Lifestyle

Rafał Zaorski – dzieci, żona, wykształcenie, wiek, ile ma lat, wikipedia, samochód

Redakcja
Redakcja
23 czerwca 2022
 

W ostatnim czasie wiele kontrowersji w mediach i w prasie narobiła postać Rafała Zaorskiego. Dotychczas niewiele mówiło się o nim, ba, niewielu w ogóle wiedziało, kim ów człowiek jest. Dzisiaj praktycznie każdy mówi o jego życiu, żonie, wykształceniu czy samochodzie. Kim w takim razie jest ta enigmatyczna postać?

Sprawdź wiek na: https://facetembyc.pl/rafal-zaorski-wiek-wikipedia-wyksztalcenie-dzieci-zona-zarobki/

To jedna z tych osób, o których robi się głośno nagle i nie wiadomo skąd. W miesiąc stał się posiadaczem niebagatelnej sumy 44 milionów złotych, mówi się, że jest złotym dzieckiem giełdy, na której osiąga kolejne pasma sukcesów. Wiele spekuluje się jednak na temat jego wiarygodności, szczególnie po tym, jak w Internecie zaczęły się pojawiać kolejne filmiki z jego udziałem. Niedawno kupił apartament uważany za jeden z najdroższych w Polsce, którego suma opiewała na 23 miliony złotych. Zapowiedział również, że w niedługim czasie stanie się posiadaczem serwisu Wykop. Nie do końca wiadomo nawet, ile ma lat, ani jakie dokładnie ma wykształcenie, czy skończył jakiekolwiek studia i czy w jego życiu znalazło się miejsce na dziewczynę, żonę lub/i dzieci. Posiadanie takiego majątku od razu przyciąga uwagę społeczności – i co tu kryć – również płci przeciwnej. Postać Rafała Zaorskiego jest dzisiaj tak interesująca dla ludzi, że wielu widzi dla niego miejsce wśród sław na kartach internetowej Wikipedii. Jak jest naprawdę? W jakim wieku jest Rafał Zaorski i czemu zawdzięcza swój niebywały i błyskawiczny sukces?

Uważa się go za polskiego Elona Muska, miliardera oraz człowieka z niebywałą smykałką do wszelkiego rodzaju interesów. O jego wiedzy i znajomości rynku oraz giełdy najlepiej świadczą jego osiągnięcia oraz majątek, jaki dzięki temu zgromadził przez lata. Głośno zaczęło się o nim robić siedem lat temu, kiedy podczas nagrywanego filmu na żywo na swoim kanale influencerskim pokazał, że wygranie jednego miliona złotych niemal ot tak, jest zupełnie możliwe i realne. On tego dokonał. Od tego czasu fama o nim poszła w świat, a wraz z nią pojawiły się pytania o wiek, rodziców, miejsce i datę urodzenia.

Rafał Zaorski pochodzi z Pruszcza Gdańskiego, gdzie się urodził. Na giełdzie gra równo od ukończenia 18 roku życia, od kiedy można to robić absolutnie legalnie. Chociaż zarówno w samych mediach, na swoich profilach na portalach społecznościowych wygląda nieodmiennie na uśmiechniętego, wiecznie żartującego luzaka, tak naprawdę jest dość poważnym człowiekiem, serio podchodzącym do spraw swojego majątku oraz swojej wiedzy, umiejętności czy wykształcenia, o którym w zasadzie nieodmiennie milczy. Jego codzienna postawa jest w stanie wielu zmylić – nasz polski, najbardziej znany gracz giełdowy ma w tej chwili 43 lata. Urodził się 22 października 1978 roku.

Rafał Zaorski – czy ma żonę? Żona 2022

Wiele można powiedzieć o błyskotliwej karierze Rafała Zaorskiego, jego szalonej popularności oraz wpływowi, jaki wywiera na tysiące Polaków. Jednocześnie jest to osoba bardzo tajemnicza, enigmatyczna, w niewielkim stopniu dopuszczająca do siebie kogokolwiek spoza własnego kręgu przyjaciół i rodziny. Na profilach społecznościowych widać jedynie to i jedynie tyle, ile sam mężczyzna chce powiedzieć, pokazać czy przekazać światu i swoim obserwującym. Tym samym trudno jednoznacznie powiedzieć, czy Rafał Zaorski ma żonę, czy w ogóle ma dziewczynę. Na zamieszczanych w sieci filmikach oraz zdjęciach zawsze pozuje sam, bez towarzystwa. Co bardziej wnikliwi starają się oglądać zamieszczone fotografie z bliska, aby znaleźć na palcu obrączkę potwierdzającą posiadanie żony lub jakikolwiek znak, że mężczyzna jest związany na stałe z jakąś dziewczyną. Być może jednak doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak cenne jest posiadanie prywatności i często jak bardzo posiadanie ogromnego majątku wpływa na zainteresowanie płci przeciwnej. Oczywiście chęć zachowania swojego życia prywatnego dla siebie należy bezwzględnie uszanować. Jeśli ktoś nie życzy sobie, aby wiedziano o nim wszystko, widocznie ma ku temu powody. Ponadto warto pamiętać, że obracanie się wśród dużych sum pieniędzy nie zawsze jest zupełnie bezpieczne – być może Rafał Zaorski również tę kwestię miał na uwadze, wybierając stanowczy brak wstępu do jego prywatnego życia dla obserwujących, fanów oraz spekulantów, jak ich sam nazywa na swoich fanpage’ach.

Rafał Zaorski – czy ma dzieci? Dzieci 2022

Wielu szuka informacji o Rafale Zaorskim na Wikipedii – tamtejsze źródła jednak milczą na tematy, które niektórych czytelników interesują najbardziej. O ile sam mężczyzna w swoich wejściach love udowadnia możliwość szybkiego i mądrego zarabiania na giełdzie, tak wszelkie kwestie prywatne zdecydowanie zatrzymuje dla siebie. Niektórzy uważają, że to jeden wielki przekręt i że z tego względu nie chce ujawniać się ze swoim życiem prywatnym. Na ile jest to prawdą, wie to tylko Rafał Zaorski, ponieważ Wikipedia oraz wszelkie inne źródła internetowej wiedzy nie są w stanie ani zaprzeczyć, ani potwierdzić zamieszczanych przypuszczeń i spekulacji. Tym ciekawsza staje się tajemnicza postać tego mężczyzny.

Jak się można spodziewać, jeśli niewiele wiadomo o jego najbliższej rodzinie – żonie czy dziewczynie, niewiele będzie wiadomo również o jego dzieciach. Jak już wspomnieliśmy, na wszystkich znajdujących się w sieci zdjęciach pozuje sam, nie widać więc w ogóle niczego, co mogłoby chociaż zasugerować posiadanie dzieci. Mężczyzna ten od nastoletnich lat wygląda również na bardzo zapracowanego, zajętego gromadzeniem majątku i robieniem oszałamiającej kariery w biznesie. Być może nie posiada dzieci, ponieważ nie ma na nie zwyczajnie czasu. Prywatność jest jednak dla niego świętością – więcej można dowiedzieć się o jego rzeczach materialnych, jak mieszkanie czy samochód, jednak też nie o wszystkim. Warto uszanować tę cechę, ponieważ oznacza, że Rafał Zaorski potrafi oddzielić życie prywatne od biznesu.

Rafał Zaorski – data urodzenia. Nie taki młody na jakiego wygląda

Według znalezionych w sieci danych, datą urodzenia Rafała Zaorskiego jest 22 październik 1978 roku. Oznacza to, że mężczyzna ma dzisiaj 43 lata. Na wszystkich zdjęciach w sieci jednak wygląd może zmylić co do prawdziwego wieku i faktycznej daty urodzenia – Rafał Zaorski prezentuje się świetnie, jest w znakomitej formie i kondycji, co najlepiej przedstawia się na fotografiach zamieszczonych z wakacyjnych wypraw. To, ile ma lat, w jego przypadku w niewielkim stopniu przekłada się na doświadczenie oraz posiadane umiejętności poruszania się na giełdzie, obstawiania oraz zarabiania grubych sum pieniędzy. Wiek mężczyzny jednak dla niektórych jest zaskoczeniem – na filmach wydaje się być młodziutki, beztroski, zawsze nieco zawadiacko i łobuzersko uśmiechnięty. To jednak może być poza oraz rodzaj maski, jaką zakłada dla swojej publiczności, a to, ile ma lat faktycznie i na ile się czuje, widać dopiero poza kamerami, w domowym zaciszu. Niemniej jednak, mimo porażki w postaci straty 2,5 miliona złotych, zainteresowanie tym, ile ma lat raczej nie słabnie. Miejsce, data urodzenia i wieku to jedna z niewielu rzeczy, które można faktycznie powiedzieć o tym człowieku – są to twarde dane, z którymi nie ma co spekulować. Tyle w zasadzie był skłonny podać do opinii publicznej. Wielu mimo to zaskakuje informacja o prawdziwym wieku, jeśli zestawić go z bardzo młodym wyglądem mężczyzny. Niektóre panie będą przez to pewnie niepocieszone.

Rafał Zaorski – rodzice Rafała Zaorskiego

Równie niechętnie Rafał Zaorski opowiada o swoich rodzicach – jedynie wzmianki, jakie można znaleźć w sieci, dotyczą anegdot związanych z zyskami, stratami na giełdzie czy z początkami swojej wielkiej i skutecznej gry na giełdzie. Postać Rafała Zaorskiego jest bardzo tajemnicza, na dobrą sprawę nie ma nigdzie wiadomości o tym, jakim jeździ samochodem, na ile oficjalnie wycenia się posiadane przez niego dochody. Nie wiadomo też za dużo o rodzicach i w ogóle o rodzinie. Nie wiadomo więc, jakie łączą go z rodzicami relacje oraz jak wyglądała ich rola w rozwijaniu jego własnego biznesu, czy przyczynili się do zdobycia przez niego niezbędnego wykształcenia, czy poparli jego wybór studiów, czy może zasugerowali, aby porzucił dotychczasowe zajęcie wybrał studia oraz wykształcenie, które pozwoli mu zarabiać duże pieniądze w odpowiedniej, szacowanej pracy.

Można jednak przypuszczać, że jeśli jako młody chłopak Rafał Zaorski miał możliwość rozwijania swoich umiejętności w zarządzaniu oraz inwestowaniu na giełdzie, nie mogło mu niczego brakować. Musiał mieć też smykałkę do logicznego i analitycznego myślenia – osoby nieobdarzone takimi cechami charakteru raczej nie mają szans na zdobycie swojego celu. Jeśli niewiele wiadomo o studiach i wykształceniu mężczyzny, być może to również zwyczajnie postanowił zatrzymać dla siebie, aby nie być pochopnie ocenianym i rozpatrywanym właśnie w kontekście zdobytej wiedzy. Być może też ma wrodzony talent do grania na giełdzie i zdobywania milionów – jeśli tak jest, to tym lepiej dla niego i pozostaje życzyć wszystkiego dobrego.


Lifestyle

Od „siadaj, pała” do wiary w siebie. Zrób sobie świadectwo!

Redakcja
Redakcja
23 czerwca 2022
 

Chcemy głośno powiedzieć: oceny nie budują (prawdziwego) poczucia własnej wartości.  W kampani #zróbsobieświadectwo zachęcamy do dodania skrzydeł każdemu dziecku w Polsce poprzez docenianie i okazywanie wdzięczności. Niekoniecznie za osiągnięcia w szkolnych przedmiotach.  

Zbliża się koniec roku szkolnego. A wraz z nim – czas wzmożonej aktywności w mediach społecznościowych. Bo syn taki zdolny – czerwony pasek na świadectwie jest! A córka taka grzeczna – wzorowe zachowanie!

Co zamiast biało-czerwonego paska?

Postanowiliśmy zaproponować alternatywną formę docenienia uczniów. Dlatego tradycyjne świadectwa zamieniliśmy na świadectwa wdzięczności i wysłaliśmy je do kilkudziesięciu osób: nauczycieli, rodziców, influencerów, do naszych współpracowników, przyjaciół, do znajomych, ale też do tych, których jeszcze nie znamy, a bliskie jest nam to, co robią.

Chcemy inspirować do zauważania „osiągnięć”, które nie mieszczą się w 6-stopniowej skali ocen. Jakich? Może ktoś, kto ciągle się nudził, w tym roku szkolnym odkrył swoją pasję. Ktoś inny pokonał nieśmiałość i nawiązał nową relację. Może ktoś zamienił godziny spędzone na siedzeniu przy komputerze na granie w koszykówkę albo zamiast ciągle się uczyć, nauczył się odpoczywać. Tu liczy się indywidualne spojrzenie na konkretnego ucznia i znalezienie powodów do dumy.

Świadectwo wdzięczności. Doceńmy każdego ucznia w Polsce

W ramach kampanii #zróbsobieświadectwo napisaliśmy, za co dziękujemy i co cenimy w ludziach i ich działaniach. Do kopert, poza wypisanym świadectwem, włożyliśmy puste arkusze świadectw i zachętę do wypisania wdzięczności dla dzieci i przyjaciół. Do tego dodaliśmy kolorowe naklejki i paski po to, żeby każdy mógł ozdobić swoje świadectwo tak, jak mu się podoba.

Zaprosiliśmy też do aktywności w social mediach. Do pokazania samodzielnie przygotowanych świadectw z użyciem odpowiednich hasztagów i zachęcenia ludzi do dodawania dzieciom i sobie nawzajem skrzydeł poprzez wypisanie słów wdzięczności. Takie świadectwo może przygotować każdy rodzic, nauczyciel i uczeń. A my bardzo do tego zachęcamy.

Dystans do ocen. Dlaczego warto go mieć?

Wierzymy w potencjał każdego człowieka. Dobrze wiemy, że zarówno piątka jak i trója z matematyki, polskiego czy innych przedmiotów to tylko wypadkowa różnych zdarzeń: przyswojenia konkretnej wiedzy, samopoczucia dziecka i nauczyciela, atmosfery oraz wielu innych czynników.

Znamy historie dzieci, które mimo doskonałego poziomu wiedzy z danego przedmiotu nie dostawały pozytywnych ocen. Wiemy o uczniach, którzy potrzebowali zauważenia mocnych stron i wspierającej obecności drugiej osoby, żeby uwierzyć w siebie i odważyć się na poszukiwanie i realizowanie prawdziwych pasji.

Od „siadaj, pała” do wiary w siebie. Historia Laury

„Siadaj, pała” – Laura ciągle miała w głowie te dwa słowa ze szkolnych doświadczeń z przeszłości. Dlatego przed każdym egzaminem towarzyszył jej stres i łzy. Dobrze pamiętała te wszystkie razy pod tablicą, kiedy znała odpowiedzi na pytania, ale przez nerwy potrafiła tylko milczeć. Początkiem zmian okazał się test z biologii i wspierający nauczyciel.

– Egzaminator to taki młodzieżowy anioł. Zbudował jej skrzydła, dał mnóstwo wskazówek na przyszłość, docenił. Laura świetnie poradziła sobie nie tylko z egzaminem ustnym, ale też pisemnym, a ja razem z nią płakałam, ale tym razem ze szczęścia – opowiada mama dziewczynki.

***

Szkoła w Chmurze to alternatywna szkoła bez ocen i sprawdzianów, w której „muszę” zmieniamy na „chcę” (lub „nie chcę” ). Darmowa i dostępna dla uczniów z całej Polski, od zerówki po liceum.


Lifestyle

Uczulenie na spermę – objawy, leczenie. Czy zajście w ciążę jest możliwe?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
23 czerwca 2022
fot. nd3000/iStock

Uczulenie na spermę nie jest łatwe do rozpoznania. Uczucie pieczenia i zaczerwienienie często mylone są z infekcją intymną. Nieprzyjemne objawy związane z uczuleniem na nasienie partnera występują nawet u co dwunastej kobiety. Jak objawia się dokuczliwa przypadłość i jak przebiega jej leczenie?

Czym jest uczulenie na spermę?

Uczulenie na spermę  (SPH, ang. seminal plasma hypersensitivity) to nieprawidłowa reakcja organizmu na kontakt z białkami znajdującymi się w płynie nasiennym, który w niewielkich ilościach pod postacią preejakulatu wydobywa się przed lub w trakcie wytrysku. To reakcja immunologiczna na zmiany zachodzące przy kontakcie ze swoistym antygenem prostaty. Białka w spermie rozpoznawane są przez dendrytyczne komórki układu odpornościowego, które rozpoznane alergeny prezentują limfocytom T,  które pobudzają limfocyty B do wytwarzania przeciwciał. Uczulenie na spermę dotyczy głównie kobiet mających kontakt z nasieniem partnera podczas zbliżenia waginalnego. Może się również zdarzyć, że mężczyzna uczulony jest na własną spermę.

Jak objawia się uczulenie?

Uczulenie na nasienie partnera objawia się symptomami miejscowymi (kontaktowymi) oraz ogólnoustrojowymi. Do kontaktowych objawów zaliczamy:

  • Pieczenie
  • Swędzenie
  • Zaczerwienienie
  • Obrzęk miejsc intymnych.

Objawy miejscowe występują w miejscu kontaktu skóry ze spermą – najczęściej na zewnętrznych narządach płciowych. Nieprzyjemne dolegliwości pojawiają się od 10 do 30 minut po kontakcie z nasieniem. Mogą utrzymywać się od kilku godzin aż do kilku dni.

Z kolei do ogólnoustrojowych objawów zaliczymy:

  • Wysypkę
  • Duszności
  • Swędzenie.

Na szczęście wstrząs anafilaktyczny zdarza się stosunkowo rzadko, co nie znaczy, że nie występuje wogóle.

Jak zdiagnozować uczulenie na spermę?

Rozpoczynając diagnozowanie alergii na nasienie partnera, w pierwszej kolejności należy wykluczyć inne możliwe przyczyny uczulenia. Jednym z podstawowych badań są testy skórne polegające na nałożeniu preparatu alergizującego na skórę, zazwyczaj przedramię. Następnie naskórek jest nakłuwana, tak by substancja przeniknęła do komórek skóry znajdujących się na różnej głębokości. Zaczerwienienie, opuchlizna i podrażnienie potwierdzają uczulenie na spermę. Kolejnym badaniem są testy serologiczne polegające na zbadaniu krwi kobiety pod kątem przeciwciał, jakie tworzą się w wyniku kontaktu z alergenem.

By samodzielnie potwierdzić lub wykluczyć uczulenie na spermę warto odbyć stosunek z prezerwatywą, by zaobserwować czy pojawiają się takie same objawy jak przy współżyciu bez zabezpieczenia.

Zobacz również: Metod antykoncepcji jest multum. Którą wybrać dla siebie?

Jak wygląda leczenie?

W przypadku potwierdzenia uczulenie na spermę należy rozpocząć leczenie, które może przyjmować różne formy. Najprostszym sposobem jest używanie prezerwatyw lub stosunek przerywany, który zapobiega przed kontaktem z nasieniem partnera. Kolejną możliwością jest zabieg, polegający na umieszczaniu przez alergologa niewielkiej ilości rozcieńczonego nasienia w pochwie kobiety. Stopniowo zwiększa się jego stężenie. Pary poddające się leczeniu, przez kilka tygodni powinny współżyć co 2-3 dni by utrzymać efekty leczenia.

Uczulenie na spermę a ciąża

Uczulenie na spermę nie powoduje problemów z zajściem w ciążę, głównie z tego względu, że to nie plemniki są alergenem. By doszło do zapłodnienia, partnerzy powinni poddać się leczeniu, a w przypadku, gdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów można skorzystać z inseminacji lub zapłodnienia in-vitro.

Uczulenie na spermę u mężczyzn

Alergia na własną spermę może wystąpić również u mężczyzn. Dochodzi do reakcji autoimmunologicznej, organizm zaczyna wytwarzać przeciwciała skierowana przeciw własnej spermie. Plemniki zostają zniszczone już w organizmie, a po wytrysku nie ma ich wcale w spermie. W takim przypadku mówimy o niepłodności immunologicznej.

 


Zobacz także

7 problemów osób, które wychowywali rodzice chorzy na depresję

Modne płytki w łazience – trendy 2021

Czym się różnią od siebie dywany shaggy i do jakich pomieszczeń będą pasować?