Go to content

9 sygnałów, że jeszcze nie pora kończyć ten związek

Fot. iStock/fizkes

Dla zakochanej osoby nie ma nic wspanialszego niż odwzajemniona miłość. Chcemy być kochani tak, jak na to naszym zdaniem zasłużyliśmy. Zakochując się rzadko myślimy o tym, że miłość to również ryzyko. Tak naprawdę w pewnym stopniu oddajesz swój los w ręce innej drugiej osoby mając nadzieję, że cię nie zrani.

Bywa jednak, że sprawy się komplikują i związek przestaje sprawiać nam satysfakcję. Czasem rezygnujemy z niego zbyt wcześnie, tracąc nadzieję, że jeszcze można coś „naprawić”, coś „zapomnieć”. Na nowo cieszyć się sobą i swoją miłością.

Jeszcze nie czas na rozstanie, jeśli:

1. Żadne z was tego nie chce

To chyba najlepszy powód. Jeśli oboje bardzo chcecie nadal ze sobą być, nie warto rezygnować, bo pojawiły się jakieś przeszkody. Miłość i potrzeba bliskości są najlepszą motywacją by o siebie walczyć. Nie poddawaj się!

2. Są pomiędzy wami niewyjaśnione sprawy

Może szczera rozmowa skutecznie zmieniłaby perspektywę? Może po wysłuchaniu partnera lepiej go zrozumiesz, inaczej spojrzysz na konflikty i nieporozumienia między Wami? Zawsze warto wyjaśnić wszystko do końca, a potem podejmować kluczowe decyzje.

3. Mierzysz się z problemem, którego nigdy wcześniej nie miałaś

Wiadomo, jest ci ciężko, nie wiesz jak masz reagować, nie wiesz jak się zachować. Masz okazję działać teraz wspólnie z partnerem, jak drużyna. To Was wzmocni jako związek.

4. Twój partner podejmuje olbrzymi wysiłek, by pokonać złe nawyki

Nie zostawiaj go w momencie, gdy tak mocno nad sobą pracuje. Jeśli chce się zmienić, by zawalczyć o ciebie, o ten związek, to znaczy, że warto poczekać, choćby po to, by potem nie żałować, że się tego nie zrobiło.

5. Większość twoich wątpliwości pochodzi „spoza związku”

Może to „sprawka” życzliwych znajomych, może ktoś z rodziny próbuje zasiać ziarno wątpliwości i sprawić, że nabierzesz podejrzeń. Pamiętaj zawsze, nikt nie powinien mieszać się w sprawy dwojga zakochanych osób.

6. Nie znasz wszystkich faktów

Ktoś powiedział ci, że on nie jest uczciwy. Nie oceniaj, póki nie spotkasz się z nim oko w oko. Wysłuchaj jego strony, nie oceniaj zanim nie poznasz wszystkich faktów. Sama podejmij decyzję o tym, czy nadal mu ufasz.

7. Twój partner przyznaje szczerze, że popełnił błąd

I jesteś w stanie mu w to uwierzyć. Widzisz, że cierpi z powodu decyzji, które podjął, z powodu swojego zachowania. Wiesz, że gdyby było to możliwe, cofnąłby czas.

8. Wasze problemy można rozwiązać

Zawsze jest jakieś wyjście z nawet najtrudniejszej sytuacji.

9. Kieruje tobą strach 

Czyli rozstanie ma być ucieczką przed rozwiązaniem problemu, a nie próbą poradzenia sobie z tym, co może być tylko przejściowymi kłopotami. Jeśli ci zależy, jeśli obojgu wam zależy, musisz zdobyć się na odwagę i wspólnie z partnerem pracować nad tą relacją.


Na podstawie: relrules.com