Go to content

Jak ożywić związek? Sposoby na dodanie pikanterii do relacji

Jak ożywić związek? Sposoby na dodanie nieco pikanterii do relacji
fot. Sjale/iStock

W twoim związku, a szczególnie w sferach intymnych, wieje nudą? Chcecie pobudzić zmysłowość i ogień w waszej relacji, a może po prostu szukacie sposobów, jak ożywić związek na odległość lub długoletnie małżeństwo? Nigdy nie jest za późno, żeby dodać nieco iskry do swojego związku i nadać mu ciekawszych barw. Jeżeli czujecie, że jesteście zmęczeni lub nieusatysfakcjonowani przewidywalnością waszych działań i planów — wypróbujcie techniki, które pomogą wam w wyrażeniu nowych, bogatych odczuć.

Jak ożywić związek w łóżku? 4 pikantne propozycje

Strefa seksualności jest bardzo wrażliwa na wszelkie niepożądane działania, presję, nieodpowiedni dobór słów, jak i nudę. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni aktywni seksualnie pragną czerpania i dawania przyjemności swoim partnerom w najbardziej zadowalający sposób. Dlatego nieco eksperymentów lub nowości w sypialni, może rozbudzić zmysły oraz wzajemną ciekawość.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że każdy związek jest budowany we własnym tempie i przy odpowiedniej intensywności, zwłaszcza w tematach bliskości. Wskazówki dotyczące języka ciała i namiętności w sypialni, to kwestia indywidualna. Poniższe porady warto zatem dostosować do własnych potrzeb, zarówno dla osób, które dopiero próbują ożywić związek w łóżku, jak i tych, którzy czują się nieco zmęczeni, skrępowani czy znudzeni.

Podpowiadamy też, jak utrzymać wysoki poziom podniecenia: https://ohme.pl/lifestyle/edging-dreszcz-ekscytacja-nasycenie/ 

Otwarta komunikacja jest ważna, by naprawić związek

Podstawą każdej zdrowej relacji jest komunikacja. Szczególnie jest to ważne, jeżeli partnerzy są aktywni seksualnie. Eksperci podkreślają, że seks w związku powinien być nie tylko kontaktem fizycznym, ale i procesem czerpiącym przyjemność z zasobów emocjonalnych. Warto w związku rozmawiać o drażliwych, trudnych, a nawet nieco krępujących tematach. Rozmowa pozwala partnerom zwiększyć poczucie bliskości, bezpieczeństwa, jak i wiedzy na temat potrzeb drugiej osoby. 

Ponadto sama rozmowa może pobudzić w was ciekawość i pożądanie. Seksuolodzy proponują, aby znaleźć czas na rozmowy o intymności i porozmawiać o tym, co budzi wątpliwości w łóżku, jak pomóc sobie w podniesieniu pewności siebie lub co sprawiłoby, że partner byłby bardziej usatysfakcjonowany bliskością fizyczną. Natomiast, jeżeli rozmowy na te tematy sprawiają wam trudność, warto wybrać się na spotkanie ze specjalistą.

Romantyczne randki dla ożywienia związku

Randki są doskonałym sposobem, aby ożywić związek. Można wybierać nie tylko sprawdzone typy randek, ale i te nieco bardziej wyszukane lub ekstremalne. Wybierzcie się na romantyczną kolację przy świecach, zorganizujcie wieczorny piknik na plaży, zagrajcie w butelkę, albo spędźcie dzień w spa. Co ciekawe, według badań wynika, że ekstremalne atrakcje podnoszą poziom adrenaliny, która wspomaga fazę podniecenia. Więc może warto razem pójść na kolejkę górską, wspinaczkę czy skok z bungee? Randkowanie to świetne rozwiązanie, aby również ożywić związek małżeński, który od lat zmaga się z nudą, zmęczeniem i poczuciem zwyczajności.

Kamasutra, jako lektura na początek

Jeżeli w łóżku czuć monotonność, warto spróbować poszukać nowych pozycji seksualnych. Może się okazać, że znajdzie się mnóstwo pomysłów, które doskonale ożywią waszą relację. Dodatkowo seksuolodzy proponują otworzyć się na doznania seksualne w nowych miejscach — nie tylko tradycyjnie w sypialni. Może to być prysznic, kuchnia, samochód, plaża, góry czy nawet namiot. Sytuacje te wyzwalają namiętność, ekscytację oraz zainteresowanie.

Gadżety w sypialni to już nie tabu

Jak ożywić związek w łóżku? Warto skorzystać z bogatej listy zabawek erotycznych i różnego rodzaju wspomagaczy. Stopniowo możecie wspólnie decydować się na eksperymenty z przyjemnościami i bliskością. Można zdecydować się na zakup odpowiedniego sprzętu stymulującego, ale również specjalnych gadżetów, które uatrakcyjnią współżycie np. kajdanki, opaski na oczy, gry karciane, delikatne piórka, stroje tematyczne czy żele. Warto również wypróbować naturalnych afrodyzjaków zapachowych oraz kulinarnych — truskawki, ostrygi, banan, melon, mango, granat, awokado, imbir, kardamon, chilli czy kakao. 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://ohme.pl/zwiazek/seks/seks-na-balkonie-kulki-gejszy-na-sluzbowym-spotkaniu-przez-trzy-miesiace-testowalismy-gre-erotyczna/ 

Związek na odległość — jak ożywić relację partnerów?

Relacja, w której partnerzy są od siebie oddaleni na stałe lub cyklicznie, może wzbudzać ich frustrację seksualną oraz silną chęć bliskości. Jak rozwiązać ten problem? Aby ożywić związek na odległość, warto zastosować kilka metod: 

  • Rozmawiajcie ze sobą o ważnych i ciekawych sprawach, pomysłach oraz wspólnych planach na przyszłość. Kontaktujcie się ze sobą poprzez kamerki, nie tylko wiadomości. W sferach intymnych pozwólcie sobie pobudzić zmysły np. erotyczną rozmową czy kuszącymi zdjęciami.
  • Zostawiajcie sobie pamiątki przed wyjazdem np. miłosne listy lub filmiki czy seksowną bieliznę w walizce. Takie elementy sprawia, że partner poczuje się zaopiekowany i zaskoczony. Planujcie sobie wzajemne niespodzianki, które sprawią, że będziecie myśleć o sobie nawzajem.
  • Po powrocie nie zapominajcie, żeby nacieszyć się swoją obecnością. Nie odkładajcie randek, wspólnych chwil w łóżku czy spacerów na ostatnią chwilę. Planujcie wiele aktywności, aby móc spędzić ze sobą jak najwięcej czasu.i wykorzystać go na docenianie tych chwil.
  • Zorganizujcie sobie dobrze czas bez partnera, aby pozwolił wam na rozwój i zdobycie nowych kompetencji. Dobrym sposobem jest wspólne znalezienie pasji, którymi będziecie mogli się dzielić poprzez komunikator.