Psychologia Związek

Dlaczego mężczyzna milczy i nie chce z tobą rozmawiać? Powodów może być kilka

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 czerwca 2019
„Mężczyźni nie lubią silnych kobiet? To bzdura. Nie lubimy kobiet, które nie okazują słabości". Mężczyzna o miłości
Fot. iStock / AndrijaDjuketic
 

Kiedy nasz partner zmienia nagle swoje nastawienie do nas, chcemy wiedzieć, co tak naprawdę dzieje się w jego głowie, w jego sercu. Zadajemy pytania, chcemy rozmawiać, zrozumieć. Nie ma w tym nic dziwnego, zanika nasze poczucie bezpieczeństwa. Tymczasem on milczy, wycofuje się.  I co teraz?

Zaczynasz analizować. Wymyślasz czarne scenariusze, wyobraźnia podpowiada ci wszystko co najgorsze, nawet jeśli jeszcze dzień wcześniej uznałabyś to za nieprawdopodobne, absurdalne. Próbujesz, może naciskiem, może szantażem. Nie potrafisz zareagować.  Próbujesz, może naciskiem, może szantażem. Nie potrafisz zareagować. Popełniasz błędy, bo wydaje ci się, że coś ucieka bezpowrotnie i nie masz na to wpływu. Prawda jest taka, że większość tych okrutnych rzeczy dzieje się jedynie w twojej głowie. I niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Możliwości jest kilka twój partner milczy, bo potrzebuje czasu, bo musi poukładać sobie w myśli coś, w czym mu nie pomożesz. Bo mężczyzna może być ciepłą gadułą potrzebującą dzielić się z tobą wszystkim, co trudne lub „tylko” ważne, ale może być przybierać ochronny pancerz i wycofywać się w chwili, gdy nie czuje się pewny siebie lub gdy traci grunt pod nogami.

Są tacy, którzy milczą, by nie zamartwiać swoich bliskich swoimi problemami, wątpliwościami. Wydaje im się, że na tym polega męskość, opiekuńczość, dbanie o partnerkę. Że tak jest dobrze – wycofać się, rozwiązać z boku swoje problemy i ochronić ją – za wszelką cenę. A nawet za cenę swojego związku.

Innym razem jest to kwestia charakteru. Świat jest pełen kochanych przez nas neurotyków, których nastrój zmienia się prawie jak w kalejdoskopie. Trzeba być zdeterminowanym by chcieć poznać te dziwne cykle, nauczyć się je akceptować i wiedzieć, że nie oznaczają one odrzuceniem, że są częścią osoby, którą pokochaliśmy. Że taka jest jej uroda i nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Że jego milczenie i nasza samotność będą stałym elementem tej relacji. I nie wyeliminujesz ich całkowicie z waszego wspólnego życia.

I tylko ta jedna, ostatnia możliwość mówi o tym, że on milczy, bo zdał sobie sprawę, że coś w waszym związku mu nie odpowiada, coś go uwiera. I jeśli tak właśnie jest – ty i tak nie masz nad tym kontroli. Jeśli jedno z dwojga chce odejść, w większości przypadków nie uda się go zatrzymać. Nie da się oszukać emocji, nie da się zamaskować prawdziwych uczuć. Nie da się przeżyć długo w emocjonalnym kłamstwie. Potrzeba uwolnienia się od tego ciężaru w końcu przezwycięży. A wtedy ty musisz jedynie pomyśleć o sobie, o tym, jak wyjść z tej sytuacji z najmniejszym uszczerbkiem.


Na podstawie: relrules.com


Psychologia Związek

Makijaż z Makeup Obsession – jakie produkty zaproponowała nowa marka?

Redakcja
Redakcja
7 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Makeup Revolution to brytyjska marka kosmetyczna, która przyzwyczaiła już swoich odbiorców do tworzenia kolekcji, serii produktów oraz linii tematycznych. Dodatkowo, nie ma aktualnie koncernu, który tak często serwuje klientom sporą ilość nowych produktów, ciągle wyznaczając przy tym trendy. Nie ulega wątpliwości, że marka podbiła serca kobiet nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Nic więc dziwnego, że gorącym tematem w branży beauty stała się nowa linia marki – Makeup Obsession.

Komu dedykowana jest najnowsza kolekcja?

Na samym początku warto zaznaczyć, że nazwa Makeup Obsession nawiązywać ma do grupy docelowej wybranych konsumentów marki. Sugerowana obsesja dotyczyć ma nowinek kosmetycznych, technik makijażowych, trendów. Sam makijaż jako sztuka, temat wizażu, Beauty Influencerów to dziedzina, która w ostatnim czasie rozwinęła się na tyle, że szybko znalazła ogromną ilość swoich wiernych odbiorców. Makeup Obsession to kolekcja, która charakteryzuje się produktami o niebanalnych rozwiązaniach. Szalone i intensywne kolory, kosmetyki o wyjątkowych konsystencjach, pokaźna możliwość wyboru – to zdecydowanie te aspekty wyróżniają markę na tle innych. Wśród linii, które wychodzą spod skrzydeł Makeup Revolution znaleźć można między innymi serię PRO – dedykowaną profesjonalistom, serię Revolution Skin, która zawiera kosmetyki pielęgnacyjne. W tym przypadku, tworząc Makeup Obsession uwaga skupiona była na osobach, które kochają makijaż i po prostu – lubią się nim bawić.

Palety cieni do powiek Makeup Obsession

Jeśli nowa seria Makeup Obsession to z pewnością produkty przeznaczone do makijażu oczu. Palety cieni Makeup Obsession tworzą naprawdę sporą grupę produktów i z pewnością będzie w czym wybierać. Zarówno osoby, które w codziennym makijażu stawiają na delikatne podkreślenie urody i wybierają odcienie brązów i beży, jak i kobiety, które nie boją się intensywnych kolorów – znajdą swoją idealną paletę cieni do powiek. Chłodne tonacje lub bardzo modne w ostatnim czasie – ciepłe odcienie brązów i róży, kolory odważne i neonowe – wszystko to i jeszcze więcej znaleźć można w najnowszej kolekcji Makeup Obsession.

Fot. Materiały prasowe

Co jeszcze oferuje marka Makeup Obsession?

Linia Makeup Obsession to również szereg rozświetlaczy do twarzy. Technika strobingu, a więc modelowania twarzy właśnie produktami rozświetlającymi – zyskała w ostatnim czasie sporą rzeszę fanów. Nowa kolekcja uwzględniła również i tę kategorię kosmetyczną. Produkty w płynie, prasowane? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i danego zastosowania. Rozświetlacze w płynie wyglądają na skórze bardzo naturalnie, sprawdzą się również dodane do ulubionego podkładu do twarzy. To must have nadchodzących wakacji! Oprócz produktów rozświetlających – marka oferuje sypkie pudry, które stworzone zostały z myślą o technice bakingu. Są bardzo drobno zmielone, pozostawiają aksamitne wykończenie na skórze i idealnie utrwalają całość makijażu. Jak większość produktów – są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. W całej kolekcji nie zabrakło również licznych mgiełek do twarzy. O właściwościach rozświetlających, silnie utrwalające, nawilżające? Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Ciekawym projektem, który niewątpliwie przyczynił się do sukcesu najnowszej kolekcji, była współpraca Makeup Obsession ze znają Youtuberką i Influencerką Belle Jorden.

Fot. Materiały prasowe

Makeup Obsession w momencie wejścia na Polski rynek kosmetyczny szybko zyskało sporą rzeszę fanów – produkty dostępne są m.in. w drogerii Cocolita. Marka Makeup Obsession cieszy się dużą popularnością, ponieważ odpowiada na potrzeby konsumentów. Niewątpliwą zaletą jest stosunkowo niska cena produktów, a przy tym – zachowanie odpowiedniej jakości kosmetyków. Te cechy wyróżniają Makeup Obsession na tle innych, a piękny design i solidne wykonanie tylko utwierdzają w przekonaniu, że to kosmetyki, które warto posiadać w swojej kosmetyczce.

Artykuł sponsorowany


Psychologia Związek

Upał w domu? Podpowiadamy, jak z nim walczyć!

Redakcja
Redakcja
7 czerwca 2019
Fot. Materiały prasowe

Po deszczowej jesieni i mroźnej zimie nadejście cieplejszych dni jest powodem do radości. Niestety, wysokie temperatury mogą równie skutecznie zepsuć nam humor jak burzowe chmury lub śnieżyce. Po męczącym dniu w pracy pragniemy wrócić do domu, gdzie nie panuje zaduch oraz trudny do zniesienia gorąc. Jak sobie z tym radzić? Przedstawiamy metody radzenia sobie z upałem, które pozwolą poczuć się w naszym domu w pełni komfortowo.

Źródła gorącego powietrza

Większość ciepła dostającego się do mieszkania, trafia tam przez okna. Światło słoneczne przenika przez szyby, nagrzewa powietrze  i powoduje, że temperatura wewnątrz pomieszczeń zaczyna wzrastać. Zjawisko to bywa szczególnie uciążliwe, jeśli okna wychodzą na południe. Umiejscowienie okien na ścianach południowych sprawia co prawda, że w okresie zimowym cieszymy się lepszym doświetleniem i ogrzaniem domu, jednak latem pojawia się problem z zachowaniem we wnętrzu odpowiedniej temperatury. Chcąc uchronić się przed upałem, najlepiej zasłonić okna w godzinach, w których wpada przez nie najwięcej promieni słonecznych, odsłaniać je z kolei i otwierać, gdy promienie słońca nie padają bezpośrednio na szyby. Na przykład – okna z ekspozycją zachodnią warto otwierać rano, a zasłaniać i zamykać późnym południem, z wschodnią zaś – otwierać po południu. Okna od strony popołudniowej latem dobrze zamykać popołudniu i zadbać o osłony okienne dobrze chroniące przed nagrzewaniem – na przykład rolety plisowane ze specjalną powłoką odbijającą światło słoneczne albo rolety zewnętrzne. Drzwi wewnętrzne w domu najlepiej zostawiać otwarte, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza.

Fot. Materiały prasowe

Ciepło trafia do domu także przez ściany oraz dach, a słaba izolacja powoduje, że pokoje umiejscowione na poddaszu lub wyższych piętrach mogą być nadmiernie nagrzane. Dodatkowo mury domu mogą oddawać ciepło jeszcze długo po zachodzie słońca. Warto przemyśleć tę kwestie już na etapie budowy – dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w ocieplenie ścian domu lub zasadzenie roślin, które przysłonią częściowo elewacje i zapewnią nam cień.

W upalne dni ograniczmy używanie sprzętów elektrycznych. Ich włączenie powoduje wytworzenie dodatkowych ilości ciepła, które dodatkowo podniesie temperaturę we wnętrzu budynku. Warto również rozważyć zmianę tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne lub oświetlenie LED. Zmiana ta nie tylko pozwoli na ograniczenie zużycia prądu, ale również zmniejszy ilość powstającego przy tej okazji ciepła.

Zwalczanie upału w domu

Najbardziej oczywistym sposobem na walkę z upałem jest zamontowanie w domu klimatyzacji. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Często zadbanie o klimatyzację we wszystkich pomieszczeniach wiąże się z bardzo dużymi kosztami, w niektórych budynkach wielorodzinnych zaś na montaż tego typu urządzeń trzeba uzyskać zgodę. Dość dobrym (i stosunkowo tanim) rozwiązaniem jest zakupów wiatraków – uruchomione zapewniają powiew chłodnego powietrza, a dodatkowo mogą być też z łatwością przenoszone z pokoju do pokoju, w zależności od tego, gdzie są potrzebne.

W związku z tym, że większość ciepłego powietrza dostaje się do domu przez okna, to chcąc wyeliminować problem nadmiernej jego ilości, właśnie na oknach powinniśmy skupić naszą uwagę. Jedną z najprostszych metod obniżenia temperatury w pomieszczeniu jest zasłonięcie szyb. Możemy to zrobić za pomocą różnego rodzaju osłon, począwszy od zwykłych zasłon, poprzez różnego rodzaju rolety, plisy, na żaluzjach okiennych skończywszy. W przypadku materiałowych zasłon musimy pamiętać, że nie będą one tak skuteczne jak rolety – zwłaszcza ciemne, grube zasłony mogą szybko się nagrzewać.

Fot. Materiały prasowe

Jeżeli chcemy uchronić się przed upałem, warto zainwestować w osłony okienne takie jak rolety lub żaluzje. Osłony okienne ze specjalną powłoką, odbijającą światło słoneczne, sprawią, że wnętrze domu nie będzie tak szybko się nagrzewało. Od strony południowej i zachodniej lepiej nie montować rolet cienkich, o bardzo jasnych barwach – promienie słoneczne będą przez nie prześwitywać. Decydując się na rolety materiałowe, warto też wybrać takie, które całkowicie zasłonią szybę – a więc montowane w kasetce i spuszczane po specjalnych prowadnicach.

Obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem jest jednak zamontowanie rolet zewnętrznych oraz przemyślane korzystanie z nich, uwzględniające pory dnia w których słońce jest najbardziej aktywne. W odróżnieniu od zwykłych rolet nie zaciemniamy pomieszczania tylko od wewnątrz, lecz mamy możliwość całkowitego zasłonięcia okna. W ofercie firmy DAKO znajdziemy między innymi rolety zewnętrzne elewacyjne, które możemy zainstalować bez konieczności ingerencji w bryłę budynku. Tego rodzaju osłony charakteryzują się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w upalne dni do ochrony pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem.

Wiosna oraz lato to wspaniałe pory roku, jednak nagły wzrost temperatur powietrza oraz panująca w budynkach duchota, mogą sprawić, że nawet w domu nie będziemy mogli odpocząć od upału. Jeżeli chcemy uchronić nasz dom przed męczącym skwarem, najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie osłony okienne, które pomogą nam w utrzymaniu optymalnej temperatury w domu.


Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Nikt nie pierze tak, jak mamusia. Kiedy trzydziestolatek mieszka ciągle z matką, to wiedz, że coś się dzieje...

Nikt nie pierze tak, jak mamusia. Kiedy trzydziestolatek mieszka ciągle z matką, to wiedz, że coś się dzieje…

Dekalog człowieka radosnego. 10 rzeczy, których naprawdę nie musisz

Teraz możesz się już odwrócić, wyjść i zacząć się uczyć chodzić po nowych ścieżkach