziwa miłość, a wybranek tego nie odwzajemnia, może podcinać skrzydła. Pewnie mało która z nas poddała się bez walki, wierząc, że jeszcze nie wszystko stracone, a ten „jedyny” potrzebuje odrobiny czasu i nowego spojrzenia na ciebie i na to, co chciałbyś mu zaoferować. 

Trudno oceniać, czy takie próby mają sens, ale można wierzyć, że ciężko przyjmuje się do wiadomości sercową porażkę. Serce nie sługa, a rozum również czasem odmawia posłuszeństwa i chłodnej kalkulacji.

Miłość bez wzajemności, czas uporządkować uczucia

Uczucie bez szans na odwzajemnienie to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić. Po głowie kłębią się setki i myśli, a wśród nich ta najbardziej bolesna —  on cię nie chce, jesteś mu zupełnie obojętna, nie darzy cię niczym więcej niż sympatią lub w najgorszym przypadku oferuje przyjaźń. Możesz przy tym odczuwać skrajne emocje, od nadal towarzyszącej ci nadziei na zmianę, po złość, smutek, gniew, a nawet chęć zemsty, gdy wydawało ci się, że sprawy są a najlepszej drodze do spełnienia.

Nie zmusisz kogoś do miłości, możesz natomiast zrobić wiele, by wyjść z emocjonalnego dołka.

5 argumentów za skończeniem użalania się nad sobą i niespełnioną miłością 

1. Postaw sprawę uczciwie, nie karm się fałszywą nadzieją

Do tanga trzeba dwojga, więc jeśli spotka cię odrzucenie w miłości na chłodno przekalkuluj, że tak po prostu musiało być. Koniec, kropka, najwyraźniej nie byliście sobie pisani. W dodatku pomyśl, że nawet gdy marzyłaś o romantycznym w związku z tym człowiekiem, nie miałaś gwarancji, że tak właśnie by było. Nie ma więc sensu rozpamiętywać. Zamknięcie jednych drzwi powoduje uchylenie kolejnych, być może właśnie do tego, czego szukasz.

2. Nie syp soli na otwarte rany

Nie ma sensu przedłużać sztucznie cierpienia i rozpamiętywać nocami te kilka wymienionych między sobą zdań. Trudno, nic ci to nie da, oprócz tego, że popsuje ci humor i pozbawi entuzjazmu. Bądź dla siebie łagodna i zamiast oddawać się ascezie, wypij z przyjaciółkami wino, wyjdź z domu, porozmawiaj z ludźmi o czymś innym niż to, co ci się przytrafiło. Nawet jeśli teraz nie masz na to ochoty, towarzystwo pomoże ci odzyskać dobrą formę. Życie ma wiele ciekawszych smaków, niż gorycz łez wylanych dla kogoś, kto na nie nie zasłużył.

3. Wnioski na przyszłość

Wyciągnij je nawet z tak przykrej sytuacji. Następnym razem będziesz wiedziała czego unikać lub co zrobić, by twój plan się powiódł. Bolesne doświadczenia pozwalają ubogacić wnętrze i odkryć nowe możliwości, a świat naprawdę na jednym facecie się nie kończy.

4. Odrzucenie jest częścią życia

I zdecydowanie o wiele lepiej go posmakować po kilku spotkaniach niż np. dwóch dekadach małżeństwa, prawda? Odrzucenie jest częścią naszego jestestwa i od czasu do czasu możesz je przeżywać, nie tylko w związku, ale i zwykłych znajomościach.

5. Miłość własna jest jedyną, która nie porzuca

Miej na względzie to, że być może jedyną sobą, jaka będzie cię kochać zawsze i mimo wszystko, jesteś ty sama! Miłość własna pozwala powstać z kolan wtedy, gdy nie ma kto nas z nich dźwignąć. Sama siebie raczej nie zdradzisz i nie oszukasz, więc bądź dla siebie dobra. Nie warto wyrzekać się nutki egoizmu w imię niespełnionej miłości do faceta, dzięki temu łatwiej przetrwasz odrzucenie.

źródło: www.powerofpositivity.comdlalejdis.pl