Go to content

9 rzeczy, które robią (w łóżku i poza nim) pary z udanym życiem seksualnym

Fot. iStock

Co takiego robią pary, które doskonale dogadują się w łóżku? Zdziwicie się, ale grają w pewną grę. Gra ma 9 zasad. Dziewięć ważnych kroków, które sprawiają, że ich libido jest dokładnie takie, jakie chcieliby mieć, a w sypialni nigdy nie wieje nudą. Grają w łóżku i odwożąc dzieci do szkoły, czy gotując rosół na obiad… W tych zawodach wszystkie punkty się sumują. A kto wygrywa? Oczywiście ci, który mają udany i satysfakcjonujący seks w związku!

9 rzeczy, które robią (w łóżku i poza nim) pary z udanym życiem seksualnym

Oto, co intymnie złączone pary robią w sypialni i poza nią, aby ich związek był zawsze gorący.

Mają swoje życie poza związkiem

Wiecie, co łączy szczęśliwych w życiu i łóżku? Spędzają ze sobą dużo czasu i budują intymną relację, ALE… również dużą uwagę przywiązują do tego, by nigdy nie rezygnować z siebie samych i swojego życia. Spędzanie czasu oddzielnie, wbrew pozorom bardzo wzmacnia relację.

Dzięki temu, nigdy nie zabraknie wam tematów do rozmów. Zawsze możecie opowiedzieć partnerowi, co robiliście i wciąż być siebie wzajemnie ciekawi. Tak proste działanie bardzo wzbogaca relację, wprowadza dodatkowe emocje.

Ale są dla siebie priorytetem

Pary, które traktują siebie nawzajem priorytetowo, będą lepiej dopełniały się w łóżku. Trudno nam zgrać się w sypialni, jeśli nie mamy dobrego kontaktu. Nie musisz spędzać ze swoim partnerem wszystkich chwil, ale kluczowe jest uczucie, że jest dla ciebie  priorytetem.

Trenują razem (nie tylko w łóżku)

Jeśli słyszałeś, że „pary, które pocą się razem, pozostają razem”, potraktuj aktywność fizyczną poza sypialnią, jako świetny sposób na budowanie więzi z drugą połówką, jednocześnie poprawiając swoje zdrowie.

Ćwiczenia nie tylko uwalniają endorfiny, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy, ale niektóre badania mówią, że po wspólnym treningu pary zgłaszały, że czują się bardziej związane i zakochane w swoim partnerze.

Spędzają czas bez ekranu

Według psychologów, którzy pracują z parami, uzależnienie od technologii i social mediów ma wpływ na życie erotyczne i intymne w relacji. Coraz częściej można usłyszeć, że nie mamy czasu na seks (ani siły ani ochoty z powodu pierwszego i drugiego). Bardzo często trwonimy mnóstwo czasu na beznamiętnym skrolowaniu swoich ekranów, o zgrozo ignorując przy tym kompletnie swoich partnerów.

Potrzebujemy cyfrowych granic, aby stworzyć intymność w związku. Udany związek i obopólny apetyt na seks to nie tylko wspólnie spędzony czas, ale także wspólne spędzanie czasu z dala od urządzeń. Kilka prostych zasad, które zaprocentują, gdy pójdziecie do łóżka – odkładacie telefony podczas randek, a nawet kilka razy w tygodniu, kiedy spędzacie wspólny czas w domu. Przestańcie, odczytywać SMS-y i sprawdzać te nieszczęsne powiadomienia, gdy przytulacie się na kanapie.

Planują seks

Planowanie seksu nie wygląda nazbyt romantycznie, ale czasem jest wybawieniem. Najlepiej – planuj być spontaniczna! 🙂 Cokolwiek to dla ciebie oznacza.

Jasne, „Seks w sobotę” zapisany na kuchennym kalendarzu może wyglądać głupio i zostać uznanym za metodę na zniechęcenie się do seksu, ale kiedy masz naprawdę napięty grafik i wciąż odkładasz seks na potem… cóż, jeśli to działa, korzystaj z tej metody!

Nie unikaj, nie odkładaj – zaplanuj seks!

Pamiętaj, że podczas seksu nie wszystko musi być poukładane, jak twoja lista zadań w biurze! To seks, nie zadanie do odhaczenia!

Lubią ułatwiać życie swojemu partnerowi

Bo chcą dla niego tego, co najlepsze! Poświęcanie się dla partnera poza sypialnią może poprawić twoje życie seksualne, bo gra wstępna tak naprawdę trwa całe życie.

Odpuszczenie niektórych własnych wygód na rzecz czegoś, co uczyni twoją drugą połówkę szczęśliwą, może zwiększyć satysfakcję z relacji, a co za tym idzie poprawić apetyt na seks.

Grają w jednym zespole

Gdy trzeba pozmywać, zrobić pranie, czy powalczyć z teściami o własną autonomię.

Przekonanie, że intymność zaczyna się w sypialni jest poważnym błędem. Regularna i sprawna komunikacja, zwłaszcza w przypadku kobiet, jest spoiwem dla wszystkich związków. Ta intymność buduje się w czasie pocałunków i podczas składania prania czy jazdy na mopie. Jaki z tego morał? Dzielenie się obowiązkami domowymi może pomóc wam zbudować intymność w związku i zwiększyć ochotę na seks. Praca zespołowa poza sypialnią przekłada się na to, co dzieje się w łóżku z wieloma parami.

Nie pozwalają sobie na rutynę

Dodaj pikanterii, żebyś nie wpadł w rutynę.

Wydaje się to oczywiste, ale prawie każdy związek dochodzi do swojej ściany. Jeśli nie chcesz olać seksu i partnera z biegiem czasu, zamieszaj w tym garnku! Naprawdę absolutnie wszystko może się znudzić, a dużo fajniej jest zmieniać pozycje i fantazje niż miłość swojego życia. 😉

Zmień ten scenariusz choć odrobinę. To sekret niegasnącego pożądania w długotrwałym związku.

Przez cały dzień podsycają ogień

Podobno gra wstępna prawie zawsze zaczyna się pod koniec poprzedniego orgazmu  Wszystkie małe rzeczy, które robisz poza sypialnią, składają się na nastrój  twój i partnera. Jedni noszą seksową bieliznę, której nikt nie widzi, ale sprawia, że czują się seksownie i pewnie siebie, inni lubią drobne seks zaczepki z partnerem podczas dnia. Co, kto lubi, czego pragnie – wszystkie chwyty dozwolone, dopóki oboje jesteście zadowoleni. 😉

 


Na podstawie: ted.com;businessinsider.com