Go to content

Cztery rodzaje romantycznej relacji. Czy wszystkie je poznałeś?

Fot. i Stock / stock_colors

Zdajesz sobie sprawę, że każda, ale to każda osoba, którą spotykamy, jest naszym nauczycielem? Podczas naszego życia możemy napotkać cztery rodzaje romantycznych relacji, co okazuje się być niezwykle pomocne w budowaniu naszej samoświadomości.

Dzieje się tak, ponieważ ludzie służą nam jako jako zwierciadło naszej duszy, abyśmy mogli się w nich przejrzeć i zobaczyć, kim jesteśmy.

Cztery rodzaje romantycznych relacji Czy wszystkie je poznałeś?

Budowniczy mostów

Ta relacja trwa krótko i intensywnie. Ma miejsce, kiedy chcemy w naszym życiu coś zmienić, wprowadzić coś nowego. Właśnie wówczas spotykamy kogoś, kto pomoże się nam przygotować do przejścia przez rzekę, kto upewni nas, że jesteśmy zdolni zrobić decydujący krok, by rozpocząć zmianę.

A kiedy już ruszymy z miejsca, ta osoba znika, często tak szybko, jak się pojawiła. Jesteśmy zdezorientowani, ale ona po prostu spełniła swoją krótką, ale ważną dla nas misję i może odejść.

Czasami ta relacja ma miejsce, gdy się gwałtownie w kimś zakochamy, kiedy spotykamy kogoś, kto staje się dla nas inspiracją.

Pasażer

Pasażer to jedna z najczęstszych rodzajów romantycznych relacji. Wchodzimy w nią z ludźmi, którzy towarzyszą nam przez dłuższą część naszego życia.

Pasażer jest wybitnym nauczycielem, ponieważ odzwierciedla to, co musimy w sobie naprawić, uleczyć.

Wiele z tych relacji jest naznaczonych miłością opartą na strachu. Dotyka naszych najboleśniejszych miejsc niemal tak, jakby przynosiły nam przyjemność.

Tego rodzaju relacje są dalekie od łagodności. Przeciwnie, są związane z kontrolą, współzależnością, zazdrością, oceną i ich wszystkimi towarzyszami.

Jednak znaczenie tych relacji jest niezbędne, ponieważ pomagają zmierzyć się nam ze starymi ukrytymi krzywdami i traumami emocjonalnymi, którym w końcu mamy okazję stawić czoła i je przezwyciężyć.

Trwałość tego rodzaju relacji zależy wyłącznie od naszej gotowości do zmierzenia się z problemami, które inni w nas wywołują.

Co ważne – my także jesteśmy dla nich nierzadko takimi pasażerami.

Bratnie dusze

W tej relacji łączymy się z drugim człowiekiem na znacznie głębszym poziomie niż z kimkolwiek innym. Bratnia dusza to ktoś, przy kim wszystkie wydaje się naturalne, do kogo jesteś dostrojony, kogo rozumiesz bez zbędnych wyjaśnień. Rzadko się kłócicie, a nawet jeśli, szybko nadrabiacie stracony czas.

Tacy ludzie są jak twoi najlepsi przyjaciele i kochankowie w jednym. Są wspaniałymi nauczycielami ucząc przez radość i własne doświadczenia.

Otwieracze serca

Najrzadziej spotykany typ relacji, bo nie wszyscy muszą jej doświadczać. Swoje serce możesz otworzyć samemu i zmienić życie bez pomocy innych.

Jeśli tego nie potrafisz, wszechświat wysyła ci „bombę”. Pojawia się w twoim życiu ktoś, kto wywoła szok i ogromną zmianę. Z kim dzielisz podobną historię życia, myśli, emocje, marzenia i plany.

To przy tej osobie możesz poczuć bezwarunkową miłość, która staje się twoją siłą napędową do samoakceptacji, budowania pewności siebie i świadomości swojej wartości. Otwórz swoje serce i podążaj za tym, co przygotowało dla ciebie życie.


źródło: Yourtango