Go to content

5 sygnałów wskazujących na to, że związałaś się z egoistą

Fot. iStock/Xsandra

Partnerstwo wymaga umiejętności bycia ze sobą, dawania od siebie, ale również brania tego, co oferuje nam druga osoba. Związek dwóch bliskich sobie osób nie zawsze jest idealny, bo nie da się podzielić wszystkich emocji i działań pół na pół. Czasem dajemy od siebie mniej, a czasem więcej. Ważne, by żaden z partnerów nie czuł się pokrzywdzony czy oszukany, wykorzystywany przez drugą połowę.

Tam, gdzie partnerzy mają pole do rozmów, tam najczęściej pojawia się równowaga. Zdarza się jednak, że dana osoba więcej przyjmuje, niż sama od siebie daje i wynika to ze zwyczajnej chciwości. Wykorzystywanie to jasny sygnał, że trafiłaś na egoistę, i życie z nim nie jest bajką.

Jeśli dopadają cię wątpliwości, czy twój mężczyzna zachowuje się sprawiedliwie, troszcząc się o was oboje, poznaj 5 cech partnera, któremu bliżej do pijawki, niż kochającego faceta.

5 sygnałów świadczących o tym, że żyjesz z egoistą

1. Liczą się tylko jego warunki

Dostosowujesz się do tego, czego potrzebuje i pragnie twój partner. Poświęcasz swój czas i wysiłek, swoje potrzeby emocjonalne, które dla niego niewiele się liczą. Na dobrą sprawę poświęcasz się, aby on był zadowolony, niestety związek oparty na poświęceniu bez dążenia do kompromisu, nie jest dobrym związkiem. Jeśli twój partner zawsze wymaga dostosowania się do jego planów i ignoruje to, co sama chciałabyś dla was zaproponować, żyjesz z egoistą.

2. Twój partner jest wiecznie niezadowolony

W stosunku do tego, co proponujesz i planujesz, nic nigdy nie jest wystarczająco dobre, ciekawe, fajne. Można by pokusić się o stwierdzenie, że w stosunku do ciebie wykazuje on nawet pogardę, traktując cię z góry i uważając, że wszystko robi lepiej. Niestety ciągła krytyka, sarkazm w twoim kierunku, są zupełnym przeciwieństwem do definicji szacunku, którym partner powinien cię zdarzyć.

3. Poświęcasz się ponad miarę, aby zadowolić partnera

Poświęcasz mnóstwo czasu, pieniędzy i energii, ale twój partner jest na tyle niedojrzałym, że nie tylko nie ma nic przeciwko twojemu poświęceniu, ale nie potrafi tego docenić, nie mówiąc już o odwzajemnieniu.

4. Nie określa cię mianem kogoś bliskiego

Nie angażuje się nadmiernie i odmawia włożenie w konkretne ramy waszej relacji, a może nawet stara się trzymać cię na dystans, gdy poruszasz ten temat. To świadczy, że dla egoisty twoje uczucia i pragnienia nie są sprawą priorytetową i zdecydowanie nie zamierza się nimi przejmować.

5. Flirtuje z innymi dziewczynami

Ponieważ nie wiąże z tobą planów na przyszłość, pozwala sobie na flirt i zaczepianie innych kobiet. Najbardziej bezczelny przypadek może robić to nawet przy tobie, by błysnąć wśród kumpli. Samolubny facet nie liczy się z twoimi uczuciami i jeśli już prowadzi takie gierki, marne są szanse, że później będzie lepiej.


 

źródło: www.powerofpositivity.com