Związek

Już nie razem, ale wciąż pod jednym dachem. Jak przeżyć ten trudny czas?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
28 marca 2018
Następny

„Ja już mam go serdecznie dość. Wszędzie syfi, wyżera z lodówki to, co sobie ugotuję do pracy i wieczorami ogląda telewizję, żeby mnie wkurzyć” – żali się P. To tylko kilka drobnych złośliwości, które robi jej jeszcze-mąż. Decyzja o rozstaniu zapadła już jakiś czas temu, ale żadne z nich nie chce się wyprowadzić. Czekają na sprawę rozwodową i na podział majątku. Chociaż pałają do siebie nienawiścią, nie mają wyboru – muszę się ze sobą męczyć jeszcze jakiś czas. Każdy dzień to nowa wojenka. Prawdziwa bitwa toczy się gdzieś w tle. Ile jeszcze wytrzyma? Sama nie wie.

Kiedy zapada decyzja o rozwodzie, na ogół nie możemy na siebie patrzeć. Jeden z partnerów się wyprowadza. Z reguły jest to ta osoba, która ostatecznie zadecydowała o rozstaniu lub nie radzi sobie z gniewem lub chowa ogromną urazę. To wyjście komfortowe – partnerzy nie muszą przebywać pod jednym dachem, zdecydowanie mniej się kłócą, nie dzielą się obowiązkami domowymi, nie wchodzą sobie w drogę. Znacznie trudniej sprawiać sobie przykrość, śledzić, ranić uczucia drugiej osoby. Pierwsze, silne emocje mogą swobodnie opadać, a my możemy próbować układać życie na nowo, mimo iż formalnie jesteśmy jeszcze parą.

Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. P. od 4 miesięcy musi jakoś znosić humory jeszcze-męża, chociaż to on pół roku wcześniej zdradził ją i nawet planował wspólne życie z eks-kochanką. Mówi, że tak łatwo nie da się wyrzucić ze wspólnego mieszkania. Kiedy P. przenosiła się wówczas na kanapę, nie sądziła, że będzie tam musiała spać już przez cały czas. Jeszcze-mąż nie zamierza opuścić wspólnej sypialni – przecież to ona poszła do salonu.

Podział półek w lodówce też się nie sprawdził. „Przecież nie wstawię drugiej lodówki i nie będę zamykać jej na klucz” – mówi. Ona sprząta, bo nie lubi bałaganu, on wchodzi do domu w ubłoconych butach. Każdy miał prać sobie sam, ale wychodziło nieekonomicznie – po co wstawiać pranie, gdy bęben nie jest pełny? Do tego dochodzą uszczypliwości – kontrolowanie, podsłuchiwanie, niewybredne żarty. Można zwariować. A termin pierwszej rozprawy dopiero za jakiś czas. Mieszkanie jest wspólne, na kredyt. Żadne z nich nie chce spłacać drugiego. Co będzie dalej? Kto to wie. P. skupia się na tym, żeby przeżyć kolejny dzień.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Związek

6 przyczyn wypadania włosów i sposoby na ich ratunek

Redakcja
Redakcja
28 marca 2018
Fot. iStock/DKart
Następny

Włosy są niewątpliwą dumą wielu kobiet. O ile pięknie wyglądają, są lśniące i zdrowe, chętnie się z nimi obnosimy. Ale w przypadku pasm słabych, wypadających, ich właścicielki częściej obcinają je lub noszą związane, niż chwalą się nimi. Zazwyczaj wypadanie włosów jest normalne, o ile dziennie na szczotce zostaje ich do 100. 

W innych przypadkach przyczyny problemów mogą być różne, począwszy od błędów dietetycznych po poważne choroby.

6 przyczyn wypadania włosów i sposoby na ratunek

1. Dieta uboga w składniki odżywcze

Dieta pozbawiona wystarczającej ilości składników odżywczych negatywnie odbija się na kondycji włosów. Włosy składają się z białka, wody, substancji tłuszczowych, minerałów, witamin i innych związków, których może brakować w codziennej diecie. Zmiana nawyków żywieniowych bywa wystarczająca do ich wzmocnienia.

Rozwiązanie: Włącz do diety produkty zawierające minerały, witaminy i związki, takie jak: siarkę, krzem, biotynę czy kwas pantotenowy. Jedz więcej ryb, włącz siemię lniane, pestki słonecznika, warzywa, herbatę z pokrzywy i drożdże.

2. Problemy z tarczycą

Niedobór tyroksyny w niedoczynności tarczycy powoduje, że włosy stają się suche, łamliwe, wypadają. Nadczynność tarczycy i związany z nim podwyższony poziom hormonów T3 i T4 sprawia, że włosy szybciej się starzeją i wypadają.

Zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tego organu mogą dawać różne objawy, takie jak uczucie napięcia, ucisku w szyi, wahania wagi, spadek nastroju, problemy ze skórą i włosami, uczucie zimna lub uderzenia gorąca.

Rozwiązanie: Wizyta u lekarza endokrynologa rozwieje wszelkie wątpliwości. Wyrównanie poziomu hormonów tarczycy w organizmie, sprawi, że włosy wrócą do normalnego wyglądu.

3. Anemia

Anemia, czyli niedokrwistość wpływa na osłabienie organizmu oraz pogorszenie kondycji skóry, paznokci oraz włosów. Z powodu anemii skóra głowy przestaje być dobrze odżywiona, więc włosy zaczynają się łamać i wypadają. Anemii może towarzyszyć zmęczenie, osłabienie, zawroty lub bóle głowy, duszność, zaparcia, biegunki.

Rozwiązanie: Po konsultacji z lekarzem, jeśli niedokrwistość nie wynika z choroby, należy przyjmować większą dawkę żelaza, także w formie suplementów.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Związek

Pan pozna panią. Kudłaty i przystojny trener personalny, szuka towarzyszki. Prawdziwy pies na baby [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 marca 2018
Fotomontaż / iStock

Witajcie, jeżeli szukacie partnera na życie, uczciwego faceta, który wreszcie doceni to, jak wspaniałymi kobietami jesteście – dobrze trafiłyście! Specjalnie dla was, przygotowałyśmy serię publikacji starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych przez nas osobiście ogłoszeń: Pan pozna panią. Szukajcie ogłoszeń z serii Oh!love – bo prawdziwej miłości trzeba w życiu trochę pomóc i przede wszystkim dać szansę!

„Ozzy”

Cześć,

Kumple mówią do mnie Ozzy, bo mam w sobie pierwiastek szaleńtwa 😉 . Uwielbiam aktywność i moje życie jest mocno związane ze sportem i szeroko pojętym ruchem. 

Z przyjemnością zacznę dzielić się swoją pasją i wiedzą z kimś bliskim. Gwarantuję ci tylko dobre wrażenia. Razem zwiedzimy niejedne szuwary, laski i trasy rowerowe! Nie bój się, nie jestem ostry, po prostu lubię, gdy wiele się dzieje. Bywam ostrożny w kontaktach z ludźmi, ale właśnie ruch pomaga mi najlepiej nawiązywać znajomości. Chętnie po wieczornym, romantycznym spacerze, przytulę się do twoich ciepłych dłoni.

Prawdziwy pies na baby – tak niektórzy z przymrużeniem oka mnie nazywają, ale uwierz mi (słowo harcerza!), jeśli pozwolisz się pokochać – będę wierny jak pies!

Zobacz moje zdjęcia niżej.

Jeszcze niżej.

Fotomontaż / iStock

Fotomontaż / iStock

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zakochałaś się od pierwszego wejrzenia? Spotkajmy się w realu! Czekam na Ciebie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (wejdź na moją stronę: www.celestynow.toz.pl/adopcja/187.html).

Nie jesteś gotowa na stały związek, możesz mnie odwiedzić lub wesprzeć przekazując swój 1% podatkuKRS 0000154454 W informacji dodatkowej koniecznie wpisz cel szczegółowy: Schronisko w Celestynowie.

16558555_1288406794552676_1357694912_n (1)

 

Z miłością
Ozzy

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Opis Zwierzęcia

wielkość: średnia
gatunek: pies
płeć: samiec
maść: czarna podpalana
wiek: 9 lat 2 mies. 27 dn.

CHARAKTERYSTYKA ZWIERZĘCIA

Ten radosny i kudłaty przystojniak to Ozzy. Był cierpliwie oswajany przez naszą wolontariuszkę, aż przyszedł czas, że pochwycony i wyniesiony pod pachą, udał się na swój pierwszy spacer do lasu. I popadł w zachwyt!

Obwąchuje każde drzewko, turla się w trawie, podziwia śpiew ptaszków i kłapie na przelatujące muchy. Spacer sprawia mu tak niesamowitą radość, że aż żal odprowadzać go do boksu. Szybko oswaja się z człowiekiem. Jeszcze niedawno unikał naszego dotyku, a po kilku spacerach sam podchodzi i domaga się pieszczot.

To także wielka zasługa jego przyjaciółki Osy, z którą spaceruje i dzieli się ostatnią parówką w myśl zasady przez żołądek do serca. Jest nauczony chodzenia na smyczy, może miał kiedyś właściciela i był regularnie wyprowadzany na przechadzki? Tego nie wiemy. Ale wiemy, że jest fantastycznym i mądrym psem, który wniesie dużo radości w Wasze życie.

Zadba o kondycję gdyż lubi energiczne spacery, a w chłodne dni ogrzeje Wam stopy swoim mięciutkim futerkiem. Ozzy czeka w Schronisku w Celestynowie na najlepszego pod słońcem opiekuna.

kontakt:
[email protected]
tel. 22 789 70 61
www.celestynow.toz.pl

Nie twój typ? Nic straconego – przeczytaj inne ogłoszenia tutaj. 


Artykuł powstał we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce.


Zobacz także

Anatomia pocałunku. Niesamowita scena w rezonansie magnetycznym

para, miłość, intymność

Proste czynności, które zbudują intymność w twoim związku

Układ prawie idealny: samotna, zamożna kobieta i młodszy mężczyzna. Nie nastawiam się tylko na to, że będziemy ze sobą już zawsze