Go to content

8 sygnałów, że dla partnera nie jesteś priorytetem

Fot. istock/NicolasMcComber

Bycie w związku to chwila prawdy o naszych uczuciach. Czyny, nie słowa świadczą najlepiej o tym, kim naprawdę dla siebie jesteśmy. Nigdy nie lekceważ wagi czynów. Nie chodzi przecież o jakiś nadzwyczajny sposób udowadniania sobie miłości. Chodzi o to, żeby czuć, że jesteśmy dla siebie priorytetami. Oczywiście nie oznacza to, że masz oderwać się od innych aspektów swojego życia, takich jak praca, rodzina czy zdrowie. Ale zawsze powinieneś być w stanie nadać priorytet twojemu związkowi, kiedy tylko będzie to potrzebne.

Jasne, że są takie momenty, kiedy wszyscy czujemy się choć odrobinę samotni w naszych związkach. Szybkie tempo życia, ogrom decyzji, które podejmujemy samodzielnie każdego dnia, przymus życia na odległość przez jakiś czas… To wszystko wpływa niekorzystnie na naszą relację. Jeśli nam na niej naprawdę zależy, nie pozwólmy, by przestała być priorytetem.

A skąd wiedzieć, że nie jesteś priorytetem w życiu swojego partnera? Oto kilka znaków, które mogą ci pomóc zrozumieć co właściwie dzieje się między wami.

Nigdy nie zjawia się na czas

Nie ceni twojego czasu tak bardzo jak ceni swój czas i swoją przestrzeń. Jeśli naprawdę traktujesz kogoś priorytetowo, będziesz wiedział, jak wygląda szacunek. Wiesz, że kiedy zjawiasz się punktualnie i nie zawodzisz, sprawiasz, że druga strona czuje się bezpiecznie.

Nie przywiązuje zbytniej wagi do ważnych dla ciebie momentów

Rocznice? Wielka rzecz. Urodziny? Kolejny dzień w kalendarzu. Tak. To, że przywiązujesz wagę do takich dni, a on nie świadczy o tym, że nie obchodzi go, by pokazać ci, że jesteś dla niego ważna.

Nie czujesz dużej różnicy – jest podobnie jak wtedy, gdy byłaś singielką

Jeśli jesteś w związku, a mimo to nadal czujesz się jak singielka, to jest zdecydowanie sygnał alarmujący, że coś jest nie tak.  Jaki jest sens bycia w związku, który wciąż sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś była sama na tym świecie? Oznacza to, że twój partner nie ma zamiaru spełniać żadnych z twoich oczekiwań dotyczących relacji w ogóle.

Nieustannie odczuwasz rozczarowanie

Rozczarowanie jest cichym zabójcą nawet w najmocniejszych relacjach. Jeśli twój partner stale Cię rozczarowuje, oznacza to, że twoje potrzeby i potrzeby związku nie są nigdy spełnione. Oznacza to, że twój partner po prostu nie podziela twojego podejścia do tematu związku i szacunku. Że przyjmuje na spokojnie to, że czasem czujesz się zraniona.

Nie stara się ciebie uszczęśliwić

Szczęście jest tym, czego wszyscy oczekujemy w życiu, w związku, w miłości. Jeśli twój partner nie uszczęśliwi cię, to czy to naprawdę jest to związek, o który warto walczyć? Ludzie, którzy nadają priorytet swoim miłościom, robią wszystko, aby ich partnerzy byli szczęśliwi.

Nie znajduje dla ciebie czasu

Bo zawsze jest coś „ciekawszego”. Twój partner woli spędzać więcej czasu w pracy. Twój partner wolałby iść na siłownię niż na randkę z tobą. Twój partner wolałby oglądać telewizję niż z tobą rozmawiać.

Takie właśnie „drobnostki” składają się na większą całość i rozsadzają związek od środka, jak dynamit. Warto ewakuwoać się, zanim zostaniemy naprawdę mocno poranieni.


Na podstawie: relrules.com