Rozwód Związek

Czy nieszczęśliwe małżeństwo jest lepsze niż rozstanie

Redakcja
Redakcja
12 marca 2019
ryzyko rozwodu
fot. iStock/ Daniel Ernst
 

Małżeństwo, podobnie jak miłość, która do niego prowadzi, powoduje wiele fal zmian w naszym życiu. I nie wszystkie są oczywiste. Zatem pytanie „Czy nieszczęśliwe małżeństwo jest lepsze niż rozwód?” nie jest zawsze, w każdej sytuacji pytaniem na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie”.

Odpowiedź, oczywiście, ostatecznie zależy od ciebie i twojego partnera. Ale decyzja o rozstaniu nie powinna być podejmowana nigdy pod wpływem chwili. To powinien być proces, w którym bierzemy pod uwagę nasze uczucia.

Jeśli jesteś w tym punkcie swojego małżeństwa, w którym rozważasz rozwód jako rozwiązanie twoich problemów, nie unikniesz rozmowy z partnerem. Jak na ironię, rozmowa jest często tym, czego brakuje w małżeństwach, które znajdują się u progu rozwodu. W taki czy inny sposób komunikacja jest źródłem większości problemów.

Osoba szukająca powodu, by odejść, znajdzie go z łatwością. Osoba szukająca powodu, by zostać, również taki znajdzie. Uzasadnienie każdego z tych wyborów nie będzie trudne, gdy mamy ku temu odpowiednią motywację. Czy nieszczęśliwe małżeństwo jest lepsze niż rozwód? Na to pytanie nigdy nie będzie jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Na pewno jednak znajdziesz odpowiedz na pytanie dotyczące twojego, konkretnego małżeństwa.

Poniżej znajduje się kilka cech charakterystycznych nieszczęśliwego związku. Jest to lista kontrolna, która powinna stanowić podstawę do rozważań nad rozstaniem/rozwodem. Zastanówcie się, czy w waszym małżeństwie doświadczacie:

 • Przemocy – czasem przybiera ona ukryte formy
 • Cierpienia związanego z uzależnieniem (partnera lub waszego od partnera)
 • Niewierności – niekoniecznie rozumianej jako zdradę fizyczną
 • Braku seksu, braku widocznej sympatii
 • Braku prawdziwego zaangażowania
 • Odrębnego życia – zdarza się, ża partnerzy, którzy żyją pod jednym dachem żyją jak osoby, które nic o sobie nie wiedzą
 • Poczucia, że wyznajecie różne wartości
 • Obwiniania się nawzajem
 • Fantazjowania o życiu bez współmałżonka – kiedy marzymy jak to by było, gdyby on/ona nie pojawili się wcale w naszym życiu
 • Braku zainteresowania życiem współmałżonka – kiedy łapiesz się na tym, że nie jesteś już ciekawy tego, jak żyje twój partner
 • Problemów z samokontrolą lub problemów z brakiem zaufania  – gdy za dużo między wami niedopowiedzeń, sekretów oraz agresji
 • Poczuciem niezrozumienia lub bycia „niewidzialnym” – kiedy bliska osoba zdaje się już cię nie zauważać albo nie przejawia chęci zrozumienia twoich emocji
 • Niezaspokojonych potrzeb
 • Niechęci do pracy nad małżeństwem – na siłę nie uratujemy żadnego związku, jeśli druga strona nie wkłada w to „ratowanie” żadnego wysiłku
 • Krytyki, pogardy, ataków słownych.

Pewnie słyszeliście powiedzenie „Kiedyś, jak coś się psuło, naprawialiśmy. Dziś stare wyrzuca się na śmietnik i zastępuje nowym”. W odniesieniu do związków jest ono jednak trochę niesprawiedliwe. Czasy się zmieniły i mamy o wiele większą świadomość szkodliwości emocjonalnej toksycznych związków i uzależniających układów. Ostateczną decyzję o rozstaniu każdy z nas musi rozważyć sam we własnym sumieniu, sercu i umyśle. Ale nie stygmatyzujmy rozwodów.


Na podstawie: themindsjournal.com


Rozwód Związek

Makijaż wiosenny – jak go wykonać? Co w trendach piszczy?

Redakcja
Redakcja
12 marca 2019
wiosenny makijaż
Fot. Materiały prasowe
 

Wiosna to pora roku uwielbiana niemal przez wszystkich. Potrzebujemy ciepła i słońca, którego brakowało nam przez kilka długich, zimowych miesięcy. Razem z nią przychodzą do nas nie tylko nowe trendy w modzie, ale też te makijażowe. Czy wiesz jak zrobić piękny make-up na ten czas? Taki, który będzie współgrał z wieloma stylizacjami i sprawdzi się na różnych spotkaniach, np. wielkanocnym śniadaniu.

Garść trendów z wybiegów! Najnowsze trendy na wiosnę 2019

Jeżeli chcesz być na topie i zawsze na bieżąco z tym, co aktualnie znajduje się wśród trendów, to śledź  propozycje ze znanych wybiegów modowych – Nowy Jork, Mediolan, Paryż. Tutaj rodzą się propozycje, które później kopiują znani makijażyści i gwiazdy.

Czym możesz zainspirować się w tym roku? Co dobrego na wiosnę 2019? Będziemy wracać do tego, co już kiedyś było modne! Między innymi jest to intensywnie pomalowana powieka, niemal aż do brwi. Wykorzystujemy przy tym kolory typowo wiosenne: zielenie, pomarańcze, czy róż. Drugim pomysłem jest pomalowanie linii wodnej oka czarną kreską.

Czerwona szminka to kolejny trend, który nadal jest na topie. Taki, który również sezonie jesienno-zimowym miał wiele zwolenniczek. Odcienie malinowe, wiśniowe, pomidorowe zagoszczą wśród nas. Zarówno w wersji oficjalnej, jak i imprezowej.

Z nowości warto też zwrócić uwagę na róż w wersji total. Chodzi o to, aby zarówno cienie do powiek, jak i szminka czy pomadka były tego koloru. Kropką nad i będzie róż do konturowania twarzy. W efekcie uzyskasz romantyczny i delikatny urok księżniczki. Inspiracji i dobrych kosmetyków szukaj w kategorii produktów Nyx cosmetics! Może to być np. błyszczyk Lip Lustre Glossy Lip Tint z aksamitną i lekką formułą. Inną opcją jest Nyx Professional Makeup Slip Tease Lip Oil Błyszczyk do ust, który dodatkowo odżywi usta!

Propozycją, która dla wielu może być zaskoczeniem, jest makijaż bez mascary! Make-up bez tuszu do rzęs został zaproponowany m.in. przez Emporio Armani i Giambattista Valli. W takim układzie mocno akcentujemy usta np. kolorem fioletowym lub nakładamy na powieki wybrany, delikatny brokat. Skorzystaj przy tym z paletek Nyx cosmetics, a dokładnie Nyx Professional Makeup the Mechanist paleta cieni 03 IGNITE lub 02 STEAM. Pamiętaj, aby dobrać odcienie do swojego typu urody!

Makijaż wiosenny – na co zwrócić uwagę?

Nie tylko znajomość aktualnych trendów jest tutaj bardzo ważna. Musisz też mieć na uwadze to, aby zachować pewien umiar. Zasada jest taka jak przy wielu innych makijażach. Polega ona na tym, aby nie przesadzić z ilością kosmetyków, a zwłaszcza ich intensywnością. Przykładowo, jeżeli wykonujesz smoky eyes, to wtedy nie maluj mocno ust. I odwrotnie, jeżeli Twoje wargi podkreślasz fioletem, to wówczas na powieki nałóż coś bardziej delikatnego, np. pastele.

Wiosną i latem trochę częściej niż zimą nasza twarz jest wystawiana na słońce. Dlatego w tym czasie postaraj się pamiętać o filtrach ochronnych. Szukaj produktów, które będą je miały w swoim składzie. Zadbaj nie tylko o piękno skóry, ale też o jej kondycję i zdrowie.


Artykuł sponsorowany


Rozwód Związek

Dziewięć powodów, dla których mężczyźni wolą seks ze starszymi kobietami

Redakcja
Redakcja
12 marca 2019
Fot. iStock/MilosStankovic

Nie ma co się obruszać, uśmiechać pod nosem i krzywić. Prawda jest taka, że dla mężczyzny seks ze starszą kobietą, niemal zawsze jest niesamowitym doświadczeniem. Co więcej – jest przyjemnością dla jednej i drugiej strony, zwłaszcza, gdy kobieta przez długi czas miała kontakt z rutyną, nudą i raczej męskim bólem głowy niż prawdziwym seksem.

Seks ze starszą kobietą nadal u nas jest tematem tabu, tymczasem w tym przypadku skorzystać mogą obie strony i nie ma co się wstydzić.

Oto dziewięć powodów, dla których faceci uważają, że seks z kobietą od nich starszą jest lepszy niż z tą młodszą.

Posiadają większe doświadczenie

Sam wiek kochanki oznacza przede wszystkim więcej lat doświadczenia, a czasami i więcej partnerów.

Mają świadomość, czego chcą

Samoświadomość seksualna kobiet pochodzi z wieloletniego doświadczenia i kontaktów z jednym czy kilkoma partnerami. Próbowały różnych pozycji, technik, fetyszy. Od wielu lat są już zadowolone z siebie i nie boją się komunikować światu, także w seksie, co lubią i czego pragną.

Są świadome, czego chcą mężczyźni

Dojrzałe kobiety chętnie odkrywają pragnienia swojego kochanka. Przez byłych partnerów zostały nauczone, co sprawiało im faktyczną przyjemność. Zadają pytania, analizują, a jak czegoś nie wiedzą, szukają odpowiedzi choćby w internecie.

Lubią seks tak samo, jak młodszy partner

Nie mają najmniejszego zamiaru łudzić się, że seks jest początkiem długotrwałego związku czy założenia rodziny. Lubią, podobnie jak mężczyźni, seks bez zobowiązań, co powoduje, że staje się on świetną zabawą.

Znają zalety seksu

Przede wszystkim nie używają seksu, jako karty przetargowej, sposoby na osiągnięcie jakiś korzyści, co niestety często nawet w związkach się zdarza. Dojrzałe kobiety znają po prostu psychiczne i fizyczne zalety seksu i zamierzają z nich korzystać.

Pochlebiają młodszym

Wbrew pozorom, nie to młodsi kochankowie pochlebiają kobietą swoim zainteresowaniem, ale wręcz odwrotnie. Kiedy atrakcyjna kobieta zwraca na nich uwagę, bardzo dużo to dla nich znaczy.

Lubią uczyć młodszych kochanków

Wiedzą, kiedy mają być dominujące, a kiedy uległe. Mężczyźni wyczuwa tę wiedzę i moc, która jest dla nich bardzo stymulująca. Starsza od swojego kochanka kobieta kupi książki, bieliznę, zabawki erotyczne, świece i wino, aby stworzyć odpowiedni nastrój.

Są pewne siebie

Młodsze kobiety mogą czuć się skrępowane w łóżku, starsze – nigdy. Mają świadomość swojego ciała, akceptują je w pełni, dlatego są niezwykle spontaniczne i potrafią naprawdę wiele z siebie dać. Nagość jest dla nich naturalną rzeczą.

Nie boją się rozmawiać

Mówią, czego chcą, czego pragną. Nie bawią się w gierki, w jakieś podchody, tylko komunikują na czym im zależy. Nie boją się, że stracą mężczyznę, z którym właśnie poszły do łóżka. Zrobiły to, bo miały ochotę na dobry seks, a nie na związek z młodszym facetem.


Zobacz także

Wiesz, jak czuje się kobieta, która prosi o seks? Dzisiaj myślę, że odchodziłeś bardzo powoli, przez wiele lat…

3 zachowania toksycznej matki, które sprawiają, że w dorosłym życiu masz problemy w związku

„O właśnie, bo faceci chcą, żeby im było wygodnie, dlatego się żenią”. Kurczę, coś w tym jest…