Związek

Historia kilku zdrad… Czy można było im zapobiec? Czy można było zachować się inaczej?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 października 2016
Fot. iStock/Abel Mitja Varela
 

Zawsze myślimy: „Mnie to nie spotka”. A jednak w czterech na pięć związków dochodzi do zdrady. Jasne, że nie o wszystkich zdradach wiemy i że z podejrzeniem możemy teraz zerknąć na partnera, ale prawda jest w tej kwestii okrutna. Zdradzamy na potęgę, nawet będąc w stałych związkach, nie przyznając się do zdrady, ta jednak niestety ma miejsce.

Wojtek Wypler – terapeuta, specjalista w dziedzinie psychologii kłamstwa, autor książki „Anatomia zdrady” podkreśla, że kobiety i mężczyźni obecnie zdradzają z tych samych pobudek. Także tych najniższych – jak ciekawość, nuda, potrzeba przygody, odmiany. Wcale nie jest oczywistym stwierdzenie, że tylko mężczyźni zdradzają dla seksu, robią to także kobiety. Zdradzają ci będący w stałych związkach, w których jest im dobrze, w których kochają i są kochani, jednak impuls pcha ich do łóżka z kimś innym… Może to wszechobecny, ale niewypowiadany strach przed bliskością, przed porzuceniem? Może zdradzamy dlatego, że obawiamy się głębokiej relacji, nie potrafimy jej stworzyć, bo nie chcemy też zostać zranieni, porzuceni. Może boimy się, że rozczarujemy partnera, że on w i końcu sam nas zostawi, a wtedy my powiemy sobie: „No tak, gdyby on był doskonały, to przecież bym go nie zdradziła”. Tak łatwiej.

A jednak zdrada nas zaskakuje. Nie jesteśmy na nią przygotowani, nie kalkulujemy.

Ania: „Dla mnie to był szok. Dwójka dzieci, wspólne wakacje, normalne życie. I nagle on, że ma dość, że się wyprowadza, że ma kogoś i tak naprawdę nigdy mnie chyba nie kochał. Mówił do mnie, a ja miałam wrażenie, że stoję za szybą i obserwuję tę scenę z boku, jakby ona zupełnie mnie nie dotyczyła. A potem wyszedł. Już ze spakowaną walizką. Siedziałam na kanapie, chłopcy byli na noc u mojej mamy i nie wiedziałam, co się tak naprawdę stało. Kiedy? Jak? Jak to mnie nie kocha? Nim zaczęła we mnie narastać złość, nim dotarło, co on mi powiedział, jego nie było. Nie miałam nawet szansy na rozmowę. Rozegrał to po mistrzowsku. Dzięki terapii uświadomiłam sobie, że on miał to zaplanowane, nawet walizkę spakował wcześniej, wyniósł trochę rzeczy w międzyczasie, czego w ogóle nie zauważyłam. Był taki zimny, taki skalkulowany. Tak bardzo daleko ode mnie”.

Możesz zarzucać sobie, że nic wcześniej nie zauważyłaś, możesz mieć poczucie winy, że nie zareagowałaś, że byłaś tak pewna tego związku, wierności, że nie było w tobie nawet krzty podejrzeń. A jednak… On okazał się być doskonałym kłamcą. Być może nie chciał zdradzić, być może nie widział powodu, ale w jego opinii… stało się. I tłumacząc sam siebie szukał powodów do zdrady, do rozstania, by w końcu dojść do wniosku: „Przecież wcale jej nie kochałem”. Nie był dojrzały na tyle, by usiąść i porozmawiać, by przyznać się do tego, co zrobił, wyjaśnić. Warty jest twojego żalu?

Monika: „Zaczął później wracać z pracy. Robili jakiś nowy projekt. W związku z tym projektem musiał wyjeżdżać służbowo. Nigdy wcześniej to się nie zdarzało, ale teraz tłumaczył, że pracuje na awans. Kiedy pytałam o szczegóły, odpowiadał zdawkowo, zmieniał temat. Żartowałam, że to jakiś bardzo tajemniczy projekt, skoro nie mogę się o nim zbyt dużo dowiedzieć. To, że bywał głową nieobecny tłumaczyłam pracą, że zmęczony zasypiał na kanapie – podobnie. Tak naprawdę mój niepokój wzbudziło, gdy zaczął wychodzić, żeby porozmawiać przez telefon. Spytałam: „Czy ty mnie zdradzasz?”. Usłyszałam, że chyba zwariowałam, że fakt, iż on tak dużo pracuje nie znaczy od razu, że kogoś ma. To mnie uspokoiło. Do czasu… aż znajoma zadzwoniła: „Wiesz, może to nic takiego, ale drugi raz widziałam twojego Tomka z tą samą kobietą w kinie”. Co miałam zrobić? Przecież mówił, że nie zdradza… Poczekałam. Wiedziałam po zmianie jego zachowania, kiedy on ten romans skończył. Nigdy nie poruszyliśmy tego tematu”.

Psycholog Wojciech Wypler powtarza, że warto pamiętać, że zawsze mamy wybór. Sama nie wiem, na ile jeden z nich jest do przyjęcia. Jeśli masz podejrzenia, że partner cię zdradza – możesz w to brnąć i dociekać, ale możesz to też zostawić. Większość zdrad kończy się zakończeniem romansu, a nie długotrwałego związku… Pytanie, czy jesteśmy w stanie funkcjonować ze świadomością, że on być może zdradza? Że nie wiesz do końca, gdzie wychodzi? Że choć mówi, że nic złego się nie dzieje ty nie masz tej pewności? Są kobiety, które mówią, że zdrady nie da się wybaczyć, że nie da się budować związku, w którym zdrada się pojawiła. Najczęściej mówią to te, które zdrady nie doświadczyły. A życie bywa różne. Bo nie wyobrażając sobie życia bez tego faceta, bo nie będąc niezależną finansową, bo mając dzieci łatwiej udawać, że wszystko jest w porządku… Poczekać. Zacisnąć zęby. I tak naprawdę nikt nie ma prawa takich kobiet oceniać. Takich, które chcą być przy swoim partnerze mimo wszystko, akceptując to, co on robi. Trudne, pewnie dla wielu kobiet kompletnie niezrozumiałe…

Asia: „Trzasnęłam drzwiami. Wyszłam. Od dawna coś czułam, a wtedy wszystko złożyło mi się w całość. Ten chowany telefon, te wyjścia, te SMS-y: „Wrócę później, zaraz padnie mi telefon”, te spotkania służbowe. Wyjazdy na delegacje i po to, żeby odreagować, pobyć samemu. Nagle zaczął biegać, chodzić na siłownię. Nie wytrzymałam. Przejrzałam mu telefon i wszystko było jasne. „Tęsknię”, „Chciałabym się do ciebie przytulić”. Nie mogę, bo mi niedobrze. Zawsze mu mówiłam: „Zdradzisz, to koniec”. Dotrzymałam słowa. On przepraszał, obiecywał, że już nigdy więcej… Nie dałam mu szansy. Czy żałuję? Nie wiem, czasami o tym myślę. Ale to już się stało”.

Postawiłaś granicę? Powiedziałaś: zdradzisz, nie ma odwrotu? On o tym wiedział, a jednak to zrobił? Od ciebie zależy, czy dasz mu jeszcze jedną szansę, czy dotrzymasz słowa. Psychologowie powtarzają, że czasami warto dać sobie chwilę na oddech, nie działać pod wpływem impulsu. To, co łączy dwoje ludzi trudno przekreślić jednym trzaśnięciem drzwi. Chyba, że tak czujesz, że wiesz, że jesteś przekonana co do swojej decyzji. A jeśli chcesz ratować swój związek, nie będzie to oznaką słabości, przegranej, wręcz przeciwnie. To dojrzałość.

Czy jest możliwe zbudowanie związku po zdradzie? Nim odpowiecie, nim zaprzeczycie od razu, pomyślcie przez chwilę o tym. Spróbujcie odciąć ten pierwszy emocjonalny odruch. Zdrada jest rzeczą okrutną, rani bardzo głęboko. Ale czy jedynym wyjściem jest rozstanie? To czy zechcemy na nowo zbudować naszą relację zależy tylko i wyłącznie od nas. A jeśli się zdecydujemy, musi się to odbyć tylko i wyłącznie na naszych warunkach. Jeśli powiemy, czego oczekujemy, jak się czujemy i spotkamy się ze zrozumieniem, z gotowością do poniesienia konsekwencji zdrady przez tę drugą osobę, gdy zobaczymy po jakimś czasie, że nadal jesteśmy kochane… Czasami naprawdę warto spróbować.

 


Związek

Daj się zaprosić na Wielką Wymianę Kontaktów!

Redakcja
Redakcja
12 października 2016
 

Daj się zaprosić na Wielką Wymianę Kontaktów!

To cykliczne spotkania szkoleniowo-networkingowe ponad 100-osobowych grup przedsiębiorczych kobiet, organizowane w 10 miastach w Polsce!

Cele spotkań to:

 • przekazywanie najnowszej wiedzy biznesowej od trenerów biznesu
 • inspirowanie do efektywnego budowania biznesu poprzez prezentację sylwetek kobiet sukcesu
 • przekazanie informacji pomocnych w rozwijaniu firm
 • promocja kobiecych biznesów
 • networking – budowanie relacji biznesowych

 

Wydarzenia składają się z wystąpień prelegentów – cenionych praktyków biznesu oraz sesji networkingowych. Podczas każdego spotkania losujemy szansę na 5 minutowe wystąpienie na scenie – „opowiedz o swoim biznesie”.

Wieczory uatrakcyjnia moc artystycznych wrażeń i nagród dla uczestniczek.

Spotkania cieszą się dużą popularnością, kobiety wymieniają się doświadczeniami, nawiązują nowe kontakty biznesowe, realizują wspólne plany, wzajemnie motywują się do działania.

Tej jesieni spotykamy się w Trójmieście, Poznaniu, Toruniu i w Krakowie!

Czekają wartościowe wykłady:

 • Nuda i przeciętność zabójcą Twojej marki – Anna Szubert
 • Media społecznościowe – jak wykorzystać ich potencjał do promocji marki?

– Izabela Wołyniec-Sobczak

 • Jak przyjemnie rozkręcić biznes online? Case study Sex&Love School – Karo Akabal
 • Gotowi na Biznes – Grzegorz Kordek
 • Strategia a dochód w firmie ­- Anna Kupisz-Cichosz
 • Plan. Success. – Krzysztof Hillar
 • IMPROsprzedaż- czyli jak być skutecznym i działać w zgodzie ze sobą?

– Joanna Gdaniec

Skuś się na Wielką Wymianę Kontaktów.

Poznaj wyjątkowe przedsiębiorcze kobiety, dzięki nim rozwiniesz swój biznes i powiększysz bazę klientów!

 Więcej informacji oraz bilety: www.wielkawymianakontaktow.pl

 

 WWK

 


Związek

Zmieńcie jesienną rzeczywistość i przyłączcie się do nas. Rusza akcja „Bądź aktywna jesienią”. #zadanie nr 1

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 października 2016
Fot. iStock/StudioThreeDots

Jesień to czas, kiedy większość z nas zaczyna cierpieć na tak zwaną jesienną depresję. Obniżony nastrój, niechęć do jakiegokolwiek wysiłku i marzenie o tym, żeby zawinąć się w koc i przespać – to bardzo częsty jesienny stan. A jak do tego dołączymy jeszcze jesienną chandrę, to ta pora roku, jawi się nam jak szara strefa naszego życia, którą najchętniej ominęlibyśmy wielkim łukiem. A może w tym roku spróbować inaczej? Przeciwstawić się jesiennej depresji i spędzić ten czas aktywnie  – nie tylko dając ucztę swojemu ciału, ale także i duszy, bo ta właśnie jesienią cierpi najbardziej.

Chciałybyśmy z wami odczarować trochę jesień w tym roku i tak naprawdę dodać jej kolorów, które nie uciekną wraz ze spadającymi z drzew liśćmi. Same nie cierpimy tego obniżonego nastroju, kiedy herbata w kubku szybko stygnie, marzymy o ciepłej czekoladzie i przełączamy programy w telewizji w poszukiwaniu kolejnego serialu… który niekoniecznie wniesie coś do naszego życia.

Dlatego też postanowiłyśmy nam samym, jak i wam postawić jesiennie wyzwania. I nikt wam nie będzie kazał skakać przez kałuże, czy zajadać się jarmużem, ale gdyby tak odnaleźć aktywności, które pozwolą nam przeżyć tę ciemniejszą stronę jesieni efektywniej, bez poczucia zmarnowanego na leżenie pod kocem czasu – czyż nie byłoby cudownie? I choć połączenie słów „cudownie” i „jesień” zdaje się być trudne do uniesienia, to jednak może warto spróbować? Bo właściwie dlaczego nie?

Mamy dla was propozycję. Trzy razy w tygodniu będziemy umieszczać wpis zachęcający was do podjęcia wyzwania, do zmiany swojego jesienno-sennego trybu, a was będziemy prosić o komentarze pod wyzwaniami, co wam się udało zrobić, jak wy zmieniacie waszą jesienną rzeczywistość.

Dzisiaj pierwsza z naszych propozycji. Na początek bardzo łatwe zadanie, takie na rozgrzewkę. Odszukajcie film, który zawsze poprawia wam nastrój, a którego od dawna nie miałyście okazji obejrzeć. Tylko błagamy – nic do płaczu, a jednak bardziej do śmiechu, z happy endem, po którym pomyślimy: „Kurczę życie jest jednak fajne” i uśmiechniemy się do siebie. Z pewnością każda z nas ma taki film, a jeśli brak wam pomysłu, to my polecamy:

 1. Wszystkie części Bridget Jones – jeśli nie widziałyście trzeciej – rezerwujcie bilet do kina sobie i przyjaciółce i koniecznie się wybierzcie! A jeśli macie ochotę na domowe kino, to nic tak nie poprawia nastroju jak obejrzenie filmu w babskim gronie, zwłaszcza przygód Bridget.
 1. „Kocha, lubi, szanuje” – kto nie widział, warte obejrzenia, a kto widział z pewnością w jesienny wieczór z chęcią do niego wróci. I ten uśmiech Ryana Goslinga… Jak tu się nie poczuć lepiej.
 1. „Nigdy w życiu” – klasyka, do której jednak warto wracać, zwłaszcza w takie dni jak dziś, kiedy szaro buro za oknem i nosa się nawet wystawić za okno nie chce. To jak? Wieczór z Judytą i jej miłosnymi rozterkami?
 1. „Lejdis” – komu nie poprawi nastroju wieczór w tak doborowym towarzystwie? Można oglądać, wracać do tego filmu i zawsze niezmiennie wywoła on uśmiech na naszej twarzy i poczucie kobiecej solidarności.
 1. „Mamma Mia” – niby banalna historia, niby nic takiego, a jednak oglądając tę muzyczną komedię ulegamy włoskiemu urokowi, nucimy pod nosem największe przeboje ABBY i do znudzenia możemy wciskać REPLAY skacząc z Maryl Streep po łóżku. Polecam.

Takich filmów idealnych na poprawę jesiennego nastroju każda z was ma na pewno kilka. Jaki dziś wyciągnięcie, który obejrzycie? Napiszcie koniecznie w komentarzach po tym tekstem i weźcie udział w naszej akcji: „Bądź aktywna jesienią”.  Oczywiście nic tak nie  motywuje jak nagrody, a te naprawdę są wyjątkowe.

Akcja „Bądź aktywną jesienią”

ZADANIE KONKURSOWE: W trakcie trwania akcji „Bądź aktywna jesienią” na naszym portalu pojawi się 12 wpisów zachęcających do podjęcia różnego rodzaju aktywności. Umieść pod każdym z wpisów swój komentarz, czy podejmujesz wyzwanie, w jaki sposób zmieniasz swój jesienny nastrój. Nagrodzone zostaną osoby wykazujące największą aktywność, umieszczające najciekawsze komentarze.

NAGRODY: 

DF MEDICA 1 x badanie IGenesis (wartość 3500 zł)

Chcesz skutecznie schdudnąć? iGenesis to przełom w żywieniu dla zdrowia! iGenesis to jedyne badanie w Polsce, które poprzez analizę ponad 100 polimorfizmów genów i niemal 600 procesów z nimi związanych, określi wzajemne oddziaływanie twoich genów na organizm. Wykonując badanie raz otrzymujesz przewodnik po pięciu kluczowych obszarach twojego zdrowia, który będzie służył ci przez całe życie.

Print

Zestaw iGenesis

1 x zaproszenie do MERCURE MRĄGOWO RESORT & SPA

Zaproszenie obejmuje 2 noclegi dla 2 osób w pokoju  2-osobowym z bogatymi śniadaniami, wstęp do Centrum Wellness : basen rekreacyjny z masażami wodnymi i zjeżdżalnią, basen pływacki, jacuzzi zewnętrzne, sauna fińska, siłownia techno-gym.

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa, położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie czystego jeziora Czos. Goście mają do dyspozycji komfortową strefę Spa & Wellness, w której oprócz bogatej oferty zabiegów do dyspozycji jest basen z masażami wodnymi i jacuzzi, basen pływacki, zjeżdżalnia, całoroczne jacuzzi na zewnątrz hotelu, sauny, siłownia oraz sala fitness.

mercure-mragowo-logo

byINSOMNIA – 3 x bluzka  Foxy long w wybranym kolorze

byinsomnia_logo

BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG MIODOWA_ 129 PLN BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG SZMARAGD_ 129 PLN FOXY LONG GRAFIT MELANŻ (1) 129 PLN

EVELINE COSMETICS – 5 x zestaw kosmetyków

Eveline_logo_czarny

W skład zestawu wchodzą:

1.       Paleta do konturowania Contour Sensation 3in1

2.       Podkład Ideal Cover Full HD

3.       Lip Tint Balm

4.       Krem do twarzy Gold Lift Expert 40+

5.       Serum na twarz, szyję i dekolt Gold Lift Expert​

P_mak_twarz_contour sensation_01 P_piel_gle_krem 40
LIP TINT BALM 107 BURGUND P_piel_gle_krem-serum P_mak_twarz_ideal cover_203 natural

GAIA 2 x body do wyboru ze strony sklepu do maks. wartości 80 zł
gaia-poziom — kopiaGAIA ZDJECIE

www.gaia.com.pl

 

8 x zestaw kosmetyków V.LABORATORIES (wartość zestawu 250 zł)

RenoVital logo

W skład zestawu wchodzą:

 • żel nawilżający pod prysznic 500 ml ARGAN  ,
 • szampon do włosów suchych i zniszczonych 250 ml,
 • maska do włosów suchych i zniszczonych  200 ml  z olejkiem ARGANOWYM- SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • ŻEL pod prysznic regenerujący 500 ml MARULA – SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • RENOVITAL HENNA – czarna,brązowa,grafitowa – 6 ml,
 • RENOVITAL V-LASH – odzywka na porost rzęs – 3 ml.

Cała seria VITAL PHARMA +  KOZIE MLEKO

 • regeneracyjna odżywka do włosów 200 ml,
 • regenerujący szampon do włosów 250 ml,
 • nawilżający płyn miceralny 200 ml,
 • kremowy żel do mycia ciała 500 ml,
 • regenerujący krem na noc 50 ml,
 • krem nawilżający na dzień 50 ml,
 • aksamitne mleczko do ciała 500 ml,
 • regenerujący krem do rąk 100 ml ,
 • pielęgnacyjny krem do ciała 200 ml,
 • krem do ciała  słoik 200 ml.
szampon vital pharma plus 250ml regeneracyjna odżywka do włosów vital pharma plus 200ml płyn miceralny vital pharma plus 200ml
pielegnacyjny krem do ciała vital pharma plus 200ml mleczko do ciała vital pharma plus 500ml kremowy żel do mycia ciała vital pharma plus 500ml
krem na noc vital pharma plus 50ml krem do rąk vitak pharma plus krem na dzień vital pharma plus 50ml
szamopon argan maska argan
henna renovital zbiorcze 3 kolory v-lash zbiorcze

 

INDIGO 8 x zestaw o wartości 135 zł

indigo logo FINAL

W skład zestawu wchodzą:

 • Olejek arganowy Pop Sugar 100 ml
 • Masło shea Raspberry love 75 ml
 • Balsam do ciała Raspberry Love 100 ml
 • Sample Collection – zestaw mini balsamów i kremów
 • Serum do paznokci z Mirrą.
 • Złota torba Indigo
balsam_sample maslo raspberry love
argan_oil fa_2164_9b5bd1f serum_mirra

Poznaj ulubione perfumowane balsamy i kremy Natalii Siwiec, a także masła do ciała i olejki arganowe po kąpieli. Indigo to marka kosmetyczna, która podbiła serca kobiet na całym świecie. Dowodem na to jest fakt iż nasza firma jest znana i dostępna w 24 krajach świata. Jesteśmy marką mocno skoncentrowaną na jakości produktów, innowacyjnej technologii oraz własnych recepturach.

Specjalna linia Indigo Home SPA, w której skład wchodzą produkty do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci  – potrafi uzależnić! Kosmetyki Indigo zawdzięczają swoją skuteczność bogactwu witamin i soli mineralnych, a także rewolucyjnemu połączeniu naturalnych składników z przepięknymi zapachami, które utrzymują się na skórze przez wiele godzin od aplikacji.

 IOSSI, 10 x zestaw kosmetyków 258zł

LOGO IOSSI - manufaktura

Joanna Hołuj o swojej marce mówi tak:

Tworząc IOSSI postanowiliśmy, że wszystkie nasze kosmetyki będą od podstaw powstawać w naszej pracowni. Od stworzonej przez nas, unikalnej receptury zapisanej w zeszycie aż po rozlanie do butelek i naklejenie etykiet. Wiedzieliśmy, że chcemy by były pełne dobrych olejów i ziół, pochodzących z upraw nie modyfikowanych genetycznie, w których nie stosowano chemii. Tęskniliśmy za kosmetykami, które będą naturalne, wolne od szkodliwych dodatków, ale też skuteczne w działaniu i dostarczające przyjemności podczas używania. Bo natura przecież zna lekarstwo na każdy problem, a przy okazji pięknie pachnie. Udało się nam stworzyć takie kosmetyki, cieszymy się nimi każdego dnia i uwielbiamy dzielić się tą radością. Wprawdzie nie chcemy nikogo od siebie uzależniać ;), lecz klientki o pięknych cerach powracające po kolejne opakowanie to coś co w IOSSI lubimy najbardziej”.

W skład zestawu wchodzą:

 • IOSSI Serum rozświetlające Dzika róża, geranium, cyprys, witamina E i C, 30ml
 • IOSSI Krem nawilżający NAFFI Awokado & Jojoba 15ml
 • IOSSI Peeling do ciała Energetyzująca trawa cytrynowa, 250ml
 • IOSSI Regenerujące masło do ciała May Chang z olejek konopnym, 120ml

Prosto z natury, doskonałe kosmetyki polskiej marki IOSSI.

Pielęgnację twarzy zapewni delikatny krem NAFFI, który dogłębnie nawilża, pielęgnuje i odżywia nawet najwrażliwszą skórę. Znajdziemy w nim m.in: olej z awokado bogaty w witaminy, aminokwasy i proteiny, olej z pachnotki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, przyspieszający produkcję kolagenu i elastyny oraz olej z rokitnika, który hamuje procesy starzenia skóry, poprawia ukrwienie oraz zapobiega powstawaniu przebarwień.

Esencjonalne Serum rozświetlające pełne oleju z dzikiej różyskwalanu, olejeku cyprysowy i olejku z geranium w wyraźny sposób poprawi kondycję oraz koloryt skóry. Już po kilku dniach Twoja skóra będzie gładka, dogłębnie zregenerowana i rozświetlona.

Peeling cukrowy z różową solą himalajską i trawą cytrynową doskonale przygotuje ciało na przyjęcie aromatycznej formuły Masła May Chang. Zaskakująca forma lekkiej pianki, która uwalnia nierafinowane oleje, organiczne masła oraz olejki eteryczne, dotrze w głąb skóry, by odżywić ją i otulić zapachami natury. Pełen zachwyt!

1

Peeling-TrawaCytrynowa-250ml-EN-L Masło-MayChang-120-ml-L
Krem-Naffi-15ml-EN-L IOSSI serum rozswietlajace 30ml

8 x zestaw kosmetyków roślinnych TOŁPA® green (wartość 150 zł)

logo_tolpa_bez hasla

W skład zestawu wchodzą:

 • men, orzeźwiający żel pod prysznic
 • men, nawilżający balsam łagodzący po goleniu
 • men, oczyszczający żel peelingujący do mycia twarzy
 • higiena intymna, nawilżający płyn do higieny intymnej
 • odżywianie, odżywczy krem wygładzający
 • odżywianie, odżywcze mleczko wygładzające
 • odżywianie, wygładzający koncentrat do rąk
 • odżywianie, odżywczy żel pod prysznic
 • naczynka, regenerująca maska na naczynka 2×6 ml (saszetka) NOWOŚĆ
 • oczyszczanie, delikatne mleczko do demakijażu twarzy i oczu
 • oczyszczanie, łagodny żel do mycia twarzy i oczu

green_zestaw_150_zl

PURITE 5 x zestaw kosmetyków naturalnych

logo_purite

W skład zestawu wchodzą:

 • masło ujędrniające 120 ml,
 • mydło płatki owsiane + kozie mleko + miód,
 • pudełko z wysokogatunkowej eko tektury + opaska ozdobna.

Kosmetyki nie zawierają konserwantów, sztucznych aromatów i barwników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

GENTLE DAY 15 x Zestaw ekologicznych podpasek 

unnamed1

W skład zestawu wchodzą:

 • Podpaski Gentle Day® TEENS Day (dla kobiet w każdym wieku) – nadzwyczaj delikatne, bardzo cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu gdy krwawienie jest normalne.
 • Podpaski TEENS Day ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski TEENS Day wchłaniają kilkakrotnie więcej nież zwykłe podpaski.
 • Gentle Day® TEENS Mini (dla kobiet w każdym wieku)– nadzwyczaj delikatne, cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu i każdego dnia przy obfitrzej wydzielinie czy też skąpym nietrzymaniu moczu.

unnamed

Podpaski ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski są mniejsze i węższe niż klasyczne, ale przy pomocy hydrożelu znajdującego się wewnątrz podpaski wchłaniają prawie tyle ile zwykła klasyczna przeznaczona na okres.  Najwyższej jakości Gentle Day® podpaski z paskiem anionowym: do produkcji nie używa się materiałów szkodliwych i alergizujących, są całkowicie wolne od chloru, środków zapachowych i chemikaliów, które mogą powodować podrażnienia skóry. pH przyjazne dla skóry. www.gentleday.pl

JANPOL  3 X PODUSZKA SMART LATEX (wartość 184 zł)

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Poduszka firmy Janpol posiada wkład profilowany tzw. „smart latex” z pionowymi kanałami powietrznym, co pozytywnie wpływa na dobrą cyrkulację powietrza i komfort snu. Dodatkowo posiada zalety pianki termoelastycznej i lateksu, gwarantuje idealne dopasowanie się do kształtu ciała i pełne podparcie, a dodatkowy profil poduszki sprawia, że sen i odpoczynek jest jeszcze bardzie komfortowy.

smart_latex_profil

 

 

NUTRO PHARMA, 3 x kuracja VITAPIL

w skład zestawu wchodzą: Vitapil tabletki + Vitapil lioton

Vitapil tabletki + Lotion (1)

4F

15 x t-shirt damski o kroju regularnym,

lekko dopasowany do sylwetki, wykonany z elastycznej dzianiny. 5 różnych wzorów (wzory przydzielane losowo laureatom, rozmiary: S-M).

1405940806865

www.4f.com.pl

 T4L16_TSD305B_BIALY_1 kopia_1  T4L16_TSD305E_NEONOWA_CZERWIEN_2 kopia
 T4L16_TSD305B_NEONOWA_CZERWIEN_1 kopia  T4L16_TSD305C_SZARY_MELANZ_1 kopia_1

Czas trwania akcji: 12.10.2016 – 12.11.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.11.2016.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Pięć najczęstszych pytań, jakie zadajemy u wróżki

Zanim wybierzesz partnera na życie poczytaj w nim trochę

Zanim wybierzesz partnera na życie… poczytaj w nim trochę

Chyba nie był taki zły, skoro ani razu cię nie uderzył…Wierzyłaś, że jesteś szalona, zazdrosna, histeryczna, jesteś suką, jesteś nierozsądna