Seks Związek

Kto i dlaczego zdradza? Eksperci znajdują odpowiedź na to pytanie. Czy słuszną?

Redakcja
Redakcja
20 sierpnia 2018
Fot. iStock/martin-dm
 

Kiedy ktoś nas zdradził, zawsze pada to jedno pytanie: „Dlaczego?”. Co przegapiłam/przegapiłem? Czego nie zdołałam dostrzec? Źle wybrałam? Zdradzał już wcześniej? Przypadek czy wyrachowane działanie? Zadręczamy się dziesiątkami pytań, na które trudno nam znaleźć odpowiedź.

Temat zdrady i oszustwa w związku nieustannie pozostaje w sferze zainteresowań naukowców.

W ostatnim czasie to eksperci z uniwersytetu w Queensland, próbowali dociec, jakie czynniki sprawiają, że ludzie zdradzają i czy jesteśmy w stanie w porę je dostrzec i nie wiązać z kimś, kto niewierność ma wpisaną na swoją listę cech.

Co się okazało – najczęściej zdradzają ci, którzy mieli wcześniej wielu partnerów, ponieważ rozwinęli pewne „umiejętności” w tym obszarze. Chętniej szukają nowych ekscytacji w sferze seksualnej, są bardziej otwarci na doświadczenia z kimś nowo poznanym.

Niczym zaskakującym nie jest, że głównymi powodami zdrady są poczucie braku przywiązania do partnera i niska satysfakcja z relacji. Naukowcy odkryli również, że długość i głębia zaangażowania w relacje nie mają wpływu na wierność. To, że jesteście ze sobą już długo, wcale nie znaczy, że on nie zdradzi. Osoby impulsywne prędzej czy później będą działać pod wpływem chwili – swoich emocji i myśli, i nie zastanawiają się nad sytuacją, nad jej skutkami. Jest tylko tu i teraz.

Jaki jest plus takiej sytuacji? Jeśli zostałaś oszukana, zdradzona, z biegiem czasu wyciągniesz wniosku z tego doświadczenia i wchodząc w kolejny związek, staranniej wybierze partnera, zauważysz sygnały, które mogą świadczyć o jego niewiernym charakterze.


źródło: Independent


Seks Związek

Upoluj 5 rzeczy na wyprzedaży, które przydadzą ci się jesienią

Redakcja
Redakcja
20 sierpnia 2018
Fot. iStock/Geber86
 

Wszyscy wiemy, że to nie pieniądze, a zakupy uszczęśliwiają kobiety. Kochamy przebierać, wybierać, mieć coś nowego, choćby drobnostkę, która poprawi nam nastrój. A jeśli do tego kosztowała grosze wyszperana na wyprzedażach, to tylko serce się raduje.

I jedno, to robić zakupy dla siebie, ale co, gdy okazuje się, że pod koniec wakacji trzeba obkupić dziecko, bo wyrosło ze ubrań, które jeszcze wiosną (a to przecież nie tak dawno) były dobre. Przeglądamy szafy, sięgamy do jej najciemniejszych zakamarków i wyciągamy spodnie z dziurą na kolanie, za małą bluzę i przykrótką kurtkę. Eh… I co robić? Wydać majątek nie dość, że na przybory szkolne i przedszkolne, to jeszcze na ubrania?

Ale chwila, chwila. Warto wziąć głębszych oddech (w końcu dziecko na bank przez trzy dni ma w czym iść do szkoły) i poszukać rzeczy na wyprzedażach, które nie dotyczą przecież tylko garderoby dla dorosłych, ale także i dla dzieci. To właśnie wtedy możemy znaleźć fantastyczną kurtkę na jesień w połowie pierwotnej ceny, kupić spodnie dresowe, które kosztują zdecydowanie mniej, koszulki i bluzy. Co więcej zakup ubrań w obniżonych cenach, sprawia, że nie żal nam wydawać pieniędzy myśląc: „O rety ponosi trzy miesiące i znowu wyrośnie”. Przystępność ceny, wybór różnych rzeczy, to niewątpliwe zalety, które dostrzegą rodzice. Podczas wyprzedaży można tam znaleźć prawdziwe perełki.

Co warto upolować w czasie wyprzedaży?

Kurtka przejściowa dziewczęca; cena z 149,99 zł obniżona do 59,99 zł

Bluza dresowa cienka rozpinana – cena z 89,99 zł obniżona do 36 zł

Bluza dresowa dziewczęca; cena z 99,99 zł obniżona do 40 zł

Spodnie dresowe; cena z 59.99 zł obniżona do 24 zł

Legginsy dziewczęce; cena z 89,99 zł obniżona do 36 zł


Artykuł powstał przy współpracy z 5.10.15.

 


Seks Związek

Siedem niezawodnych przekąsek, które zaspokoją twój głód i oszczędzą zbędnych kilogramów

Redakcja
Redakcja
20 sierpnia 2018
Fot. iStock/sakkmesterke

Wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z planem. Twarożek, sałatka, lekki obiad, czujesz się doskonale i nagle… dopada cię ssanie, głód, z którym trudno sobie poradzić. Chyba każdy, kto próbował zrzucić zbędę kilogramy doświadczył tego paskudnego uczucia. Co zjeść? Jak sobie poradzić, by nie martwić się, że cały dietetyczny plan weźmie w łeb?

Słodkie ziemniaki

W przeciwieństwie do swojego odpowiednika – ziemniaka, który często gości na naszych stołach, bataty zwierają dużo witaminy A i C, a także białka i przeciwutleniaczy. Mają bardzo niską zawartość tłuszczu i kalorii.

Ogórek

Jest idealną przekąską i właściwie można go jeść cały dzień, gdyż ma wysoką zawartość wody i wpływa na naszą dietę w jakim bardzo minimalnym stopniu.

Migdały

Warto trzymać je gdzieś w szafce i złapać, gdy czujemy głód. 15 migdałów to około 100 kalorii.

Ciecierzyca

Przekąska idealna. Jest szalenie dobrym źródłem białka, zawartość błonnika nie ma sobie równych. Można jeść ją zwyczajnie, ugotowaną lub w postaci hummusu.

Jagody

Są uzależniające jak żelki, ale zjedzenie 100 jagód to wciąż poniżej 100 kalorii.

Czarna fasola

Jeden kubek czarnej fasoli zawiera zawiera 15 g białka, i 60% błonika.

Kalafior

Czy wiecie, że jeden kalafior to tylko 200 kalorii? Jedzcie na zdrowie!

Pożegnaj swój głód i miej zawsze te przekąski – do wyboru, pod ręką. Powodzenia!  A może masz inne sposoby na walkę z głodem?


Zobacz także

Dziewięć powodów, dla których mężczyźni wolą seks ze starszymi kobietami

Żeby z nim zostać, musiałaby być jego matką. Wiecznie uśmiechniętą wbrew swoim emocjom, wiecznie tłumaczącą jego zachowanie

Dlaczego jesteś opcją „tylko na jedną noc”?