Go to content

Jakimi słowami wyraża miłość prawdziwy facet? Nie chodzi wcale o „kocham cię”

Fot. iStock/Jasmina007

Dużo mówi się o tym, że faceci nie potrafią okazywać uczuć. Że bardzo rzadko mówią: „Kocham cię” i generalnie nie dają kobietom tego, czego potrzebują. A ja się zastanawiam, czy to przypadkiem nie jest tak, że to my – kobiety, nie potrafimy odpowiednio odczytywać męskich zachowań? To, co do nas mówią, jednym uchem wpuszczamy, a drugim wypuszczamy, nie przywiązując wagi do ich słów. Tymczasem faceci bardzo często okazują nam miłość, my tego po prostu nie widzimy. Tak jakby magiczne „kocham cię” miało największą moc. 

„Co o tym myślisz?”

Mężczyzna, który kocha i poważnie traktuje partnerkę, liczy się z jej zdaniem. Nie świadczy to wcale o tym, że nie potrafi samodzielnie podjąć decyzji, bo na ogół radzi sobie z tym doskonale. Po prostu chce znać jej opinię na każdy temat.

„Inspirujesz mnie”

To jedna z piękniejszych rzeczy, jakie można usłyszeć od drugiego człowieka. A szczególnie od faceta. Inspirujesz, a więc motywujesz go do tego, by był najlepszą wersją siebie. Jak się to ma do słów typu „jesteś piękna” czy „masz wspaniałe ciało”? Takie coś może usłyszeć od pierwszego, lepszego faceta. Bycie czyjąś inspiracją, to dopiero coś.

„Nie chcę być z nikim innym”

Dajesz mu wszystko to, czego potrzebuje. A to oznacza,  że już nie musi nikogo szukać, nie musi rozpaczliwie wypełniać jakiejś luki. Oczywiście, możecie nie być do końca zgodni, pewne rzeczy mogą was różnić, ale nigdy was nie podzielą, jeśli naprawdę się kochacie.

„Marzę, żebyś poszła ze mną na…”

Na koncert, na imieniny do kumpla, na kolację do ciotki. Obojętnie, co ma na myśli, jeśli facet chce, żebyś towarzyszyła mu w ważnych dla niego chwilach, darzy cię szczerym uczuciem. Gdy jesteśmy z kimś blisko, chcemy wspólnie doświadczać różnych przeżyć. My też przecież lubimy, gdy partner towarzyszy nam na imprezach i spotkaniach rodzinnych. Chcemy pokazywać mu miejsca, które lubimy i zapoznawać z ludźmi, których kochamy, lubimy i szanujemy.

„Przepraszam cię”

Nie każdy potrafi przyznać się do błędu, a co dopiero przeprosić. Jeżeli facet nie ma z tym problemu, naprawdę mu zależy. Czym innym jest popełnienie błędu i przyznanie się do winy, a czym innym przeprosiny, skrucha i prośba o wybaczenie. Po tak szczerych przeprosinach na ogół pojawiają się wnioski, a co za tym idzie – sytuacja już się nie powtarza.

„Możesz czuć się przy mnie bezpiecznie”

I nie chodzi tylko o to, że stanie w twojej obronie i pobije każdego faceta, który będzie ci się naprzykrzał. Nie chodzi też tylko o to, że będzie ciężko pracował, by kłopoty finansowe nie spędzały wam snu z powiek. Choć i to jest oczywiście bardzo ważne. Poczucie bezpieczeństwa to coś więcej. Oznacza świadomość, że ktoś będzie zawsze, gdy będziesz chciała porozmawiać. Stanie na wysokości zadania, gdy poprosisz o pomoc.

„Chętnie ci pomogę”

Mężczyzna, który kocha, nie tylko nie miga się od różnych obowiązków, ale także aktywnie oferuje swoją pomoc. Wie, że potrafisz poradzić sobie ze wszystkim sama, ale chce się odciążyć na tyle, na ile to możliwe. Kobietom często wydaje się, że wyręczanie nas podbudowuje męskie ego, a nas sprowadza do roli tej słabszej jednostki. Owszem, faceci czują się męsko, gdy mogą nam pomóc, ale nie to jest ich głównym celem, gdy w grę wchodzi miłość. Kiedy kogoś kochasz, chcesz mu pomagasz. I to kompletnie bezinteresownie.

„Uwielbiam, gdy się śmiejesz”

Szczery, promienny uśmiech drugiej osoby, jeszcze wywołany przez nas samych, jest najlepszym, co można zobaczyć. A usłyszeć taki tekst od faceta? W połączeniu z głębokim spojrzeniem prosto w oczy? Bezcenne.

’Zamieszkajmy razem”

Taka propozycja najczęściej pada ze strony kobiety. Dlaczego? Ponieważ my na ogół wiemy szybciej, co czujemy i czy chcemy związać się na stałe. Czasem jednak lepiej poczekać na taką deklarację ze strony mężczyzny. Jeśli proponuje wspólne mieszkanie, oznacza to, że chce w pełni dzielić z tobą życie.

Nie komplikuj swojego związku i nie szukaj na siłę argumentów, które świadczą o braku zainteresowania z jego strony. „Kocham cię” naprawdę nie musi paść kilka razy w ciągu dnia. Ba! Wcale nie trzeba mówić tego codziennie, by okazać uczucie. Całą sztuka polega na tym, żeby dobrze odczytywać sygnały. Prawdziwy facet potrafi wyrazić miłość na wiele sposobów.

Na podstawie: Your Tango