Związek

Jeśli zauważysz te 5 sygnałów, nie wychodź za niego za mąż

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 kwietnia 2019
Fot. iStock/BraunS
 

Nie ma nic złego w naszych marzeniach o związku, który będzie trwał do końca życia. Prawda jest jednak taka, że zbyt pochopnie podejmujemy decyzję o zawarciu małżeństwa. Niewiele o sobie nawzajem wiemy przyrzekając sobie wierność lub składając podpisy w urzędzie. Wydaje nam się, że miłość pokona wszystkie problemy, że „jakoś to będzie”. Ale prawda jest taka, że życie weryfikuje nasz entuzjazm i testuje nasz związek.

Oczywiście, zawsze można wziąć rozwód. Dobrze byłoby jednak unikać tak dramatycznych zwrotów akcji w naszym życiu, żeby chronić siebie i naszych bliskich przed szkodliwymi przeżyciami. Jeśli więc jesteś w związku i masz przed sobą poważną decyzję dotyczącą waszej przyszłości, zwróć uwagę na następujące sygnały:

Twój partner częściej łamie obietnice i nie dotrzymuje zobowiązań, niż możesz na nim polegać  

I to jest poważny problem, ponieważ jeśli już teraz nie możesz mu zaufać w drobniejszych kwestiach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawiedzie cię w sytuacjach kluczowych. Bycie słownym nie leży w jego naturze.

Zdarza mu się cię obrażać i poniżać

W żadnym związku nie powinno być miejsca na brak szacunku. Jeśli decydujesz się spędzić z kimś resztę życia, musisz być pewna, że jesteś bezpieczna. Nie chcesz być związana przez większość życia z człowiekiem, który tylko karmi się twoją niepewnością i sprawia, że ​​czujesz się źle z powodu tego, kim jesteś.

Sprawia, że odczuwasz ból psychiczny i emocjonalny

Istnieją pewne rodzaje bólu, które wykraczają doznania fizyczne. Przemoc psychiczna jest podstępna, często trudno ją zdefiniować w relacji z osobą, którą kochamy. Trudno powiedzieć sobie, że ten, który „nie pije i nie bije” potrafi nas skrzywdzić w inny sposób.

Utrzymuje waszą relację „w zawieszeniu”

Zawsze zadowolony z tego, gdzie jesteście teraz, ale nigdy entuzjastycznie nastawiony do tego, dokąd zmierzasz… Jeśli jesteś jedyną osobą w tym związku, która planuje wspólną przyszłość, nie łudź się, że on również jej pragnie. Może jest niedojrzały, a może po prostu nie dopuszczasz do siebie myśli, że on ma inne podejście do związku i całego tego „bycia razem”.

Zdradza cię

Wiele osób popełnia niewybaczalny błąd, uważając, że małżeństwo może kogoś zmienić, „wyleczyć” z wad. To bardzo mało prawdopodobne. Są rzeczy, które się nie zmieniają. Niewierność bywa uzależnieniem, kłamstwo wchodzi w krew. A ty nie jesteś czarodziejką, która swoją miłością uleczy biedną, chorą duszyczkę…


Na podstawie: www.relrules.com


Związek

Czy masz „starą duszę”?

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2019
Fot. iStock / freemixer
 

„Stara dusza” nie brzmi zbyt dobrze, ale wcale nie musi mieć pejoratywnego zabarwienia. Z pewnością słyszeliście o „starych duszach”, być może mówicie tak o sobie, albo w pobliżu macie kogoś, kto uważa, że jego dusza jest stara. „Stara dusza” to pojęcie, które odnosi się do tych, którzy mają pewne cechy odróżniające i wyróżniające się od reszty. Może to być szczególny talent do muzyki, matematyki, pewnych rozwiniętych wrażliwości … W tym wszystkim istnieją pewne punkty wspólne dla wszystkich „starych dusz”.

Wysoka dojrzałość

Jeśli czujesz się dużo starszy niż jesteś w rzeczywistości, może to wskazywać na „starą duszę”. Wysoka dojrzałość charakteryzuje się tym, że czujesz się bardziej komfortowo wśród osób starszych od siebie, masz z nimi wspólne tematy, poziom zrozumienia, zupełnie inaczej niż twoi rówieśnicy.

Dużo myśli

Korzystasz z każdej chwili, aby analizować i zastanawiać się. Zawsze zagłębiasz się we wszystko, co ci się przydarza, we wszystko, co mówisz, jak się zachowujesz. Zastanawiasz się nad zaletami i wadami swoich działań, próbując zrozumieć i nadać temu sens na podstawie konsekwencji i refleksji.

Wysoki poziom empatii

Doskonale potrafisz wczuć się w sytuację innych i ją zrozumieć. To sprawia, że zyskujesz zaufanie wielu osób, które mówią ci o swoich problemach. Wiedzą, że słuchasz bez oceniania i jesteś w stanie udzielić im obiektywnej rady.

Silny instynkt

Ta funkcja ma dwa aspekty. Pierwszy odnosi się do pewnego „uczucia”, które pomaga ci podejmować decyzje. Instynkt podpowiada ci, czy dana osoba jest godna zaufania, czy podjęcie ryzyka jest dla ciebie bezpieczne. Twój instynkt rzadko cię zawodzi, choć oczywiście zawsze istnieje możliwość błędu.

Innym aspektem jest instynkt w kierunku niektórych umiejętności, które są nad wyraz rozwinięte w porównaniu z wiekiem.

Małe znaczenie dla rzeczy materialnych

Nie jest tak, że odrzucasz rzeczy materialne, ale zwyczajnie nie zwracasz na nie specjalnej uwagi. Zdecydowanie przywiązujesz większą wagę do osobistych relacji i doświadczeń niż do życia pełnego rzeczy o dużej wartości materialnej. Dla ciebie gromadzenie pieniędzy nie jest celem twojego życia. Zgadzasz się na to, co masz i umiesz oszczędzać.

 


Związek

Jak urządzić własny taras lub ogród, by poczuć się niczym na wakacjach?

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2019
Fot. Materiały prasowe

W naszym klimacie promienie słoneczne są powodem do radości, gdyż przez spory fragment roku odczuwamy ich niedosyt. Cenna jest każda chwila, gdy możemy korzystać z pięknej pogody. Jeśli dysponujemy ogrodem lub tarasem w miejskiej przestrzeni, możemy zaaranżować je tak, aby nawet w ciągu tygodnia poczuć się jak na urlopie. Warto pomyśleć o urządzeniu swojej strefy relaksu jeszcze przed majówką.

Nowoczesne meble ogrodowe mogą być tak efektowne i wyrafinowane jak te, które wykorzystujemy do aranżacji wnętrz. Jako idealna „baza” na relaks z książką w ciepłe letnie wieczory posłuży dwuosobowa sofa ogrodowa Rome od marki BoConcept. Leżanka ogrodowa z tej samej kolekcji to wygodny mebel, na którym możemy wylegiwać się i zarumienić skórę w gorące dni. Kilkuosobowa, narożna sofa, wzbogacona w funkcjonalny schowek stwarza idealne warunki na odpoczynek dla całej rodziny.

Fot. Materiały prasowe

Wakacje kojarzą się z sezonowymi owocami, lemoniadą, kawą mrożoną i orzeźwiającymi drinkami. Klasyczny stolik kawowy Rome ułatwi skupienie ich w zasięgu ręki. Z kolei białe krzesło oraz stolik Adelaide na eukaliptusowych nogach to kwintesencja szyku, która sprawdzi się też pod gołym niebem. Krzesło wypoczynkowe Elba również jest przykładem na to, że meble ogrodowe mogą być jednocześnie funkcjonalne i oryginalne pod względem formy.

Fot. Materiały prasowe

Letni deszcz ani wysoka temperatura nie stanowią zagrożenia, ponieważ dostępne w BoConcept meble ogrodowe  są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wygodne siedziska z kolekcji Rome wykonane są z tkaniny o podwyższonej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Podobnie meble Elba, w których wykorzystano stal i wysokociśnieniowy laminat. Krzesła z tej serii zostały zaprojektowane w taki sposób, że można łatwo ustawić jedno na drugim.

Fot. Materiały prasowe

Urządzenie miejsca do wypoczynku powinno być łatwe i przyjemne, aby nie generowało dodatkowych obowiązków. Meble oferowane przez BoConcept nie wymagają specjalnej pielęgnacji i są łatwe w montażu. Upały już niebawem, pora się przygotować!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji o BoConcept Warszawa na stronie: https://www.boconcept.com/pl-pl/.


Zobacz także

3 kroki, by przekonać partnera do udziału w terapii par

10 rzeczy, które warto wiedzieć o teorii przywiązania. Zobacz, jaki związek tworzysz i co jest tego przyczyną

On rozlicza się z Bogiem od rozrywki, a ja ze sobą. Odchodzę

Przez 20 lat codziennie robiłam ci obiad. Dzisiaj go nie zrobię, zjem kanapkę i pomyślę, jak lepsze jest moje życie