Go to content

Jesteś wredna dla swojego chłopaka? Oto 7 powodów, dlaczego tak się dzieje

fot. Moyo Studio/iStock

Możesz być sfrustrowana i zniesmaczona zachowaniem swojego mężczyzny, ale bycie wredną i złośliwą, nie jest w porządku. Presja, napięcie i nerwy, które dosięgają czasami każdego z nas sprawiają, że mówimy rzeczy, których tak naprawdę nie chcieliśmy powiedzieć. Jeśli jednak nieprzyjemne sytuacje zdarzają się zbyt często, to znak, że dzieje się coś niepokojącego! Dlaczego tak właściwie jesteś złośliwa dla swojego partnera i jak to zmienić nim będzie za późno?

7 powodów, dlaczego jesteś wredna dla swojego chłopaka

  • Boisz się, że cię opuści

Z miłości robimy różne rzeczy – często nieprzemyślane i głupie. Nie zawsze pozytywne. Presja, którą wywierasz na partnerze bojąc się, że cię zostawi, tak naprawdę sprawia, że go od siebie odpychasz. A tak właściwie, to dlaczego jesteś złośliwa w stosunku do kogoś, z kim tak bardzo chcesz być? Być może kiedyś zostałaś zraniona i boisz się, że sytuacja się powtórzy. Nie ma gwarancji, że relacja, którą tworzycie przetrwa do końca życia, ale jeśli nadal będziesz wredna, to z całą pewnością zrujnujesz szansę, którą dał wam los.

  • Jesteś zestresowana

Stres ma na nas negatywny wpływ. Wpływa niekorzystnie także na naszych bliskich. Kiedy jesteś zestresowana, jesteś mniej tolerancyjna i bardziej emocjonalna. Nawet błahostka doprowadza cię do szału i stajesz się wredna dla swojego faceta. Czujesz się źle i robisz wszystko, by i on poczuł się niefajnie. W takim przypadku warto znaleźć sposób na odstresowanie się i zrelaksowanie. Być może coś kreatywnego i produktywnego wpłynie na zmianę twojego zachowania i nastawienia.

  • Masz niskie poczucie własnej wartości

Brak poczucia własnej wartości zdarza się z wielu powodów. Jednak to, jak się czujesz, nie powinno mieć wpływu na to, jak traktujesz innych ludzi. Często, nawet nieświadomie, wyładowujesz swoje

frustracje na swoim chłopaku. Jeśli nie czujesz się dobrze sama ze sobą, spróbuj ustalić, w czym dokładnie tkwi problem. Porozmawiaj z partnerem, być może to właśnie on może pomóc ci poprawić twoją samoocenę.

  • Czujesz się niedoceniona

Czujesz, że on nie angażuje się w związek w takim samym stopniu co ty? Utrzymanie relacji nie kosztuje go tyle wysiłku i zaangażowania. Czujesz się niedoceniona, być może niechciana i odtrącona? W takim przypadku nie ma się czemu dziwić, że stałaś się wredna i złośliwa. Zaczynasz kłócić się o drobiazgi i błahe rzeczy tylko po to, by zwrócić na siebie jego uwagę. Chcesz, by docenił to, co robisz, ale nie potrafisz powiedzieć tego głośno. Pamiętaj jednak, że konflikt nie rozwiąże problemu. Czasami wystarczy szczera i spokojna rozmowa, by mężczyzna zrozumiał co leży ci na sercu. Jeśli tak naprawdę mu na tobie zależy, zacznie się starać i bardziej angażować w utrzymanie relacji.

  • Potrzebujesz przestrzeni

Każdy czasami potrzebuje przestrzeni, odpoczynku i samotności. Jednak często chęć odpoczynku i samotności interpretujemy błędnie. Traktujemy jako znak, że jesteśmy zmęczeni związkiem. Sądzimy, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie, co oczywiście nie musi być prawdą. Osoby, które spędzają ze sobą zbyt dużo czasu, mogą czuć się przytłoczone i sfrustrowane. Kobiety często negatywne emocje wyładowują na swoim partnerze, który tak naprawdę niczemu nie jest winny. Dlatego tak ważne jest, by spędzać nie tylko czas razem, ale by każdy miał też chwile samotności i ukojenia.

  • Nie rozwiązaliście konfliktu

Ostatnio pokłóciliście się i nie przegadaliście problemu? Oznacza to tylko jedno – problem nie został w pełni rozwiązany. Jeśli coś zostało niedopowiedziane lub czujesz, że twój chłopak za bardzo wziął sobie do serca to co powiedziałaś w nerwach, przegadajcie wszystko na spokojnie. Nierozwiązane problemy sprawiają, że możesz czuć się urażona, a uraza powoduje, że stajesz się złośliwa. Związek to sztuka kompromisów.  I choć często rozwiązanie problemu może nie przyjść łatwo, to warto wysłuchać swoich punktów widzenia i znaleźć wyjście z zaistniałej sytuacji.

  • Nie jesteście dla siebie stworzeni

Jeśli twój mężczyzna nie robi nic innego tylko działa ci na nerwy, a ty nieustannie jesteś dla niego wredna, być może nie jesteście dla siebie stworzeni. Czasami niechęć nie ma drugiego dna i jedynym rozsądnym i najlepszym wyjściem jest pozostanie przyjaciółmi.

***

Jeśli zauważyłeś, że ostatnio byłaś złośliwa i podła dla swojego chłopaka, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, czym twoje zachowanie było spowodowane. Gdy poświęcimy trochę czasu na przeanalizowanie sytuacji, postępowań i zachowań uświadamiamy sobie co sprawia, że czujemy się nieszczęśliwe, zestresowane czy zmęczone związkiem. Najlepszym sposobem, by przestać być złośliwą, jest zadbanie o siebie i swoje samopoczucie. A tak między nami – zacznij doceniać to co masz, zanim to stracisz.