Go to content

Już nigdy więcej dupków w moim życiu! Czyli jak znaleźć prawdziwą miłość

Fot. iStock / AleksandarNakic

Zdecydowana większość z nas ma za sobą przynajmniej jedną nieudaną historię miłosną. Oczywiście z wyjątkiem tych, które są księżniczkami w bajkach i które z wieży uwolnił uroczy książę. Cóż, prawdziwe życie wygląda jednak zupełnie inaczej. Nawet księżna Kate Middleton miała za sobą trzy nieudane związki, zanim poznała księcia Williama, a Megan Markle małżeństwo, które skończyło się rozwodem nim poznała Harrego.

Prawda jest jednak taka, że związek, który przysporzył nam cierpienia, powoduje, że część z nas traci wiarę w miłość. Musimy jednak zaakceptować jedno: miłość nie jest cudem. Nic nie jest wystarczająco silne, by zmienić drugą osobę, z wyjątkiem nas samych.

Często nie zdajemy sobie sprawy, dlaczego pakujemy się w złe związki, dlaczego przyciągamy drani albo same do nich lgniemy. Zanim przejdziemy do rozwiązań, jak uniknąć złamanego serca, warto na początek poznać powody, które doprowadzają do bolesnych relacji.

Wykonaj następujące 4 kroki:

Krok 1: Zaakceptuj samotność

Jeśli chcesz mieć zdrowe i zrównoważone relacje, musisz zaakceptować fakt, że możesz być samotna, ale przez to też zupełnie normalna. Wielu wchodzi w pełne cierpienia związki, tylko dlatego, że boją się samotności. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które same się deprecjonują, jeśli nie są przez kogoś kochane.

Dlatego zamiast cierpieć w złym związku, wykorzystajmy czas, aby odkryć siebie, odnaleźć swoje wartości i przejrzeć na oczy, aby zobaczyć, co jest ważne w naszym życiu.

Nie wiesz, jak poradzić sobie z samotnością?

Zadbaj o swoją rodzinę

Tak, wiem, słyszałaś już o to wcześniej. Ale prawda jest taka, że ​​rodzina trzyma cię w ryzach, koncentruje na tym, co jest ważne. Wysłuchuj rodzinnych historii, dzwoń do mamy, spotkaj się z siostrą, to bardzo pomaga w oswojeniu samotności.

Znajdź nowe hobby

Wyjdź i spróbuj czegoś nowego. Nie musi być to coś, co jest całkowicie poza twoją strefą komfortu. Może gotowanie albo lekcja gotowania.

Teraz masz na to czas. Po prostu rób to, co cię interesuje i pozwala doświadczyć czegoś nowego. Gdy znajdziesz coś, co cię uszczęśliwi, rób to dalej! Skup się na sobie i tym, co przynosi ci radość i spełnienie.

Skup się na sobie

Zamiast naciskać na spędzanie czasu z innymi, gdy nie jesteś w nastroju, wykorzystaj ten czas dla siebie. Idź do fryzjera, pomaluj paznokcie, poczuj się pięknie. Przeczytaj nową książkę, obejrzyj film. Rób rzeczy, które sprawiają, że czujesz się swobodnie i wygodnie.

Samo spędzanie czasu pozwala odkryć w sobie cechy, które kochasz, a także te, które chciałbyś zmienić. One pomogą ci zrozumieć, że dobrze jest pobyć z samą sobą.

Krok 2: Szanuj siebie

Nie poddawaj się w żadnym związku. Miłość nie będzie trwać wiecznie, jeśli nie będziemy nad nią pracować. To jednak nie znaczy, że musisz się zmienić, by zadowolić swojego partnera. Ilekroć nie czujesz się naprawdę szczęśliwa w swoim związku, pamiętaj, że nie jest to zdrowy związek.

W rzeczywistości jednym z podstawowych czynników przyciągania do siebie dobrych i wartościowych ludzi jest poczucie pewności siebie, która opiera się na szacunku do siebie i znajomości swoich wartości.

Kiedy szanujesz siebie, uczysz innych, by szanowali ciebie. Odkryjesz także, że stajesz się bardziej atrakcyjna dla innych, gdy jesteś szczęśliwa i pewna siebie, bo ludzie lubią mieć blisko siebie pozytywnych ludzi.

Jak więc praktykować szacunek do siebie i budować swoją pewność siebie?

Na początek zadaj sobie pytanie „Kim jestem?”Jeśli nie wiesz, jak znaleźć odpowiedź, oto kilka wskazówek:

 • stwórz listę ludzi, rzeczy i uczuć, które uważasz za ważne w swoim życiu; tylko tak możesz zrealizować to, co naprawdę lubisz i czego potrzebujesz w swoim życiu
 • wypróbuj nowych rzeczy, żeby wiedzieć, co lubisz a co nie i dostrzec swoją siłę jak i słabości
 • poświęć chwilę, aby spojrzeć wstecz i przyjrzeć się tym momentom, kiedy spędzając czas z innymi czułaś się swobodnie i o nic szczególnego się nie martwiłaś
 • wybacz sobie i innym; puszczenie przeszłości może być trudne, ale jeśli chcesz uszanować to, kim jesteś teraz, musisz puścić to, kim byłeś kiedyś; wybacz sobie błędy popełnione w przeszłości
 • nie porównuj się z innymi; porównywanie może być źródłem braku szacunku dla siebie samej

Krok 3: Analiza twoich uczuć

Jeśli nie chcesz być samotna przez resztę swojego życia, powinnaś jasno zdefiniować partnera, którego widzisz przy sobie. Nie musi być księciem. Ale przynajmniej upewnij się, że nie posiada on cech, które cię skrzywdzą.

Pamiętaj, że zasługujesz na więcej, więc nie akceptuj każdego. Poznając nowego faceta, pytaj siebie:

 • Czy jesteś sobą, gdy jesteś z tą osobą?
 • Czy czujesz się bezpiecznie i nie krępujesz się wyrażać swoich myśli, uczuć i aspiracji bez obawy, że zostaniesz osądzona lub porzucona?
 • Czy czujesz od niego szacunek?
 • Czy on cię komplementuje, zachęca do robienia tego, co chcesz?
 • Czy czujesz, że stajesz częścią jego życia?
 • Czy odzywa się w ciągu dnia – pisze, zadzwoni, zaplanuje wspólny lunch?

Bądź uczciwa wobec swoich uczuć, nie okłamuj siebie.

Krok 4: Podejmij decyzję i wprowadź ją w życie

To jak? Dość dupków w twoim życiu? Teraz wiesz, jak ich wyeliminować, jak popracować nad sobą, by nie przyciągać jedynie drani, a móc stworzyć dobry związek. Świadomość to jedno, teraz tę wiedzę należałoby wprowadzić w czyn. Jesteś na to gotowa? Teraz mając tę wiedzę, stajesz się odpowiedzialna za swoje szczęście. Nie pozwól, by krzywdził cię ktoś, kto na twoją uwagę nawet nie zasługuje.