Go to content

Jeśli zauważysz te 5 sygnałów, nie wychodź za niego za mąż

Fot. iStock/BraunS

Nie ma nic złego w naszych marzeniach o związku, który będzie trwał do końca życia. Prawda jest jednak taka, że zbyt pochopnie podejmujemy decyzję o zawarciu małżeństwa. Niewiele o sobie nawzajem wiemy przyrzekając sobie wierność lub składając podpisy w urzędzie. Wydaje nam się, że miłość pokona wszystkie problemy, że „jakoś to będzie”. Ale prawda jest taka, że życie weryfikuje nasz entuzjazm i testuje nasz związek.

Oczywiście, zawsze można wziąć rozwód. Dobrze byłoby jednak unikać tak dramatycznych zwrotów akcji w naszym życiu, żeby chronić siebie i naszych bliskich przed szkodliwymi przeżyciami. Jeśli więc jesteś w związku i masz przed sobą poważną decyzję dotyczącą waszej przyszłości, zwróć uwagę na następujące sygnały:

Twój partner częściej łamie obietnice i nie dotrzymuje zobowiązań, niż możesz na nim polegać  

I to jest poważny problem, ponieważ jeśli już teraz nie możesz mu zaufać w drobniejszych kwestiach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawiedzie cię w sytuacjach kluczowych. Bycie słownym nie leży w jego naturze.

Zdarza mu się cię obrażać i poniżać

W żadnym związku nie powinno być miejsca na brak szacunku. Jeśli decydujesz się spędzić z kimś resztę życia, musisz być pewna, że jesteś bezpieczna. Nie chcesz być związana przez większość życia z człowiekiem, który tylko karmi się twoją niepewnością i sprawia, że ​​czujesz się źle z powodu tego, kim jesteś.

Sprawia, że odczuwasz ból psychiczny i emocjonalny

Istnieją pewne rodzaje bólu, które wykraczają doznania fizyczne. Przemoc psychiczna jest podstępna, często trudno ją zdefiniować w relacji z osobą, którą kochamy. Trudno powiedzieć sobie, że ten, który „nie pije i nie bije” potrafi nas skrzywdzić w inny sposób.

Utrzymuje waszą relację „w zawieszeniu”

Zawsze zadowolony z tego, gdzie jesteście teraz, ale nigdy entuzjastycznie nastawiony do tego, dokąd zmierzasz… Jeśli jesteś jedyną osobą w tym związku, która planuje wspólną przyszłość, nie łudź się, że on również jej pragnie. Może jest niedojrzały, a może po prostu nie dopuszczasz do siebie myśli, że on ma inne podejście do związku i całego tego „bycia razem”.

Zdradza cię

Wiele osób popełnia niewybaczalny błąd, uważając, że małżeństwo może kogoś zmienić, „wyleczyć” z wad. To bardzo mało prawdopodobne. Są rzeczy, które się nie zmieniają. Niewierność bywa uzależnieniem, kłamstwo wchodzi w krew. A ty nie jesteś czarodziejką, która swoją miłością uleczy biedną, chorą duszyczkę…


Na podstawie: www.relrules.com