Go to content

Co się tak naprawdę liczy, czyli cechy idealnego partnera

"Dotarło do mnie, że z własnej głupoty za chwilę zostanę sam. A przecież tak bardzo ją kocham". Miłości nie da się wysłać do korekty
Fot. iStock / AleksandarNakic

Czyny mówią więcej niż słowa. W związku twoje działania i postępowanie są znacznie ważniejsze niż to, co deklarujesz. I choć pewnie „partner idealny” nie istnieje, są mężczyźni, którym do ideału blisko. Wcale nie trudno ich znaleźć, nie trudno odróżnić.   Prawdziwy, dobry partner dotrzymuje słowa. I sprawia, że czujesz się pewnie w tym związku. Nie boisz się jego nieprzewidywalności, nie martwisz się o przyszłość.

Co się tak naprawdę liczy, czyli cechy idealnego partnera

1. Nie daje powodu do rozczarowania

Rozczarowanie jest jedną z głównych przyczyn niepowodzenia relacji. Kiedy któreś z partnerów życiowych jest rozczarowane zachowaniem i podejściem do relacji drugiego,  zaczyna odczuwać potrzebę wycofania się z tej więzi – fizycznie lub emocjonalnie lub . Idealny partner nie tylko obiecuje, że nigdy cię nie zawiedzie, ale też dotrzyma obietnicy.

2. Jeśli mówi, że troszczy się o ciebie, możesz to odczuć

Okazuje swoją troskę o ciebie poprzez swoje działania i swoje zachowanie. Stara się, aby było ci lepiej, bezpiecznie. Naprawdę wie, jak opiekować się ukochaną osobą, w zdrowi i chorobie

3. Nie zawiedzie cię

Kiedy mówi, że cię kocha,  mówi to z całą świadomością obowiązków związanych z relacją. Jest dojrzały emocjonalnie więc wie, do czego się zobowiązuje wchodząc w związek. Wie, że miłość jest odpowiedzialnością. Masz do niego zaufanie, jak do najlepszego przyjaciela.

4. Mówi, że cię kocha

Nie boi się wyznawania uczuć, mówienia o emocjach. Wie, że warto i trzeba o nich rozmawiać. Wie, że wyznania miłości są potrzebne i że dokonują się nie tylko za pomocą słów.

5. Jest uczciwy

Woli najgorszą prawdę niż kłamstwo i wie, że na nieuczciwości nie zbuduje się szczęśliwego związku. Nie boi się mówić szczerze o tym, co jest trudne, o kłopotliwej przeszłości. Nie udaje przed tobą kogoś kim nie jest. Krok po kroku przekonuje cię, że i ty możesz być przy nim prawdziwa. Że kocha cię taką, jaka jesteś.