Go to content

Jak rozpoznać, że twojemu mężczyźnie brak pewności siebie

Przemoc domowa nie dotyczy tylko kobiet. Kiedy mężczy
Fot. iStock / sanjeri

Niepewna siebie osoba to ktoś, kto często w siebie powątpiewa. Jeśli lekceważysz to, że twój partner ma problem z wiarą we własne siły i możliwości, nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak to może wpływać na wasz związek. Nie domyślasz się, jak wiele toksycznych zachowań taka niepewność może powodować. Jeśli zauważysz te kilka rzeczy u mężczyzny, z którym jesteś, prawdopodobnie nie czuje się on bezpiecznie i pewnie w waszej relacji. A zatem wpływa negatywnie również na siebie.

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy:

On naprawdę nie ma żadnych przyjaciół

Większość ludzi zazwyczaj nie lubi spędzać czasu z toksycznymi i niepewnymi siebie ludźmi. I to jest powód, dla którego i on jest sam. Nie zdziwiło cię nigdy, że nie poznałaś jego znajomych?

Zbyt często pyta o twoje poprzednie związki

Bo zawsze chce się porównywać z innymi. Osobiście, jest bardzo niezadowolony z tego, jak wygląda jego życie i  z tego, kim jest. Dlatego ciągle cię pyta o twojego „byłego”. Jest mu to bardzo potrzebne do wzmocnienia ego, jednak takie wzmocnienie jest iluzoryczne.

Wyznaje ci miłość na bardzo wczesnym etapie waszej relacji

Chce się upewnić, że nie będziesz miała wystarczająco dużo czasu, aby zmienić zdanie na jego temat. Dlaczego? Ponieważ uważa, że ​​w końcu zdasz sobie sprawę, jak bardzo jest beznadziejny… Tak właśnie widzi siebie.

Uważa, że jesteś jego „całym życiem”

Żyje dla ciebie i tego związku. Nie ma solidnej kariery. Nie ma hobby ani pasji, w które mógłby się zanurzyć. Nie ma nic poza tobą. To dość przerażające, prawda?

Ciągle oczekuje od ciebie potwierdzenia twoich uczuć

Zawsze dopytuje, czy na pewno go kochasz. Ciągle chce wiedzieć kim dla niego jesteś. Upewnia się, że nie odejdziesz, nie zostawisz go. Trochę „gra”, żeby cię zatrzymać, związać ze sobą.

Jest bardzo zazdrosny

Denerwuje go, kiedy chcesz poświęcić swój czas na coś zarezerwowanego tylko dla ciebie. Powinnaś przecież spędzać z nim cały swój wolny czas. Czuje się jeszcze bardziej niepewny, gdy znikasz mu z pola widzenia. Nie wierzy, że kochasz go na tyle, by zostać z nim i być mu wierną.

Ciągle pragnie uwagi

Czuje, że nie znaczy wiele, jeśli nie skupiasz się na nim. Karmi się twoją uwagą, to ona daje mu siłę do działania i energię.


 

Na podstawie: relrules.com