Go to content

Jak koncertowo schrzanić sobie życie i jeszcze na tym skorzystać (pod koniec życia)

Fot. iStock/kaisersosa67

Dobrze wiesz, że to wcale nie jest takie trudne. Nawet nie musisz się tak bardzo starać. Wystarczy, że czegoś nie zauważysz, że kogoś nie docenisz, nie zrozumiesz w porę co jest w życiu najważniejsze. Jeśli już ci się to zdarzyło, nie martw się, twój błąd był co prawda kosztowny, ale przyniósł ze sobą wiedzę o sobie, którą z pewnością wykorzystasz w przyszłości. W zasadzie można powiedzieć, że w zależności od szaleństwa, które popełniłeś, otwierają się przed tobą całkiem nowe możliwości. O ile dany ci będzie na nie jeszcze czas. 

Jak koncertowo schrzanić swoje życie

1. Czekaj ciągle na „właściwy” moment, żeby spełnić swoje marzenia

Czyli, dosadniej mówiąc, nie rób nic. Biernie oczekuj gwiazdki z nieba, kogoś, kto pojawi się w twoim życiu i ułoży w nim wszystko tak, byś był szczęśliwy. Odwlekaj decyzje, które przybliżyłyby cię do upragnionego celu, nie wykorzystuj okazji, które pojawiają się w nieoczekiwanych momentach.

Co możesz zyskać pod koniec życia: Pewność, że nie masz kontroli nad swoim życiem, dopóki nie weźmiesz spraw w swoje ręce, dopóki pozwalasz, by los decydował za ciebie.

2. Zawsze uważaj się za ofiarę i nie przestawaj narzekać

To zdecydowanie pomoże ci utrzymać niską samoocenę i nie mieć żadnych oczekiwań. Oczekiwania wobec życia, plany i marzenia nie są dla ciebie. Ty wiesz, że nie ma się po co starać, bo i tak nic z tego nie wyjdzie. Tobie nigdy nic nie wychodzi, wszelkie przedsięwzięcia niweczą ci podli ludzie, albo fatalne zrządzenie losu, twój brak szczęścia, pech, który prześladuje cię od dzieciństwa.

Co możesz zyskać pod koniec życia: Świadomość, że na własne życzenie stałeś się taki, jakim chciałeś się widzieć – smutny, przekonany, że świat jest ci wrogi, a ludzie nieżyczliwi.

3. Żałuj cały czas i czuj się ze sobą źle

Rozpamiętywanie na zawsze zatrzyma cię w miejscu. A właściwie z bolesnej, nieciekawej przeszłości. Jeśli nie uwolnisz się od niej, nie „odpuścisz”, nie wybaczysz, nie pogodzisz się z pewnymi faktami, nie nauczysz się z nimi radzić – nie osiągniesz wewnętrznej harmonii ani nie będziesz szczęśliwy.

Co możesz zyskać pod koniec życia: Świadomość, że człowiek jest w stanie sam kreować swoją rzeczywistość i, że wybaczenie jest najbardziej zbawienne dla tego, który wybacza – to jemu przynosi najwięcej korzyści. Oby nie przyszła zbyt późno.

4. Miej jedną, znienawidzoną pracę przez całe życie

To szalenie demotywujące i dołujące uczucie wykonywać dzień w dzień znienawidzone obowiązki, bez nadziei na jakąkolwiek zmianę. Spędzać osiem, a może więcej godzin wśród ludzi, z którymi się nie rozumiesz i nie lubisz, mając świadomość, że nie wkładasz w wykonywane zadania serca.

Co możesz zyskać pod koniec życia: Przekonanie, że każdy z nas ma tylko jedno życie, jedną szansę, że warto robić w tym życiu to, co się naprawdę lubi, bo to szalenie zmienia naszą perspektywę i sytuację, to nas motywuje do rozwoju.

5. Zwiąż się z kimś, kogo nawet nie lubisz

Będziesz miał życie uczuciowe, które doprowadzi cię do depresji, albo przekonania, że miłość jest iluzją, więc nie warto tracić na nią czasu

Co możesz zyskać pod koniec życia: Docenisz wartość życia w szczęśliwym związku, z kimś, dla kogo warto być lepszym człowiekiem.

6. Uważaj, że wszystko ci się należy

Bądź tak roszczeniowy, jak to tylko możliwe. Zniechęcaj innych swoją egoistyczną postawą. Nie zwracaj uwagi na emocje innych, dąż „ po trupach do celu”.

Co możesz zyskać pod koniec życia: Świadomość, że największą wartością jest możliwość podarowania komuś czegoś od siebie. Niekoniecznie rzeczy materialnej, ale także, a może przede wszystkim – czasu, ciepła, cierpliwego ucha, bezwarunkowej miłości…

7. Utrzymuj znajomość z kimś, kto cię nie szanuje

Poczujesz, jak mało znaczysz, jak niewiele jesteś wart. Poczujesz samotność i niesprawiedliwość. Będziesz miał wrażenie, że większość ludzi jest ineteresowna, że nie ma prawdziwej, szczerej przyjaźni.

Co możesz zyskać pod koniec życia: Świadomość, jak ważne jest to, by mieć wokół siebie, dobrych, życzliwych ludzi, takich, którzy unoszą cię do góry, a nie ciągną w dół.

Masz w życiu wybór, każdego dnia. Jeśli żyjesz zgodnie z którąś z powyższych zasad, oby żadna z tych siedmu lekcji, nie została przez ciebie odrobiona zbyt późno.