Lifestyle

Po raz trzeci celebrowaliśmy kobiecą siłę.III Koktajl Kobiet Sukcesu już za nami!

Redakcja
Redakcja
20 czerwca 2018
 

Zaprzyjaźniony z naszym portalem serwis dla kobiet obcasy.pl, już po raz trzeci celebrował kobiecą siłę!

W evencie znanym pod nazwą „Koktajl Kobiet Sukcesu” wzięło udział wiele znanych kobiet ze świata show-biznesu i mediów. Gośćmi specjalnymi, biorącymi udział w panelu dyskusyjnym były: powieściopisarka Katarzyna Bonda, dyrektor Polsat Cafe Jolanta Borowiec i himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników – Kinga Baranowska.

Swoją obecnością spotkanie kobiet zaszczycił Ambasador Mołdawii Iurie Bodrug, który opowiedział gościom o produkcji rodzimych win. Wśród prelegentów znaleźli się Ewa Małecka z Alior Bank S.A., Katarzyna Radecka, Marcin Sitek, dr Bartosz Pawlikowski, Anna Adamowicz, Monika Honory, Wojciech Paździor oraz dr Anna Fuchs.

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Koktajl podzielony był na 3 główne panele „Gra w biznesie – wszystko co powinnaś wiedzieć, jak wygrać najskuteczniej?”, „Sprzedaż, motywacja i cel, czyli znacząca rola w osiągnięciu sukcesu”, „Profesjonalny wizerunek w biznesie – jak wpływa wygląd i dyplomacja na rozwój firmy i jak buduje jej potencjał”, pod wspólnym hasłem przewodnim – „Sprawcza siła kobiet drogą do sukcesu”.

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Redaktor naczelna portalu Obcasy.pl Monika Rebelak nagrodziła statuetkami panie, które w znaczący sposób wpłynęły na świat polskiego biznesu w kobiecym wydaniu. W tym roku nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach. Katarzyna Bonda została uhonorowana tytułem Kobiety Sukcesu za „Odważny punkt widzenia w świecie męskiego kryminału”.

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Jolanta Borowiec otrzymała nagrodę za „Kreatywność na rzecz polskiego biznesu”. Kinga Baranowska natomiast została wyróżniona statuetką za „Niezwykłą odwagę i upór w dążeniu do celu”. Wśród nagrodzonych pań znalazła się także redaktor naczelna magazynu „La Mode et la Diplomatie” Halina Rostkowska-Niemczyk i otrzymała nagrodę za „Rozwagę połączenia Mody i Dyplomacji”. Wokalistka Margaret została nagrodzona w kategorii „Siła i determinacja młodego pokolenia”.

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Trzecia edycja Konkursu portalu www.obcasy.pl KOKTAIL KOBIET SUKCESU

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Polsat Cafe, Eska Info, portal Oh!Me, BiznesŚwiat.pl, magazyn „Personel&Zarządzanie”, Przedsię[email protected], magazyn „La Mode et la Diplomatie”, magazyn „Świat elit” oraz portal „Damosfera”. Patronem honorowym został Klub Integracji Europejskiej oraz Międzynarodowa Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Partnerem strategicznym był Alior Bank S.A., partnerem platynowym Jaguar, a wśród partnerów biznesowych znaleźli się Digital Knowledge Village, Klinika Pawlikowski, Instytut Adamowicz, RevitaLife, Onigiri4You, Selenka, Dwór Korona Karkonoszy, Dan Cake, Marwit, Burda Książki, Victoria Cymes, Odra, Fontanna Młodości, Parfois, Active Strategy, Oranżada Hellena, Goldenmark oraz Taraclia Wines Pomowin.


Lifestyle

Mój syn to nie portfel, to nie sponsor, nie „chłopiec do bicia”. Słowo matki do ukochanej syna

Listy do redakcji
Listy do redakcji
20 czerwca 2018
Fot. iStock/
 

Jestem matką dorosłego syna. Kocham go, jak każdy rodzic kocha swoje dziecko. Nie jestem nadopiekuńcza, nie wtrącam się w jego życie, choć czasem cierpię widząc, jak je sam sobie plącze, jak się potyka. Rozumiem jednak, że to jego zadanie – uczyć się na swoich błędach. I wiem, że jest dorosłym facetem. Z jednym tylko pogodzić się nie mogę. Z tym, że nie ma szczęścia w miłości. Że nie umie wybrać. Że jego związki rozpadają się jeden po drugim, nie z jego winy. I chcę wam powiedzieć, drogie panie, że młodzi mężczyźni nie mają z wami lekko.

Wiem, że za niepowodzenie związku obwiniacie zazwyczaj facetów albo raczej – ich matki. Ile razy słyszałam, nawet od moich młodszych koleżanek w pracy – mężczyźni są beznadziejni, bo od dziecka traktowano ich inaczej, priorytetowo, lepiej niż ich siostry, niż dziewczynki z ich otoczenia.

Mówicie, że wam nie wychodzą związki z mężczyznami, bo od nikt nigdy nic nie wymagał i kiedy zderzają się z codziennym życiem i oczekiwaniami swoich partnerem, okazuje się, że nie są na te oczekiwania gotowi, że nic nie potrafią, że to maminsynki uczepione spódnicy matki. Że najgorszy możliwy typ, na którego można trafić to jedynak.

Mój syn ma 34 lata. Wychowałam go wspólnie z mężem. Staraliśmy się jeszcze o drugie dziecko, ale los zdecydował, że nie było nam dane jeszcze powiększyć rodziny – nie mogłam już zajść w ciążę, nawet z medycznym, dostępnym wówczas „wspomaganiem”. Skupiliśmy się więc na naszym pierworodnym.

Od małego uczyliśmy go odpowiedzialności za samego siebie, empatii i troski o innych. Myślę, że zaszczepiliśmy w nim szacunek do kobiet, po moim mężu zdecydowanie odziedziczył „opiekuńczy” gen. Prał, sprzątał, gotował – tak jak mój mąż. Był otwartym, ciepłym, zdecydowanym i silnym chłopcem i wyrósł na takiego właśnie mężczyznę.

Zawsze mieliśmy z nim dobre relacje, kiedy dorastał przedstawiał nam swoje dziewczyny, rozmawiał z nami o swoich związkach, o wątpliwościach, o uczuciach w ogóle. Wiedzieliśmy, kiedy się zakochiwał, kiedy się z kimś rozstawał. Było tych razy kilka. Ostatni, całkiem niedawno.

Tydzień temu mojego syna zostawiła narzeczona. Kobieta, której wszyscy ufaliśmy i którą kochaliśmy jak córkę. Ktoś, kto miał zostać już oficjalnie członkiem naszej rodziny. Odeszła, wysyłając SMS-y. W kilkunastu wiadomościach wylała na niego cały żal i złość, problemy, o których nie mówiła przez 3 lata związku.

Ponieważ to kolejny raz, kiedy jakaś kobieta zostawia mojego syna, zrobiłam pewne podsumowanie, bo zauważyłam między każdą z tych pań podobieństwa, jeśli chodzi o ich podejście do mężczyzn w ogóle.

Po pierwsze drogie panie, same nie wiecie czego chcecie. Jeśli spotykacie na waszej drodze wartościowego człowieka, zwodzicie go obietnicą wspólnego życia przez długi czas, by w końcu stwierdzić, że on jest „zbyt dobry”, że właściwie to wieje nudą, kiedy tak wszystko dobrze się układa.

Kiedy mężczyzna wykonuje wszystkie prace domowe, buduje ten dom razem z wami, jest prawdziwym partnerem, to nagle okazuje się, że jest „pantoflem”, a wy wolałybyście, żeby był bardziej „męski”. To znaczy jaki? Ma leżeć na kanapie z piwem w ręku i patrzeć, jak tańczycie wokół niego z odkurzaczem? Na koniec wplątujecie się w związek z kimś, z kim jesteście naprawdę nieszczęśliwe i wydzwaniacie do waszych byłych, błagając, by pozwolili wam do siebie wrócić.

Po drugie, rodziny partnera się nie wybiera. Zamiast cieszyć się, że wasz mężczyzna ma świetne relacje z matką, wy postanawiacie, że te relacje są zbyt bliskie, zbyt czułe, zbyt „dobre”. Klasyfikujecie natychmiast tę więź „matka-syn” jako chorą i patologiczną i stawiacie waszego faceta przed wyborem „ja albo twoja matka”. Zapominacie, że to jak partner traktuje swoją matką dużo mówi o tym, jak będzie w związku traktował was i jaki da przykład waszym synom… Odcinanicie waszych mężczyzn od bliskich im osób, które są dla nich ważne, dzięki którym RÓWNIEŻ są szczęśliwi. Zapominacie, że do tego związku oboje wchodzicie z jakimś bagażem doświadczeń i z jakimiś emocjonalnymi relacjami z innymi ludzmi.

Po trzecie, mężczyzna jest w waszym związku na takiej samej pozycji jak i wy.  Drogie, młodsze koleżanki. Miejcie w sobie odrobinę godności. Mężczyzna to nie maszynka do zarabiania pieniędzy na wasze przyjemności. Jest XXI wiek, nie zależymy już od naszych mężów, ojców, jesteśmy wolne. Chodzimy do pracy, decydujemy o tym z kim mamy być, kim chcemy być, ile chcemy zarabiać i na co wydamy naszą pensję. Kiedy kogoś kochasz, myślisz już nie tylko o sobie, ale również o tym, jak uszczęśliwić partnera. Jeśli oczekujecie drobnych niespodzianek, prezentów – dajcie też coś od siebie. Nie doprowadzajcie do sytuacji, w której on – żeby was nie zawieść – zaczyna brać kredyty na wymarzoną podróż, zapożyczać się na urodzinowy pierścionek z brylantem, bo inaczej usłyszy, że nie potrafi o was zadbać.

Przeżyłam z moim mężem 40 lat. Kłóciliśmy się jak każda para o drobnostki, mieliśmy swoje kryzysy, ale nigdy nie pomyślałam, że mogłabym od niego odejść. Bo potrafię docenić wszytskie jego dobre cechy i to, że wciąż wstaje pierwszy, by podać mi kawę do łóżka. Ja za to kładę się ostatnia i przynoszę mu szklankę wody, którą stawia na nocnym stoliku. Po 40 latach miłość to nie tylko fascynacja, ale również akceptacja, zrozumienie i wdzięczność za to, że razem udało nam się zbudować dobry, spokojny dom. Życzę wam, by i wam się to w końcu udało.


Lifestyle

Te produkty zmieszczą się do każdej walizki! Wyrusz w podróż z marką BaByliss Paris

Redakcja
Redakcja
20 czerwca 2018
Fot. iStock / BlackbourneA

Pogoda rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, które sprzyjają wakacyjnym wyjazdom. Niezależnie od tego, czy są to weekendowe wypady za miasto czy długo wyczekiwany urlop, każda kobieta staje przed tym samym dylematem – jak ja zmieszczę te wszystkie rzeczy do walizki? BaByliss Paris po raz kolejny przychodzi z pomocą i proponuje zestaw idealny na każdą podróż. Mini prostownica, mini falownica i szczotka prostująca zmieszczą się do każdej walizki, nawet tej wypełnionej już po brzegi.

Każda z nas chciałaby zawsze wyglądać idealnie, szczególnie na wakacjach. Dlatego zabieramy ze sobą połowę szafy i pełno niepotrzebnych gadżetów. Wszystko po to, aby wyglądać olśniewająco na wakacyjnych zdjęciach z podróży marzeń. Ale jak zmieścić to wszystko do walizki? Niejedna kobieta zadaje sobie wtedy pytanie, czy zrezygnować z kolejnej pary butów na rzecz większej kosmetyczki, czy może nie brać tylu ciepłych rzeczy w nadziei, że pogoda tym razem dopisze? Gdy okazuje się, że nasz bagaż nie jest jednak studnią bez dna, warto znaleźć rozwiązanie, które pozwoli nam zabrać wszystko czego potrzebujemy. Odkryj serię produktów od BaByliss Paris, które dzięki połączeniu praktycznych funkcji ukrytych w kompaktowej obudowie staną się idealnymi towarzyszami każdej podróży.

Mini!

Prostowanie, kręcenie czy falowanie od dzisiaj nie będzie stanowić żadnego problemu, nawet w podróży! Co wieczór zmieniaj uczesanie, dopasowując je do okazji. Wszystko za sprawą mini produktów od BaByliss Paris.

Mini prostownica H100E BaByliss Paris Sugerowana cena detaliczna: 69 zł

Mini prostownica H100E BaByliss Paris
Sugerowana cena detaliczna: 69 zł

Mini prostownica H100E od BaByliss Paris to niezwykle wydajne urządzenie o długości zaledwie 15 cm! Tak kompaktowy rozmiar nie jest żadną przeszkodą w uzyskaniu maksymalnej temperatury 200 C. Co więcej, system szybkiego nagrzewania pomoże Ci przygotować się do wyjścia w dosłownie kilka chwil. Prostownica posiada również szeroki zakres napięcia od 120 do 240 V, tryb kontroli pracy, który informuje nas o nagrzaniu urządzenia oraz płytki ceramiczne Satin Touch dla maksymalnej ochrony włosów przed zbyt wysoką temperaturą.

Mini falownica H120E od BaByliss Paris Sugerowana cena detaliczna: 79 zł

Mini falownica H120E od BaByliss Paris
Sugerowana cena detaliczna: 79 zł

Mini falownica H120E od BaByliss Paris to kolejne urządzenie z serii mini produktów. Konstrukcja o długości 18 cm sprawia, że falownica idealnie mieści się w torebce czy kosmetyczce. Dzięki zaokrąglonym górnym płytkom uzyskasz idealny skręt włosów, a szybkie nagrzewanie i powłoka ceramiczna ułatwiająca układanie fryzury pozwolą Ci w mgnieniu oka stworzyć wymarzoną fryzurę przed wieczornym wyjściem.

 Mini prostownica 2w1Mini prostownica 2w1 H110E od BaByliss Paris Sugerowana cena detaliczna: 99 zł


Mini prostownica 2w1Mini prostownica 2w1 H110E od BaByliss Paris
Sugerowana cena detaliczna: 99 zł

Marka BaByliss Paris znalazła również rozwiązanie dla pań lubiących zmieniać style. Prostownica 2 w 1 H110E od BaByliss Paris, dzięki swoim kompaktowym wymiarom (18 cm długości) zmieści się w każdym, nawet podręcznym bagażu. Z jej pomocą nie tylko wyprostujesz kosmyki, ale będziesz mogła je również podkręcić za sprawą funkcji zaokrąglonych górnych płytek.

Szczotka prostująca HSB100E od BaByliss Paris Sugerowana cena detaliczna: 199 zł

Szczotka prostująca HSB100E od BaByliss Paris
Sugerowana cena detaliczna: 199 zł

Szczotka prostująca HSB100E od BaByliss Paris to kolejny produkt, który posłuży Ci nie tylko na co dzień, ale przede wszystkim sprawdzi się w czasie podróży. Szczotka łączy w sobie kilka funkcji, dzięki którym idealne rozplątywanie, precyzyjne układanie czy trwałe prostowanie nie będą stanowiły problemu. To prawdziwa oszczędność czasu i miejsca w bagażu.

Do 26.06.2018 szczotka prostująca HSB100E LISS BRUSH 3D od BaByliss Paris dostępna jest w sklepach MediaMarkt w promocyjnej cenie -30%. Wystarczy wskazać kod zniżkowy BABYLISS2018.

Zaufaj marce BaByliss Paris i zabierz ze sobą w podróż praktyczne i niezwykle funkcjonalne produkty do stylizacji włosów!

Mini prostownica Mini prostownica 2w1 Mini falownica

Artykuł powstał we współpracy z Babyliss Paris


Zobacz także

Czy wieczorne jedzenie naprawdę szkodzi naszej diecie?

Miałaś w dzieciństwie swój ulubiony kocyk? Sprawdź, co to oznacza i dlaczego z kocyka się nie wyrasta

„TE” rozmowy małej i dużej kobiety