Go to content

Jeśli twój facet potrafi te 14 rzeczy, nigdy go nie zostawiaj!

Fot. iStock/Giorgio Magini

Nie zostawiaj, albo natychmiast bierz z nim ślub. Oj tam, mogłybyśmy narzekać na te skarpetki, na kubek zostawiony przy kanapie i namiętne oglądanie meczy w telewizji, podczas, gdy jemu samemu brzuch rośnie.

Ale przyznajcie, że jeśli facet ma w zwyczaju robić te rzeczy – trzymaj się go i nie puszczaj!

Wie, co lubisz zjeść na śniadanie

Nie musi pytać. Jajecznica – proszę bardzo. Świeża bułka z dżemem i kakao – nie ma problemu. Sok ze świeżo wyciśniętych owoców i kawa – taka jaką kochasz najbardziej? Bez żadnego problemu trafia w twoje gusta! Zwraca uwagę na szczegóły, że dżem malinowy, a nie truskawkowy.

Pisze do ciebie w drodze do domu

„Wychodzę z pracy, będę za pół godziny. Do zobaczenia J” – dostajesz taką wiadomość, która niesie od razu kolejną, że nie zapomina o tobie, że cieszy się na powrót do domu, na spotkanie z tobą. I nie wysyła tej wiadomości z myślą, że jesteś paranoiczką potrzebującą uwagi, bo inaczej boisz się, że cię zostawi. Wysyła, bo cię kocha, bo chce dać ci poczucie bezpieczeństwa i także w ten sposób pokazać, że cię szanuje.

Troszczy się o ciebie

Boli cię głowa – bez problemu i zbędnych próśb jedzie do apteki. Jak jesteś chora, gotuje dla ciebie rosół z ulubionym makaronem. Umówi ci wizytę u lekarza, na co ty nigdy nie masz czasu.

Dzwoni, żeby opowiedzieć ci coś zabawnego

Tak po prosty, wykręca twój numer w ciągu dnia, żeby ci powiedzieć, jakiej zabawnej sytuacji był świadkiem, albo co usłyszał śmiesznego. Chce się z tym tobą podzielić i sprawić, żebyś ty też się uśmiechnęła.

Ma cudowne podejście do dzieci

I dzieci go kochają. Właściwie mógłby zostać organizatorem dziecięcych obozów sportowych. Jest pełen energii i optymizmu, a jego entuzjazm bywa zaraźliwy. Bez problemu potrafi wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

Ma czas tylko dla was

Kiedy wie, że nie mieliście od jakiegoś czasu okazji do spędzania wspólnie wieczoru, potrafi odmówić kolegom wspólnego wyjścia, zrezygnować z wyjścia na siłownię, czy basen, żeby z tobą zostać.

Marzy razem z tobą

Kupuje od czasu do czasu totolotka, najczęściej, jak jest kumulacja. Siadacie sobie z tym kuponem i marzycie, co byście zrobili, gdybyście wygrali te pieniądze. Zaśmiewacie się do łez z waszych pomysłów. A niektóre z marzeń postanawiacie spełnić.

Dostajesz wyjątkowe prezenty

Potrafi cię zaskoczyć. Nie dostaniesz kolejnej pary kapci czy szlafroka, ale prezent, który odpowiada twoim zainteresowaniom, twojej pasji, który cię wzruszy i rozbawi. To nigdy nie jest przypadkowy prezent.

Ma przyjaciół z dzieciństwa

Z którymi cały czas utrzymuje kontakt, z którymi się spotyka od czasu do czasu bez względu na to, jak daleko od siebie mieszkają. Znają się jak łyse konie i kiedy patrzysz na nich widzisz taką niewidzialną nić porozumienia

Szanuje ludzi

Co widać zwłaszcza po tym, jak odnosi się do ludzi z branży usługowej – pani w sklepie, kelnera, pana z recepcji. Jest zawsze miły i uśmiechnięty.

Mówi, że jesteś piękna

Bez względu na to, co na siebie włożysz. Nie musisz mieć butów na obcasie i wystrzałowej sukienki. Mówi tobie, że jesteś piękna nawet, gdy wciągasz na siebie dżinsy i zwykłą koszulkę.

Radzi sobie z twoim złym nastrojem

Wie, kiedy zostawić cię samą, bo tego potrzebujesz, ale też wie, że czasami trzeba chwilę czasu poświęcić, żebyś się otworzyła i zaczęła mówić, co się stało, co ci leży na sercu, że takie wygadanie się jest tobie potrzebne. Innym razem mówi: „Ubieraj się, idziemy na spacer” i wyciąga cię z domu, i zawsze ci to pomaga.

Szanuje twoje potrzeby

I nie ma problemu z twoją niezależnością. Nie ogranicza cię, nie robi wyrzutów, gdy podejmujesz decyzję ważną dla ciebie. Wie też, że nie robisz nic przeciwko niemu, że nie zranisz go dokonując różnych życiowych wyborów.

Jest twoim największym fanem

Zawsze możesz liczyć na jego wsparcie. Jest z ciebie dumny, słyszysz w jego głosie podziw, kiedy o tobie komuś opowiada. Docenia to co robisz, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Widzi, jak przełamujesz swoje słabości, jak dążysz do wyznaczonych przez siebie celów.

I błagam – nie piszcie, że taki facet nie istnieje. Że to nieosiągalny ideał :). Przecież nie chodzi o to, że on ma to wszystko robić każdego dnia niezmiennie. A nawet jeśli waszym facetom kilku z tych punktów brakuje, to może podsuńcie im ten tekst… Może to coś zmieni. Dajcie znać. 🙂