Randki Związek

7 sygnałów, które świadczą o tym, że on przestał już kochać

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2020
Fot. iStock/andrej_k
 

Mój przyjaciel, który po 7 latach małżeństwa rozwiódł się z żoną, powiedział mi kiedyś, że miłość umiera w ciszy. Bardzo często nie potrafimy nawet powiedzieć kiedy to się stało. W którym momencie tak naprawdę przestaliśmy kochać? A kiedy w końcu gaśnie długo staramy się temu zaprzeczyć. Tak jedna, jak i druga strona. Odpieramy wtedy od siebie sygnały, które wysyła nasz partner i nie pod żadnym względem nie chcemy dopuścić ich do swojej świadomości. Oto 7 z nich…

1. Nie odzywa się po ważnym dla ciebie spotkaniu

Kiedy ktoś rzeczywiście cię kocha przeżywa z tobą każde istotne wydarzenie w twoim życiu. Może akurat wyszłaś z rozmowy o pracę, albo miałaś test, którego wyniki zaważą o przyszłości twojej kariery. Jeśli kocha to zadzwoni, jeśli nie. Wiesz już co to oznacza.

2. Nie chce zobaczyć cię taką, jaką jesteś

Jeżeli on nie jest w stanie zaakceptować cię taką, jaką naprawdę jesteś, to powinnaś zastanowić się, czy miłość kiedykolwiek „tam” była. Macie być na dobre i na złe, pamiętasz? Nie tylko na dobre…

3. Nie bawią go twoje żarty

Jedną z pierwszych oznak na to, że uczucie zaczyna między wami gasnąć jest fakt, że twoje żarty przestały go śmieszyć. Wbrew pozorom poczucie humoru to istotny czynnik dla przyszłości związku. Jeśli nie bawią was te same rzeczy, nie będzie wam razem „za wesoło”.

4. „Boi się” zaangażować

Kiedy twój partner mówi ci, że „boi się” zaangażować, zazwyczaj chodzi mu po prostu o to, że nie chce się zaangażować, ale boi się tobie o tym powiedzieć. Nie trać swojego czasu. Bardzo wątpliwe, że kiedykolwiek miałoby się to zmienić.

5. Nie daje znaku życia od tygodnia

Pewnie, że po kłótni dobrze jest sobie trochę pomilczeć, żeby emocje mogły ostygnąć. Ale jeśli on od tygodnia nie daje nawet znaku życia, to prawdopodobnie problemem nie jest tylko to, o co się pokłóciliście.

6. Nie pamięta szczegółów na twój temat

Zakochując się w drugiej osobie automatycznie zaczynamy zwracać uwagę na drobne szczegóły na jej temat. Wiemy na przykład, że kawę pije z mlekiem i łyżeczką cukru, a jak pizza to tylko ta na chudym cieście. Jeśli on nie pamięta albo nie zwraca uwagi na małe rzeczy, które cię uszczęśliwiają , bardzo możliwe, że jego uczucie nigdy nie było prawdziwe.

7. Iskierka w jego oku wygasła

To, czy ktoś cię kocha najłatwiej zobaczysz w jego oczach. Jeśli on nie patrzy już na ciebie tak jak kiedyś, prawdopodobnie światło, które je rozświetlało dawno już wygasło.

Źródło: ridiculously.com

 


Randki Związek

Czas przestać leczyć objawy choroby, tylko szukać przyczyn naszego słabszego samopoczucia. Na czym polega holistyczne podejście do zdrowia?

Wyższy Poziom Zdrowia
Wyższy Poziom Zdrowia
10 stycznia 2020
Fot. iStock

Boli cię głowa, bierzesz pigułkę. Masz kaszel – przyjmujesz receptę od lekarza. To takie normalne. Pojawia się problem i należy znaleźć szybko rozwiązanie, nawet jeśli chodzi o nasze zdrowie. Nie zastanawiamy się nad przyczyną objawów, skupiamy się na tym co tu i teraz, by pozbyć się jak najszybciej dolegliwości. Czy to działa? Czy sprawia, że ból głowy, pleców, brzucha znika bezpowrotnie? Czy czujemy się zdrowi mając pewność, że nasze ciało dobrze nam służy, a my dbamy o nie właściwie?

We współczesnym świecie nieustannie gdzieś się spieszymy. Chcemy być bardziej wydajni, by móc sprawdzić się w pracy, w życiu rodzinnym. Dajemy z siebie sto procent nie licząc się zupełnie z konsekwencjami naszego stylu życia. Aż przychodzi załamanie. Opadamy z siły, nie chce się nam wstać z łóżka. Albo zaczynamy chorować, odwiedzać lekarzy, którzy nie wiedzą, co nam dolega.

Tymczasem już tysiąc lat temu mówiono, że na człowieka trzeba patrzeć jak na całość. Holistyczne podejście do zdrowia, bo o nim mowa, nakazuje, by zamiast skupiać się na chorobie lub określonych częściach ciała, wziąć pod uwagę całą osobę i jej interakcję z otoczeniem.

Czym jest medycyna holistyczna?

Medycyna holistyczna to system opieki zdrowotnej, której początki sięgają  tysięcy lat wstecz. Składają się na nią trzy podstawowe elementy filozofii.

  1. Postrzega człowieka jako całość

Medycyna zachodnia często koncentruje się na leczeniu objawów, a nie zawsze stara się ustalić przyczyny choroby, na których skupia się medycyna holistyczna. Holistyczne podejście do zdrowia zakłada, że umysł, ciało i wewnętrzne emocje są ze sobą powiązane i w całości składają się na zdrowie człowieka.

  1. Koncentruje się na naturalnym leczeniu 

Holistyczne podejście do zdrowia nie wyklucza korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej, leków, ingerencji chirurga. Zwraca jednak uwagę, że na kondycję naszego organizmy wpływa: odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, dbałość o sferę psychiczną (relaks, czas na przyjemności). Z definicji medycyna holistyczna dotyczy zmian stylu życia, nieinwazyjnych środków zaradczych i poprawy przepływu energii życiowej człowieka, a także poprawy zdolności organizmu do samoleczenia.

  1. Umacnia pacjenta w zdrowiu

Holistyczne podejście do zdrowia to przede wszystkim styl życia. Nie zaczyna się, gdy wchodzisz do gabinetu lekarza i nie kończy, gdy z niego wychodzisz. Tu chodzi o to, by każdego dnia dbać o swój umysł, ciało i ducha i zrozumieć, że jest to niezwykle ważne, by móc cieszyć się zdrowiem.

Jak rozwinęło się holistyczne podejście do zdrowia

Starożytne tradycje lecznicze sprzed 5000 lat w Indiach i Chinach podkreślały, że najważniejszy jest zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą. Już w IV wieku p.n.e.Sokrates ostrzegał przed leczeniem tylko jednej bolącej części ciała.

Dlaczego dziś odeszliśmy od starej sprawdzonej nauki? Otóż okazuje się, że postępy naukowe w dziedzinie medycyny spowodowały radykalną zmianę koncepcji zdrowia. Uznano, że zarazki są zewnętrznym źródłem wywołującym choroby. Odzyskiwanie zdrowia stało się zatem procesem zabijania mikroskopijnych najeźdźców za pomocą zsyntetyzowanych leków. Ludzie wierzyli, że mogą porzucić zdrowy styl życia, bo współczesna medycyna „naprawi” wszystkie konsekwencje takiej decyzji.

Małgorzata Drabek, lekarz medycyny, pediatra uważa, że współczesna medycyna weszła w ścieżkę mechanicznego postrzegania człowieka. Pediatra porównuje lekarzy trochę do mechaników samochodowych, którzy zajmują się poszczególnymi częściami auta. – Rozdrobnienie specjalizacyjne jest tak ogromne, że pacjent z chorobą chodzi od jednego specjalisty do drugiego i każdy z nich patrzy tylko na odcinek swojej specjalizacji – mówi  dr Drabek podkreślając, że niewątpliwie medycyna ma swoje osiągnięcia, postęp jest ogromny, ale głównie w sferach technologicznych. – Mamy fantastyczną diagnostykę, umiemy znajdować, badać, drążyć. Jednak to nie wszystko, bo należy zwrócić uwagę na odhumanizowanie medycyny, czyli niepatrzenie na człowieka jak na całość ciała, umysłu, ducha, emocji. A przecież tylko w takim ujęciu człowiek może pozostawać w zdrowiu, czyli w równowadze. Już WHO od lat definiuje zdrowie nie brakiem choroby, ale ogólnym dobrostanem fizycznym, psychicznym i społecznym człowieka – tłumaczy lekarka zwracając jednocześnie uwagę, że obecny w naszym życiu paradygmat kartezjański „zapomina” o wzajemnych zależnościach zjawisk biologicznych, psychologicznych i społecznych.

W praktyce lekarskiej Małgorzata Drabek zwraca uwagę na choroby psychosomatyczne, o których mówi się coraz głośniej, a które pokazują, że na nasze zdrowie mają wpływ emocje, doświadczenia, traumy. – Jestem pediatrą, ale też zajmuję się dorosłymi, jeśli chodzi o homeopatię. To właśnie homeopatia jest dla mnie drogą, która daje mi możliwość popatrzeć na pacjenta inaczej, nie tylko w ujęciu biologicznym, ale też wysłuchać, co czuje i jak przeżywa swoją chorobę. Pacjenci opowiadają, że ich stan zdrowia pogorszył się odkąd  np. zmarł ich ojciec, stracili pracę. W homeopatii dążymy do znalezienia źródła, czynnika spustowego zwłaszcza gdy chodzi o chorobę przewlekłą.

Małgorzata Drabek podkreśla także, że w przypadku holistycznego podejścia do zdrowia i homeopatii niezwykle istotne jest indywidualne podejście do pacjenta. – Mówiąc: “zawsze choruję w klimatyzowanym pomieszczeniu”, albo: “mój syn nie chodzi na basen, bo potem zawsze choruje”, pokazujemy, jakie mamy skłonności. Jako lekarz z holistycznym podejściem, który swoją praktykę wspiera homeopatią, dążę do poznania sytuacji, które wyzwalają proces chorobowy oraz odczuć pacjenta związanych z dolegliwościami. Homeopatia służy do wzmacniania własnych sił obronnych organizmu w dążeniu do przywrócenia równowagi. To jest wielka zaleta tego sposobu leczenia, tu nie ma ingerencji, która zostawia działania uboczne. Wszystko odbywa się zgodnie z naturalnym rytmem zdrowienia organizmu wspieranym lekiem homeopatycznym.

Pediatra zwraca uwagę, że właśnie brak działań ubocznych ma tu ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci, kobiet w ciąży, matek karmiących. – Współczesna medycyna często prowadzi do zaleczenia, a nie wyleczenia. Wsłuchanie się w siebie, uważność na to, co nam podpowiada organizm, dbanie o siebie na poziomie naturalnych potrzeb takich jak sen, relaks, odpowiednia dieta, to jest coś, co możemy zrobić dla nas samych już dziś, by móc spojrzeć na siebie całościowo.


Randki Związek

Rusz się zimą!

Redakcja
Redakcja
9 stycznia 2020
Fot. Materiały prasowe / Zimowy Narodowy

Nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywność fizyczna jest ważna i trenować powinno się regularnie przez cały rok. Łyżwiarstwo, curling i szalone zjazdy z Górki Lodowej E.Wedel są możliwe tylko zimą, dlatego warto się zmobilizować, ubrać ciepło i przyjemnie spędzić czas na Zimowym Narodowym.

Zimą zapał do ćwiczeń jest mniejszy, głównie ze względu na pogodę, ale warto wstać z kanapy i wyjść z domu. Zwłaszcza, że tylko o tej porze roku działają miejsca takie jak Zimowy Narodowy, gdzie można przyjemnie spędzić czas, a przy okazji zadbać o kondycję.

Na wielbicieli łyżwiarstwa czekają dwa lodowiska, na których w wybrane dni można wziąć udział w specjalnie przygotowanych zajęciach.

Fot. Materiały prasowe / Zimowy Narodowy

Dla młodzieży i dorosłych w każdy wtorek i czwartek organizowany jest „Fitness na łyżwach z MultiSport”. To specjalny trening opracowany przez specjalistów z MultiSport, składający się z rozgrzewki, jazdy swobodnej, ćwiczeń przy muzyce skoncentrowanych na dolnej, środkowej i górnej partii ciała, prostych zajęć rytmicznych i krótkiego układu choreograficznego. Na zakończenie odbywa się relaksująca jazda swobodna, a dla chętnych indywidualne konsultacje.

W weekendy najmłodsi adepci łyżwiarstwa mogą wziąć udział w „Porankach dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, podczas których uczą się i doskonalą jazdę na łyżwach pod okiem instruktorów z Ice&Fun.

Podczas piątkowych i sobotnich wieczorów też można aktywnie spędzić czas na Zimowym Narodowym spalając kalorie na „Disco Lodowisko z 4FUN.TV”, czyli połączeniu klubowej imprezy z jazdą na łyżwach.

Fot. Materiały prasowe / Zimowy Narodowy

Łyżwiarstwo to nie jedyny sport zimowy, jaki można uprawiać na Zimowym Narodowym. Na płycie PGE Narodowego znajdują się także tory do curlingu. Pod okiem profesjonalnych instruktorów z Polskiej Federacji Klubów Curlingowych każdy może spróbować swoich sił w tej, zdobywającej coraz większą popularność, dyscyplinie.

Fani adrenaliny powinni spróbować zjazdu z 12-metrowej Górki Lodowej E.Wedel. Żeby dostać się na jej szczyt trzeba pokonać ponad 60 schodów niosąc ponton do zjeżdżania, więc to też rodzaj treningu.

Podczas zimowych miesięcy na Zimowym Narodowym działa kryty Skatepark, więc niezależnie od pogody można także jeździć na rolkach, deskorolkach, longboardach, hulajnogach i rowerach typu BMX.

W ubiegłym sezonie na Zimowym Narodowym podczas aktywnego korzystania z atrakcji odwiedzający spalili łącznie 48 028 320 kalorii. W tej edycji kalorie będzie można spalać do 8 marca 2020 r.

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji: www.zimowynarodowy.pl

Facebook: www.facebook.com/zimowy.narodowy

Instagram: zimowynarodowy

TikTok: zimowy.narodowy

 


Zobacz także

po czym poznać kiepskiego kochanka

„Byłaś cudowna”, czyli po czym poznać kiepskiego kochanka

Zdradzał mnie, kłamał przez rok. Dla innej kobiety przekreślił 20 lat naszego małżeństwa

„Zdradzał mnie, kłamał przez rok. Dla innej kobiety przekreślił 20 lat naszego małżeństwa. Nie jestem w stanie tego zrozumieć”

Niech ci powie: „nie kocham cię już”, wtedy odejdź, wtedy przestań walczyć