Związek

Miłość bez wzajemności? 5 wskazówek co zrobić, gdy ktoś, kogo kochasz, nie odwzajemnia twoich uczuć

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
18 grudnia 2016
Fot. iStock/gremlin
 

Nie łatwo jest powiedzieć sobie, że uczucie, na które liczyłaś, nie ma szans zaistnieć lub już się wypaliło. Świadomość, że z twojej strony to prawdziwa miłość, a wybranek tego nie odwzajemnia, może podcinać skrzydła. Pewnie mało która z nas poddała się bez walki, wierząc, że jeszcze nie wszystko stracone, a ten „jedyny” potrzebuje odrobiny czasu i nowego spojrzenia na ciebie i na to, co chciałbyś mu zaoferować. 

Trudno oceniać, czy takie próby mają sens, ale można wierzyć, że ciężko przyjmuje się do wiadomości sercową porażkę. Serce nie sługa, a rozum również czasem odmawia posłuszeństwa i chłodnej kalkulacji.

Miłość bez wzajemności, czas uporządkować uczucia

Uczucie bez szans na odwzajemnienie to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić. Po głowie kłębią się setki i myśli, a wśród nich ta najbardziej bolesna —  on cię nie chce, jesteś mu zupełnie obojętna, nie darzy cię niczym więcej niż sympatią lub w najgorszym przypadku oferuje przyjaźń. Możesz przy tym odczuwać skrajne emocje, od nadal towarzyszącej ci nadziei na zmianę, po złość, smutek, gniew, a nawet chęć zemsty, gdy wydawało ci się, że sprawy są a najlepszej drodze do spełnienia.

Nie zmusisz kogoś do miłości, możesz natomiast zrobić wiele, by wyjść z emocjonalnego dołka.

5 argumentów za skończeniem użalania się nad sobą i niespełnioną miłością 

1. Postaw sprawę uczciwie, nie karm się fałszywą nadzieją

Do tanga trzeba dwojga, więc jeśli spotka cię odrzucenie w miłości na chłodno przekalkuluj, że tak po prostu musiało być. Koniec, kropka, najwyraźniej nie byliście sobie pisani. W dodatku pomyśl, że nawet gdy marzyłaś o romantycznym w związku z tym człowiekiem, nie miałaś gwarancji, że tak właśnie by było. Nie ma więc sensu rozpamiętywać. Zamknięcie jednych drzwi powoduje uchylenie kolejnych, być może właśnie do tego, czego szukasz.

2. Nie syp soli na otwarte rany

Nie ma sensu przedłużać sztucznie cierpienia i rozpamiętywać nocami te kilka wymienionych między sobą zdań. Trudno, nic ci to nie da, oprócz tego, że popsuje ci humor i pozbawi entuzjazmu. Bądź dla siebie łagodna i zamiast oddawać się ascezie, wypij z przyjaciółkami wino, wyjdź z domu, porozmawiaj z ludźmi o czymś innym niż to, co ci się przytrafiło. Nawet jeśli teraz nie masz na to ochoty, towarzystwo pomoże ci odzyskać dobrą formę. Życie ma wiele ciekawszych smaków, niż gorycz łez wylanych dla kogoś, kto na nie nie zasłużył.

3. Wnioski na przyszłość

Wyciągnij je nawet z tak przykrej sytuacji. Następnym razem będziesz wiedziała czego unikać lub co zrobić, by twój plan się powiódł. Bolesne doświadczenia pozwalają ubogacić wnętrze i odkryć nowe możliwości, a świat naprawdę na jednym facecie się nie kończy.

4. Odrzucenie jest częścią życia

I zdecydowanie o wiele lepiej go posmakować po kilku spotkaniach niż np. dwóch dekadach małżeństwa, prawda? Odrzucenie jest częścią naszego jestestwa i od czasu do czasu możesz je przeżywać, nie tylko w związku, ale i zwykłych znajomościach.

5. Miłość własna jest jedyną, która nie porzuca

Miej na względzie to, że być może jedyną sobą, jaka będzie cię kochać zawsze i mimo wszystko, jesteś ty sama! Miłość własna pozwala powstać z kolan wtedy, gdy nie ma kto nas z nich dźwignąć. Sama siebie raczej nie zdradzisz i nie oszukasz, więc bądź dla siebie dobra. Nie warto wyrzekać się nutki egoizmu w imię niespełnionej miłości do faceta, dzięki temu łatwiej przetrwasz odrzucenie.

źródło: www.powerofpositivity.comdlalejdis.pl


Związek

Pierwszy w Polsce domowy aparat KTG już jest dostępny

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 grudnia 2016
Fot. iStock / kzenon
 

Pierwsze USG i zazwyczaj pierwsze bicie małego serduszka – każda z nas będąc w ciąży czeka na ten moment. Bo ciąża, nawet ta trudna, jest nagradzana właśnie tymi wszystkimi drobnymi momentami, gdy uda nam się podejrzeć choć przez chwilę nasze dziecko i nie tylko zachwycić się, ale i odetchnąć wiedząc, że jest bezpieczne, zdrowe.

Niektóre badania w czasie ciąży, oprócz tej najważniejszej wartości, jaką jest wiedza o stanie zdrowia dziecka oraz mamy, niosą ze sobą coś równie ważnego. Pierwsze nici budowanej relacji z nowym członkiem rodziny, możliwość zobaczenia przez moment, jaki maluch jest. Badania takie, jak KTG, to rodzaj „polisy na spokojny sen”, to nasza pewność, że nie przegapimy czegoś niepokojącego, że wszystko zakończy się tym najważniejszym happy endem.

W dobie telemedycyny, przeniesienia niektórych badań do domu pacjenta, to nie tylko wygoda, ale i więcej możliwości. W zgodzie z tą ideą, powstał Home KTG – nowy, złoty standard opieki położniczej.

Home KTG, nie tylko aparat

Dzięki innowacyjnej usłudze HomeKTG – możesz posłuchać bicia serca twojego dziecka w domu – o dowolnej porze dnia i nocy. Jeśli coś cię zaniepokoi położna z Centrum Medycznego odpowie na każde twoje pytanie, a w razie niebezpieczeństwa wezwie karetkę.

Home KTG to nie tylko apart do wykonania badania, to nowoczesna usługa, od niedawna dostępna również w Polsce.

Badanie za pomocą KTG polega na rejestracji czynności serca dziecka oraz czynności skurczowej macicy. Do niedawna usługę KTG wykonywano wyłącznie w placówkach medycznych. Teraz dzięki usłudze Home KTG pojawiła się możliwość wykonania badania w warunkach domowych, samodzielnie przez przyszłe mamy.

Aparat HOME KTG otrzymujesz po podpisaniu umowy. Każde badanie [nieważne o jakiej porze je wykonasz] za pomocą specjalne aplikacji przesyłane jest do Całodobowego Centrum Medycznego Monitorowania, gdzie jest analizowane i opisywane przez zespół specjalistów, w skład którego wchodzą ginekolodzy oraz położne. Jeśli coś ich zaniepokoi – jesteś natychmiast informowana telefonicznie. Jeśli wyniki są negatywne – wzywają karetkę pod adres, który  podasz. Jeśli wszystko jest w porządku na aparacie wyświetli się komunikat „OK”.

Proste, jasne i co najważniejsze HOME KTG nie opiera się tylko i wyłącznie na technologii czy sztucznej inteligencji. Jeżeli podasz adres e-mail ginekologa prowadzącego twoją ciąże, po skończonym badaniu będzie on otrzymywał kopię twoich badań w formie elektronicznej.

Home KTG

Fot. Materiały prasowe | Home KTG

Badanie trwa około 30 minut, tyle samo, ile dobrze znane badanie kardiotokograficzne w poradni – z tą różnicą, że nie musisz czekać w kolejce oraz w zaawansowanej ciąży dostać się „jakoś” do swojej poradni (często wcześnie rano).

Przebieg całego badania również nie odbiega od tego wykonywanego w gabinecie. Przyjmujesz wygodną pozycję, zakładasz na brzuch peloty i starasz się nie ruszać, tak aby nie poruszać i nie naciskać urządzenia. Po skończonym badaniu podłączasz aparat do ładowania, a on wysyła wyniki badania do specjalistów. Po godzinie otrzymujesz wyniki.

Urządzenie można ładować w domu za pomocą specjalnej ładowarki. Naładowany aparat wytrzymuje ok. 6 godzin.

Usługa Home KTG przeznaczona jest dla mam w ciąży fizjologicznej, czyli takiej przebiegającej prawidłowo (gdy nie jesteś hospitalizowana w czasie trwania ciąży, nie przyjmujesz leków, ciąża nie jest „zagrożona”). Co ważne, usługa jest przeznaczona dla przyszłych mam spodziewających się jednego dziecka (nie jest zalecana w przypadku ciąży mnogiej) od 36 tygodnia ciąży.

Dostawcą technologii jest firma Comarch, w Polsce dystrybucją urządzenia zajmuje się Polski Bank Komórek Macierzystych.

Ceny

Usługa jest dostępna w trzech wariantach cenowych:

Pakiet Flex Basic Elite
Całodobowa zdalna opieka położnej
Czas trwania usługi 1 tydzień 4 tygodnie 6 tygodni
Liczba badań 1 dziennie 1 dziennie Bez ograniczeń
Powiadomienie ginekologa prowadzącego Automatycznie po każdym badaniu
Dostarczenie i odbiór aparatu dedykowanym kurierem
Cena 300 zł 690 zł 1290 zł
Dodatkowy tydzień 200 zł 120 zł 120 zł

Artykuł powstał we współpracy z PBKM


Związek

10 brzydkich rzeczy, które okropni mężowie robią swoim żonom

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 grudnia 2016
Fot. iStock/RyanJLane

Tak, do ciebie mówię. No dobrze, nie jesteś okropnym mężem. Ale jest kilka okropnych rzeczy, których się dopuszczasz i które na pewno nie wpływają korzystnie na twoje małżeństwo. Twoja żona z pewnością zasługuje na coś lepszego niż mąż, nie radzący sobie z  którymkolwiek z tych dziesięciu brzydkich nawyków.

1. Krytykanctwo

Proszę, zrób rachunek sumienia i zastanów się ile razy dziennie krytykujesz swoją żonę. Zdarza ci się niemiłosiernie zrzędzić? To dziś, teraz zdecyduj, że wolisz wiedzieć w niej tylko to, co piękne i dobre. Chwal ją za wszystkie rzeczy, które robi dobrze. Następnym razem, gdy będziesz chciał jej powiedzieć, co ci się w niej nie podoba, ugryź się w język i znajdź jeden, szczery komplement.

2. Kontrolowanie

Wierz lub nie, ale nie zawsze masz rację. I twoja żona jest świetna w podejmowaniu właściwych decyzji. Więc przestać pozbądź się natrętnego uczucia, że musisz ją kontrolować, że musisz zawsze wiedzieć gdzie jest, co robi, ile dzisiaj wydała. Jesteście partnerami. Naucz się z tym żyć i podkreślaj to, że istniejecie razem jako zespół, motywując się i wspierając wzajemnie.

3. Przedmiotowe traktowanie

Proszę cię! Twoja żona nie jest przedmiotem, jest czującą, wrażliwą osobą, z której myślami i uczuciami powinieneś się liczyć. Zasługuje na największy szacunek, w każdej sytuacji.  Jej emocje i uczucia są dla ciebie najważniejsze.

4. Brak czasu

Masz żonę. Jesteś szczęściarzem. Nie zapominaj o niej. To nieprawda, że jesteś zbyt zajęty, żeby zadzwonić, wysłać wiadomość, zauważyć, kiedy wraca do domu… Następnym razem, gdy ją zobaczysz obejmij ją i powiedz jej, że ją kochasz. Niech wie, że jest twoim priorytetem. Rozmawiaj z nią. Pracuj nad tym, by ciągle ci zależało…

5. Wulgaryzmy

To naprawdę boli, ten brak szacunku, ta świadomość, że jej obecność To wcale nie jest kwestia „luzu”, czy tego, że tak swobodnie czujesz się w jej towarzystwie. Raczej dajesz jej właśnie do zrozumienia, że nie jest dla ciebie nikim wyjątkowym. Uważaj na to, co i jak mówisz.

6. Nałogowe oglądanie filmów dla dorosłych

Jeśli „to” wymknęło ci się spod kontroli i nie zamierzasz z tym nic zrobić, jesteś na najlepszej drodze, żeby zniszczyć swoje małżeństwo, a na pewno relacje z ukochaną osobą.

7. Zbyt wysokie oczekiwania

Ostatnią rzeczą, jaką powinna słyszeć osoba w szczęśliwym związku jest to, że nie spełnia ona oczekiwań swojego partnera. Nie porównuj, nie szukaj niedoskonałości. Nie oceniaj. Chcesz zniszczyć tę, którą kochasz, czy dać poczucie bezwarunkowej akceptacji? Im większa okazana nam wiara i wsparcie, tym bardziej chcemy się rozwijać, być lepsi.

8Brak zaangażowania we wspólne obowiązki

Nieważne, czy zapewniasz połowę domowych dochodów, czy większość, czy całość. Dom, związek, relacja, wychowywanie dzieci… Tworzycie to wszystko razem, jesteście tak samo odpowiedzialni.

9. Częsta złość

Jeśli zdarza ci się krzyczeć, rzucać przedmiotami, niszczyć je, niszczysz także najbliższą ci osobę. Możesz nauczyć się kontrolować swój temperament. Możesz nauczyć się odpowiadać jej spokojnie i z miłością.

10. Kłamstwa i oszustwa

Na takiej podstawie nigdy nie zbudujesz dobrego, szczęśliwego związku. Jeśli oszukujesz ją, uparcie wierząc, że skoro o niczym nie wie, to nie dzieje się jej żadna krzywda, nie powinieneś być jej mężem. Nie zasługujesz na to.


Źródło : familyshare.com


Zobacz także

Zazdrość jest jak trucizna. Może zniszczyć każdy związek

On, co prawda, nazywał to „silną, charyzmatyczną osobowością”, ja określiłabym go jednym słowem: „tyran”

Jak określić, czy twój partner jest dojrzały emocjonalnie